BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

6 lata 11 miesiąc temu #1060815 przez nadinchen
Motylek - wiadomo każde dziecko jest inne :) Ja tak tylko rzucam orientacyjnie, żeby nie trzymać godzinę dziecka przy piersi bo to nic nie da :)
Ja też parę razy dzisiaj dałam do odbicia bo jej się ulewało. Także to też z dnia na dzień może się zmienić :)

Linusia gratulacje! To miałyśmy ten sam termin porodu i w tym samym dniu urodziłyśmy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060816 przez Mala_ewa
Linusia, super informacje! Gratulacje, dużo zdrowia i siły dla Was:-):-):-):-):-)


Ja zostałam dzisiaj przyjęta na oddzial patologii ciąży - cukrzyca, po terminie. Bardzo boli mnie dzisiaj kręgosłup, lekarka tak mnie ostro zbadala, że mam lekkie plamienie, ale pielęgniarki/położne mówią, że to nic strasznego,że po prostu nadwrażliwość naczyń..
Ktg wykazało skurcze, takie konkretne, drugie już słabsze. No czekamy. Wszystko byłoby ok, ale ten kręgosłup dzisiaj to jakaś katorga. Ech, trzymajcie kciuki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060817 przez maga4
Linusia gratuluje o powodzenia z karmieniem:)
Mała Ewa już niedługo trzymam kciuki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060818 przez Paula1704
mała_Ewa trzymam kciuki, żeby poszło wszystko raz dwa :)
I zostanę już wtedy całkiem sama. Uparte to moje dziewczę :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060831 przez motylek270
Linusia gratulacje i spokojnie wszystko się ułoży.

Mala Ewa mam nadzieje ze jesteś już z dzieciątkiem i zaczynasz przygode z macierzyństwem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060947 przez motylek270
Co tu taka cisza? U nas zoltaczka się utrzymuje. Wychodząc ze szpitala mieliśmy 9,19, a w piątek robiłam badania i mamy 11,9. Polozna zaleciła przepajać syna woda i mm. Jutro jedziemy powtórzyć badanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060979 przez aNusia90
Co tam u Was Mamusie?
Ja już powoli dostaję kota... :( Mała mało co śpi w dzień,hmm "mało" , mało to za dużo powiedziane prawie wcale...Jak ma drzemkę to na kilka minuta jak ja noszę do odbicia, odkładam-koniec spania, ewentualnie spanie z "cumlem" - wypadnie - ryk koniec spania. Na nic nie mam czasu... W nocy nie lepiej, po jedzeniu min 2 h zanim uśnie mijają :( Zwariować można :( nic trochę sie wyżaliłam.
Przed nami pierwsze szczepienie, i mam pytanie, może i już tutaj było ale przeoczyłam. Co myślicie o szczepionkach skojarzonych? 6 w 1, 5 w 1? Jak wy będziecie szczepić?
Pozdrawiam bo już smoczek wypadł :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060983 przez GosiaO
No to każda z nas ma wesoło na swój sposób ;) u nas Olek ma nietolerancję laktozy dlatego walczymy z kolkami :/ kropelki niby cos pomagają ale wczoraj i dzisiaj do 9:30 było kiepsko... płacz, napięcie nóżek i tylko raczki mamusi pomagają :) niby super, ale na dłuższa metę wymięknąc mozna psychicznie i fizycznie :/ bo bezradność jest w tym momencie zwycięska :( co do szczepień to my mamy 25.05 i bedziemy kupowali 6w1, a z dodatkowych to meningokoki weźmiemy a rotawirusy nie, mamy fajna panią doktor no i jeszcze skonsultowałam z siostra ktora jest lekarzem co prawda kardiologiem, ale powiedziała ze rotawirusow jest tak bardzo duzo ze bez sensu szczepić... Anusia a mała jak maleństwo Twoje nie spi, to leży czy tylko rece i mama??? Ściskam mocno i zycze każdej z nas cierpliwości i wewnętrznego spokoju

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060989 przez motylek270
Anusia może wyda Ci się dziwne co Ci napisze ale wyluuj. Miałam tak ja Ty z pierwszym dzieckiem. Chciałam aby było spokojne. Byłam poddenerwowana, ciągle myślałam czego chce, no i się darł. Teraz- odpukać: Mam Aniołka. Zj i śpi. Oczywiście jest dokarmiany. Laktatorem ręcznym nie jestem w stanie ściągnąć więcej niż 10ml. Dzis kupuje używamy elektryczny. Zobaczę czy cos pomoże. No ale tu już luz. Nie spinam się. Moj trzylatek teraz siedzi w domu. Pomaga mi przy Olku, a jak ten spi, bawimy się. Tak więc chwili wytchnienia tez nie mam. No ale przynajmniej w nocy wysypiam się. Budzę Olka co trzy godziny, godzinę poświęcam na karmienie, zmianę pieluszki i odkładam do łóżeczka i śpi. Wybieram szczepionkę 5w 1, ritawirus i płatne pneumokoki ale dopiero po roku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1060991 przez AsienkaZet
Dziewczyny też jestem bardzo ciekawa jak będziecie szczepić, bo ja jestem zielona w temacie nie wiem co wybrać, czy te 5w1, 6w1 czy na NFZ? Dodatkowo można pneumokoki, rotawirusy i też nie wiem czy jak się zdecyduje na: skojarzone + pneumokoki + rotawirusy to wszystko jest na raz na jednej wizycie szczepiennej? Pediatra nie była wylewna na wizycie kontrolnej a my nie wiedzieliśmy wtedy o co pytać dokadnie i teraz termin szczepienia wyznaczony a my nie wiemy co i jak... A i jeszcze jedno pytanie czy np 5w1 to jest jedna szczepionka na rynku czy są różne różnych firm? Orientujecie się? :)

U nas dobrze, jemy, spimy, obserwujemy świat, czasem pomarudzimy, popłaczemy i podrzemy się troszkę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061003 przez aNusia90
GosiaO oczywiście, że jak nie spi to tylko ręce łóżeczko w plecy gryzie. Dziś w nocy jak zjadła o 3 to zasnęła o 5. Świat bardzo ją interesował.
Asia mi z tego co mówiła pediatra to są różnych firm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061006 przez nadinchen
U nas odpukać spokojnie. Ładnie śpi w ciągu dnia, a w nocy budzi się na jedzenie co 3-4h.
Ja będę szczepić na nfz + rotawirusy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061032 przez maga4
Anusia ja tak miałam z pierwszym synem. Spał tylko na spacerze i to nie zawsze, a w domu drzemki po 25-30 min. Nic nie mogłam zrobić.
Jaki jest koszt szczepionek skojarzonych w Polsce? Starszego syna szczepiła skojarzonymi + pneumokoki + rotawirusy. Teraz chyba tez tak zaszczepie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061182 przez aNusia90
Dziewczyny, mam pytanie do doświadczonych Mam ;)
Moja mała czasem sobie kichnie, i czasem pokaże sie w nosku jakaś "kózka" którą łapie aspiratorkiem do noska. Czyto już katarek, który wyklucza szczepienie? Położna powiedziała żeby sie zastanowić - ale mi to porada :whistle:
A i mam pytanie o szczepienie między 7-8 tygodniem. Mogę je zrobić w 8 tygodniu, bo położna mówiła, że powinno odbyć sie w 7 tygodniu, jak to jest bo ja głupieje. Każdy mówi co innego. Może i o głupie rzeczy pytam, ale zielona jestem. Może mnie nie wyśmiejecie ;)
Pozdrowienia dla Was i Maluszków

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1061183 przez kasia1616
Dziewczyny a my jesteśmy po bilansie. To charczenie to jest ze jej wszystko spływa z noska do gardła. Wg Pani Doktor bioderka są dobre a dodam że jest ortopedą serduszko bez szmerow płuca czyste odruchy w porządku i Pani Doktor mówiła że ładnie przytyla bo dzieci powinny w ciągu miesiąca przytyć 600 gram a nasza przytyla 650 w ciągu trzech tygodni. Mamy żel na plesniawki i witaminke c podawać bo jeszcze jest trochę żółta i zmienić witaminę d dozowniku na kropelki a tą w dozowniku ja mam używać bo zaleca się też kobietom po porodzie jej przyjmowanie. Jeśli chodzi o mleko jakbym musiała podać to po prostu może nie tolerować bebilonu ale inne będzie okej ale może być uczulona na sztuczne mleko po prostu bo jeśli nie boli ją brzuszek po karmieniu piersią to raczej nie jest to nietolerancja laktozy. Jutro rejestrujemy się na USG bioderek. Jeśli chodzi o szczepienia to możesz zrobić w 8 tygodniu. Zalecane jest 7-8 tydzień. Moja położna mówiła że nawet nie którzy zalecają tydzień później czyli w 9 tygodniu. Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl