BezpiecznaCiaza112023

Elektroniczna niania i monitor oddechu

13 lata 8 miesiąc temu #27593 przez Joanna-Rona
Cześć Mamusie! :)

A ja zdecydowałam się kupiś monitor oddechów. Rozmawiałam z dziewczyną której Maleństwo zostało uratowane od śmierci łóżeczkowej dzięki temu urządzeniu!! A jeśli chodzi o nianie elektroniczną to pomyśle o niej jak się przeprowadzimy w grudniu do naszego domku bo narazie mieszkamy z rodzicami w mieszkaniu czteropokojowym ze świetną akustyką więc w wirze wydatków zaczekam.

Acha ja polecam Angelcare monitor oddechów ma też opcje niani ale jest już dużo droższy :(

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27605 przez Emme
jeśli chodzi i nianię, to jestem za jeśli ktoś ma duży dom - ułatwia sprawę, bo czasem można nie usłyszeć jak dziecko sobie kwili (nie mówię tu, że czekamy tylko na sygnał niani, bo trzeba i tak często zaglądać do dziecka)
ale co do monitora oddechu to może to głupie porównanie, ale to tak jak z czujnikiem parkowania- zaufasz mu, będziesz spokojna podczas parkowania, bo jeśli będziesz blisko przeszkody to "zapika", ale to tylko urządzenie, może zawieść. Ty będziesz spokojnie spała, bo przecież nic nie słychać... Jesteś w stanie zaufać urządzeniu?
(to Ty to tak ogólnie :), nie jest skierowanie do konkretnej osoby :))

A co do śmierci łóżeczkowej to już pisałam w sierpniowych mamusiach www.zapytajpolozna.pl/forum/ciaza-forum/.../Page-175.html#26405

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27614 przez Wiewióreczka
I o to chodzi, niania ma być pomocą dla rodziców, a nie ich zastąpić, jak to niektórym się wydaje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27622 przez Manga
Ja Bardzo chciałam monitor oddechu, ale w końcu nie kupiliśmy.

W naszym przypadku okazało się to dobrą decyzją, bo Żółwik i tak spał z nami w łóżku, więc monitor w ogóle by się nie sprawdził. A w ciągu dnia spał czasem na kanapie, czasem w koszyczku, a najczęściej przy piersi... w sumie łóżeczko kupiliśmy dopiero, gdy wyrósł z koszyczka tj. ok 4 miesięcy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #115683 przez Rika
Czy któraś z mam używała? Jaką polecacie? Ja byłam przeciwna takim niańkom :) ale teraz z dwiema kruszynkami na pewno się przyda. Choćby jak jedna będzie spała a z drugą będę na podwórku... czekam na propozycje. Cena nie gra roli, napiszę tylko że nie oczekuję zasięgu na kilometr :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #115690 przez Emme
Temat już istnieje dlatego wątki połączyłam. proszę używać opcji wyszukiwarki ^^ MODERATOR

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #145002 przez różyczka
Witam wszystkie mamusie i oczekujące :)

Zastanawiam się nad kupnem monitora oddechu (nie chodzi mi o elektroniczną nianię)ale zauwazyłam, ze sa różne...płytkowe albo takie co się przyczepia do dziecka. Czy możecie polecic jakiś sprawdzony model, firmę? Czy warto kupić uzywany i jak sprawdzić czy działa? Do jakiego czasu się z niego korzysta?
To spory wydatek dlatego wolę się poradzić, niestety nikt w moim otoczeniu nie korzystał z tego urzadzenia... Czy Wy bedziecie go kupowaly?

Bede wdzieczna jesli podzielicie się Waszymi doświadczeniami :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145008 przez bombel779
Po pierwsze temat trafił w nieodpowiedni dział -"Przyszłe mamy"
A po drugie,podobny wątek został już utworzony..
www.zapytajpolozna.pl/forum/po-porodzie-...roniczna-niania.html

;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #145018 przez różyczka
Rzeczywiscie, korzystałam z wyszukiwarki ale wyskakiwały mi tylko pojedyncze posty z róznych watków. Przeczytałam teraz cały tamten watek no i niestety nie znalazłam tam odpowiedzi na moje pytania :( Sporo mam myli monitor oddechu z elektroniczną nianią a ta mi nie potrzebna.
Tamten watek dotyczy niani a ten monitora oddechu.

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145054 przez natmur11
hmm wiesz co moja bartowa pielegniarka uwaza ze monitory oddechu stosuje sie u wczesniekow. znajomi mieli taki przyczepiany do dziecka i prawde mowiac bylo wiele sytuacji awaryjnych w ktorych monitor sie odczepil i wlaczyl alarm czy zbyt grube ubranko zaklucalo sygnal. a inna sprawa czytalam gdzies ze noworodek potrafi wstrzymac oddech na 15-20 sek i ze to jest normalne a w takiej wytuacji monitor juz wlacza alarm. ja nie mialam tego urzadzenia i jakos nie jestem do niego przekonana. najwazniejsze to zwrocic uwage jak maluszek spi i zeby nie zakryl sie kolderka. moja corka od 4 msc zycia przesypia noce na brzuchu a do 4 msca sypiala na brzuszku w dzien pod moim okiem bo tak jej bylo wygodnie i tak poprostu lubila. na poczatku strasznie sie balam ale nie dalo rady inaczej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145082 przez Manga
Ja też chciałam mieć monitor oddechu. Nie kupiłam i jak się okazało - słusznie. Karmiłam piersią i zadecydowaliśmy z mężem żeby synek spał z nami. W tym momencie monitor nie ma już sensu, jak maluszek w łóżku obok nas. Różyczka - więc przemyśl :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145187 przez ecia
Ja również nie stosowałam monitoru oddechu. Synek spał w pokoiku obok ale mój instynkt macierzyński był tka silny że stawałam na równe nogi jak tylko się ruszył. Strasznie to uciążliwe było, ale w końcu przeszło:)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=24623[/im[img] www.zapytajpolozna.pl/components/com_wid...ew.php?sid=24623[/im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145229 przez Emme
W związku z tym, że o monitorze oddechu toczyła się dyskusja i w tym wątku, więc je połączyłam. zachęcam do lektury ^^ MODERATOR

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145357 przez bombel779
ecia napisał:

Synek spał w pokoiku obok ale mój instynkt macierzyński był tka silny że stawałam na równe nogi jak tylko się ruszył. Strasznie to uciążliwe było, ale w końcu przeszło:)

Mój syn również śpi w pokoju obok i również budzi mnie jego każdy ruch,odgłos..
Ale tak ma chyba każda mama :)

I raczej nie o to chodziło koleżance różyczce,pytanie było o MONITOR ODDECHU czyli jak sama nazwa wskazuje - urządzenie kontrolujące oddychanie dziecka.Jeśli dzidziuś przez ileś tam sek nie oddycha to włącza się alarm.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145420 przez kasiora
różyczka napisał:

Witam wszystkie mamusie i oczekujące :)

Zastanawiam się nad kupnem monitora oddechu (nie chodzi mi o elektroniczną nianię)ale zauwazyłam, ze sa różne...płytkowe albo takie co się przyczepia do dziecka. Czy możecie polecic jakiś sprawdzony model, firmę? Czy warto kupić uzywany i jak sprawdzić czy działa? Do jakiego czasu się z niego korzysta?
To spory wydatek dlatego wolę się poradzić, niestety nikt w moim otoczeniu nie korzystał z tego urzadzenia... Czy Wy bedziecie go kupowaly?

Bede wdzieczna jesli podzielicie się Waszymi doświadczeniami :)


ja mialam dokladnie taki monitor www.angelcare.pl/ac300-opis.htm i bylam bardzo zadowolona :) korzystalam z niego ok 4 - 5 mies.
dla mnie byl to potrzebny wydatek :P oprucz tego ze uzywalam monitoru wiadomo ze dogladalam dziecko (noramalny instynkt) . bylam napewno spokojniejsza i wiem ze przy drugim dziecku (kiedys) napewno bede uzywala monitoru , bo dlaczego by nie ? :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl