BezpiecznaCiaza112023

Elektroniczna niania i monitor oddechu

12 lata 9 miesiąc temu #145483 przez Coreany
a czy po tym okresie 4/5 miesięcy sprzedałaś urządzenie? Są chętni na używany sprzęt tego rodzaju? Bo w tym momencie to mogłoby mieć sens...

Design dla dzieci - bavi.pl !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #145693 przez kasiora
nie sprzedawalam , moze bede miala dla drugiego dziecka ... ja poprostu zadnych rzeczy po dziecku nie sprzedaje :)

patrzylam teraz na alegro, jest mase ogloszen uzywanych monitorow, czyli ludzie sprzedaja allegro.pl/listing.php/search?category=8...ange_attr=Poka%C5%BC

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145806 przez różyczka
Kasiora serdecznie dziękuje Ci za ten link :) Juz licytuję :)

Bombel779 dokładnie o to mi chodzilo, że jak nie oddycha... Bo to, ze matka sie budzi na każdy szelest dzidzi to nie ulega watpliwości-instynkt :blink: Ale zespół nagłej śmierci lóżeczkowej ma to do siebie, ze go "nie słychać".

To moje drugie dziecko, pierwsze ma już 14 lat i kiedy sie rodziło nikt nie słyszal o monitorach oddechu. Superrr, że technika idzie do przodu i tyle jest teraz fajnych rzeczy ułatwiajacych życie rodzicom :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145829 przez natmur11
kurcze jakos dziwne mam odczucia co do takich rzeczy. z jednej strony wydaje mi sie to zbedny zakup chociaz jesli mialoby sie cos stac wiadomo ze bylaby to pierwsza rzecz ktora bym kupila bo czym sa pieniadze wzgledem zycia naszego malucha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145853 przez różyczka
Natmur11 no własnie sporo osób podchodzi do tego zakupu sceptycznie, z tym że gdy już przytrafi się cos zlego/odpukac oczywiscie/ to potem za późno już na ten zakup niestety :(

najczęściej jest tak, ze monitor oddechu kupują Ci, którzy zetkneli się w swoim otoczeniu /rodzina, znajomi, znajomi znajomych/ z taką nagłą smiercia niemowlecia z niewyjasnionych przyczyn....ale tak jest zawsze...dopóki cos nas nie dotyczy osobiście tylko gdzies tam...cos tam...to nie myslimy o niebezpieczeństwach bo i po co sie dreczyć...

ja tam wolę dmuchać na zimne :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145854 przez bombel779
Jeśli kogoś stać,jeśli ma spać dzięki temu spokojniej to łaj not? :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145861 przez różyczka
bombel779 napisał:

Jeśli kogoś stać,jeśli ma spać dzięki temu spokojniej to łaj not? :)


kasiora zamieściła link do aukcji uzywanych monitorow - cena jednego kształtuje się na chwile obecna okolo 30 zł, drugiego około 80 zl, nie wydaje mi sie, zeby to był az taki straszny wydatek - biorąc pod uwage cel w jakim go kupujemy.

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145862 przez bombel779
Na aukcje nie zaglądałam,ale faktycznie ceny bardzo przystępne :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145869 przez Emme
ja tam już kiedyś napisałam, że czujnikom parkowania i monitorom oddechu nie ufam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145871 przez różyczka
No wiadomo, ze to tylko urzadzenie, zawsze moze zawieść ale nie posiadając go tez nie zwiększamy bezpieczeństwa dziecku, bo nie jestesmy w stanie pilnować czy oddycha przez cały czas.
Każdy ma swoje zdanie co do zasadnosci i przydatnosci róznych rzeczy...moja kolezanka niedawno oznajmila mi, ze ona (jest w I ciązy) nie zamierza kupowac pieluch tetrowych bo to strata pieniedzy dla niej skoro i tak bedzie uzywać pampersów :ohmy:
próbowalam z nią dyskutować, że one kosztują naprawde pare złotych i przydają sie przy wielu róznych czynnościach...zreszta wydaje mi sie, ze wiecie same najlepiej :) ale jej to nie przekonało...

tak apropo...przywaliłam kiedys w betonowy słup autem z czujnikiem parkowania własnie :silly:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #146009 przez ecia
różyczka napisał:

No wiadomo, ze to tylko urzadzenie, zawsze moze zawieść ale nie posiadając go tez nie zwiększamy bezpieczeństwa dziecku, bo nie jestesmy w stanie pilnować czy oddycha przez cały czas.
Każdy ma swoje zdanie co do zasadnosci i przydatnosci róznych rzeczy...moja kolezanka niedawno oznajmila mi, ze ona (jest w I ciązy) nie zamierza kupowac pieluch tetrowych bo to strata pieniedzy dla niej skoro i tak bedzie uzywać pampersów :ohmy:
próbowalam z nią dyskutować, że one kosztują naprawde pare złotych i przydają sie przy wielu róznych czynnościach...zreszta wydaje mi sie, ze wiecie same najlepiej :) ale jej to nie przekonało...


Nie przekonałaś, ale an penwo zmieni zdanie po kilku dniach jak maluszek się urodzi.

Ja sama nie miałam monitoru oddechu ale jak teraz czytam Wasze wypowiedzi to pewnie bym go kupiłam, gdybym trafiła tu wcześniej. U nas na szczęście obyło się bez i nie mieliśmy żadnych przykrych przygód, a maluszkowi zdarzało się sypiać na brzuszku gdy był jeszcze bardzo malutki i co chwilę chodziłam sprawdzać czy na pewno oddycha....


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=24623[/im[img] www.zapytajpolozna.pl/components/com_wid...ew.php?sid=24623[/im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #146032 przez kasiora
różyczka napisał:


ja tam wolę dmuchać na zimne :)


dokladnie :) i dlatego wlasnie kupilam monitor :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #205872 przez różyczka
Moja córcia ma już ponad 2 m-ce i absolutnie nie załuję pieniędzy wydanych na ten sprzet(kupilismy uzywany za 200 zł Angel). Kilkakrotnie zdarzał nam się alarm nocny, świadczacy o tym, ze dziecko miało bezdech...podbiegalismy wtedy ja lub mąż zeby ją podnieśc z łózeczka i poklepać po pleckach i to wystarczyło, zeby złapała oddech i spała dalej. Wiem, ze wielu dzieciom zdarza się ten bezdech i z tego potem wyrastaja ale ja wolę miec możliwośc zareagowania w takiej sytuacji.
Bardzo sie cieszę, ze kupilismy ten monitor oddechu i goraco polecam wszystkim mamom :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #280575 przez tygrysica
Kupiłam Angel uzywany za 250zł z nianią, ale nie używamy, bo... kupiłam też materac Lifenest i nie sa kompatybilne. Materac absorbuje drgania tak bardzo, że jak mój synek zapada w głębszy sen to drgania nie przenoszą się na płytkę pod materacem i alarm sie co chwile włącza... Jak mały wyrośnie z materaca to bedę monitora używać. A na razie będziemy używac niani tylko.
Za to polecam ten materac- kupiłam go na promocji świątecznej za 280zł i jest świetny- ma siatke na górze i po bokach, dlatego gdyby dziecko sie obróciło to ma jak oddychać- można by nawet kłaść je do spania na brzuszku. No i jest w kształcie klina co w połączeniu z siatką pomaga przy ulewaniu. Nasz synek częśto ulewa mimo odbekania i mleko przelatuje przez siatke dzieki czemu nie lezy na mokrym od którego dostaje potówek.
Materac zostawię sobie na drugie dziecko, ale nianię chyba sprzedam, bo mimo, że i ja i mój ojciec mamy podejrzenie bezdechu, to jakoś nie czuje potrzeby miec tego monitora oddechu- łóżeczko jest metr ode mnie więc słyszę co i jak...sama nie wiem- spróbuję, ale przed porodem bardziej byłam napalona na to urządzenie. A nowe jest stanowczo za drogie według mnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #286313 przez gumis24
ja kupilam video nanie z motoroli mbp36 na opinie musicie poczekac do czasu pojawienia sie naszego malenstwa tj czerwca....ale z pewnoscia dodam swoja opinie...sa to drogie rzeczy i sama niestety na polskich stronkach nie znalazlam zadnej opinii na jej temat..sugerowalam sie stronkami z uk...a poza tym wygrala plebiscyt jedenj z gazet,ale coz to znaczy.... ;) moim zdaniem to fajna rzecz zwlaszcza jesli ktos tak jak ja ma naprawde duzy dom i nie da sie ciagle przebywac z dzieckiem...przydaje sie rowniez kiedy pociecha jest juz wieksza...podobno wiekszosc tak zwanej smierci lozeczkowej zdarza sie podczas spania z rodzicami a nie osobno we wlasnym lozeczku a statystycznie jest to "wrzucane do jednego worka"...warto wziasc to pod uwage i nie panikowac bez powodu.... :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl