BezpiecznaCiaza112023

Witajcie Dziewczynki :)

10 lata 7 miesiąc temu #761140 przez nike84
dzień dobry dziewczynki
tym razem nas dopadł kryzys i początek dnia z serii "beznadziejna ze mnie matka" :( A wszystko zaczęło sie od wczorajszego wieczora. Kąpiel muszę przyznać, ze byłam w szoku ale bez większych emocji. Kacperek tylko pod koniec, jak mu już pupala mleczkiem smarowałam, sie zezłościł i bardzo głośno domagał sie butli. No a potem się zaczęło... :dry: Bo zamiast iść spać, to oczy jak pięciozłotówki. Wiec położyliśmy sie razem, przytulaliśmy sie, ahhh było tak miło. Ale potem memu synkowi zaczęło sie juz nudzić. 5minut na rękach - płacz, 5 minut w bujaczku - płacz, 5 minut na brzuszku - płacz. Po 2 godzinach płakałam razem z nim :( W końcu po północy po krótkiej walce zasnął. Noc jako tako przespaliśmy ale od 6 rano powtórka z rozrywki. Padam na twarz i mam lekkiego doła :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761171 przez KarolciaZumba
ooo Nike to niczym u Nas ... Po kąpieli zasnęła dopiero o 23:30, zsikała i wykupkowała w tym czasie 4 pieluchy zjadła po trochu chyba z 5 razy cyca i nie chciała iść spać:/

Może Maja za dużo śpi w ciągu dnia ale co ja mam zrobić jak ona sama zasypia, ile może sama leżeć i patrzeć się w jeden punkt...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761174 przez KarolciaZumba
I na dodatek Maja strasznie charczy wyczytałam w necie że to spaka, miała któraś? Podobno sól morską mam jej podawać do noska. Chyba,że znacie lepsze sposoby :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761209 przez srenka_918
masz nebulizator? Taki inhalator elektryczny, inhalacje z soli fizjologicznej są świetne i po takiej inhalacji możesz gruszką odciągnąć żabki z noska i charczenie się skończy ;)
Może masz za suche powietrze w pokoju małej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #761210 przez nike84
Kurcze Karolcia u nas z tym spaniem to samo. W dzień zasypia, że nie raz nie mogę go dobudzić, a w nocy szaleństwo. Dlatego mówię do niego dużo, chodzimy po mieszkaniu, ale wystarczy że pójdę wyciągnąć pranie z pralki, wracam a on już śpi :dry: Poza tym jak juz wspominałam on szybko sie nudzi i juz nie mam na niego pomysłu :(
My na razie sapki nie mamy, ale czasami od kaloryferów ma sucho w nosku przez co zdarza mu sie charczeć. I słyszałam o dwóch sposobach: albo kilka kropel soli fizjologicznej do noska i na brzuszek, żeby wszystko wyleciało. Albo właśnie woda morska (ja mam disnemar). Na razie próbowalam pierwszego sposobu i pomogło. Jeszcze dziewczyny mi pisały o olejku eukaliptusowym, że pomaga na nosek.

A tak mój aniołek odsypia noc ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761213 przez srenka_918
A takie kryzysy to każda świeża mama ma ;) Ja też jeszcze czasem takie załamania mam... Wiecie co pomaga? Ciuszki typu "kocham moją mamę" "moja mama jest super" i takie tam, bardzo podnoszą samoocenę, nie jesteście złymi mamami, JESTEŚCIE NAJLEPSZYMI MAMAMI POD SŁOŃCEM! Głowa do góry, 2 kratki gorzkiej czekolady i będzie dobrze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761216 przez srenka_918
Nike fajny śpioszek ;)

Zostawiaj małego w dzień w najjaśniejszym miejscu, niech go światło razi, nie będzie chciał długo spać ;) Na Pawełka to działało ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761273 przez KarolciaZumba
Nawet nie wiedziałam że istnieje takie coś jak sapka :laugh:

Kurcze ile ja się jeszcze muszę nauczyć !! :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Nike Kacperek słodziutki :kiss: :kiss: :kiss:

A ja wrzucam zdjęcia mojej silnej Majeczki :side:

pokazywarka.pl/v0ds7s/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761328 przez nike84
Ale z Mai ślicznotka :cheer: A jaką ma czuprynkę :laugh:

Ja też wielu rzeczy jeszcze nie wiem, i każdego dnia uczę się czegoś nowego. Ale to dopiero początek, przecież minęło raptem 3 tygodnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761441 przez srenka_918
He he, dziewczynki przede mną też jeszcze wiele nowości, a mam jakby większy staż ;) Ale powiem Wam, że to forum (to czy inne, ale na temat dzieciaczków) daje dużo! Nie dość, że można się poradzić, dowiedzieć nowości to i zmotywować ;)

Maja ma świetną fryzurkę ;) Takie ma fajne długie włoski ;) Nie wycierają jej się jeszcze z tyłu? Mój już pierwsze włoski prawie wszystkie powycierał i coś tam nowego zaczyna się pojawiać, ale jak dla mnie za powoli...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761508 przez KarolciaZumba
No właśnie się już wycierają i robi się taka ciemną blondynką :D

Kurde dziś kolejne 7 km z wózkiem pobiegane :D Od razu mam więcej siły i werwy :D
Trzeba się naładować na nadchodzacą noc :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761528 przez srenka_918
Karolcia nie forsuj się tak! Kilogramy jeszcze zdążysz zrzucić, a siły oszczędzaj na opiekę nad Mają. Miałam dziś wizytę patronażową robioną przez pielęgniarkę środowiskową, dodam, że niezapowiedzianą i zastała mnie przy ćwiczeniach z małym (znalazłam w internecie zestaw ćwiczeń, które się z dzieckiem robi, on się dobrze bawi a ja próbuję schudnąć, no i Ona mi powiedziała że jak karmię małego tylko piersią, to nie powinnam ćwiczyć, opieka nad małym i zajęcie się domem to dość zajęć dla matki karmiącej bo im więcej wysiłku tym mniej tego wartościowego mleczka, jest tylko to wodniste i słodkie po którym dziecko od razu jest głodne na nowo.... Może coś w tym jest...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761547 przez KarolciaZumba
O kurde to mnie zaskoczyłaś Srenka !! No ale ja nie chcę czekać miesięcy zanim schudne :P zresztą mam mega zapotrzebowanie na chleb, normalnie mogłabym się żywić tylko chlebem tak mi smakuje, szok :ohmy:
Gorsze zachcianki niż w ciąży :dry:

A jak sobie radzisz z nocnymi napadami głodu, ja się czasem budze taka głodna że mam wrażenie że w nocy nie słuchac nic tylko jak mi burczy w brzuchu!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #761680 przez srenka_918
Dopóki mały nie zaczął przesypiać większości nocy budziłam się najpierw ja z głodem, jadłam jabłko i marchew i budził się mały głodny ;)
Po prostu trzeba jeść ;) nie ma innej rady ;) Jak już musisz się odchudzać bo musisz to jedz bardziej wartościowe ale chude pokarmy, więcej wody... U mnie na początku kilogramy same leciały w dół, bez diet, samym karmieniem, dopóki mały jadł co 2 godz, teraz czasem je rzadziej i kilogramy wolniej lecą w dół, ale powiem tak że bez diet i ćwiczeń 3 miesiące po porodzie brakują mi 3 kg do wagi z przed ciąży. bądź dobrej myśli ;) i daj siana z odchudzaniem, przynajmniej na czas, jak Maja jest taka mała... Jak uspokoi się, ustali swój rytm, możesz zacząć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #762012 przez KarolciaZumba
Kurde czy to normalne że Maja wydaje takie dziwne dźwięki jak zasypia?
Ona nie potrafi zjeść i iść spać.... Tylko wierci sie stęka jęczy i tylko na rękach jest cicho ! :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl