BezpiecznaCiaza112023

Elektroniczna niania i monitor oddechu

11 lata 11 miesiąc temu #352608 przez Eileen
mowisz o panice bez powodu? a jaki ma byc powod? przeciez nagla smierc lozeczkowa dotyczy wlasnie dzieci zdrowych. Dlatego jest niewyjasniona dokonca do tej pory mimo kilku hipotez.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #354243 przez natmur11
smierc lozeczkowa dotyczy dzieci zdrowych ale my rodzice mozemy temu zaradzic. nie palenie w domu gdzie jest dziecko, nie obkladanie go zabawkami czy pilonowanie odbicia albo podniesienie materacyka zeby dziecko nie lezalo plasko. tzn smierc lozeczkowa to glownie przyczyna bezdechu czy zachlysmiecia. jasne sa rozne przypadki ale nie ma co panikowac. monitor oddechu to droga sprawa a jesli kogos na to nie stac to znaczy ze nie zalezu mu na zyciu dziecka? ja monitora oddechu nie mialam i nie wiem czy bym kupila teraz. Jesli bym to zrobila to pewnie ze zwgledu na ta nagonke spoleczenstwa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #354288 przez tygrysica
się wypowiem teraz, bo juz pare mscy stosuje monitor z nianią. Mam Angela 401 i jestem bardzo zadowolona. Dzisja testowałam funkcję niani, bo cieplutko i na balkonie siedzieliśmy jak synek spał. Super- daje przede wszystkim spokój wewnętrzny i nie trzeba nasłuchiwac czy np dziecko nie płacze. A co do monitora- jak juz kiedyś pisałam- przy materacyku LifeNest, który używaliśmy przez pierwsze 3 msce (tez świetna rzecz)- potem dzieciaczek "zjeżdzał" juz niego- monitor nie działal- za bardzo materacyk amortyzowął i monitor nie czuł ruchu. Po zlikwidowaniu materacyka monitor sprawdza się wyśmienicie - raz się włączył, ale dlategio, że po zmianie prześcieradła przesuęła sie płytka za bardzo w bok, a dzidzius leżał z drugiej strony i akurat był w głebokiej fazie snu. A tak to mam po prostu komfort wewnętrzny, że jakby co to alarm sie włączy. Jedna sprawa- kupiłam używany więc nie wydałam kroci- tylko 250zł, a urządzenie jest wytrzymałe- spadło ze 2 razy z komody i nic sie nie stało. Jak dla mnie- a na początku sceptycznie do tego podchodziłam- super sprawa. Kilka razy nasz synek obrócił sie w nocy na brzuszek i nie potrafił obrócić sie z powrotem- fakt- "narzekał" więc usłyszelismy, ale i tak- wiadomo...
A co do innych czynników to- palimy na balkonie, w łóżeczku żadnej pościeli ani pluszaków, a jedyna zabawka (książeczka) przywiązana tak, że nie zagraża. No i od początku śpi w swoim łózeczku a nie z nami- rano "dosypia" u nas w łóżku jak już wstanę, ale wtedy zaglądam do niego...
Reasumując- nie żałuja, że kupiłam i polecam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #354750 przez niusiad25
W pierwszym uśmiechu jak byliśmy teraz to widziałam dwa rodzaj tych monitorów, jeden to właśnie Angelcare, ale nie wiem jaki model a drugi to taki zapinany na pieluszkę! Cena nowego to ponad 300 zł. W sumie niby ten na pieluszkę jest czulszy ale jakoś nie wyobrażam sobie jak by dziecko miało z tym spać! Rozumiem to zagrożenie śmiercią łóżeczkową, ale czy w sytuacji gdy monitor zareaguje to trzeba podnieść dziecko, czy reanimować, czy oddech sam wtedy wraca???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #354879 przez tygrysica
taki przyczepiany wystarczy max na 4 msce, bo potem dzidzius sie nim zainteresuje ;) a AngelCare jak wyczuwa bezdech to pika raz i po ok 10 sekundach włącza się alarm. W starszych modelach to piknięcie włączało sie po ok 15 sek braku oddechu, natomiast potem odkryto, że większość ludzi ma czasem brak oddechu koło 15sek i jest normalne. Nowsze modele maja ten czas 20 sek. W każdym razie jak piknie raz to najczęsciej np bo bobas sie przesunął za bardzo w bok i płytka go nie wyczuwa (na początku jak jest leciutki- polskie modele mają 2 płytki więc mneijszy problem)albo dzidzius się trochę wybudzi z głębszego snu i głębiej odetchnie. Tak czy inaczej po tym piknięciu trzeba biec bo alarm sie włączy bez względu na to czy dzidzius odetchnie czy nie. No ale podbiegasz- wyłączasz monitor i patrzysz na dzidziusia czy oddycha- klatka piersiowa sie unosi- w 99% tak ;)- wracasz spać po ponownym załączeniu. Na poczatku- jak już pisałam dzidziusie lekkie- i zdażają się alarmy. Teraz (mój syn ma 5 miesięcy) rzadko się to zdarza a najczęsciej przez to, że "wyemigruje" gdzieś na obrzeża łóżeczka a mam tylko 1 płytkę. Mnie w każdym razie uspokaja ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #410739 przez tm_m
A ja kupiłam monitor IbabyGuard jest droższy od angelcare ale przekonała mnie mozliwosc podglądu na żywo ilości oddechów dziecka i to ze nie ma fałszywych alarmów.
Sprzedawca mi doradzał sama sie nie mogłam przekonać ale jednak sie przekonałam i nie żałuje.
Najlepsze jest to ze moge podłączyc do monitora tablet i ostatnio zapisałam wykres oddechu dziecka i pokazałam lekarzowi i mój lekarz uspokoił mnie , że wszystko jest w porządku.
Więc mogę to urządzenie szczerze polecić:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #585423 przez avocado92
Faktycznie taki monitor oddechu to droga sprawa tym bardziej dla młodych samotnych matek wiem coś o tym... cały czas rozważam jego zakup ponieważ patrząc na badania śmierć łóżeczkowa dotyczy statystycznie najcześciej chłopców,dzieci młodych matek! to bardzo mnie zmarwiło... zastanawiam się po prostu czy nie kupić tańszego wózka lub odkupić od kogoś używany i wtedy może starczy na jakiś monitor oddechu chociaz z tych tańszych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 1 tydzień temu #998107 przez JoannaSas
zdecydowanie reklama to jedno z najmądrzejszych urządzeń jakie można byłoby wymyślić, sporo pewności można zyskać, dzięki niej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1013781 przez basia342
Ostatnio chciałam zakupić monitor oddechu, dużo osób poleca monitory Angelcare ale sprzedawca poinformował mnie, że zostały one wycofane ze sprzedaży. Czy wiecie coś więcej na ten temat ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1041930 przez Halinka
Jeszcze godny polecenia jest Babysense w zestawie z nianią SC210. Monitor o tyle lepszy że posiada certyfikat medyczny i został przetestowany przez lekarzy, a cenowo to raptem niecałe 100 złotych więcej (najtaniej 599 zł na stronie Babysense ).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 dzień temu #1066798 przez zuzka
Ja mam nianię elektroniczną Xblitz Kinder i jestem z niej zadowolona, zasięg 260M wystarcza, ma wbudowana kamerę i do tego monitor temperatury w pokoju dziecka. Więc polecam, cena jest dość niska.
Podziękowania: ZeroOsiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 2 miesiąc temu #1068313 przez maryndo
Niedawno szukałam podobnej informacji, jak i koniecznie chciałam wiedzieć, jak działa monitor oddechu. Powiem Ci, że portal bezpiecznybrzdac.pl/ranking-najlepszych-monitorow-oddechu/ bardzo mi pomógł . Masz tam informacje na temat działania takich narzędzi, oczywiście również rady odnośnie zakupu. Myślę, że sobie poradzisz, jeśli wczytasz się w całą treść artykułu. Ja jestem pod wrażeniem, że wymyślili takie coś. Oczywiście o innych elementach wyprawki też tam piszą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 dni temu - 5 lata 3 dni temu #1068548 przez ZeroOsiem
Również polecam Xblitz Kinder. Bardzo dobra niania, polecam każdemu rodzicowi który chce by jego dziecko było zawsze bezpieczne, świetna jest ma nawet wbudowany termometr, można mówić do dziecka dzięki dwukierunkowej komunikacji, puszczać wbudowane kołyski. Obraz bardzo dobry, wyraźny, nawet w kiepskim oświetleniu. A całkiem niedużo za niego dałam, 380 zł w sklepie sferis - www.sferis.pl/xblitz-kinder-bezprzewodow...lektroniczna-p527133

Walka o strzępek siebie
O wieczne nadzieje i sens...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 10 miesiąc temu #1068638 przez iwonka385
Szukamy elektrycznej niani dla znajomych, którzy niedługo zostaną rodzicami. Kilka porad znalazłam w takim wpisie artvocado.pl/elektroniczne-nianie-w-wers...onalnej-jaka-wybrac/ na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? To dobry pomysł, czy lepiej spytać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 2 miesiąc temu #1069736 przez mamaligadoc
yyq2q1a21qccv-xxx2202xx-df4-2w-33we-1

<i><b>Buy At Low Cost Venlor in USA | in internet,next day delivery | overnight without dr approval </b></i>
Ordering At Lowest Price Venlor in UK/GB without a rx overnight ;
Buy At Low Cost Venlor in UK/GB overnight online pharmacy ;
<b>Order At Low Cost Venlor in UK/GB overnight online pharmacy </b> ;
I Want To Buy Venlor United States (US) no prescription ;
<b>Buy At Low Cost Venlor in USA | in internet,next day delivery | overnight without dr approval </b>

GO to PHARMACY --- > SAVE MONEY WITH US! ---> <i><b> bit.ly/cheappricesformeds </b></i>

<quote> <i>
ALL COUNTRIES! ALL DESTINATIONS!

<b>UNITED STATES,CANADA,UK ,AUSTRALIA</b>

Venlor in EUROPE
Venlor in ITALY
Venlor in FRANCE
Venlor in SPAIN
Venlor in GERMANY
Venlor in IRELAND
Venlor in NEW ZEALAND
Venlor in Singapore, Philippines, Malaysia
Venlor in SOUTH AFRICA
</i></quote>
<i><b>Buy At Low Cost Venlor in USA | in internet,next day delivery | overnight without dr approval </b></i>

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl