BezpiecznaCiaza112023

pomocne rady dla rodzacych i przyszłych mam :)

13 lata 10 miesiąc temu #15368 przez sylwus136
tak sobie pomyslałam ze przydałby sie taki temat (o ile juz takiego nie ma bo nie znalazłam)
w którym mamy mogłyby sie podzielic z przyszłymi przydatnymi informacjami odnośnie porodu a pozniej informacjami odnoscnie zajmowania sie noworodkiem :)
powiem szczerze ze do napisania tego postu skłoniła mnie wypowiedz słoneczka gdzie opisała przydatne informacje na temat porodu i ubranek :) moim zdaniem fajnie jest powymieniac sie informacjami i pomóc i wesprzec te kobietki które są przed rozwiazaniem a mają jakies pytania i obawy ;)

wiec moze ja powiem cos od siebie :

osoba towarzysząca-bardzo wspiera psychicznie i fizycznie.nie musi byc to wasz mąż czy partner.wezcie sobie kogos przy kim bedzie sie czuc luźno.Naprawde w tych nawiekszych bólach trzymanie za ręke pomaga.

nacinanie krocza- mogło by sie wydawać bolesne ale w moim przypadku nie było.Miałam mocne skurcze wiec kiedy miałam przec skupiałam sie własnie na tym i mysli o dzidziusiu wiec nic nie czułam.
Szycie po cięciu troszke boli ale z tym co przechodzi sie podczas porodu to nic takiego.Podczas szycia dają znieczulenie mijscowe wiec jest do wytrzymania.Najbardziej boli jak szyją blisko pupy.Szycie jesli ciecie było duze tak jak w miom przypadku trwa około 40 minut.

higiena-po porodzie bardzo wazne jest podmywanie.Rzecz oczywista wiem,wiem :) dzieki pdmywaniu wszystko goi sie lepiej i szybciej

goście-po porodzie i pierwszym dniu w domu jestesmy strasznie zmeczone.Poprosmy zeby z odwiedzinami wszyscy poczekali az sie zaklimatyzujemy i odpoczniemy.Moja tesciowa niestety tego nie uszanowała,przyjechała od razu po moim przyjezdie do domu i siedziala 3 h.Uwierzcie mordenga...pamietajcie wasz odpoczynek i maluszka jest najwazniejszy!!

sen-ojj z tym po urodzeniu dziecka jest ciezko wiec kobietki kiedy wasz maluszek zasypia to wy tez od razu sie kładzcie i wykorzystuje kazdą minutkę chociaz miałoby to byc tylko 15 minut.Bardzo duzo to daje.

kąpanie maluszka-to nic strasznego uwierzcie.w szpitalu kapały mi go pielegniarki a po przyjezdzie do domu juz sama to robiłam.do wanienki na spód najlepiej włozyc pieluszke tetrową jesli nie macie podkładów antyposlizgowych.wtedy maluszek sie nie ślizga i łatwo jest go umyć.

kosmetyki-najlepiej kupic te naprawde dobrych firm choc i one moga uczulać.Mój synuś niestety jest uczulony na prawie wszystkie.wiec jesli wasz maluszek jest uczulony dobrym sposobem jest przemywanie dupki zaparzonym wystygnietym rumiankiem bądz krochmalem gotowanym w domu,zamiast pudru sypanie dupki mąką ziemniaczaną(kartoflanka).A na naprawde wielkie odparzenia masc z apteki Triderm(3 dni stosowania i nie widac zaczerwienień)
u mnie z kremów sprawdził sie linomag baby.smarowac mozna nim całe ciałko.skóra sie nie wysusza i jest ładna i świecąca(od8-11zł-zalezy gdzie)

termomert do ucha-drogiebo koło 130 zł ale mega przydatne.Sekunda w uszku maluszka i juz wiesz jaka jest temperatura.Maluszek sie nie denerwuje a ty jestes spokojna.

pieluchy tetrowe- wiem, wiem dla niektórych w tych czasach przezytek ale uwierzcie mi mega przydatne.ja małemu przez 3 dni zakładałam zeby dupke mu wyleczyc bo miał strasznie odparzona ale przydaja sie takze u lekarza zeby połozyc na wage,do wycierania bużki,do podkładania pod dupke jesli nie uzywacie przewijaka a takze to zwizlenia i umycianp.dupki jak jest bardzo brudna

ubranka-najlepsze sa pajacyki i te spiochy które maja guziczki w kroku.Tylko sie rozpina guziczki,zmienia pieluche i po kłopocie nie trzeba sciagac całego ubranka.
Kaftaniki tez są bardzo przydatne.Ja szczerze nie lubie ubranek wciaganych przez głową.jak wiadomo dzieciaczki maja miękką główkę i ja sie zawsze obawaiałam ze wciągajac przez główkę za mocno go nacisnę ale to moje odczucie.

pępuszek- duzo osob uzywa fiolet.ja nie uzywałam wiec nie krytykuje ani nie polecam.Mnie w szpitalu kazalo kupic octenisept.Bardzo łatwy w uzyciu i praktyczny.jest to spray.mojemu synkowi odpadł pepuś po 2 tyg.i teraz ładnie wyglada.

witamina D3- podaje sie ją od 15 doby zycia maluszka.Witamina przeciw krzywicy.Najlepiej kupic w aptece małą strzykawkę i wycisnąć tabletke,nabrac do strzykawki i podacmaluszkowi do buzki.Szybko i łatwo:)

łyzeczki z miękkimi główkami- mój maluch musiał brac antybiotyk bo miał chore gardełko.Kupilismy takie własnie łyzeczki.praktyczne i nie kaleczą buzki maluszka(koszt to tylko ok.8zł)

nożyczki z zaokrąglonymi końcami-jak wiadomo dzieciaczkom rosna bardzo szybko paznokcie.mojemu synusiowi musze obcinac codziennie bo tak strasznie szybko mu rosną.jesli wasze dzieci sa nerwowe przy obcinaniu robcie to jak bede spały :)

co sobie jeszcze przypomne to napisze :) mam nadzieje ze komus cos sie przyda !:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #15371 przez Mirella
www.zapytajpolozna.pl/forum/porod-forum/...ch/Page-4.html#11763

Tutaj jest podobny temat, ale Sylwuś, chylę czoła przed Twoim postem, genialny, naprawdę :) Dla przyszłych mam na pewno bardzo przydatny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #757884 przez marysianka667
Żelazo to niezwykle ważny pierwiastek w diecie ciężarnej. Zapotrzebowanie na nie wzrasta w ciąży niemal o połowę. Weź to sobie do serca, bo niedobory żelaza w ciąży grożą anemią. Zobacz, co trzeba jeść, by żelaza nie zabrakło www.dlarodzinki.pl/kuchnia/dieta/dieta-w...-ciazy,175_2200.html
a tu poznasz szczegółowy jadłospis www.dlarodzinki.pl/kuchnia/dieta/dieta-w...-ciazy,175_2200.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #939888 przez AgataWis
Mam nadzieję, że to dobry temat na takie pytania/przemyślenia.
Znajoma skorzystała z Banku Komórek Macierzystych, jeśli nie pomyliłam adresu to z longavita.pl/ tego. Z tego co mówiła to warto, z racji takiego specjalnego zabezpieczenia na wszelki wypadek dla dzieciaczka. Pytanie dla Was, moje drogie, ile z Was korzystało z tego typu usług i czy w szpitalu nie będą patrzeć jak na wariatkę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #939959 przez patka89
A Ja niestety,trochę za późno sie dowiedziałam o tym banku macierzystych komórek ehh on ale cóż niestety tak sie stało teraz żałuje :(
polecam bo to bardzo istotne i przydatne :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl