Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Pytanie mam

8 lata 2 miesiąc temu #27691 przez slonce112
Hej dziewczyny! Mam takie pytanie. Na pierwszej wizycie lekarz obliczył mi termin porodu na 25 styczeń 2011 ale podczas badania USG termin już wyszedł na 8 luty 2011 i teraz nie wiem ku któremu terminowi mam się bardziej skłaniać? Styczeń czy luty?? Miała któraś w was kochane podobnie? Według mnie 2 tygodnie różnicy to trochę dużo, za dużo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #27697 przez Gosiaczek31
Słońce to się może zdarzyć. U mnie na każdym badaniu usg wychodził inny termin. A różnica pomiędzy terminami też wychodzi mi dwa tygodnie. Jeżeli miałaś nieregularne i długie miesiączki to nie możesz się nią sugerować. Lekarz powiedział mi, że różny termin usg może wynikać z wielkości dziecka. Na usg uśredniają wymiary brzuszka, główki, kości udowej itp. i tak wychodzi termin porodu. Ja mniej więcej kojarzę moment poczęcia i tego się trzymam. Jeżeli pamiętasz kiedy zmajstrowaliście bobaska :laugh: to dodaj sobie 38 tygodni i to będzie termin porodu. A jeżeli miałaś regularny okres to od ostatniej miesiączki 40 tygodni. Nic się nie przejmuj, najgorsze jest czekanie przed porodem. Niestety nie mamy wpływu kiedy nasze maleństwa zechcą wyjść z brzuszka :laugh:
Pozdrawiam cieplutko

8 lata 2 miesiąc temu #27699 przez violi27
Witaj! Ja miałam pierwszy termin według miesiączki na 8 listopada później według USG na 15 a teraz według ruchów dziecka na 9 ale dla mnie to bez różnicy a nawet wolałabym wcześniej, lepiej się przygotować wcześniej bo nigdy nie wiadomo czy maleństwu nie będzie się spieszyło na świat.

[/size]

8 lata 2 miesiąc temu #27700 przez agania123
U mnie różnica jest nieco mniejsza i w drugą stronę. Pani położna wyznaczyła mi termin na 6 stycznia a na USG mam wpisany 2.01.2011:/ Chyba trudno jest określić który jest bliższy prawdy. Lekarze chyba liczą wszystkim standardowo regułką: 1 dzień ostatniej miesiączki minus trzy miesiące i do tej daty dodajemy rok i siedem dni. Niestety nie wiem jak liczy aparatura do USG :/

8 lata 2 miesiąc temu #27702 przez slonce112
Dzięki dziewczyny :) teraz tylko zastanawiam się czy "zapisać się" do grona styczniowych czy lutowych (nie wiem czy jest takie słowo) mamuś ;)

8 lata 2 miesiąc temu #27704 przez Gosiaczek31
Zapisz się jak chcesz. Zawsze możesz zmienić. Może kolejne badanie usg powie coś więcej.

8 lata 2 miesiąc temu #27705 przez Katarzynka
Zawsze możesz pisac i tu i tu ja mam z USG termin na 27.09 a z OM na 04.10.Więc to od Dzidziusia zależy czy będe mamusia wrzesniową czy październikową :)

8 lata 2 miesiąc temu #27706 przez Joanna-Rona
Witaj

Ja jestem w 31 tc według terminnu porodu. Natomiast na ostatnim USG z rozwoju dziecka wyszło że Ala jest starsza o ponad tydzień, więc tak jakby miała 32 a 33 od połowy września już moze pchać sie na ten piękny świat :)

Pozdrawiam

8 lata 2 miesiąc temu #27708 przez genetyk1983
Hej dziewczyny mam podobny problem ja mialam ostatnią miesiaczke w 25.10.2009 i miałam miec w listopadzie 26 ale nie miałam juz i moja połozna obliczyła mi termin że bede miała na 31.lipiec.2010 ale juz jestem po terminie i dzwoniłam dzisiaj do niej i stwierdziła ze we wtorek bedzie dopiero 40 tyg i że dwa tygodnie bedziemy musieli jeszcze poczekac czy to jest madre czuje sie jak słon ile ja moge chodzic z tego co ja obliczyłam to juz jest 41 tyg i juz powinnam urodzic a jak ja mam do tego wtorku czekac i jeszcze pozniej dwa tyg to wychodzi mi że bedzie 43 tygodnie juz nie wiem co mam robic i myslec az sie dzisiaj rozryczałam z tych nerwow . prosze dajcie mi jakas odpowiedz bo juz jestem taka załamana :(

8 lata 2 miesiąc temu #27715 przez Gosiaczek31
Genetyk a miałaś regularne miesiączki? Bo jeżeli nie to nie patrz na ostatnią miesiączkę. Jaka data porodu wychodziła Ci z pierwszego USG ale nie z OM?

8 lata 2 miesiąc temu #27732 przez Emme
ja datę z OM miałam na 16 listopada (ale mam nieregularne...), pierwsza data usg na 24, a teraz na 27, choć w książeczce dalej jest 24. Myślę, taka orientacja mi wystarczy, rzadko się zdarza, że dzidzia wychodzi w ten właśnie dzień (chyba, że zaplanowana jest cesarka :))

8 lata 2 miesiąc temu #27742 przez Gosiaczek31
Emme ja za każdym usg mam coraz krótszy termin. Najpierw był 23 sierpień, potem 18, 12 i ostatnio 9. Dzidzia może sobie wybierać :laugh: Moja gin powiedziała, że raczej po połowie miesiąca. A te różne terminy bo dzidzia będzie duża :laugh:

8 lata 2 miesiąc temu #27746 przez monami
u mnie cały czas ten sam termin - 21 sierpnia...ale na ostatniej wizycie doktorek powiedział, ze może wcześniej..wspomniał coś nawet o 9-tym :)także ..loteria :) czekamy w pełnej gotowości, aż Zuzia się zechce wykluć :)

8 lata 2 miesiąc temu #27761 przez Madzia89862
kochane nie wiem jak u was ale u mnie w szpitalu sugerowali sie jedynie terminem z ost miesiaczki czyli na 4 listopada gdzie mialam regularne cykle i mi sie nie zgadzalo.wedlug usg termin mialam wyznaczany na 26 i 29 pazdziernika.ostatecznie jednak urodzil sie 4 listopada:)polozna jak wyliczyla tak trafila.gebetyk a ty jakie mialas miesiaczki?bo maks do 2 tyg mozna przenosic i na wywolanie a jak u ciebie maja byc 3 tyg po terminie to cos nie halo.

8 lata 2 miesiąc temu #27833 przez Moniq
z terminami jest tak, że przeważnie w szpitalu i lekarze sugerują się tym z ostatniej miesiączki; usg liczy termin na podstawie statystyki, czyli że większość dzieci w tym a tym tyg ciąży ma takie rozmiary i na podstawie średniej określa termin porodu, z tego co pamiętam to najbardziej adekwatne jest połówkowe usg; różnicą do 2 tyg nie ma co się przejmować

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka