BezpiecznaCiaza112023

naciecie krocza ;/

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #162951 przez baby_55
moje szwy sie szybciutko rozpuściły, na początku bałam sie tam nawet zajrzeć ale spoko było po tyg. już się goliłam, bo nie mogłam wytrzymać, tylko bliznę omijałam, a po 3 tyg już blizne goliłam, bo się wszystko na zewnątrz pięknie zagoiło :):)
miałam na poczatki lekki stan zapalny i opuchnięte wszystko wokół blizny ale obkładałam rivanolem i pomogło, szybciutko zeszło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #162955 przez bombel779
Ja też szybko się goliłam,bo co jak co ale bobra to ja nie lubię :silly: :laugh: Ale bliznę jakiś czas omijałam,bałam się jej dotknąć :P


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #163004 przez Marysia27
ja na szczęście nie byłam nacinana, i przez cały czas byłam z maszynką za pan brat :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209277 przez aanaa
Ja zgode podpisalam na naciecie ale wyboru nie mialam.. Peklam od srodka i nadal boli i rwie... Lepiej byc nacietym bo to rana zewnetrzna ktora sie goi o wiele szybciej niz wewnetrzna..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209606 przez bombel779
Ja byłam nacięta i pobolewanie oraz ogólny dyskomfort towarzyszy mi do dzisiaj.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209627 przez aanaa
Dosc dlugo to odczuwasz.. :huh: a nie zostawili Ci tam np szwy jeszcze jakiejs? Duzo sie mowi o bledach medycyny wiec wzielabym to pod uwage. Ja dopiero 9 dni po i juz czuje mniejsze rwanie, cale szczescie :) i mam nadzieje ze szwy mi pojda bo duzo tez slyszalam o tym ze nie chcialy sie rozpuszczac.. :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209631 przez bombel779
Raczej nie,po porodzie byłam kilka razy u swojego ginka,raz nawet w szpitalu na małym zabiegu bo krocze źle się goiło.. więc myślę że ewentualne szwy by zauważył no i wyciągnął.
Jak się sytuacja nie poprawi w najbliższym czasie to pójdę do swojego ginka i powiem mu o swoich dolegliwościach.Może coś zaradzi...


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209671 przez agrawa
kurcze, no ja też byłam cięta (4 mce temu rodziłam), szwy trzymały mi się dość długo (te wewnętrzne) bo az do miesiąca po porodzie, te zewnętrzne wyjęła mi położna niecały tydzień po porodzie. Szczerze mówiąc w ogóle teraz nie odczuwam tego, że byłam nacina, nic mnie nie ciągnie i nie boli nawet przy zmianie pogody. Myślę, że jak Ty rodziłam przeszło pół roku temu i nadal coś odczuwasz to powinnaś zwrócić na to uwagę. Każda rana oczywiście goi się inaczej, nie znam się na tych sprawach, więc nie będę się wymądrzać. Jednak jak rozmawiałam z koleżankami co w niedalekiej przeszłości rodziły to mi i tak długo towarzyszył dyskomfort.

http://www.kobietawdomu.plwww.kobietawdomu.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209836 przez aanaa
No ja juz bym dawno byla u lekarza.. Bo to jednak nie jest jakis tam miesiac tylko wiecej.. Moze jakies zakazenie bylo albo uczulona na szwy jestes i tak sie nie milo po nich goi. No ja 10 dni po porodzie i fakt czuje jeszcze rwanie ale czuje roznice ze o wiele mniej rwie. A szwy moje maja jeszcze czas na rozpuszczenie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221737 przez aniolek2265
Ja byłam nacinana - położna się pytała czy może mnie naciąć i się zgodziłam (wolałam to niż ew pęknięcie), nacięcie troszkę szczypało (może miałam za lekki skurcz - bo ogólnie poród miałam wg mnie lekki i szybki). Po 3 dniach zdjęli mi szwy i było już tylko super :) mam jeszcze szwy wewnętrzne rozpuszczalne - trochę mi przeszkadzały bo ostatni szew miał długie "wąsy" więc je trochę skróciłam i mi już nie przeszkadzają. Nacięcie się ładnie zagoiło i prawie go nie widać. nie myślę że zostałam oszpecona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221756 przez justyna84
ja nie czuje juz bolu po nacinaniu tylk oczasami jak jest zmiana pogody albo jak mam okres to mnie to rwie , a tak wogole to ja ten okres jak chodzilam z tymi szwami to wspominam okroopnie bo nei moglam nawed siedziec jadlam na stojaco okropne to bylo a jak mi sciagla szy to nei czulam zadnej ulgi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221771 przez sylka
Ja nie odczuwam bólu po nacięciu. Na początku odczuwalam ciągnięcie przy współzyciu a teraz nic. Ogólnie 6 h po porodzie byłam juz na normalnym chodzie, robiłam wszystko. 1 dzień przy siedzeniu podkładałam jaska a kolejne dni juz nic, normalnie siadałam, chodzilam i robiłam wszystko przy synku. Najgorszy był przedostatni dzień przed zdjeciem szwów bo już rana była zagojona i mnie ciągneły, jak je zdjęto :) 0 bólu i nic nie ciągneło juz :) ogromna ulga :P Teraz nie czuję w dotyku wogóle blizny, jest niewidoczna. Także każdy ma inne doświadczenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221776 przez sylwira1721
ja czuje blizne i nawet sie tam nie gole bo boje sie ze sobie zgole tą blizne :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221782 przez justyna84
ja blizny nie czuje tak jakby jej wcale nei bylo ale nei zapomne jak poszlam do ubikacji siusiu patrze a tam na papieze jakies dziwne cos siwe :ohmy: , patrze na pierwszy zut oka myslalam ze to jaks glizda :laugh: nei wiem z kad ona by sie tam miala wziasc :) a potem mi sie kaplo ze to te swy rozpuszczalne mi teraz wychodza i tak mi wychodzily miesiac no ale te normalne mialam sciagniete po tygodniu od porodu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221784 przez sylwira1721
ja przy kąpaniu na gąbce zobaczyłam szew to od razu do poloznej dzwonilam ale powiedziala ze to norma !! :lol: ale stracha mialam co nie miara...

i wlasnie jak mam okres to czuje straczne rwanie i ból promieniuje na noge... wiem ze to dziwne ale tak jest!!! :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl