BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 9 miesiąc temu #719272 przez missyy
Dzień dobry :))

U mnie co do początku ciąży też nie było kolorowo, bo mimo,że było widać pęcherzyk, a poźniej serduszko, to lekarka odrazu mnie nastraszyła, że nie mam się przyzwyczajać do tej mysli o ciąży, bo może się okazać, że w ciągu najbliższych tygodni mogę poronić, ze względu na leki na tarczycę, także od pierwszych tygodni co tydzień chodziłam na zmianę dob ginekologa na kontrole, a potem do endokrynologa i każdemu zdawałam relację, co drugi powiedział.Wierzcie mi, ze czułam się winna, że zaszłam w ciąże i mogę narazić maleństwo na niebezpieczeństwo. Strasznie się czułam.
Staraliśmy się o tą ciąże pół roku i jeszcze, zawsze coś było nie tak. Kolejne negatywne testy co miesiąc, męża szwagierka właśnie urodziła, co chwilę tylko słyszałam o nich, od teściów, a tob że ich nie odwiedzamy, itd.
Ale jak ja mialam ich odwiedzać, tym bardziej że sama nie moglam zajść w ciąże, a każda kolejna ciężarna którą spotkałam powodowała u mnie ryk.
Później lekarka trochę spuściła z tonu, już była milsza, może wtedy miala ciężkie dni. Teraz jest jak do rany przyłóż.
Wszystko narazie jest ok, liczę, że los się do mnie uśmiechnął :) :)



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719293 przez kasiek21
jak tam popoludnie kobietki?? :-)

my bylismy na zakupach, jej jakie te wszystkie ciuszki sa piekne, ale kompletnie nie wiem jaki rozmiar kupowac, chcialam jakies bodziaki moze kupic, ale wlasnie ten rozmiar, boje sie ze kupie za male.

ale kupilam sobie dzis witaminki,
pregna 250dha i vita-miner dla kobitek w ciazy :-) czy ktoras z was je lykala?? :-)

a od jutra, wielkie pakowanie :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719326 przez kaSia195
hej jestem kasia, jestem w 14 tyg ciąży cieszę się że można gdzieś podzielić się ze swoimi odczuciami, ja czuje się dobrze ale w 11 tyg lekarz powiedział ze widzi zgrubienie na szyji maleństwa strasznie się tym przejęłam ale nie pojechałam na badania genetyczne te prenentalne bo i tak bym urodziła, już kochamy to dziecko... i teraz byłam u lekarza i dziecko dobrze się rozwija i nie ma zadnej narośli ale lekarz powiedział ze być może jak dzidziuś będzie większe to znowu coś będzie widać... ale jestem pełna nadzieji ze będzie dobrze.... trochę się rozpisałam na ten pierwszy raz może ktoś może coś mi doradzić pozdrawiam gorąco wszystkie przyszłe mamusie ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719343 przez missyy
kasiek21 napisał:

jak tam popoludnie kobietki?? :-)

my bylismy na zakupach, jej jakie te wszystkie ciuszki sa piekne, ale kompletnie nie wiem jaki rozmiar kupowac, chcialam jakies bodziaki moze kupic, ale wlasnie ten rozmiar, boje sie ze kupie za male.

ale kupilam sobie dzis witaminki,
pregna 250dha i vita-miner dla kobitek w ciazy :-) czy ktoras z was je lykala?? :-)

a od jutra, wielkie pakowanie :-D


Co do ubranek to faktycznie dylemat, najodpowiedniejsze to chyba rozmiary 56 oraz 62. Rozmiar 52 nadaje się dla wcześniaków. Co prawda z r. 56 maluch bardzo szybko wyrośnie, więc można się nastawić bardziej pod 62, a rękawki zawsze można podwinąć. Nie ma co odrazu za dużych zapasów robić :) Tak ja przynajmniej planuje ;)
W późniejszym etapie ciąży będzie łatwiej dopasować rozmiar ubranka, bo będziemy znać przypuszczalną wagę maleństwa.



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719508 przez Julia Róża
Droga Aśko27 usuń mnie z Waszej tabeli

Ja ogólnie usuwam się z Waszego forum

Moje dziecko odeszło, nikt mi go nie odda

Wam życzę szczęścia i zazdroszczę daru, który macie a mnie Go zabrano

Uważajcie na siebie, bo tak łatwo stracić wszystko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719539 przez issska1986
hej,

Julia Róża kochana trzymaj się cieplutko :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: ogromne współczucia :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719546 przez issska1986
Witaj kaSia w naszym gronie :kiss:

A ja mam dzisiaj usg o 18,45... Ej nie wiem czy wy tak miałyście , ale jak leże i przyłożę rękę do brzucha to czuję jak coś się tam ruszyło, np przed chwilą, a jeszcze wzdęć nie mam przeczytałam też ,ze podobno dziecko jak czuje ciepło dłoni matki to podpływa do dłoni już w 12 tc ... nie wiem albo sobie wmawiam,że to to, albo to dziuniek pływa sobie koło mamy łapki?
Na wyjeździe spodobało mi się jeszcze jedno imię dla dziewczynki, z którym miałam największy kłopot- Nadia... mężowi też się spodobało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719645 przez aska27
Julia Róża BARDZO MI PRZYKRO! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #719649 przez aska27
issska Nadia bardzo mi się podoba, od dawna, ale mojemu mężowi nie bardzo, cały czas kombinuję jak go przekonać :blink:

Kasiu tych witaminek nie brałam, a jak się czujesz???

ooo kolejna Kasia :) kaSia WITAMY!
Dopisałam Cię do naszej tabelki, znajdziesz ją nad moimi suwaczkami LUTY 2014

Kasiek Missyy co do ciuszków,to nie kupię juz nawet w rozmiarze 56,bo to rzeczywiście na chwikę są, w naszym przypadku dosłownie, Mikołaj gdy się urodził miał 60cm!!! :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719774 przez kasiek21
asienko
dzis czuje sie rewelacyjnie :-D energia mnie rozpiera, uwielbiam jak moj ma na rano do pracy; nie dosc ze od 4 do 11 wyspie sie sama w lozku to do tego moge spokojnie puscic sobie muzyczne i puscic sie w wir sprzatania :-D do 16 mam czas by sobie odetchnac a wiec zdaze cala chalupe ogarnac na blysk :-D lazienka posprzatana, 2 pranie sie robi samo, pokoj posprzatany, graty nie potrzebne juz w smietniku, kuchnia posprzatana, jeszcze tylko umyc szafki w kuchni odkurzyc cale mieszkanko i umyc podlogi :-D mialam zamiar tez pomyc okna (tyle mam dzis energi) ale zabraklo mi recznikow papierowych, a inny papier niz szary nie nadaje sie do ich mycia, a wiec niestety musze sobie to dzis odpuscic.
z obiadem troche gorzej bo brak weny i produktow a na zakupy za goraco. :-D:-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719796 przez aisod
Hej!

Julia Róża ogromne wyrazy współczucia, tulę bardzo mocno...

kasiek witamin nie bierz za dużo, bo też można z tym przesadzić, jak to moja gin powiedziała. Nie brałam ani tego, ani tego. W pierwszej ciąży PregnaPlus, a teraz kupiłam Falvitmama. No bodziaki lepiej kupić w rozmiarze 62+, bo musisz doliczyć pieluchę do długości dzidzi ;) U nas zawsze body szły o rozmiar większe niż inne ciuchy.
Z porządkami to Cię podziwiam :) Mi to się nic nie chce, a okna, jakbym zaczęła myć, a babcia by zobaczyła, to by taki raban zrobiła na całą wieś, że nawet o tym nie myślę :P (Wedle mojej babci, w ciąży rąk do góry nie wolno podnosić, myślę, że jest to przesąd związany z nieprzemęczaniem się, no ale z babcią kłócić się nie można).

isska możesz już czuć ruchy, a może to być tylko wrażenie, w pierwszej ciąży też mi się zdawało, że czuję ruchy, ale jak już poczułam, to wiedziałam, że to wcześniejsze to jednak nie dziecko ;)

missy może faktycznie ta lekarka miała ciężkie dni :P Oby jednak miała ich jak najmniej ;)

Witajcie nowe mamuśki! :) Dobrze, że nam się grono powiększa!

Uciekam obiad gotować!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719797 przez aska27
Kasiu no to rzeczywiście energii masz sporo :) a ja taka wypompowana jestem :P maż właśnie obmiata pajęczyny, będzie malował,a mi sie nawet głową nie chce ruszyć hihi


Dzisiaj miałam mega głupi sen, długi i męczący... ale koncówka najlepsza: pojechałam do kościoła na wystawę jakis prac, tam babka robiłą pokaz magicznych drinków, jakieś swiecące, pstrykające, migające.. takie cuda no i się upiłam. Dzwonię do męza,ze nie mogę dojść do domu,a on z buzią na mnie,ze w ciązy jestem i jestem pijana? a ja : spokojnie,ale samochód zostawiłam na parkingu :cheer:
Jak się obudziłam miałam wyrzuty sumienia,ze piłam alkohol :dry: a to był przecież tylko sen.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719798 przez kasiek21
moja dzidzia ma dzis
darmowa karuzele razem z
dyskotek alez ja je dzisiaj
wykolysze... muzyczka sobie
leci a ja sprzatam potancujac
sobie :-P pot to juz po dupci
mi nawet splywa, ale cale
szczescie ze za chwile koniec,
jeszcze tylko odkurzyc i umyc
podlogi


a wieczorem...
moj facet zadecydowal ze
zabiera kopciuszka na kolacje
cudownie!!!
a oznacza to iz?? NIE MUSZE
GOTOWAC OBIADU


i jeszcze jedna cudowna
wiadomosc tego oto dnia
w pazdzierniku badz
listopadzie lece do tatka mego
kochanego do szkocji
zabiera mnie tam ma
cudowna siostra a
wlasciwie to po prostu lece z
nia i jej dzieciorami :-D


cudowny jest ten dzien :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719806 przez aska27
hehe Kasiu myslałam /wizualnie oceniłam/,ze jakis poemat stworzyłaś :laugh: ale czytając to prawie ,prawie :blink:

Super,ze wszystko super,ze narzeczony się stara,ze siostra się troszczy o Ciebie tez.. i ,ze świetnie się czujesz, tak trzymaj!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #719824 przez missyy
Kasik prześlij mi troche Twojego zapału do sprzątania :lol: bo ja teraz zupełnie mam dwie lewe łapy do tego, gdyby nie upał i praca to coś bym z siebie wykrzesiła. A tak doopa :S



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl