BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 3 miesiąc temu #826145 przez motylek19
Od BELLI:

Jas urodzil sie w niedziele wazyl 3940 i mierzy 57 cm. My jeszcze w szpitalu.

Gratulujemy :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826156 przez kociaczek1610
mag inka gratulacie *
mag mnie krocze dosc tyle bolalo przez 3 dni ze siedziec nie moglam potem juz coraz lepiej ale dzis jest tydzien od porodu a ja nadal czuje taki bol... dzis polozna sciagnie mi szwy i moze bedzie lepiej :)

mowicie o problemach z kupka.. wczoraj Filipek sie meczyl od 14 do 20 podkurczal nozki juz na samym koncu zaczelam plakac :( bo nie moglam patrzec jak cierpi. i nie wiem czy to po moim mleku jak nic takiego nie jadlam. wkoncu wyslalam M do apteki po herbatke i kupil koperkowa. maly wziol pare lykow i pomoglo :) noc przespal rewelacyjnie. z przerwami na mleczko no ale sztuczne niestety . w dzien daje cyca. i wlasnie na nim wisi az mi dzis cieklo hehe ;) no i to chyba na tyle . buziaczki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826157 przez kociaczek1610
jeszcze umalemu strasznie oczko sie ropi :( juz przemywam sola fizjologiczna czy jakos tak sie to nazywa. ale dalej jest zaropiale :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826192 przez kasiek21
kociaczek
to zupełnie jak u nas. jakbyś opisała nas sytuację... mi mlody też się coś prezyl i koniecznie musiał być u mnie na rękach... nawet jak już trochę przeszło to musiałam położyć go do siebie do łóżka i choc palcem dotykać... moja kruszynka... oczko też mam ropieje... nie codziennie ale jednak. też w nocy dziś byliśmy na sztucznym bo ja jakoś cały dzień nie wiele miałam do odciągniencia. jakieś same takie ochlapy którymi malenstwo moje nawet się nie naje... a więc całą noc nie ściągałam a teraz pięknie poszlo 150.

ja już dzisiaj czuje się lepiej... muszę zbierać dużo sił dla syna mojego bo to taki pieszczoch...

dziewczyny powiedzcie mi czy robicie swoim dzieciom ten cały masaż noworodka? wiecie o czym mówię...

no i czy przepajacie dzieci? mamy które karmią swoim mlekiem...

czy kładziecie maluchy na brzuszku? jak często? i na jak długo? przed czy po jedzeniu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826208 przez kociaczek1610
eh a mi dzis jakos tak slabo, wczoraj malo zjadlam z tego stresu. dzis 1,5kawalka chleba i to na sile :/ masakra.

nadal czekamy na polozna. ciekawe o ktorej przyjedzie.

kasiek na brzuszek to mysle ze przed jedzeniem zeby mlodym sie nie ulalo ;)

i znowu chce mi sie spac :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826209 przez motylek19
Kociaczek nam też tak bardzo ropialo, przemywaj ta solą a samo przejdzie.
I to z brzuszkiem to mamy od kilku dni ten problem niestety. Ile tej herbatki mu dalas? Może nam też pomoże.

Kasiek ja niczym nie przepajam bo mi tak polozna mowila. Raz mu dałam troche przygotowanej wody mineralnej ale zwymiotował potem ( nie wiem czy to przez to, ale tak mi się wydaje). Na brzuszku kładę jak najczęściej ze względu na te problemy z kupka przed jedzeniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826219 przez Dagnes
Kasiek nam położna mówiła żeby nie przepajać dziecka jak się cycem karmi. Na cycu podobno jest tak, że na początku leci mleko wodniste, które ma zaspokoić pragnienie, a potem już tłustsze które zaspokaja głód. Ważne jest, żeby dziecko opróżniło całą pierś, dopiero potem można do drugiej.
Nam wczoraj odpadł pępuszek, więc już na brzuszek też będziemy kładli małą. Do tej pory położna mówiła żeby poczekać.
INKA MAG BELLA ogromne gratulacje! Zdrówka dla Was i maluszków.
Anitulka nie wiem ile teraz waży Wiktoria, bo od wyjścia ze szpitala nikt nie sprawdzał. Urodziła się z wagą 4 kg i 60 cm. Ubranka zakładamy na 62 i są dobre. Dużą mamy pannice i nie wygląda przez to na noworodka.
Ja nie jem tylko ciężkostrawnych i wzdymających rzeczy. Piję nawet jedną słabą rozpuszczalną kawę z rana i nic małej nie jest. Raz zjadłam mussli z jogurtem i wydaje mi się że nie podpasowało, więc odstawiłam. Z dietą jest tak jak pisze Monia. Jednemu dziecku nic nie będzie, a drugiego będzie bolał brzuszek. Trzeba próbować różnych rzeczy i obserwować.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826250 przez Anitulka
Inka, bella, mag GRATULACJE Dziewczyny!!!

My kladzeniem na brzuszku, nie czekaliśmy do odpadniecia pepuszka, położna mówiła że można. No i Pola na brzuszku śpi zazwyczaj po karmieniu tak koło południa, troszke sobie popierdzi i o dziwo nie ulewa a na boczku jej sie zdarza.

Wczoraj podalismy pierwszy raz specyfik na kolke ktory polecila nam polozna. To była cudowna noc. Mala zasnela kolo 21 i obudzila sie na karmienie dopiero po 3 :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826254 przez kociaczek1610
motylek troszke popil na pierwszy raz nie chcialam za duzo dawac. ze 20mm wypil wiec nie za duzo ;)

dziewczyny macie tez cos takiego zebyscie ciagle spaly? juz mnie to denerwuje eh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826268 przez Anitulka
A co do picia, to my podajemy herbatke rumianowa lub koperkowa, ale to tylko na czkawke. Polozna mowila ze jednorazowo moge podac 50ml ale Pola najwyzej 20 wypija i wiecej nie chce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826315 przez motylek19
Anitulka a jaki to specyfik podaliscie? I jaka masz herbatke koperkowa bo planuje kupić? Gdzie mogę taka dostać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826322 przez anitkade
Inka, Mag, Bella - gratulacje kochane!! Dużo sił i szybkiego powrotu do formy :)
Mnie rana bolała chyba koło tygodnia, teraz minęły dwa i nadal czasem czuję.
My nie przepajamy, lekarz zabronił poza tym, ale nawet nie chciałam, bo czytałam, że na cycku jak jest to ma wszystko. Wczoraj był koszmarny wieczór. Tak od 20.00 do 24.30 Hanusia ryczała wniebogłosy, branie na rączki czy smoczek pomagały tylko na chwilę, tak samo karmienie. W końcu ponosiłam ją w pozycji na brzuszku, puściła ogromnego bąka i potem po karmieniu już zasnęła. Ja jem bardzo ostrożnie i te napady płaczu nie zachęcają mnie do próbowania kolejnych rzeczy, raczej do odstawiania. Niestety teściowa naciska, że mam wszystko jeść, wczoraj miałam smażony obiad i to może po tym. Mąż pojechał mi kupić herbatkę z koperku i z kminku i zobaczymy, jak będzie. Oczywiście ja będę ten syf piła, a nie Hania. /nie znoszę herbatki koperkowej, chociaż koperek lubię, a kminkiem można mnie otruć - tak bardzo nie znoszę. Ale czego się nie robi. Teraz Hania śpi jak aniołek, czasem cośtam stęknie tylko.
My mamy zalecenie cały dzień leżeć na brzuszku ze względu na przepuklinę pępkową (sama nie wiem, czy faktycznie ma, pójdziemy jeszcze do innego pediatry). W każdym razie lubi być na brzuszku i może też nie będzie miała problemów z trawieniem dzięki temu. Zobaczymy. Ale wczoraj aż mi się płakać chciało, jak tak ryczała. A mąż oczywiście wyskoczył - co ja jadłam albo pewnie przekarmiona, albo złe mleko. I skąd wziąć siły na uspokajanie dziecka i taty jednocześnie? Ech.. Trzeba ponarzekać, ale tak w ogóle to mamy aniołeczka i nie mogę się jej dość natulić i nakochać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826354 przez gaguka
Inka, Bella, Mag gratulacje! Czekamy na zdjęcia maluszków :)
Za nami ciężka noc :/ Zanika mi pokarm i nie mam pojęcia co zrobić żeby go zwiększyć :/ Piję herbatki, bardzo często przystawiam, ale nie pomaga... macie jakieś pomysły?
Dziś idziemy do Pediatry pierwszy raz, zobaczymy ile mała przytyła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826365 przez Anitulka
Motylek, my kupiliśmy w aptece herbatke z hippa. A ten specyfik to infacol, ale Pola nie ma jeszcze miesiaca wiec dawkowanie 2-3 razy dziennie, a nie przed kazdym karmieniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #826392 przez motylek19
Anitulka dzięki:* już wyslalam mojego po jedno i drugie. Dawidka męczą kolki też w ciągu dnia próbuje już wszystkiego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl