BezpiecznaCiaza112023

poród-nacięcie krocza

14 lata 2 miesiąc temu #1622 przez andziaa35
Bylam nacinana po porodzie niczego nie uzywalam, w sumie tylko przemywalam delikatnie sama woda i osuszalam recznikami papierowymi i bardzo czesto lezalam bez majtek zeby wietrzyc. Po 10 dniach wszystko sie zagoilo przynajmniej takie mialam odczucie.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1631 przez jedynaczka
ja po nacięciu podmywałam się bardzo często zwykłą ciepłą wodą z szarym mydłem, tak samo osuszałam jednorazowymi ręcznikami..
zagoiło się w miare szybko zeszło niecałe 2 tygodnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1633 przez andziaa35
wiec wcale nie trzeba kupowac zadnych specyfikow wystarczy woda i szare mydlo :) czasem najprostsze i banalne rozwiazania dzialaja cuda :blink:


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1661 przez Agnieszka
podczas pobytu w szpitalu dziewczyny z sali brały od położnych rywanol na krocze



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1700 przez Scholastyka21
poleciłam tantum rossa, ale uważam że woda z mydłem, lub sama też może pomóc w gojeniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1720 przez Moniq
jeśli chodzi o nacinanie krocza, to nic nie mogę powiedzieć, bo nie miałam nacinanego:) położna się o to postarała, trzeba tylko słuchać jej poleceń. przez ponad połowę ciąży masowałam krocze oliwą z oliwek i ćwiczyłam mięśnie kegla. po porodzie szybko wszystko wróciło do normy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1735 przez Scholastyka21
Moniq napisał:

jeśli chodzi o nacinanie krocza, to nic nie mogę powiedzieć, bo nie miałam nacinanego:) położna się o to postarała, trzeba tylko słuchać jej poleceń. przez ponad połowę ciąży masowałam krocze oliwą z oliwek i ćwiczyłam mięśnie kegla. po porodzie szybko wszystko wróciło do normy.


o ćwiczeniach kegla wiedziałam, ale o oliwie z oliwek i smarowaniu nią krocza nie miałam pojęcia, nikt mnie nie uświadomił w tej kwestii :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1807 przez olusia10003
No właśnie a ja darowałam sobie te ćwiczenia a teraz jest już pewnie za późno bo do porodu zostało mi 6 tyg i ćwiczenia zapewne nie pomogą i boję się żeby nie popękać i nacinania krocza też się boję, ale będę musiała dać radę :) Z niektórych opowiadań koleżanek to aż strach jest iść rodzić ale wpoiłam sobie informacje że każda ciąża i poród jest zupełnie inne i ja wcale nie muszę przechodzić tego tak drastycznie jak inne kobiety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1814 przez andziaa35
nigdy nie jest za pozno :) cwicz kiedy masz okazje nawet teraz jak siedzisz przed kompem, ogladasz telewizje albo siusiasz :blush:


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1817 przez olusia10003
A więc do dzieła-już działam :) Mam nadzieje że pomogą mi te ćwiczenia :) szczerze to bardziej boję się połogu niż bałam się ciąży i boję się porodu :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1824 przez Agnieszka
Moniq napisał:

jeśli chodzi o nacinanie krocza, to nic nie mogę powiedzieć, bo nie miałam nacinanego:) położna się o to postarała, trzeba tylko słuchać jej poleceń. przez ponad połowę ciąży masowałam krocze oliwą z oliwek i ćwiczyłam mięśnie kegla. po porodzie szybko wszystko wróciło do normy.




nie wiedziałam nawet że oliwką należy smarować
ale za to dobrze wiedzieć na przyszłość



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1849 przez olusia10003
Też o tym pierwszy raz usłyszałam ale chyba to zastosuję :) oby pomogło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1873 przez jedynaczka
tak racja racja.
masaż oliwką pomaga :)
ja niestety pozostałam na etapie teorii jedynie i dlatego miałam nacinane krocze.. ale nie wspominam tego najgorzej. jak pisały poprzedniczki lepiej być naciętym niż całkowicie popękać...
ale za to później przez jakiś czas karmiłam małego siedząc na kółku do pływania ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1902 przez tysia178
nie miałam nacięcia dzięki położnej, dostałam jednego szwa bo miałam poród z rączką , więc miałam lekkie zadrapanie. Jak zobaczyłam wszystkie noże i nożyczki które wjechały na moją salę porodową to tak się przeraziłam ,że starałam sie jak tylko mogę,żeby urodzić bez nacinania i udało się!
co do ćwiczeń to jedyne jakie wykonywałam to ćwiczenia mięśni kegla.. są bardzo łatwe, wręcz banalne, można je wykonywać jadąc autobusem lub stojąc w kolejce w sklepie:)
polecam je :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1950 przez olusia10003
A jak długo goi się kroczę po nacięciu i po jakim czasie zdejmują szwy po ich założeniu?? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl