BezpiecznaCiaza112023

poród-nacięcie krocza

14 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #469 przez justa
ja mam takie pytanko czy naciecie krocza boli i co zrobic jesli przestanie działać znieczulenie zewnetrznooponowe?????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #490 przez Agnieszka
ja nawet nie poczułam..... słyszałam tylko jak mówiła że będzie nacinać



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #588 przez emi0804
Witam,
ja rodziłam przez cc i na bolący brzuch mogłam brać tylko tabletki na bazie paracetamolu gdyż karmię piersią.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #591 przez Aneczka
Czy znieczulenia zewnątrzooponowego nie podaje się jedynie przy cc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #596 przez agast
wydaje mi się że zewnątrzoponowe to tylko przy cc
a przy porodzie to jest podpajenczynkówkowe ono też moze być przy cc tego jestem pewna na 100%


18 tc Dominika ur 17.02.2010 zm 17.02.2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #614 przez jedynaczka
nacięcie krocza nie boli. ja przynajmniej nic nie czułam, no oprócz skurczu :)
tak jak i moja "przedmówczyni" usłyszałam tylko "szybko będziemy nacinać" ;]
z tego co wiem, jest ono wykonywane w kulminacyjnym momencie skurczu, dlatego nie boli...
a później to wiadomo musi sie wygoić.
dla mnie najgorszy był moment gojenia się, bo świędziało niesamowicie :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #627 przez JoG
W moim wypadku nacięcie też było niezbyt wyczuwalne. wiedziałam, że będzie bo położna mnie uprzedziła o nacinaniu. Jeśli w odpowiednim momencie Ci natnie to nie będzie bólu. Dla mnie gorsze było już samo szycie, nie był to ból bo dali znieczulenie i adrenalina działa, ale takie nieprzyjemne uczucie, że coś Ci tam robią :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #637 przez jedynaczka
JoG ja po porodzie byłam tak wykończona że było mi prawie całkowicie obojętne co ze mną robią :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #646 przez Scholastyka21
rodziłam naturalnie i nawet nie wiedziałam że mnie w ogóle nacieli, a nie miałam znieczulenia zewnątrzoponowego, nacięcie wcale nie bolało, a rana wygoiła się bardzo szybko, ostatnie szwy wysiusiałam miesiąc po porodzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #647 przez poli
Nie boli nacięcie krocza, gdyż położna nacina na skurczu :) Skóra jest tak napięta, że tracisz w niej czucie :) Mnie położna poinformowała, że będzie nacinac i czy nie mam nic przeciwko. Już przed porodem doszłam do wniosku, że wolę zostac nacięta niż popękac w odbyt jak moja siostra :/ Tym bardziej że naprawdę nacięcie nic nie boli :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #675 przez olusia10003
Uffff... Troszkę mi ulżyło jak poczytałam wasze wpisy na temat nacinania. Bardzo boję się porodu bo kojarzy mi się on z zimną białą salą porodową i lekarzami w maskach i strasznych białych fartuchach :( Mój mąż jest na etapie zastanawiania się co do porodu rodzinnego (boi się on gorzej tego porodu ode mnie) więc jeżeli nie będzie na siłach nie będę go zmuszać i będę musiała stawić porodu czoło sama :( :dry: ale wieżę w siebie i wiem że dam radę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #762 przez poli
Ja rodziłam z mężykiem i bardzo jestem dumna, ale fakt - między partymi musiałam go zapewniac że to tylko tak wygląda, żeby się nie bał i że będziemy miec więcej dzieci :) Szczerze mówiąc myślę że dużo zależy od naszego nastawienia :) Dla mnie poród super sprawa, mega dawka adrenaliny i na końcu ten Twój ukochany cud :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #770 przez olusia10003
Mam nadzieję że mój poród będzie wspaniały i będę go mile wspominać. Bardzo bym chciała żeby mój mąż rodził ze mną, czułą bym się bezpieczniej przy nim i było by mi raźniej ale nie będę go zmuszać jeżeli nie jest jeszcze na to gotowy. Z opowieści koleżanek które już rodziły wiem że jakikolwiek ból towarzyszący przy porodzie mija z momentem kiedy lekarz położy nam dziecko na brzuszku :) :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #778 przez poli
O tak :) Cudowne i niezapomniane przeżycie :)
Ja mojego nie zmuszałam, chociaż wiedział, że mi zależy :) I zdecydował się iśc, stwierdził, że najwyżej wyjdzie. Później stwierdził, że owszem widział, że mi ciężko, ale zupełnie inaczej sobie to wyobrażał. Myślał, że będzie dużo krwi, ze będzie wszystko widział i że ja będę się darła jak na filmach ;)
Teraz jest szczęśliwy że rodził razem ze mną i powiedział że następne też rodzimy razem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #790 przez sabaczka
Ja też miałam nacinane krocze, ale mi nikt nie mówił, że będzie nacinał. Później do szycia zostałam lekko znieczulona, ale to nie bolało już :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl