BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 3 miesiąc temu #825084 przez anitkade
Anitulka, jaka królewna :) A czupryna to jak u trzyletniego dziecka :)
U nas z kolei dzisiaj była nienajgorsza noc. Hania nie spała od 5.15 do 7.30, a poza tym spała pięknie z przerwami na jedzenie (i inne zabiegi) i generalnie nawet wypoczęliśmy. Tatuś to za wszystkie czasy. Mnie ogromne zmęczenie dopadało jak nad nią stałam do tej siódmej, ale po 1,5 godziny przerwy zrobiłam drugie karmienie i potem już zasnęła. Ale prawie płakałam ze zmęczenia, a już gorsze noce mam za sobą przecież. Widać to się kumuluje i niebawem w ogóle braknie mi sił. W każdym razie co do nocy - smoczek pomaga. Widać Hania ma silny odruch ssania (jak wszystkie odruchy) i cycek nie wystarcza. Bo dokarmiać co pół godziny przecież nie mogę. Wczoraj się ważyłyśmy w domu na takiej starej wadze od mojej mamy i wychodzi około 3050g, co znaczy, że w 8 dni przybrała 340g. Jutro idziemy do lekarz, to zobaczymy, czy jemu wyjdzie taka sama ta waga. Ale cieszę się z tej wagi, bo przynajmniej mamy teraz jakiś wgląd.
Kasiek - jak jesteś mamą to już dorosła kobieta z Ciebie i nie można sobie tak na Ty pozwalać :) Co do napojów - i tak mało pijesz. Ja to ze dwie butelki 1,5 litra potrafię wyduldać. Woda najlepsza, pij, skoro masz potrzebę. A jak się nie ma to i tak trzeba wmuszać, bo jest potrzebna do laktacji. Ja poza wodą piję to, co w ciąży, czyli roiboosa, miętę, melisę, pokrzywę, położna pozwoliła mi sok z marchwi albo jabłko marchew (ale nie samo jabłko), natomiast lepiej oczywiście domowe niż te konserwowane i sztucznie barwione, słodzone itd. Pozwoliła mi też kawę z mlekiem jakąś słabą raz dziennie, ale nie mam takiej potrzeby w ogóle. Trzymam się w pionie siłą woli :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825096 przez gaguka
Monia super masz córeczki! Prześliczne :)
Anitulka Pola jakie włoski długie! Super :)
Jola my kąpiemy w Oilatum, tak nam kazano w szpitalu bo mała ma potwornie suchą skórę :/
U nas nocki też różne, Anitka masz rację zmeczenie sie kumuluje chyba z dnia na dzien coraz wieksze :/ ja piję ok 2,5 litrów wody dziennie ale i tak mam problemy z laktacja, herbatki srednio pomagaja... macie jakies sposoby na zwiekszenie ilosci mleka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825108 przez MoNiaaa
ja z kolei malo pije najwiecej w nocy.pije herbate i sok jablkowy mi pani od laktacji mowila ze mozna tak samo jakies pozeczkowe i owoce lesne wiadomo zelepsze bylyby wlasnej roboty ale ja nie naleze do takich zdolnych osob :P
ja myje Zuzke samym mydelkiem pozniej smaruje oliwka
u nas nocka spoko budzila sie co 3 h i szybko zasypiala nawet :)
ale prawda ze to zmeczenie sie kumuluje:(
z kolei Julka takie sceny rano robisz ze szok w trampkach...poszla z tesciowa do przedszkola i w pol drogi sie wrocily bo podobno tak plakala po drodze :huh:

Pola ma boska fryzurke przez te wloski bedzie zawsze uwazana za starsza :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825148 przez krecia88
Ja od rana juz na patologii ciazy. Nudno jak cholera :( dobrze ze moje znajome maja dyzury dzisiaj to ktos zawsze podejdzie pogadac. W nocy znowu zlapal mnie bol w krzyzu. Teraz tez mnie lapie czasem. Juz mialam jedno ktg i o 15 chyba znowu bede miec. Ciekawe jak sie sytuacja rozwinie. Po badaniu znowu plamilam-niby delikatne rozwarcie na (UWAGA! Lepiej usiadzcie...) 1cm! :S. Czyli ze w sumie zadne. Dostalam tez znowu nystatyne bo jednak cos tam mi sie przypaletalo...

Pola ma urocza ta czuprynke :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825164 przez Asia18
Hej :) ale Śliczne dzieciaczki :) ja już mała karmie tylko mm, bo mój pokarm już po woli zanika :( .... ale trudno ważne żeby mała była najedzona :) zjada mi 120ml :laugh: waży już 3600 więc przybiera na wadze :) ja mam już pierwszą samodzielną kąpiel małej za sobą, śmieje się ze jak kaleka mi to wyszło ale jakoś dałam rade :blush: Dzisiaj dała mi pospać w nocy 5h spała :laugh: ale wcześniej się najadła za 2 :silly:




a to moja Mała królewna :blink: ( cały tata)

<3b :*
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825178 przez MoNiaaa
sliczna Oliwka :):):)
moja Zuzia wazy tyle samo :blush:
jejciu jak wam zazdroszcze ze tyle spicie
Zuzka jak jej daje butle to 90 zjada ale wczesniej moje mleko.mmdaje jej jak rano chce odespac troche i mam pewnosc wtedy ze te 3 h pospi:P

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825186 przez kociaczek1610
witam mamuski :) ale sliczne dzieciaczki. Pola jaka bojna czuprynke ma :D super. ktoras pytala co pic na laktacje. mi polecono kawe zbozowa albo tez bawarke (herbata z mlekiem )


dzisiejsza noc byla spokojna :) oby takie byly wszystkie. :) ale itak chce mi sie spac masakra jakas gorzej jak w ciazy...

po jutrze wkoncu sciagnie mi polozna szwy :) bedzie to pierwsza wizyta :)


dziewczyny powiedzcie mi czy tez bola was piersi? mnie strasznie boli lewa ze jak maly zaciagnie to az w piety idzie i jak ssie to caly czas boli :( rano dalam mu cuca a teraz dostal sztuczne bo z bolu bym nie wyrobila :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #825197 przez Dorciaition
Jejciu jakie cudne dzieciaczki. Napatrzeć się nie mogę. :) Pola ślicznotka, a Oliwka ma przepiękne oczka.
Monia na Twoje córcie już słów nie mam- boskie są :)

Asia plus karmienia mm to dłuższe spanie :)

Blanka w nocy co godzinę się dziś budziła, ale popijała 5-7 minut i zasypiała.

Monia oj rozumiem Cię z Julką, bo Lenka też okropna ostatnio. Ciągle cos chce, ciągle o coś płacze. Wczoraj kupiłam jej fajne takie duże puzzle to nimi rzuciła.

Kobitki czy Wasze dzieci też wydają w czasie snu takie dziwne dzwięki? Czasami się aż wystrasze.

Kociaczek mnie bolą ale coraz mniej, w sumie tylko zassanie, ale za to jak ssie to strasznie mnie swędzą.
Całe Cię bolą, czy tylko sutki?
Smaruj maścią, mlekiem, wietrz.

Dziewczyny po cc- czy jeszcze Was boli blizna? Mnie po prawej stronie tak rwie mocno, że mam problemy ze wstawaniem :/


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825205 przez kociaczek1610
dorciaition boli mnie cala lewa piers i sutek tez nawet jak dotykak to mnie boli najbardziej od srodka masakra prawa wcale . cale dni chodze bez stanika tylko koszulkai sweterek . wogole nie wychodze na dwor czyli przeciagu tez nie dostalam. hmmm nie wiem juz sama. dzis jeszcze szwy mnie ciagna ze znowu ciezko mi sie siada. eh jeszcze troszke :) no nic Filipek spi wiec ja tez ide na drzemke :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #825213 przez kasiek21
dorcia
moje dziecie czasem wydaje takie dzwięki że az nie wiem do czego to przyrównac :D czasem sobie steka, czasem kwiczy, ale to normalne, przeciez my tez czasem sobie postekamy :)

co do rany po CC mnie boli tylko jak za duzo sie nachodze czy coś, ale przy wstawaniu juz raczej mnie nie boli, aczkolwiek nie moge zbytnio spac na boku, bo jakos tak mi nie wygodnie, nie mowie juz o spaniu na brzuchu, chociaz tego jeszcze nie próbowałam, no i cudownie spi mi się a plecach.
A powiedzcie mi dziewczyny po CC czy wam tez sie czasem zdarza się tak że jest wam paskudnie zimno, i nie da rady sie rozgrzać... takie zimne dreszcze? nie mowie o tych w szpitalu przy schodzeniu znieczulenia tylko juz w domu... ja ostatnio tak własnie miałam, no i mam znajomą która tez tak własnie miała no i zastanawiam sie czy to calkiem normalne...

kociaczek
jesli boli Cie pierś spróbuj zrobic sobie ciepły okład, przyłóż Ciepły ręcznik albo coś ciepłego i pomasuj, dobrze by było gdybyś może odciągnęła mleko laktatorem... bo byc może zrobił się jakis zastój albo coś... wiesz mnie bolał prawa piers właśnie tak w srodku i w ogole, i ból nasilał sie wtedy kiedy pierś napelniała się mlekiem, a więc zrobiłam sobie taki ciepły okład odciągnełam mleko no i jest lepiej, jeszcze czasem troche boli ale to wystarczy ze porządnie wymasuje no i przechodzi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825219 przez anitkade
Kociaczek - być może masz nawał pokarmu, uważaj na to bardzo, żeby się stanu zapalnego nie dorobić. Jedynym lekarstwem jest jak najczęściej przystawiać albo samej odciągać. Jeśli pozwolisz, żeby mleko zalegało w piersi to może być tylko gorzej. Dbaj o piersi kochana!! Porozmawiaj o tym koniecznie z położną jak przyjdzie.
Oliwka prześliczniutka, słodko patrzy :)
Mnie czasami zaboli przy zasysaniu, bo po smoczku Hania tak trochę za mało otwiera buzię do piersi i potem między dziąsłami zasysa cwaniara. Ale nie zawsze tak robi. A w czasie ssania czasami mnie łaskocze językiem, aż mi się śmiać chce z tego :)
Jak długo Wam schodzi flaczek z brzucha? U mnie już coraz lepiej, ale nadal nie mój ten brzuch jest. Ciekawe, czy wróci do normalności.
A macie też problemy z trzymaniem moczu (dziewczyny po porodach naturalnych). Ja dawniej mogłam cały dzień w pracy wytrzymać, a teraz - jak mi się zachce to mam może max 10 minut. Położna mi kazała ćwiczyć mięśnie kegla, bo po drugim porodzie to w ogóle może być masakra. Akurat takich problemów to się nie spodziewałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825235 przez gaguka
Anitka ja miałam taki problem z moczem przez ok. 10 dni po porodzie, ale na szczęście minęło :) Teraz mnie tylko czasami cewka moczowa boli lekko ale jest już ok :) A jeżeli chodzi o flaczek z brzucha to mi jeszcze troszkę się utrzymuje, chociaż waga już mniejsza niż przed zajściem w ciążę :D
Oliwka prześliczna :) Jestem ciekawa ile moja Zuza waży, dopiero w czwartek mamy wizytę u pediatry (pierwszą), położna była tylko raz, ale wagi nie miała ze sobą :/
Kociaczek to rzeczywiście może być nawal, więc uważaj na zastoje! Mnie bolą tylko sutki jak zaczyna ssać, ale po chwili ból ustępuje :)
Dorcia u nas też przez sen wydaje przeróżne dzwięki, czasem się śmieję że "warczy" na mnie :D
Krecia trzymam kciuki żeby rozwarcie postępowało jak najszybciej! :)
MOnia mi położna znowu zabroniła pić jakiekolwiek soki :( powiedziała że jak skończy miesiąc to mogę pić ale tylko bobo fruty i to w małych ilościach :/ Więc piję głównie wode niegazowaną i zieloną herbatę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825257 przez MoNiaaa
mnie tez sutki bola przy zasysaniu glownie w prawej piersi.
kasiek ja czasem mam takie napady zimna glownie w nocy ale tak skojarzylam ze mam tak jak czesto musze do dzieci wstawac wiec moze to reakcja organizmu na zmeczenie?
problemow z nietrzymaniem moczu nie mam i nigdy nie mialam na szczescie:)
tylko ten hemoroid mnie martwi jesli to to...?
brzuch dalej mam i chyba juz nie zmaleje sam chyba ze zaczne cwiczyc?nie wiecie od kiedy mozna??
mi w szpitalu pozwolili pic soki ja codziennie wypijam jeden karton jablkowy i malej nic nie jest po tym.mozeprobuj napic sie nie duzo i obserwuj?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825309 przez Dominiczka
Dzisiaj o 13:48 przez cesarskie ciecie na swiat przyszla Jagoda. 2870g i 51cm. Jest sliczna!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825310 przez anitkade
Dominiczka ogromne gratulacje. Wyobraz sobie, ze ma identyczne wage i dlugosc jak Hania! Sciskam ciepło :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl