BezpiecznaCiaza112023

Wasze rady dla przyszłych rodzących

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #5586 przez Katarzyna
Abstrahując od konkursu ("Wspomnienie z porodu"), który został rozstrzygnięty.

Były kiedyś przeprowadzone badania, że kobiety najczęściej korzystają rad innych kobiet :) Np. mamy częściej korzystają z rad innych mam ;)

Ten fakt zainspirował mnie, żeby Was podpytać się o Wasze przeżycia z porodu. Może w trakcie rodzenia dziecka, zastosowałyście np. imersję wodną i Wam pomogła. A może dopadł Was kryzys 7 centymetra i teraz z perspektywy czasu macie rady dla kobiet jak powinny go przezwyciężyć. :)

A może swój poród wspominacie bardzo przyjemnie i dzięki opowiedzeniu pozytywnej historii dodacie wiarę w siebie kobietą, które obawiają się porodu.

A może zdarzyły się śmieszne sytuacje, w trakcie porodu, które rozładowały napięcie. A czy zdarzyło Wam się notować w trakcie porodu np. częstotliwość skurczy i długość ich trwania? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5589 przez Mirella
Co by nie mówić uważam, że lewatywa jest błogosławieństwem i wcale nie jest przykrym zabiegiem. 15 minut w łazience i po krzyku, a po porodzie parę dni spokoju się przyda, ja się bardzo cieszyłam, że się przed cesarką uparłam, mimo wielkiego zdziwienia i oporu położnych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5591 przez Moniq
proponuję przed wyjazdem do porodu znaleźć chwilkę na zjedzenie kanapeczki i wziąć ze sobą na porodówkę lizaka albo landrynki i wodę, bo jeśli poród trwa długo to przyda się choć taki zastrzyk energii

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5667 przez czarna28
Ja też sie zgadzam co do lewatywy bałam się tago ale gdybym drugi raz rodziła tez bym chciała lewatywe. I doradzam zabrać ze sobą dużo wody najlepiej z tym dziubkiem do picia zeby łatwo było pić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5680 przez Moniq
ja nie miałam lewatywy, trochę się stresowałam, bo naczytałam się, że może si e przydarzyć "wypadek" przy porodzie ale nic takiego nie miało miejsca i do niczego by mi się ta lewatywa nie przydała; poza tym jakoś trudno mi znieść samą myśl o niej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5690 przez _aga86_
Ja tez nie mialam lewatywy:) Nie byla mi potrzebna jak sie okazalo, poniewaz zadnego "wypadku" nie bylo:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5743 przez sloneczko
a dziewczyny jakie sa dobre rady wedlug Was na przezycie bolu porodowego, co Wam pomagalo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5747 przez Moniq
mi bardzo pomogło wejście do wody, a zanim weszłam do wody, to mąż masował mi krzyż pięścią i to też przynosiło ulgę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #5788 przez marcian2110
Każdymaoród ma swoje plusy i minusy. Jedni wolą się przemęczyć i urodzić w bólach, ale naturalnie, a inni nie chcą czuć bólu i zwyczajnie dać się pokroić na stole operacyjnym. Warto zapoznać się z opracowaniem ginekologa na temat plusów i minusów wszystkich rodzajów porodów


czesc wpisu zostala usunieta.
prosze nie reklamowac innego forum o tej samej tematyce. MODERATOR.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6035 przez kasiora
ja ma tylko jedna rade : sluchac rad i polecen poloznych i lekarzy oni naprawde chca pomoc, wiem ze czasami przy porodzie sie mysli "a bzdury gada, ja nie dam rady, ja tak nie moge " ale trzeba sie przemuc i wykonychac ich polecenia ;) wtedy porod przebiegnie szybciej i sprawniej :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6090 przez Scholastyka21
zgadzam się z kasiorą, słuchać rad !! to podstawa, dzięki temu że słuchałam rad lekarki i położnej mój poród przebiegł tak szybko, gdybym tego nie zrobiła pewnie męczyłabym się kilka godzin więcej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6110 przez Madzia89862
ja nie mialam lewatywy bo nie byla mi potrzebna.rodzilam w nocy i dluga przerwa byla w ostatnim posilku..ja radze wziasc majteczki jednorazowe choc w niektorych szpitalach i one sa zabronione.poza tym przy porodzie bol przewyciezylam sama mysla ze musze sie starac by moj synek raz dwa pojawil sie na swiecie i sluchac polecen poloznej..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6178 przez Katarzyna
Najczęstsza Wasza rada dla kobiet rodzących, to lewatywa.

Kiedyś lewatywa w szpitalu była standardem, teraz jest to decyzja pacjentki. Oprócz lewatywy dawniej w szpitalu goliło się krocze. W związku z tym, co radzicie przyszłym mamom w temacie golenia miejsca intymnego przed porodem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6185 przez czarna28
Ja jak poszłam do szpitala to od razu położna pytała sie czy mam ogolone krocze.Pilnowałam tego w domu tak mi radziły koleżanki...więc rano kiedy zaczeły mi sie skurcze szybko poszłam pod prysznic i sobie sama ogoliłam.Ja brzuszek miałam mały więc nie było problemu.Zresztą zawsze o to dbałam:) ale wiem ze nie którym dziewczynom mąż w tym pomagał:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6199 przez Moniq
ja ogólnie golę krocze, więc do porodu też miałam ogolone, chociaż uważam że to zależy od kobiety, jak będzie czuła się bardziej komfortowo; chociaż po porodzie ogolone krocze ułatwia higienę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl