BezpiecznaCiaza112023

Sterylizator do butelek?

13 lata 7 miesiąc temu #32443 przez Millerna
Witam!

Jest już temat podgrzewaczy do butelek, ale ja chciałam zapytać Was czy używacie także sterylizatorów?
Jeśli tak to jak się sprawdzają i czy rzeczywiście są niezbędne?
Na pewno to duza wygoda niż wygotowywanie butelek w garnku... Bo sama dokarmiam malucha i wydaje mi się, że sterylizacja butelek jest konieczna.
Dlatego chciałabym zakupić sobie takie urządzenie. Sprawdza się???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32522 przez natmur11
ja jestem jak najbardziej za. mam z tommee tippee elektryczny i to naprawde duzo szybsze i wygodniejsze niz gotowanie butelek. my jestesmy na cycu ale czasem jak mam jazde to mala zostaje na butli i wieczorem mialam buteleczki do gotowania a tak wleje troche wody nacisne guzik i wyjme. ja polecam naprawde ulatwia zycie choc nie jest to niezbedny dodatek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32531 przez Emme
Ostatnio oglądałam jakiś program dla rodziców i był tam poruszany temat mikrofalówek. Czy są szkodliwe czy nie (można śmiało używać, byle nie gotować w nich całych posiłków). i oprócz znanych nam możliwości, można używać ją do sterylizacji np właśnie butelek, smoczków. 3-4 min wystarczą. Każda mikrofalówka swoim działaniem zabija bakterie i drobnoustroje.
Więc my nie mamy w planie zakupu sterylizatora.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32564 przez natmur11
emme z tego co ja wiem to sa specjalne sterylizatory do mikrofalowek, albo butelki samosterylizujace w mikrofali ale o tym ze sama mikrofala zabija bakterie nie slyszalam.sa tez tabletki "milton" do sterylizacji ale nie wiem czy dostepne w polsce moze na allegro. a co do dzialania mikrofali to jestem sceptycznie nastawiona.Do podgrzewania mozna uzyc goracej wody, podgrzac w garnku albo uzyc podgrzewacza do butelek, jesli chodzi o dzieci ja jestem na nie. moze nie sa grozne ale napewno nie sa lepsze niz naturalnie podgrzane jedzonko mimo ze dluzej to trwa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32568 przez Emme
Tak, wiem, że są specjalne sterylizatory do mikrofalówek, ale sama mikrofalówka (jej promienie) ma również działanie bakteriobójcze.
Co do jedzenia, to dowiedziałam się, że nie ma przeszkód w podgrzewaniu w mikrofali, a co więcej są produkty, dla których podgrzewanie tradycyjne jest bardziej szkodliwe niż w mikrofalówce, tzn tracą swoje właściwości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32571 przez natmur11
no tak zaglebiac sie mozemy bez konca bo chociazby obrana marchewka nozem traci skladniki odzywcze wiec mysle ze nie ma juz co stracic przy podgrzaniu. jak chcey zdowo kupmy kawal pola posadzmy warzywa bez chemi puscmy dziecko i niech zje marchew prosto z pola.ja nie uwazam ze mikrofala to cos zdrowego od czasu do czasu owszem ale nie zawsze. znam osoby ktore obiadki ze sloiczkow grzeja w mikrofali a ja wole podgrzac to w kapieli wodnej. ale kazdy ma prawo robic jak uwaza za sluszne:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #32639 przez _aga86_
Mam ten sam sterylizator co natmur- juz nie uzywam, ale przez pierwsze miesiace zycia mojej Niuni byl przydatny, ale uwazam, ze nie jest niezbedny. Jesli nie mialabym kasy latwo byloby mi z niego zrezygnowac... To jest poprostu wygodne:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110219 przez kasia347
Kupiliśmy i to był najwiekszy blad,poniewaz troszke kosztował a można wyparzyc butelke w garnku z wodą-rezultat jest taki sam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110357 przez Emme
też tak uważam :)
choć mi się rzadko zdarzało wyparzać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #206953 przez Ubastet
A nie wystarczy umyc dobrze butelke i zalac ja wrzatkiem ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224643 przez agnes23k
Ja używalam sterylizatora przez pierwsze 6 miesiecy. Byłam naprawdę zadowolona :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234488 przez brzozak
Sterylizator czy rzeczywiście jest niezbędny - nie.
Ułatwia życie ale można sobie poradzić bez niego.
Co prawda ja karmiłam piersią, kaszki podawałam już łyżeczką więc butelki były wykorzystane tylko do picia herbatek. Wiem jednak że są kobiety które dużo korzystają z butelek i w ich przypadku może to wydatek opłacalny.
Ja jednak nie uznaję pakowania do butelek kaszek, zmiksowanych zupek czy innych wynalazków. Najlepiej dziecko uczyć gryzienia, połykania bo od tego do samodzielnego jedzenia droga już nie jest daleka. :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #239557 przez monika_zawadzka
Ja też się mocno zastanawiałam, czy kupić taki sterylizator. Moje koleżanki mają podzielone zdania na ten temat. Kupiłam taki sterylizator UV marki hygienic24 na ich stronie, bo jedna z moich koleżanek mi taki pokazała. Wykonanie całkiem solidne, małe, wygodne i rzeczywiście oszczędne pod względem baterii.

Czytam, że niektóre z was wolą umyć smoczek we wrzątku. Chyba sterylizatorem jest troche szybciej jednak.

(...)

Pozdrawiam,
Monika
zakaz zamieszczania reklam - MODERATOR.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #239572 przez brzozak
monika_zawadzka napisał:

Ja też się mocno zastanawiałam, czy kupić taki sterylizator. Moje koleżanki mają podzielone zdania na ten temat. Kupiłam taki sterylizator UV marki hygienic24 na ich stronie, bo jedna z moich koleżanek mi taki pokazała. Wykonanie całkiem solidne, małe, wygodne i rzeczywiście oszczędne pod względem baterii.

Czytam, że niektóre z was wolą umyć smoczek we wrzątku. Chyba sterylizatorem jest troche szybciej jednak.

(...)

Pozdrawiam,
Monika
zakaz zamieszczania reklam - MODERATOR.

za taką ceną to można 60 zł to nie majątek, ale pozostaje jeszcze problem co z butekami. Ja i butelki i smoczki gotowałam kilka minut. Samo zalanie wrzątkiem stosowałam jak dziecko 3 miesiące.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #239574 przez Emme
sterylizatorem szybciej niż wrzątkiem? zagotowanie wody do kilkanaście sekund, to długo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl