BezpiecznaCiaza112023

Oczyszczacz powietrza - czy warto?

5 lata 10 miesiąc temu - 5 lata 9 miesiąc temu #1067040 przez ulke
Moim zdaniem warto. Ale nie tylko w sytuacji kiedy mamy problem z alergia ale również jesli chcemy uczynić powietrze w domu lepszym. Znacznie lepiej będzie to wpływało na nasze samopoczucie :) Szczególnie w blokach, gdzie jest wentylacja grawitacyjna a nie mechaniczna.


Ze swojej strony proponowałabym zerknąć sobie na oczyszczacze G4 fresh: www.fostertechnologies.pl/pl/c/Oczyszczacze-powietrza/218
nie są drogie
nie ma problemów z dokupieniem do nich filtrów
jednocześnie są bardzo wydajne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067077 przez Biletka
odkąd mamy zupełnie inaczej sie oddycha :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 6 miesiąc temu #1067871 przez antosia
Ile coś takiego powinno kosztować? Mam na myśli - www.empik.com/oczyszczacz-powietrza-camr...407249,dom-i-ogrod-p Czy to wystarczy? A jeśli nie, to jaki budżet będzie realny? Po jakim mogę oczekiwać efektów? W sensie - żeby to rzeczywiście miało wpływ na jakość powietrza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068206 przez tośśka
Cześć wszystkim :)
Mieszkam w dość dużym mieście gdzie powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Niedługo zostanę mamą i pomyślałam że do mieszkania przydałby się taki oczyszczacz gdzie mój mały ludzik mógłby złapać choć trochę czystszego powietrza. Ale czy takie urządzenie nie chodzi z byt głośno ? Nie będzie przeszkadzało mu podczas snu ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068211 przez kobitka
Tych urzadzen jest cala masa, ja tez kierowalam sie poziomem halasu. Warto tez zwrocic na certyfikaty dzialania urzadzenia i czy jest wydajne. W pokoju dzieciecym mamy oczyszczacz i nikomu nie przeszkadza. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068215 przez MonaLisa
Hej :)
Sama ostatnio stałam pod takim wyborem, głównie ze względu na alergię męża, który uważa że wszystko samo przyszło to samo przejdzie. :/
Ostatecznie poszukaliśmy, poradziliśmy się znajomych, oni polecili sklep i tam zakupiliśmy oczyszczacz.
Dobraliśmy do samego salonu, na noc przekładamy do sypialni. :) Co mogę powiedzieć - ja problemów zdrowotnych takich nie mam, jedynie co czuję to tą świeżość, brak przykrych zapachów, no i nawet jak gotuję to szybciej się wszystkich zapachów pozbywamy. Mąż mniej kicha, kataru praktycznie nie ma, oczyszczacz używamy od ponad miesiaca - więc jeszcze dużo przed nami. :3
loveair.pl/oczyszczacz/sharp-kc-d40euw
My kupiliśmy ten model, teraz jest jakaś promocja, my się na nią nie załapaliśmy... :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068216 przez tośśka

kobitka napisał: Tych urzadzen jest cala masa, ja tez kierowalam sie poziomem halasu. Warto tez zwrocic na certyfikaty dzialania urzadzenia i czy jest wydajne. W pokoju dzieciecym mamy oczyszczacz i nikomu nie przeszkadza. :)

Czyli urządzenie po prostu jest ciche, a jak często trzeba je włączać ? Czy powinno chodzić cały dzień/noc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068217 przez kobitka
to zalezy od Ciebie. Im częsciej chodzi tym jest większa efektywnosc. Ja swój włączam codziennie i wyłączam jak wskaznij pokazuje że powietrze jest czyste :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068230 przez tośśka

kobitka napisał: to zalezy od Ciebie. Im częsciej chodzi tym jest większa efektywnosc. Ja swój włączam codziennie i wyłączam jak wskaznij pokazuje że powietrze jest czyste :)

Rozumiem. A jaki masz model u siebie w domu ? Ja mam kilka zapisanych modeli, ale przedział cenowy jest różny i nie wiem czy lepiej inwestować w coś lepszego czy odpuścić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068239 przez czarnuś
My najpierw kupiliśmy stacjonarny oczyszczacz powietrza, ale z czasem, za namową znajomego serwisanta z centrumrekuperacji.pl/ , zdecydowaliśmy się na droższe rozwiązanie. Mamy rekuperator. To wentylator mechaniczny, który wymienia powietrze w zamkniętych pomieszczeniach na czyste i dostosowane temperaturowo. Podobno rewelacyjny przy alergii, ale zobaczymy w praniu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 miesiąc temu #1068253 przez tośśka

czarnuś napisał: My najpierw kupiliśmy stacjonarny oczyszczacz powietrza, ale z czasem, za namową znajomego serwisanta z centrumrekuperacji.pl/ , zdecydowaliśmy się na droższe rozwiązanie. Mamy rekuperator. To wentylator mechaniczny, który wymienia powietrze w zamkniętych pomieszczeniach na czyste i dostosowane temperaturowo. Podobno rewelacyjny przy alergii, ale zobaczymy w praniu:)

no wlasnie drozsze rozwiazanie. Ja narazie nie mam mozliwosci na cos innego, chcoiaz mysle ze dobry oczyszczacz poradzi sobie z kiepskim powietrzem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068286 przez ZeroOsiem
Sądziłam że u mnie nie jest potrzebny oczyszczacz, że powietrze mam czyste... Bzdura. Dopiero lekarz mi uświadomił problem gdy mała zaczęła mieć problem z oddychaniem, częstszymi infekcjami noska.
Kupiłam właściwie taki jeden z tańszych od Xiaomi, w sklepie Allegro Sferis allegro.pl/oferta/oczyszczacz-powietrza-...rifier-2s-7733195563
Po użytkowaniu pół miesiąca mogę powiedzieć że jest na prawdę super. Posiada czujnik jakości powietrza, czujnik temperatury i wilgotności, tryb nocny, wskaźniki zużycia filtra, sterować można z poziomu aplikacji na smartfona. A powietrze czyści elegancko, usuwa pyłki, alergeny, roztocza i kurz. Oczyszcza pomieszczenia do 37 m2, więc sporo.
No i najlepsze że bardzo cichy, prawie niesłyszalny :) Więc nic dziecku nie przeszkadza, a tylko pomaga.

Walka o strzępek siebie
O wieczne nadzieje i sens...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 2 miesiąc temu #1068373 przez JoannaNowak09
Na początek faktycznie pozbądź się wszystkich rzeczy "łapiących kurz" w pobliżu kącika do spania dziecka. My zrezygnowaliśmy nawet z dywanów. Ale oczyszczacz powietrza swoja drogą bardzo przyda się przy małym alergiku. My mamy psa w domu więc tym bardziej. Mogę polecić Ci AirDog, możesz znaleźć jakieś info o tym w sieci: airdog.pl/dlaczego-airdog/ ze względu na to, że jest dość tani jeżeli chodzi o oczyszczacz takiej jakości. A zaoszczędzisz przy nim też na filtrach bo nie musisz ich wymieniać, wystarczy tylko myć kasetke filtrującą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 2 miesiąc temu #1068377 przez MonaLisa

JoannaNowak09 napisał: Na początek faktycznie pozbądź się wszystkich rzeczy "łapiących kurz" w pobliżu kącika do spania dziecka. My zrezygnowaliśmy nawet z dywanów. Ale oczyszczacz powietrza swoja drogą bardzo przyda się przy małym alergiku. My mamy psa w domu więc tym bardziej. Mogę polecić Ci AirDog, możesz znaleźć jakieś info o tym w sieci: airdog.pl/dlaczego-airdog/ ze względu na to, że jest dość tani jeżeli chodzi o oczyszczacz takiej jakości. A zaoszczędzisz przy nim też na filtrach bo nie musisz ich wymieniać, wystarczy tylko myć kasetke filtrującą.


Czytałam o nich dużo, bo cena jest bardzo atrakcyjna, ale ostatecznie wybór padł na coś sprawdzonego. :)
Jak się u Ciebie sprawuje? Ile czasu go już posiadasz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 2 miesiąc temu #1068386 przez tośśka

MonaLisa napisał: Czytałam o nich dużo, bo cena jest bardzo atrakcyjna, ale ostatecznie wybór padł na coś sprawdzonego. :)
Jak się u Ciebie sprawuje? Ile czasu go już posiadasz?

na coś sprawdzonego ? czyli na co się zdecydowałaś ? Ja też już jestem po wszelkich poszukiwaniach i w końcu wybrałam i wydaje mi się że to był dobry wybór

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl