BezpiecznaCiaza112023

Ubrania ciążowe. Kiedy zaczeliście nosić?

13 lata 5 miesiąc temu #38389 przez malea
w pierwszej ciąży zaczęłam nosić spodnie ciążowe ok. 6-go miesiąca - trochę za wcześnie, bo ze mnie spadały i doprowadzały do szału ;-) zresztą nigdy ich nie lubiłam - miałam 1 parę, bo szkoda mi było na to pieniędzy.
teraz jeszcze chodzę w swoich ulubionych biodrówkach - guzik już dawno się nie dopina, więc "zapinałam" go gumką, a ostatnio zakrywam niedopięty guziczek wstawką Bellyguard :-) ciekawe rozwiązanie, jeśli chce się trochę dłużej pochodzić w spodniach sprzed ciąży :-)
ale gdy tylko poczuję, że coś zaczyna mnie uwierać, będzie trzeba się przeprosić z ciążówkami ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #42338 przez newjersey
Witam,jestem w 16 t.c.
No ja póki co noszę dotychczasowe ubrania coć w niektórych spodniach pozakładałam gumki na guzik bo przy siedzeniu nieco uciskały mi brzuszek.W normalnej sytuacji nie przeszkadzało by to tak bardzo ale nie chcę uciskac naszego maluszka:)...Kupiłam ze 2 tuniki,ale takie które mogę spokojnie nosić teraz i pózniej.Będę chodzić w dotychczasowych ubraniach dopóki się da...oczywiście tak by nie wyglądać śmiesznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53316 przez divette
zaczęłam zmieniać ciuchy na początku II trymestru. oczywiście wcześniej już się nie dopinałam :p
ale mnie brzuch szybko wywaliło

http://www.suwaczek.pl/cache/408489183a.png?html

Lucia prosi o głosy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #73386 przez Rika
Skoro mowa o ubraniach :D

Twoje ubrania

Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę.
Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.
Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe stają się twoimi normalnymi ciuchami.

*** *** ***

Przygotowanie do porodu

Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.
Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

*** *** ***

Ciuszki dziecięce

Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.
Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.
Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

*** *** ***

Płacz

Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.
Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.
Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku.

*** *** ***

Gdy upadnie smoczek

Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.
Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

*** *** ***

Przewijanie

Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.
Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

*** *** ***

Zajęcia

Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp.
Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.
Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

*** *** ***

Twoje wyjścia

Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.
Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.
Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew.

*** *** ***

W domu

Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.
Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.
Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.

*** *** ***

Połknięcie monety

Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.
Drugie dziecko: Czekasz aż wydali.
Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

*** *** *** *** *** *** *** *** ***

Wnuki
Nagroda od Pana Boga za nie zamordowanie własnych dzieci.


W pierwszej ciąży długo nosiłam swoje. Kupiłam tylko jedna parę długich spodni ciążowych w marcu czyli w jakimś 24-25 tygodniu. Nosiłam sukienki sprzed ciąży latem :) teraz też mam zamiar tak zrobić bo termin taki sam a spodnie już są wiec jest OK :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #570397 przez novika
W pierwszej ciąży zaczęłam nosić spodnie ciążowe już w 4. miesiącu, bo wydawało mi się to takie dumne :) Nie szkodzi, że ciągle musiałam podciągać spadające spodnie, które zsuwały się z mojego jeszcze niedużego brzucha :D w drugiej ciązy już się tak nie spieszyłam i długi czas nosiłam normalne spodnie tylko np. rozpięte na jeden guzik, a pierwsze ciążowe jeansy - dobrze pamiętam, bo mąż kupił mi je w Happy Mum na urodziny, a to był początek 6 miesiąca :))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #586338 przez KasiaS
Ja juz po pierwszym miesiącu nie wchodziłam w swoje spodnie i spódnice. Nawet jak w nie weszłam to przy siadaniu było mi bardzo ciasno ;-) Dostałam wtedy spodnie ciążowe ale jeszcze wtedy ciągle mi sie zsuwały :-) Postawiłam więc na rozmiar większe spódnice:) Pierwsza prawdziwa spódnicę ciążową kupiłam sobie pod koniec 5 miesiąca i noszę ja z dumą :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #586340 przez KasiaS
Rika - Twój post jest świetny!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #589938 przez JakaJaKachna
Rika, ale się uśmiałam, jutro w biurze pokażę dziewczynom :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #597060 przez doris22
Ja zaczęłam nosic ciążowe ciuszki w 7 miesiącu bo poźno mi brzuchy wychodziły;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #638799 przez novika
Pierwszą ciążową rzeczą była sukienka ze sklepu www.happymum.pl kupiona w 3 miesiacu. Sukienka okazała się na tyle uniwersalna, że mogłam ją nosić od samego poczatku, a teraz ciągle ją zakładam i pewnie po ciąży też mi będzie służyć. Lubię takie "mądre" ubrania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #638851 przez emma
Kolejny rewelacyjny marketingowo wpis... :X

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #640024 przez wunia1984
Pomimo tego, ze mój ciązowy brzunio byl maly pierwsze spodnie ciązowe założyłam w 4 m-cu bo inne spodnie strasznie brzunio mi uciskały. Czekam na ciepłe dni, bo wtedy zakup sukieneczek sie szykuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771230 przez nosleep25
Ja już od 5 miesiąca musiałam zacząć nosić ubrania ciążowe. Leginsy i luźna koszula to strój na codzień, ale do pracy musiałam wyglądać bardziej elegancko. :( tak to już jest w tych wszystkich urzędach. Szukałam na allegro, ale nic konkretnego nie mogłam znaleźć. Przeglądając kiedyś spis sklepów internetowych z ciuchami ciążowymi natknęłam się na www.sweetmama.pl/ dość fajny sklep z przystępnymi cenami. Zamówiłam już jedną sukienkę- jak przyjdzie dam Wam znać czy warto było :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #778803 przez PWojciechowska
Witam bardzo serdecznie na forum. W pierwszą ciążę zaszłam siedem lat temu, kiedy nie miałam jeszcze dostępu do Internetu. Dlatego też musiałam się posiłkować rzeczami przerabianymi przez siebie, we własnym zakresie, i tymi które otrzymałam od koleżanek i przyjaciółek, które same je nosiły jak były w ciąży. Teraz mam swobodny dostęp do Internetu, i będąc znowu w ciąży z przyjemnością "buszuję" po sieci, aby znaleźć dla siebie ciekawą odzież ciążową. Ostatnio zamówiłam ze sklepu www.sweetmama.pl www.sweetmama.pl/spodnie-ciazowe/81-spod...we-tondo-czarny.html . Są one nie tylko bardzo wygodne, lecz również niezwykle praktyczne, no i oczywiście niedrogie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #780488 przez AkkA
ja o dziwo wogóle nie nosiłam ciążowych ubrań...prawie do końca nosiłam "normalne" spodnie:)ale przytyłam jakieś 12kg...to chyba nie dużo:)

AkkA
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl