BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2015;)

9 lata 5 miesiąc temu #941728 przez olga85
ja też muszę zrobić siusiu przed wizytą, nie wytrzymałabym tego uciskania ;)

ale zdążyłyście dużo napisać, a swoją drogą mnie też trochę tu nie było ;) cały czas zajmowałam się wykończeniem mieszkania, część już rzeczy przenieśliśmy, wydaje mi się , że do świąt już się całkowicie urządzimy. Już się nie mogę doczekać, dzieciaki będą miały swoja pokoje, a my w końcu sypialnie dla siebie :) z maluszkiem wszystko dobrze, na ostatnim usg lekarz powiedział, że to prawdopodobnie chłopak będzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941806 przez Pisklak
Hej Dziewczyny!

No to jestem po wizycie. W końcu mogłam zobaczyć moją Dzidzię... chociaż nie do końca, bo sobie rączką zasłoniła buzię i nie dała się mamie nacieszyć;) Ale najważniejsze, że lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku, posprawdzał wszystko, pomierzył i powiedział, że zdrowa Dzidzia:) Waży około 350g, także tak zdrowo myślę;) No i nie wiedziałam, że moje Dziecko już tak się mnie słucha... jak jechaliśmy na badanie, to powiedziałam do Maluszka... " Tylko ustaw się, żebyśmy zobaczyli czy na pewno jesteś dziewczynką:)"
I co...?:) Lekarz jeździ po brzuchu.. zatrzymuje się i pyta, czy znamy płeć, więc mówię, że na 80% tak, ale dobrze byłoby potwierdzić... i mówi, że Dziewczynka.... ale najlepiej na monitorze widać było 2 nóżki z wypiętą pupą :D hahaha to się uśmiałam, że mam taką grzeczną i mądrą Dzidzię:)

Przyniosłam płytę, żeby nagrać badanie. Wszystko super... przychodzę, do domu, odpalam, żeby sprawdzić czy się otwiera...a tu nagrane same zdjęcia.... no myślałam, że padnę przed tym komputerem.....:/ te indonezyjskie pielęgniarki są tak kumate, że aż mnie poraża......:/ mam nadzieję, że mają te filmy w pamięci, bo chciałam specjalnie nagrać dla rodziców i wysłać jako prezent pod choinkę....:/ ehhhhhhhhhhhhhhhh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941838 przez klauduska89
Pisklam najwazniejsze ze dzidzia zdrowa;) pokaż nam zdjecia. A imie wybrane?
Olga fajnie ze sie urządzacie i dzieci beda miały swoje pokoje. U nas narazie dawid spi z nami w pokoju, a raczej my z nim bo to docelowo jego pokój, zobaczymy czy drugi tez bedzie chlopaczek i beda razem w pokoju mieszkać, czy dziewczynka i urzadzimy jej drugi pokoj a sami do salonu sie przeniesiemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941860 przez Pisklak
No tak, oczywiscie!!! To najwazniejsze!!
Bedzie chyba Julia, bo tak sie tatusiowi podoba i koniec:) wiem, że ostatnimi czas sporo Julek sie rodzi, ale mąż jakoś nie widzi żadnego inne imienia.. :)I tylko Julia mu sie podobna praktycznie:) Mi tez imie się podoba, uważam, ze jest bardzo ładne, lubię takie delikatne imiona generalnie. Tylko myśle, tez, ze to bardzo popularne imię. W każdym razie, pewnie szybko do Polski nie wrócimy;( więc może tak tego nie odczuję:)
Zdjecia mam, ale w sumie niedużo na nich widać, na usg z 13 tygodnia ładnie wyszła z profilu:) a teraz nie mam takiego zdjecia...mam zdjecia z obwodem główki, brzuszka, kość udową i zdjęcie gdzie widać dzidzie, ale nie wiem czy to jest zdjęcie pleców czy bokiem, jakoś nie mogę do tego dojść;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941862 przez Karolincia
Witam Was Mamuśki :)

Zrobiłam wczoraj rafaello , dziś będzie konsumpcja jak wyszło :P :lol: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Zebrałam się w sobie i posprzątałam w szafach i komodzie, tyle ciuchów miałam, w których nie chodziłam, że nazbierałam 3 pełne reklamówki :) Oddam do kontenera dla biednych :)


Pisklak - Gratuluję zdrowe dziewuszki !!! :) Jaka mądra Malutka :) Kurde....ale bym się wkurzyła ....://// Fajny prezent byś rodzicom zrobiłam może podjedz do tej przychodni i popros jeszcze raz o nagranie filmów :) Jak dacie na imię?? :)

MIŁEGO DNIA KOCHANE :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941869 przez klauduska89
Karolincia jak możesz to poproszę przepis, Ja wczoraj piekłam ciasto ananasowe z kokosem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942127 przez Pisklak
Karolincia-odnośnie imienia: Julia..... to była oczywiscie moja pierwsza myśl, zeby nagrali jeszcze raz, ale w miedzy czasie dowiedziałam sie, ze oni nie zachowują tych filmów...:/ oczywiscie miałam z nowym lekarzem to badanie, bo Mój miał nagle 4 operacje...:/ w każdym razie lekarz okazał sie bardzo miły i nawet z dobrym angielskim, wiec juz byłam spokojniejsza. I jedna z moich koleżanek, która tu rodziła chodziła do Niego.
Na koniec powiedział, żebym przyszła za 4 tygodnie...ale nie wiem czy to bedzie znowu usg czy co...wiypada około 12 grudnia...ale, że 5 dni pózniej mam urodziny, to moze sobie prezent zrobię akurat;);) wy tez tak chodzicie mniej wiecej?

Aha, no i nie wiem teraz jak sobie liczyć tygodnie, bo według usg wychodzi 20tyg2dni...ale lekarz powiedział, ze tak naprawdę raczej dochodze powoli teraz do 20 tygodnia:) a sam pomiar kości udowej wykazał 20tyg6dni.....to chyba jakaś modelka mi sie urodzi;) w sumie, ja mam dość długie nogi, tatuś też..wiec mocno mnie to nie dziwi:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942160 przez klauduska89
Ja usg mam tylko wykonywane 3 razy w ciagu calej ciazy:/
A co do wieku ciazy i terminu porodu to pierwsze usg pod tym wzgledem jest najbardziej wiarygodne, pozniej zmierzenie dzidziusi juz nie jest tak latwe i te pomiary nie sa tak bardzl miarodajne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942167 przez Anabelle
pisklak po pierwsze gratuluje dziewczynki, po drugie termin zostaje jaki miałaś z OM, plus minus 2 tygodnie to naturalny, indywidualny rozwój płodu i na każdym usg cokolwiek by gin zmierzył to bedzie wychodził inny termin. grunt, żeby nie odbiegał mocno od OM jeśli wcześniej nie odbiegał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942185 przez Pisklak
No tak... Tzn ostatni okres miałam 19.06.2014..,tylko te moje cykle zwykle miałam dłuższe : 30 lub 30kilka dni...jak tylko dowiedziałam sie o ciaży, poszłam do lekarza i według miesiączki wychodzil mu 7 tydzień.., a na usg nie mógł zobaczyć Dzidziusia,tylko pęcherzyk ciążowy i to co odżywia dziecko. Stwierdził,ze jak nie bedzie widać za tydzień to znaczy, ze chyba cos jest nie tak, ale jak nie bedzie za 2 tyg to trzeba usunąć. Z takimi newsami wyszłam z pierwszej wizyty...:/ i z progesteronem na wzmocnienie ciaży... Czułam sie po nim tragicznie, aż po 3 dniach zapytałam czy mogę przestać to brać, bo nie mogę normalnie funkcjonować.... Dr sie zgodził, pod warunkiem ,ze nie ma krwawienia. Na za tydzień Zapisałam sie do innego lekarza, juz z polecenia jednej pani dr i okazało sie, ze dr widzi dzidzie i jest to 6 tydzień...
Także.... jak sie w tym wszystkim odnaleźć to sama nie wiem;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942192 przez Anabelle
Spokojnie tydzień w te czy wewte tto pikuś. Ja kiedyś miałam cykle po 50-70 dni ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942238 przez Pisklak
Ojooooj to faktycznie dlugie!...ja mialam kieeedys, raz 60dni..ale to bylo chyba jeszcze w gimazjum...dawno temu;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942246 przez Anabelle
No teraz to ci nie powiem jakie mam cykle. Od 2010 roku min 1 raz do roku jestem w ciąży. W tym roku już drugi raz więc dopiero jak urodzę, skończę karmić i wszystko wróci do normy to się dowiem co tam słychać. Z tą ciążą zaszłam po łyżeczkowaniu więc też na dwoje babka wróżyła - dobrze, że robiłam testy owu to przynajmniej wiedziałam na czym stoję :)

Już się ciemno robi. Szaleństwo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942256 przez Kajda
Hej mamuśki .
Chciałam na wstępie pogratulować wszystkim mamusią , które w ostatnim czasie dowiedziały się co noszą pod sercem . Dla niektórych to już połowa ciąży a nie dawno robilysmy testy ciążowe ... jak ten czas leci ;) teraz byle do świąt bynajmniej u mnie.
Wczoraj wieczorem chyba mój lokator brzuszkowy postanowił się przywitać 3 małymi kopniakami niestety trudno mi to potwierdzić na 100% bo to moja pierwsza ciąża.
Pogoda okropna więc trzeba znaleźć zajęcie w kuchni.
Miłego weekendu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942275 przez klauduska89
Oj zeczywiscie pogoda okropna, ja sobie zajecie znalazlam i w piekarnikupieka sie rovarogaliki :) powinnam jeszcze umyc dzis podloge ale strasznie mi sie juz noc nie chce robić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl