BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1038708 przez masuska
Megi norma dla ciężarnych jest od 0,1. Patrz na mój wynik

Załącznik nie został znaleziony



Lillafron rodzeństwo już wie? Ładna różnica :)

Dziś pogoda dopisała, synu świetnie bawił się na podwórku, nawet przez moment miałam 6 dzieci na podwórku, może dlatego głowa mi teraz pęka. Mąż mnie wybawił i wybrał się z synem na rowery, ale nawet przysnąć nie mogę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038710 przez lillafron81
tak rodzenstwo juz wie :).
córeczka caly cas sie pyta czy bedzie starsza siostra :P
syn no coz zobaczymy co bedzie :P
zmykam cos zjesc
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038720 przez lillafron81
Mego nie na marca. Według badania i usg to termin na 16/18 luty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038725 przez lillafron81
Czesc dziewczyny ja właśnie skaczylam sprzatac i chwile mam dla siebie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038729 przez Sander
Lilafron kiedy miałaś @?
Megi ja mam tsh 0,29 wiec myślę że nie jest źle. kiedy masz gina? Jak Czytam na necie to norma dla 1 trymestru 0,01 do 2,32. Wiec na razie powinno być dobrze :-)
Miłego dnia dziewczyny!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038731 przez lillafron81
Sander dokladnie 14 maja . A1 lipca bylam u gin. I potwierdzil ciaze I wedlug usg bylan 3 tygodniu. Wedy tez malutkie serduszko bilo. Za 2 dni IDE na kolejna wizyte chodze prywatnie .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038741 przez Justyna_1709
Nareszcie chwila wolna. Minion śpi, obiad u rodziców, tak to ja mogę odpoczywać ;) może uda się na spokojnie odpisać.

Witam wszystkie nowe mamusie. Spokojnej i pięknej ciąży :)

Kejt, ja mam dodatnią grupę krwi, a mój mąż nawet nie wie jaką :) haha pamiętam jak na porodówce położna wypełniała papiery i pyta się o grupę krwi ojca, a ja mówię, że nie znam. A ona spojrzała na mnie i zdziwiona pyta - grupy krwi czy ojca? Po czym wpada na salę mój mąż :cheer:

masuska, a to nie jest tak, że te prenatalne muszą być między 11 a 13 tygodniem? Chyba, że ja źle rozumiem badania prenatalne i usg genetyczne. Bo dla mnie to to samo plus test pappa.

Ostatnio właśnie lekarka mówiła mi, że jest na rynku test, który daje 100% pewności odnośnie wad. Ale jest on całkowicie komercyjny i kosztuje ok 2 tysięcy.

Megi, dobrze, że już dziewczyny Cię uspokoiły odnośnie tarczycy. Tak w ogóle to samo tsh niewiele mówi. Mi zawsze lekarka zleca jeszcze ft3 i ft4. Z tym, że ja mam zdiagnozowaną niedoczynność.

masuska, 6 dzieci i Ty się dziwisz, że Cię głowa boli :laugh:

lillafron81, super różnica wieku u dzieciaków :) jestem pod wrażeniem, że tak dokładnie pamiętasz tamte ciąże. Ja prawie nic nie pamiętam z poprzedniej... A to dopiero dwa lata :whistle: A serduszko w 3 tygodniu! Wow! Szybciutko fasolka działa ;)

A ze mną chyba nie jest tak źle, bo Pani kasjerka poprosiła dzisiaj przede mnie kobietę w ciąży. Hehe a i tak nie mogę na siebie patrzeć.

Mdłości minęły. Raz na jakiś czas jeszcze delikatnie coś przymdli, ale w porównaniu z tym co było, to bajka :) ale za to apetyt wrócił... Co by nie mówić... Fast foody górą... Dziewczyno, opamiętaj się! :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1038742 przez Megi
Dziękuje dziewczyny, trochę się uspokoiłam :) Mój Ginekolog wraca z urlopu i my będziemy na Słowacji, więc wizytę mam dopiero 08.08.2016r
Trochę poczytałam i w większości znalazłam, że jest ok. Najwyżej powtórzę wynik wkrótce :)

Sander a Ty, kiedy idziesz do Ginekologa? To, jak u Ciebie byłoby ok to i ja się bym uspokoiła :)

liliafron81 każda z nas ma 8-11 tydzień, stąd zwątpiłam, jak Ty piszesz o 5tygodniu. Pewnie liczysz od zapłodnienia, a liczy się od ostatniej miesiączki ;)

Justyna też właśnie myślałam, żeby zrobić te dodatkowe, ale szkoda mi kolejnych pieniążków, wolę poczekać na Ginekologa- niech zadecyduje. Nigdy nie miałam problemów z tarczyca i przy córce też nie, mam nadzieję, że nie
Kochana kg przy dwójeczce zgubisz, a jak nie teraz to kiedy poszalejesz z jedzeniem :) Ja na razie startuje waga 48kg, ale z córką też tak i w ciąży przytyłam tylko 9kg. Po porodzie, ani śladu brzucha- taką mam urodę :)
Fakt, ze miałam nietolerancję na glukozę i byłam na diecie oraz wyliczeniach, teraz też to będzie mnie czekać :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038744 przez Sander
Gina mam w środę za tydzień, już nie mogę się doczekać! Pewnie zobaczę jak juz bryka w środku :-) idę prywatnie bo gin na NFZ nawet mi nie zlecił tsh....
Lilafron to prawie równo ze mną jesteś tzn ja miałam @ 16.05. Wiec z moich obliczeń wynika ze jesteś 9t 4 dzień licząc od dnia miesiączki. Mi wyliczyli termin na 23.02

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038756 przez Kejt
Hej :)

Ja po wizycie prenatalnej i wszystko jest prawidłowo oprócz tego że przepływy w zastawce trójdzielnej mogą być nieprawidłowe :( tak więc jednak pójdę na ten test pappa a jeśli on wyjdzie dodatni to później na ten test o którym mówiła Justyna. Lekarz jednak twierdzi żeby tym się nie martwić bo dzidzia tak skakała że mógł źle zmierzyć oraz że to zanika z wiekiem ciąży. W poniedziałek zapisałam się do profesora który ratuje zagrożone ciążę to zobaczę co on mi powie.


A teraz przedstawiam wam moją fasolkę, Pan doktor mówi że to bardziej mu wygląda na dziewczynkę, tak jak bym zreszto chciała, ale jeszcze się okaże :)



Wiktoria 25 tc [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038758 przez dodi
Kejt ale super focia :) wszystko fajnie widać
ja na prenatalne idę 4 sierpnia to będzie 12 tydz i 2dni i mam nadzieje że będzie wszystko ok na teście papa byłam wczoraj ale wynik też będzie omawiany tego 4
Megi mi tez tsh wyszło poniżej normy norma na moich wynikach od 0,26 a ja miałam 0,19 gin powiedział ze jest ok i nie ma czym się martwić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038761 przez masuska
Dziewczyny normy dla ciężarnych sa inne wiec nie ma co się na zapas stresować. W laboratorium w ktorym robiłam wyniki podają normy dla ciężarnych.

No a ja dzis padam. Synu mnie dzis umęczył, nawet bardziej niż ta wczorajsza 6. Na kolacje robimy sobie za to ognisko, juz nie mogę się doczekać.

Kejt cudne zdjęcie :).ja liczę ze w poniedziałek podobne dostane :)

Justyna dobrze mówisz prenatalne robi się miedzy 11 a 13tc. A z tym jedzeniem to miałam taki okres ze nie mogłam się powstrzymać i jadłam i jadłam... Masakra, ale jakos przezwyciężyłam. Dobrze ze mamy lato bo warzywka są i owocki świeże. Tym można się ratować:)

Megi drobniutka jesteś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038766 przez lillafron81
Justyna takie rzeczy jak ciaza porody to ja pamietam tym bardziej ze mialam z synem doze problemy I cesarke urodzilam w terminie a wazyl zaledwie kilo osiemset nie palilam nie pilam zadnych uzywek w 6miesiacu ciazy dowiedzialam sie o powaznej chorobie watroby

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038800 przez lillafron81
czesc Sander no powiem ci ze jak ja liczylam to mi tez co innego wychodzilo :P jutro ide do gin. to wypytam sie dokladnie o co chodzi skoro 1 lipca bylam u niego potwierdzil ciaze i przy usg stwierdzil ze 3 tydzien:P , zobaczymy co jutro mi powiem , powiem wam dziewczyny ze córeczka idzie zemna jak bedzie usg to zobaczy rodzenstwo swoje :P
a ogulnie dzis zle sie czuje pogoda sie poprawila slonce od rana a ja zle sie czuje nogi puchna brak czucia w recach :(
pozdrawiam was cieplutko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038804 przez Mulian
Cześć dziewczyny!
Trochę późno dołączam, ale to moja pierwsza ciąża i nie miałam pojęcia, że istnieją takie fora.
Mam 33 lata, jak wspomniałam to moja pierwsza ciąża i nadal jestem w fazie rozmyślań: "ja w ciąży??!! eee to się chyba nie dzieje naprawdę". Termin porodu na tą chwilę według lekarza to 20 luty. Szczęśliwie wszystko przebiega prawidłowo. Czuję się dobrze, mam typowe objawy choć wydaje mi się, że w dość łagodnej formie. Nudności - kiedy jestem głodna więc to dobry znak, że za długo nic nie jadłam, czasem ogromne zmęczenie i senność. To co dla mnie najgorsze to duuuuży spadek wydolności organizmu. Przed ciążą byłam bardzo aktywna fizycznie, prawie codzienne treningi, bieganie. W kwietniu przebiegłam mój drugi maraton, a teraz?... czasem po półgodzinnym spacerze jestem padnięta już do końca dnia. Poza tym często mam zupełny brak apetytu, wcześniej odżywiałam się zdrowo, byłam na zbilansowanej diecie. Teraz jak tylko pomyślę np. o pełnoziarnistym chlebie na zakwasie to mnie odrzuca. Wyraźnie mam ochotę też na bardziej tłuste potrawy, no ale wcześniej jadłam naprawdę mało tłuszczu...może za mało dla nowego organizmu.
Piszecie, że usg referencyjne powinno być wykonane 11-13 tc, moja p. doktor twierdzi, że 11-14 i ja mam wizytę umówioną na 13 tydzień (wcześniej niestety lekarka chyba jest na urlopie). Doktor mówi, że to będzie jeszcze dobry termin i tak naprawdę nie powinno się robić tego badania już w skończonym 14 tygodniu. Sama nie wiem co zrobić, jestem zadowolona z tej p.doktor i wolałabym nie szukać następnego lekarza.
Kolejna rzecz: jestem na zwolnieniu, pracuję z substancjami chemicznymi więc od początku mogłam iść na zwolnienie lekarskie, z jednej strony fajnie, ale czasem brakuje kontaktu z ludźmi więc jeśli jest tu ktoś z Warszawy, a najlepiej Bemowa to może jakieś wspólne spacerki zorganizujemy?

ps. Macie witrynę na Facebook`u?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl