BezpiecznaCiaza112023

Pytanie mam

13 lata 8 miesiąc temu #27691 przez slonce112
Hej dziewczyny! Mam takie pytanie. Na pierwszej wizycie lekarz obliczył mi termin porodu na 25 styczeń 2011 ale podczas badania USG termin już wyszedł na 8 luty 2011 i teraz nie wiem ku któremu terminowi mam się bardziej skłaniać? Styczeń czy luty?? Miała któraś w was kochane podobnie? Według mnie 2 tygodnie różnicy to trochę dużo, za dużo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27697 przez Gosiaczek31
Słońce to się może zdarzyć. U mnie na każdym badaniu usg wychodził inny termin. A różnica pomiędzy terminami też wychodzi mi dwa tygodnie. Jeżeli miałaś nieregularne i długie miesiączki to nie możesz się nią sugerować. Lekarz powiedział mi, że różny termin usg może wynikać z wielkości dziecka. Na usg uśredniają wymiary brzuszka, główki, kości udowej itp. i tak wychodzi termin porodu. Ja mniej więcej kojarzę moment poczęcia i tego się trzymam. Jeżeli pamiętasz kiedy zmajstrowaliście bobaska :laugh: to dodaj sobie 38 tygodni i to będzie termin porodu. A jeżeli miałaś regularny okres to od ostatniej miesiączki 40 tygodni. Nic się nie przejmuj, najgorsze jest czekanie przed porodem. Niestety nie mamy wpływu kiedy nasze maleństwa zechcą wyjść z brzuszka :laugh:
Pozdrawiam cieplutko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27699 przez violi27
Witaj! Ja miałam pierwszy termin według miesiączki na 8 listopada później według USG na 15 a teraz według ruchów dziecka na 9 ale dla mnie to bez różnicy a nawet wolałabym wcześniej, lepiej się przygotować wcześniej bo nigdy nie wiadomo czy maleństwu nie będzie się spieszyło na świat.


[/size]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27700 przez agania123
U mnie różnica jest nieco mniejsza i w drugą stronę. Pani położna wyznaczyła mi termin na 6 stycznia a na USG mam wpisany 2.01.2011:/ Chyba trudno jest określić który jest bliższy prawdy. Lekarze chyba liczą wszystkim standardowo regułką: 1 dzień ostatniej miesiączki minus trzy miesiące i do tej daty dodajemy rok i siedem dni. Niestety nie wiem jak liczy aparatura do USG :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27702 przez slonce112
Dzięki dziewczyny :) teraz tylko zastanawiam się czy "zapisać się" do grona styczniowych czy lutowych (nie wiem czy jest takie słowo) mamuś ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27704 przez Gosiaczek31
Zapisz się jak chcesz. Zawsze możesz zmienić. Może kolejne badanie usg powie coś więcej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27705 przez Katarzynka
Zawsze możesz pisac i tu i tu ja mam z USG termin na 27.09 a z OM na 04.10.Więc to od Dzidziusia zależy czy będe mamusia wrzesniową czy październikową :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27706 przez Joanna-Rona
Witaj

Ja jestem w 31 tc według terminnu porodu. Natomiast na ostatnim USG z rozwoju dziecka wyszło że Ala jest starsza o ponad tydzień, więc tak jakby miała 32 a 33 od połowy września już moze pchać sie na ten piękny świat :)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27708 przez genetyk1983
Hej dziewczyny mam podobny problem ja mialam ostatnią miesiaczke w 25.10.2009 i miałam miec w listopadzie 26 ale nie miałam juz i moja połozna obliczyła mi termin że bede miała na 31.lipiec.2010 ale juz jestem po terminie i dzwoniłam dzisiaj do niej i stwierdziła ze we wtorek bedzie dopiero 40 tyg i że dwa tygodnie bedziemy musieli jeszcze poczekac czy to jest madre czuje sie jak słon ile ja moge chodzic z tego co ja obliczyłam to juz jest 41 tyg i juz powinnam urodzic a jak ja mam do tego wtorku czekac i jeszcze pozniej dwa tyg to wychodzi mi że bedzie 43 tygodnie juz nie wiem co mam robic i myslec az sie dzisiaj rozryczałam z tych nerwow . prosze dajcie mi jakas odpowiedz bo juz jestem taka załamana :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27715 przez Gosiaczek31
Genetyk a miałaś regularne miesiączki? Bo jeżeli nie to nie patrz na ostatnią miesiączkę. Jaka data porodu wychodziła Ci z pierwszego USG ale nie z OM?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27732 przez Emme
ja datę z OM miałam na 16 listopada (ale mam nieregularne...), pierwsza data usg na 24, a teraz na 27, choć w książeczce dalej jest 24. Myślę, taka orientacja mi wystarczy, rzadko się zdarza, że dzidzia wychodzi w ten właśnie dzień (chyba, że zaplanowana jest cesarka :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27742 przez Gosiaczek31
Emme ja za każdym usg mam coraz krótszy termin. Najpierw był 23 sierpień, potem 18, 12 i ostatnio 9. Dzidzia może sobie wybierać :laugh: Moja gin powiedziała, że raczej po połowie miesiąca. A te różne terminy bo dzidzia będzie duża :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27746 przez monami
u mnie cały czas ten sam termin - 21 sierpnia...ale na ostatniej wizycie doktorek powiedział, ze może wcześniej..wspomniał coś nawet o 9-tym :)także ..loteria :) czekamy w pełnej gotowości, aż Zuzia się zechce wykluć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27761 przez Madzia89862
kochane nie wiem jak u was ale u mnie w szpitalu sugerowali sie jedynie terminem z ost miesiaczki czyli na 4 listopada gdzie mialam regularne cykle i mi sie nie zgadzalo.wedlug usg termin mialam wyznaczany na 26 i 29 pazdziernika.ostatecznie jednak urodzil sie 4 listopada:)polozna jak wyliczyla tak trafila.gebetyk a ty jakie mialas miesiaczki?bo maks do 2 tyg mozna przenosic i na wywolanie a jak u ciebie maja byc 3 tyg po terminie to cos nie halo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27833 przez Moniq
z terminami jest tak, że przeważnie w szpitalu i lekarze sugerują się tym z ostatniej miesiączki; usg liczy termin na podstawie statystyki, czyli że większość dzieci w tym a tym tyg ciąży ma takie rozmiary i na podstawie średniej określa termin porodu, z tego co pamiętam to najbardziej adekwatne jest połówkowe usg; różnicą do 2 tyg nie ma co się przejmować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl