BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 9 miesiąc temu #909978 przez MarzenaBZ
PS. Ali-ale sliczna z Was rodzinka:)
Podziękowania: Ali

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #909988 przez Cania
iza mam Medela Mini Electric. niestety Swing to już większy koszt :) za mini electric dalam 280zl, jakby poszukac to by znalazł taniej np. na allegro, ale bylam w desperacji i potrzebowałam na już i maz kupil co bylo, bo miałam nawal a reczny był za przeproszeniem o d*pe rozbic... rekami szybciej szlo niż tym laktatorem, a tylko mnie reka bolała :) z tego mini electric jestem bardzo zadowolona :)

MarzenaBZ trzymam kciuki żeby to już było to! :) mówisz ze Twoja siostra tez nie czula bolu przy skurczach wiec może akurat :) tego CI zycze :) a nawet jeśli się ne rozkręci to środa niedaleko! dobrze ze zaczna dzialac :) już niedługo!
Podziękowania: iza1988

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910039 przez rewelka1312
Ja dzis bede probowac mleko midyfikowane jak po tym nalej bedzie lepiej to nie bedziemy jej meczyc i nie bede juz swoim karmic a powiedzcie ile w Pl taki medeli elektryczny na 2 piersi kosztuje?

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #910100 przez Cania
rewelka, jaki model? to tak: mini electric plus znalazłam za 480, swing maxi 750, freestyle 1300-1500, symphony znalazłam tylko jedna oferte 2770. szukałam na allegro.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910105 przez maggi
Czesc dziewczyny.
Ja dzis o 15.50 urodzilm Aleksandre. 3900g i 57cm. 10pkt. Porod trwal 4h,szybko ale parcie masakra,mala nie dosc ze duża to z rączką przy glowce. No i popekalam. Mialam do dyspozycji wanne z hydromasażem, ulga duza przy skurczach i akcja zaczela szybciej isc. Ale to zdecydowanie moj ostatni porod. Marzena trzymam kciuki za Ciebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910151 przez Lyanka
Maggi gratuluję córci :) wreszcie się doczekałaś :)
Dużo zdrówka życzę dla was i szybkiego powrotu do domku :)
Czekamy na zdjęcia księżniczki....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910160 przez hansel
hejka,

gratulacje Maggi, MarzenaBZ, trzymajm kciuki za Ciebie!!!

Ale, jeśli chodzi o laktator, to ja mam trzy, ręczny z aventu od bratowej, nie sprawdził sile, ręczny z Tomme Tippe, tez nie, chociaż teraz, jak mam dużo pokarmu, to nawet szybko sobie radzi, ale uzywam go tylko do stymulacji sutków przed karmieniem Małego.natomiast elektryczny z aventu uratował mi życie od soboty, Mały zjada ok 100 ml na raz, wiec ręcznym, to się zajechalam, cały czas na ssaniu, juz nie wyrabialam. to większy koszt, tutaj oj 115 euro, w pl chyba trochę taniej można dostacna allegro,ale jak rozwazasz kupno, to zainwestuj lepiej od razu w elekt, ja uzywam go, bo Malý strasznie rani moje sutki, ale od wczoraj częściej go przy stawiam i mam dwie maści, lanoline i druga z misteli,i jest lepiej. trochę bólu przy karmieniu ale potem mniej zmywania, wyparzania itd :)


na odparzenia polecam make ziem, ale bardzo cieniutko, tak, żeby się wałeczki nie robiły, bo te wałeczki odbarzaja, jak się dzidzia poci. nam pomaga.

miłego dnia Mamusie
Podziękowania: iza1988

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910164 przez ggabii
Hejka :-D właśnie mały uśpiony to i coś napisać mogę.
Maggi serdecznie gratuluję!!!!! Wreszcie maluszek zobaczył swoją dzielną i najkochansza mamusie. Dużo zdrówka sił i błyskawicznego powrotu do formy.
Pytała któraś o kosmetyki jakie używamy. Ja mam całą linię z Ziajki i jestem mega zadowolona. Maluch ma skórkę delikatną i wrażliwą a przy Ziajce zupełnie nic mu się nie dzieje. Miał po szpitalu odparzenia zwłaszcza na jąderku i tam gdzie pampers styka się ze skórą tą gumką. Oczywiście polecono mi mąkę ziemniaczaną ale niestety u nas się to nie sprawdziło a nawet było gorzej. Ale każda z nas musi metodą prób i błędów znaleźć złoty środek dla swojego dzidziusia. Szkoda tylko że trzeba eksperymentować na tych bezbronnych stworzonkach.
A co do laktatorow to pomimo że mam mleka śladowe ilości to elektryczny też mi uratował życie. Używałam na początku zwykłego ręcznego z BabyOno ale po paru razach pracy czułam że ręka mi usycha i w niczym to nie pomagało. Zamiast skupić się na odciaganiu mleka to moje myśli schodziły na obolałe palce od pompowania. Więc po paru dniach zakupiłam elektryczny z Tommee Tippee bo chciałam z tej samej firmy co mam resztę butelek. I powiem szczerze ze jest bardzo fajny. Dzięki niemu już wypracowalam więcej pokarmu niż na samym początku. Ma różne siły ssania.
A ja niestety borykam się od paru dni z gorączką. Wdał się u mnie jakiś stan zapalny. Tylko nie wiadomo czy to od pęcherza czy od czegoś innego. Miała może któraś z Was tak po cc? Obolałe mam całe podbrzusze. Promieniuje na plecy i biodra. Nie wiem co mam o tym myśleć. Może tak ma być i to normalne???
MarzenaBZ trzymam kciuki za rozwój wydarzeń. Choć przypuszczam że skoro się nie odzywasz to wielkie wydarzenie już za Tobą i właśnie trzymasz malutką w objęciach. A przynajmniej mam taką nadzieję i tego Ci życzę :-D
Wczoraj jeszcze byłam z Tobiaszem na pierwszej wizycie u pani doktor. Oczywiście wszystko w porządku a na wadze przybiera jak szalony ;-) waży już 3670. W ciągu 2 tyg przytył pół kilo. A jak o kilogramach mowa to ja to co nazbieralam przez ciążę zgubiłam po tygodniu. I już teraz ważę nawet mniej niż przed ciążą. No ale zmęczenie i wieczny ruch, odpowiednia dieta robią swoje.
Ale się rozpisalam.... Już nie zanudzam. Buziaki i miłego dnia :-D
Podziękowania: iza1988

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910171 przez Lyanka
Dziewczyny, a ja mam może takie trochę dziwne pytanie... Czy wam też tak się chce coś słodkiego??? Czy to tylko ja tak mam. Staram się mocno ograniczać te moje pragnienia, ale łatwo nie jest.
Chyba mi te chęci na słodkości zostały po ciąży, ech :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910187 przez iza1988
Dziekuje dziewczyny za porady dot. kosmetykow i laktatorow, na 99% bede zmuszona go kupic i jestem za tym mini z medeli, natomiast moj C. za swingiem, ale jest mi na to troche szkoda kasy (zaszalelismy z wozkiem i fotelikiem, wiec fajnie by bylo na czyms przyoszczedzic, tym bardziej ze przedtem w ogole nie bralam zakupu laktatora pod uwage ;))

Gratuluje kolejnej Mamusi! Zazdroszcze, ze juz mozecie tulic swoje Malenstwa, ale jednoczesnie chce zeby moj Synek jeszcze przynajmniej te 2tyg wytrzymal w brzuszku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910211 przez elmirka_20
Cześć Kobietki! ;)

Asiczka07, ja próbowałam szczęścia z nakładkami Babyono i są totalnie do bani. Położne polecały mi z Aventu tylko jeszcze ich nie zakupiłam, bo jak odciągnę pokarm laktatorem, to wtedy synek lepiej łapie pierś i nawet udaje się żeby possał :) Ale chce je dokupić jak tylko uda mi się wyjść na spacer i bez deszczu bo już dwa razy mnie złapał i moje plany zakupowe spełzły na niczym ;) Może dziś ..... :)

Cania, jak ściągałam wózek to synek zostawał w domu - nie ma mowy żebym ryzykowała z tym klocem z dzieckiem w środku !!! Najpierw wózek potem maluszek ;)
A nikogo tu niestety nie mam żeby wózek zostawiać także musze przywyknąć do tej niwygody i chyba zacząć ćwiczyć mięśnie rąk i nóg :)

Z laktatorem ręcznym to kwestia wprawy: ja co 2-3 godziny ściągam pokarm bo mam go dużo, zajmuje mi to chwilę - naprawdę - kwestia kilku minut jak ściągnę nim nawet całą buteleczkę: 80-180 ml. 80 ml ściągam jak mam zapasy w lodówce (a zazwyczaj mam dwie buteleczki 150 ml), jak mam twarde piersi to ściągam 120-180 ml... I nie mam problemów z rękoma. Mi elektryczny na pewno nie jest potrzebny. Mam tyle mleka że praktycznie samo szybko spływa :) Pediatra powiedziała, że mam go tyle że spokojnie wykarmiłabym dwójkę dzieci. Jedyny problem to to że około 3-4 w nocy już jak nakarmię synka, to brak mi sił na kolejne "dojenie" bo jestem pół przytomna i kłade się spać. Jak wstaję około 6.00 na kolejne karmienie to piersi już mi grożą wybuchem ale wtedy kilka minut i po sprawie ;) A i jak o tej 6.00 lepiej funkcjonuję bo i mąż do pracy się zbiera, to mi raźniej wstawać.

Ali, mój synek też częśto robi tak rzadkie kupki, że gdyby nie intensywniejszy kolor to myślałabym że to siusiu. I to ponoć normalne jest. I też czasem jak strzeli w pieluchę to po sam koniuszek pieluszki na pleckach ;)

Maggi - serdecznie gratuluję !!! ;) Teraz syzbko dochodźcie do siebie i wracajcie do domku! ;)

Ggabii - z gorączką i bólami podbrzusza szybko zgłosiłabym sie do lekarza. Może to nic, ale lepiej żeby lekarz Cię zbadał, bo w połogu takich dolegliwości nie wolno bagatelizować. Niech sprawdzi czy wszystko sie ładnie goi...Ty też będziesz spokojniesza.

Buziaki, miłego dnia Mamusie! Lecę sie wymyć bo mi już synek marudzi i się wybudza : / .....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #910216 przez misiana
Cześć dziewczyny ;)

mały w koncu zasnął więć piszę. Jak oudził się o 7:30 dopiero teraz zasnął.

Maggii gratuluję :* czekamy na zdjecie malutkiej.

Któras z was pytała o herbatke HUMANA słodkich snów my jej uzywamy, ale specjalnych rezultatow po niej nie widać. Daję ją po prostu małemu do popicia na zmiane z rumiankiem+koperkiem.

Wczoraj mały miał pierwszy "dzien trola" jak to moj M powiedzial ;D gdyz nie byl kapany tylko przetarty byl chusteczkami. Jak zaczelismy rozwozic zaproszenia o 16 tak nam do 20 zeszlo a to byla zaledwie 1/3 zaproszen ;/ tu nam kawe zrobili, tu sie malym zachwycali i tak zlecialo hehe

Lyanka ja tez tak mam .. wciaz chodze do szafy i podjadam a to jakis cukierek a to ciasteczko .. musze przestac kupowac slodkie :D

Ali jaka słodka rodzinka :* Juz teraz wiem po kim Andreasek jest taki ciemny hehe naprawde słodko razem wygladacie ;)

Wczoraj u nas po poludniu byla jeszcze sasiadka, zabrała ze soba aparat (o wiele lepszy niż nasz :D) i zrobila małemu troche fajnych fotek ;) poczekalismy aż mały się obudzi, trochę pojadł i wzielismy się do pracy ;) teraz czekam az mi je wysle i doczekac sie nie mogę ;)

Mam takie pytanie, jak długo wasze maluszki trzymają głowke u gory jak leza na brzuszkach ?

Miłego dnia ;*
Podziękowania: Ali

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910231 przez rewelka1312
Cania dzieki za info ja mam ten swing maci, bede sprzedawac jak przepale pokarm ale jednak u nas w NL wystawie bo w Pl jednak taniej a ja za 250 euro kupilam a chce minimum za 150 e sprzedac bo w sumie jest nowy:) a moze wiecie jak przepakic szybko pokarm? Ja mam zadziej sciagac poloznamowila i oklady robie przed cieple, po zimne. Zmienilismy mleko na modyfikowane podaje kropelki sab simplex i dziecko aniol, ja juz strumienie lez wylalam jak sie malutka moja meczyla byl wrzask przez 7 godzin jeki piski mi serce pekalo, podejrzewam ze moj pokarm byl malo wartosciowy mala sie nie najadala i miala wzdecia itp. Teraz spi ladnie nie wybudza sie z bolu przez sen :)
Nie bede sluchac co tu gadaja masowac brzuszek itp a to gowno dawalo, teraz sciagne leki herbatki z polski bo tu tylko mleko i woda z kranu:D a mala wody nie lubi krzywi sie i wypluwa.
Ali moja tez takie wodniste robi, wazne ze robi:)
Misiana twoj ma 2 czy 3 tyg? Widac zadowolone dziecko oczy otwiera do zdjecia a moja zaczyna dopiero pozowac bo tak to tylko spanie i placz:) a teraz ja jestem zadowolona jestem E nie wiem taka szczesliwa ze mala spokojnie spi:)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910236 przez misiana
Rewelka Mój mały ma 3 tyg i 3 dni potrafi kilka godzin nie spac w ciagu dnia i sie patrzy rozglada tymi swoimi wielkimi oczkami ;) juz też chyba ładnie zaczyna widzieć te blizsze mu przedmioty i twarze bo reaguje np jak sie do niego zblizymy ;)
A co do zasuszenia pokarmu wiem, że u nas w Pl są tabletki na to specjalne. Kiedys w necie czytalam ze niby oklady ze spirytusu tez zasuszaja ale nie wiem jak to jest rzeczywiście.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910239 przez agnieszka89
lyanka ja karmie glownie modyfikowanym ale piers tez chociaż raz dziennie maly dostaje i wafelki czekolsfowe wcinam i nawet na loda sie wczoraj skusilam i mskemu nic nie dolega a nawet mam wrażenie ze po takich rarytasach dużej na piersi wisi
Martwi mnie tylko słodkie ze wzg na moja wage

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl