BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #916727 przez aggi
Wiki powrotu do zdrówka !!! :kiss: ja od początku praktycznie sama z małym jestem i daję radę jakoś , poradzisz sobie, starszy napewno pomoże :) choć nie powiem snu mi brakowało ostatnio i mąż mnie wczoraj wybawił bo chyba bym zwariowała a tak dospałam i jestem znów na siłach

idę ogarniać paznokcie u nóg :P hahaha masakra się porobiło
w ciąży ciągle takie ładne miałam a od porodu kompletnie nic z nimi nie zrobiłam
aż wstyd :P także teraz mam chwilę na 'salon piękności' :P


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #916729 przez missyy
Hej :)

Młoda śpi, to może w skrócie coś naskrobie :P Nareszcie mogę coś napisać z kompa, bo tak szybciej mi się pisze. Hipp hipp hurrra, mogę chociaż na pól dupce usiąść na krześle ;D Zawsze jakiś postęp :P

Ann-sunshine jeszcze raz Ci gratuluje Natalci, słodka kruszynka, cieszę się też, że poród przebiegł tak jak chciałaś ;)

aggi Ja dopiero dziś odważyłam się lusterkiem sprawdzić co tam mi nawywijali. :pinch: Powiem Ci, że narazie się boje cokolwiek tam ruszać póki się wszystko nie zagoi dobrze, ciało jeszcze obolałe. Na pewno łatwiej by było zachować higienę po depilacji, tylko strach ruszać :blush:
Heheh, ja dziś też wzięłam się za pedicure, brzuszka nie ma to łatwiej, bo masakra co mi się z paznokciami porobiło, w ciąży obcinałam je byle jak bo już sapałam jak lokomotywa. A teraz jeszcze mi na jednym palcu paznokieć wrasta przez to :S

dziulka Zuzienka też pewnie uwielbia tulić sie do mamy np przy obijaniu, w tej pozycji to by mi spała pół dnia. A jak przychodzi co do czego i czas do łóżeczka to ryfka i płacz :P Cieszę się, że widać poprawę i retinopatia się cofa. Malutka powolutku nadrabia wagę ;:)

marsi Maja też się wiecznie wierci i kopie w śnie :P Do tego jeszcze parska hihiih Smieszka mała, uhahana czasami jestem :)

Miałam coś jeszcze do kogoś napisać, ale już nie ogarniam zaległości.

Maja to mały głodomór, ciągle tylko by jadła, w ciągu dnia daje radę, tylko najgorszy czas przychodzi wieczorem, wtedy brakuje mi mleka po ciężkim dniu, a ona biedna płaczę z niedojedzenia. Ostatecznie z położna ustaliłyśmy, że wieczorem dostanie 100 ml mm i ona będzie najedzona i spokojna i ja pewniejsza, bo wiem ile wypija. W środku nocy coś tam zawsze zdarzy się zebrać w piersi zanim młoda się obudzi. Dziś przespała po cycu i mm dobre 5 h. :) Zawsze dla nas chwila żeby wypocząć. Od piątku z 3520 przybrała dużo :P:P Więc raczej jej nie głodzę. :laugh: Teraz ma 3830, także wyrabia się ponad normę :whistle:
Już nawet pytałam się położnej, czy aby jej nie przekarmiam, okazało się że tyle najwyraźniej potrzebuje.

Lecę coś zjeść, bo młoda wysysa ze mnie co się da. Na razie zeszło mi 10 kg, resztę trzeba potem jakos zbić. Przy tej diecie dla karmiących wydaje mi się to nierealne, bo ciągle jestem głodna, jem i jem, same cudawianki muszę sobie specjalnie szykować. A tak kiedyś to nawet nie czułam głodu. Teraz jem na siłe, żeby miec pokarm. Nie wiem jak można wypić z 3l wody dziennie, nigdy mi sie nie udaje tak duzo wypic



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916731 przez Inna607
Gąska okolice Rynku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916734 przez Gąska
Inna607 ooo tez wczesniej tam mieszkalam :) teraz drugi koniec, az kolo politechniki ;) ale rodzice dalej mieszkaja kolo rynku,wiec na spacerki bedziemy mogly sie wybierac do Kajki ;) tylko niech bedzie pogoda :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916765 przez Ummi
Ann serdeczne gratulacje!! jak sobie pomysle to miedzy naszymi dziecmi powinno byc 3 dni roznicy a sa 3 tygodnie :woohoo:
zakupilismy chuste i juz doszla - najpierw wyprobowana na misiu, potem na starszym synku, dzis na mlodszym, ale tylko na chwile w domu - efekt: zasnal po 5 minutach :silly: nie wiem jak bedzie dalej ale zapowiada sie obiecujaco, bo Zuczek to jak nie spi to akceptuje tylko jedno miejsce - na rekach i najlepiej zeby jeszcze do tego chodzic :D
Gaska ja nie wiem, ale po poprzednim porodzie lezalam na sali z kobieta po cesarce i raczej widze roznice w pierwszych dniach po porodzie (oczywiscie zalezy tez jaki sie mialo porod). Zycze duuuuzo cierpliwosci - juz blizej niz dalej, wiec dasz rade jeszzce troszke poczekac :* trzymaj sie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916815 przez aggi
missyy kurka no własnie higiena byłaby o wiele lepsza i wszystko sprawniej by szło na wydepilowanym ale kurka boję się tam działać :pinch: :pinch: :pinch: a ja za to ciągle na lodówce siedzę no masakra jakaś :blink: :blink: :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916835 przez Inna607
gąska no to bedziemy zasuwac po Kajki hehe :woohoo: :silly: to dawaj tego przystojniaka juz nooo :P
No za polibude to ładnie Cię wyrzuciło :P Ale tam też mieszkałam hehe :) Tylko jak dla mnie za daleko wszedzie z tamtad :)

Moja córeczka dziś po kąpieli stwierdza że ma w nosie spanie i troche posiedzi z mamcią hehe :)
No to wracam do niej :)
Dobrej nocy kochane :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916922 przez Wiki
Hej Mamusie :)

Mąż już pojechał do pracy a mi się spać nie chce :) chyba dlatego że Bartuś pięknie nockę przespał i teraz też śpi. Dziś dla towarzystwa ma do mnie mama przyjechać bo jeszcze ma urlop i Steskniła się za wnukiem :) Może na jakiś spacerek pójdziemy jak pogoda pozwoli ale narazie niby nie pada ale na termometrze jest 12 stopni tylko No cóż jesień się zbliża.

Ummi- ja mam taka chustę do noszenia w spadku po bratowej ale jeszcze nie próbowałam jej choć jest z całą instrukcja :) ale mam jeszcze fajne nosidełko z którym jest trochę mniej zabawy ale też jeszcze się nie bawiłam Czekam jak Bartuś będzie lepiej główkę trzymał ale życzę Ci powodzenia z chustą :)

Aggi- Ja jestem po cc ale cały czas naklejam plastry na blizne żeby była jak najmniej widoczna i efekty są :) ale że jest ona bardzo nisko to też już dwa razy się bawiłam w depilację no i wszystko ok chociaż bałam się po niej jeździć maszynka to nic nie bolało :) bo też już na to patrzec nie mogłam i łatwiej z plastrami i higienę utrzymać :)

Dziewczynki po cc jakiej długości macie nacięcia? bo ja mam dość spore tak mi się wydaje 14 cm. Ale koleżanka z która leżałam w szpitalu miała tylko 10 cm a to podobno bardzo mało tylko jej to prywatnie robił lekarz który z innego szpitala przyjechał.

Missyy- mój Bartuś też taki głodomorek :) Myślałam że się nie najada bowciąż był głodny a moje piersi puste i na siłę tak jak Ty jadłam i codziennie dwie herbatki laktacyjne i dużo wody ale jak wczoraj ściągnęłam laktatorem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #916925 przez Wiki
Cd. To się okazało że łącznie tego wyszło 180 ml więc to już bardzo dużo i może dlatego mi często ulewa bo zjada za dużo .

Ann- pewnie już jesteś w domku albo Cię dziś wypuszcza jak Natalia nie będzie miała żółtaczki :)
Jak mi się uda to wrzucę zdjęcie Bartusia który dziś kończy miesiąc :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #916953 przez aggi
dzień dobry mamusie :*

Ale mam nerwuska od wczoraj. chyba zaszkodził mu mój obiad. albo antybiotyk? ale podobno można przy nim karmić.
no ale dzisiaj będę starała się ładnie jeść to będę wiedziała z czego to. tyle dobrze że w ogóle jest w stanie kupkę zrobić :)
tylko że nerwowy jest jak mu smoczek wypadnie to zaraz ryk. przy piersi się wierci i kręci, popłakuje. Oby mu przeszło

Dzisiaj ta nieszczęsna wizyta u gina aaaaaaaaż się boję. Proszę Was trzymajcie kciuki. Wsparcia duchowego potrzebuję :unsure:

No i dzisiaj jedziemy z mężem księdza dorwać i wypytać o chrzest. Kiedy Wy będziecie chrzcić maleństwa???

Inna no no rozrywkowa Nadia :D Nocne imprezki jej w głowie heheheh :)

Wiki u nas też temperatura niska ale słoneczko ładnie świeci :) ja właśnie ciągle mam schiza że zahaczę o szwy jak będę maszynką jechała :S
kurcze....... muszę się przemóc chyba. Nacięcie może też zależne od wielkości dzidzi jest??? 180ml to bardzo dużo masz rację :) o jeju słodki ten Twój Bartuś :D I już nie wygląda jak maluśki noworodek tylko słodki niemowlaczek no no :) jak ten czas leci to już miesiąc ! :)

mam jeszcze pytanie: w co ubieracie maleństwa w domu?? i jak sprawdzacie czy nie jest im za zimno? bo mi każdy gada co innego żeby rączki sprawdzać, kark, nosek....... ciągle słyszę że mu za ciepło, ktoś inny przyjdzie mówi że mu zimno .. wkurza mnie już to już sama nie wiem jak go ubierać tymbardziej że ja jestem zmarzluchem i mi ciągle zimno, a mąż znów tylko w krótkich rękawkach śmiga i nie mam porównania jak temu dziecku może być.... a on mi nie powie :pinch:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916970 przez missyy
aggi moja mała śpi w pajacu albo śpioch plus bluzeczka pod spodem. Pod spód nic więcej nie zakładam, w domu mamy w miarę ciepło więc nie ma sensu jej przegrzewać. Sprawdzam czasami tylko czy karczek ma ciepły, rączki i stópki zawzwyczaj ma zimniutkie. Ale chyba prawie każdy noworodek tak ma :)

Wiki Mi w nocy pokarmu już zabrakło :P 100 ml butli musiałam podać mojemu maleństwu i jeszcze szukała pocieszenia w cycu :laugh: . Choć nie powiem w dzień pokarmu nam wystarcza :) Waga cały czas do przodu, 150 % normy, ale położna przekonuje mnie, że jej nie przekarmiam :side: Też pije dwie herbatki dziennie, a z woda to bywa różnie, bo juz powoli mi staje w gardle :S Ile można jej pić :blink:



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #916977 przez nataliaa87
Dzień dobry :)
Ja standardowo przeczytałam kilka ostatnich postów i odpisze z tel. Bo akurat młody przy cycku leży i udaje że ciągnie.

WIKi jak skończę karmić, to zmierze blizne i Ci napisze. Bartuś śliczny. Taki już duży :)

AGGI ja jakoś małego na oko ubieram. Jak jest chłodniej w domu, to tylko w pajaca, a jak się nagrzeje bo dużo słońca wpada przez okna, to ubieram go w body z długim rękawem i przykrywam nóżki pieluszka albo cienkim kocykiem.
Co do chrztu, to ja myślałam żeby go zorganizować jak mały będzie miał około dwóch miesięcy. No ale może zrobi się wcześniej żeby ciepłej było. Trzeba się wybrać do księdza i popytać o terminy.

Co do jedzenia, to ja kompletnie nie mam apetytu, a do tego kompletnie jakoś nie wiem co jeść. Na nic nie mam ochoty właśnie teraz kiedy pokarm powinien być wartościowy.. Teraz to możecie sypać pomysłami na obiad:D

A i jeszcze mam pytanie do mam troszkę starszych dzieciaczków. Czy Waszym maluchom odpadły już kikuty pepowinowe? Jeśli tak to kiedy mniej więcej?? Nie ukrywam, że cholernie mnie ten kikut stresuje.

A tak w ogóle to małemu zdarzyło się coś. O czym pierwszy raz usłyszałam. Urosla mu jedna pierś wczoraj! Jest cholernie twarda i duza. Pediatra mi wczoraj powiedziała, że to całkowicie normalne i ma to od mojego pokarmu, a ściślej od moich nieuregulowanych hormonów.. Dziwne to takie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916988 przez aggi
missyy właśnie moja mama ostatnio stwierdziła że jak ręce zimne to mu zimno i najchętniej by go w płaszcze pozawijała :pinch: a ja juz serio nie wiem jak go ubierać bo to ze ja chodzę w grubej bluzie........ zmarzluch jestem a mąż w tym samym pomieszczeniu w koszulce się poci......

natalia u nas właśnie termin jest 6.09 i chyba wtedy będziemy chrzcili no chyba że proboszcz da się namówić na indywidualny termin np tydzień później...... bo potem to już coraz zimniej będzie i w ogóle........ mój też ma cycuszki takie kuleczki dwie.. zdziwiłam sie bo myślałam z początku ze to guzki jakies sie mu zrobiły jak macałam przez bluzkę :blink:

właśnie kiedy odpadły kikuty Waszym maluchom? mojemu nadal się trzyma mimo psikania octeniseptem..... co prawda powoli zaczyna się odrywać, ale chyba jeszcze długo nie odpadnie :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916991 przez Inna607
hej :)

Moja córcia jak zwykle śpi gdy mama chce wyjść z nią na spacer, żeby nie było śpi od ósmej :P
W nocy jakaś niespokojna była albo ja za bardzo zaspana hehe ciężko mi się trochę ogarnąć w nocy ale daje rade

Ktoś coś pisał o tych włoskach tam na dole i szwach itp, to wiecie już po cesarce jak doszłam do siebie to powiem wam że nawet się ciesze że nie miałam tam nic grzebane, zszywane etc. lepiej mi z tą myślą :cheer: wole jednak ta prawie niewidoczna blizne pod brzuchem niż tam jakieś zszywanie, pekanie czy jakies inne cuda :)

aggi ja planuje na początek października robić chrzciny i właśnie wczoraj mnie koleżanka nastraszyła bym się troche z tym pospieszyła bo potem może terminu nie być, ale szczerze jak mam iść i usłyszeć od księdza coś na termat mojego ślubu i czy że mi dziecka nie ochrzci to zwlekam ile się da bo jak bym coś takiego usłyszała to trzymajcie mnie ale chyba nie wytrzymam i powiem im wszystkim co o nich myśle :/

natalia to witaj w klubie, ja też nie wiem co jeść żeby było ok, przez co trace apetyt totalnie ale staram się jeść cokolwiek chociaz nie jestem z tego zadowolona :(
Mojej niuni pępowinka odpadła we wtorek :)

wiki nie zmierze niestety swojego naciecia bo przeszkadza mi naddatek brzusia hehehe :silly: ale moje nie jest zbyt duże i praktycznie niewidoczne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917009 przez MAniula
Hej to ja się pomądrze a przy okazji powtórkę sobie zrobie heh.

Na edukacji okołoporodowej położna mówiła, że ciepłotę sprawdza się na karku pleckach bo rączki i stópki zwykle są chłodne-dziecko nie ma jeszcze super sprawnego ukł. krwionośnego i termalnego. Dobrz ubrać skarpetki. A dzieci do roku ubiera się warstwę więcej niż siebie... :) ale to chyba na spacer...

Co do cycuszków to chłopcy jak i dziewczynki mogą wlasnie miec wieksze przez nasze hormony, moga mieć trądzik i a dziewczynki tu was zszokuje nawet pseudo miesiaczke-taki wyciek krwisty z pochwy-wszystko to hormony.

Dziekuje za uwage :)

Ja dzis sie nudze, mala sie leni w brzuchu. Ale pogoda za to iscie letnia ale tak milo nie za goraco :)

Milego dnia.

Aggi oby tam na dole juz oki bylo.
Buziaki dziewczynki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl