BezpiecznaCiaza112023

Mamusie PAŹDZIERNIK 2018 :)

5 lata 11 miesiąc temu #1066940 przez ALEX01
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066941 przez ALEX01
No tak mialo byc 17+3 z usg termin na 20.10 a z om na 21.10
Imon jeszcze nie przerabialismy czekamy az bedzie wiadomo co bedzie :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066944 przez Tygrysica88
No pieknie brzuszki juz zaczynaja sie pojawiać u mnie tez ruchy czuje takie delikatne juz chyba 3 tygodnie, moja córka chce siostre chociaz byłam 30 kwietnia u gina i mówił ze to raczej chłopak będzie tak na zdjeciach widac siusiaka ale do konca sie tym nie sugeruje bo 1 córka do 6 mies była chłopcem hehe ja tez był wolała 2 córkę bo mam wszytkie ciuszki a tak bede musiała zmieniać garderobe hehe
Ja sie borykam z okropnymi bolami głowy dietetyk zmieniał mi diete mam jesc co 2 godz mało i jest troche lepiej kawe sobie wypije aczkolwiek z oporami ale lepiej sie czuje cos cisnienie mi tez wariuje mam nadzieje ze organizm sie ogarnie hehe zapiałam sie dzisiaj na cwiczenia dla kobiet w ciązy bo sie boje o ten moj chory kregosłup zajecia co poniedziałek zobaczymy co z tego wyjdzie
A co do zaglądania to ja bardzo chetnie kilka razy dziennie ale wyskakuje mi błod 403 lub bład 404 np przez tydzien nie moge wejsc na strone pisałam na e maila ale nie wiem czy to ktos czyta czy nie no mało mamy stron w poprzedniej ciazy mialysmy po tys do polowy ale ta strona lepiej działała.....
Imiona no to juz problem jakos z 1 było latwiej bo maił być Maksymilian a jest Wktoria a teraz wymyslam Jakub , Paweł, Łukasz, a dla córki Alicja,Sabina,Marcelina ale nie wiem co z tego wyjdzie
moze bedzie lepiej jak bedzie wiadomo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066945 przez yuki
Ładny brzuszek :)

Ja bez kawy nie dałabym rady. Zawsze piłam jedną kawę rano jak tylko wchodziłam do pracy, w pierwszej ciąży poczytałam oczywiście, że nie można pić kawy i zrezygnowałam. No i się zaczęło, bóle głowy, osłabienie, stwierdziłam wtedy, że lepiej jak wypiję ten jeden kubek dziennie i będę się dobrze czuła niż mam sie męczyć. I to prawda - teraz z kawy nie zrezygnowałam, piję słabą ale przynajmniej dobrze się czuję a to jest chyba najważniejsze.
Też bym się chętnie na jakieś ćwiczenia zapisała bo mam te bóle neurologiczne w okolicach pośladków i czasami jak mnie tam coś strzeli to ustać na nodze się mogę. Niestety cierpię na brak czasu i na jakiekolwiek ćwiczenia pójdę dopiero na zwolnieniu.

W poprzedniej ciąży mieliśmy pewniaka na imię dla chłopca, dla dziewczynki mieliśmy kilka do wyboru ale córa dostała imię dopiero po porodzie jak ją zobaczyłam i stwierdziłam , że to własnie to :) Teraz mamy dwa imiona dla chłopca a dla dziewczynki żadnego :) Jeśli będzie chłopak, to albo Henryk albo Tadeusz - po moim dziadku albo teściu :) Albo oba w którejś konfiguracji, chociaż nie przepadam za więcej niż jednym imieniem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066954 przez yuki
Jak tam u was dziewczyny?

U nas dziołcha druga ma być :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066955 przez karolinkowo
Super,
Ja jeszcze nic nie wiem. USG połówkowe mam na 4 czerwca i brzuszek już coraz solidniejszy:) Mój synek chce braciszka a ja nie ukrywam,że gdyby była córka to też byłoby fajnie, aż ciężko sobie wyobrazić drugiego tak fajnego synka:p Nad imionkami zastanawiałam się bardzo wstępnie, nie tak jak w pierwszej ciąży...w ogóle teraz mam mniej czasu na "celebrację" swojego stanu zresztą chyba jak każda mama. Praca, dom, dziecko i tak czas leci-nawet nie wiem kiedy ta "prawie połowa" zleciała..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066965 przez Tygrysica88
Ja ide w poniedzialek do lekarza to moze cos juz bedzie konkretnie wiadomo brat mi przesłał kolyske własnie czekam hehe i w sumie nie wiem czy bede jej uzywac mam troche mało miejsca bo tylko jeden pokoj i same lozka i szafy...byłam wczoraj na tych cwiczeniach fajna rzecz mam zamiar jezdzic do samego konca mam nadzieje ze mi sie uda. Strasznie krwawia mi dziasła az mam spuchniete w 1 ciazy tak nie miałam za bardzo jesc nawet nie idzie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067017 przez ALEX01
Tygrysuca jaktam wizyta u lekarza poszla?
Karolinkowo usg sie zbliza ja tez mam w tym tygodniu tylko ze w czwartekjuz sie nie moge doczekac az bedzie wiadomo co tam sie kryje.
Yuki gratuluje dziewczynki :-)
Umnie ruchy slabe bi sie doczttalam w karcie ciazy ze mam lozysko przednie mam i to oslabia uczucie ruchow. Pierwszy raz tak lozysko mi sie umiejscowilo.
Dzis pelne 20 tygodni

Piszcie dziewczyny jak u was

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067018 przez karolinkowo
Ja ruchy czuję bardzo dobrze i sama jestem zaskoczona,że tak wcześnie zaczęłam je czuć w tej ciąży i pani ginekolog powiedziała,że z ruchów mam termin na 12 października( podobno od pierwszego odczuwalnego wyraźnego ruchu dodaje się 20 tygodni). Niby zabobon ale będę miała się na baczności:p. Usg zbliża się wielkimi krokami, mam nadzieję,że wszystko ok z maluszkiem,bo ostatnio przechodziłam okropny rota wirus, którym poczęstował mnie Kajetan. Waga też mi właściwie nie drga...przy Kajtku miałam średnio 3 kg więcej. Wyglądam pięknie, bo sam brzuszek mi rośnie ale martwię się,żeby maleństwo rosło zdrowo....dieta cukrzycowa też nie pomaga...Odezwę się po usg. Kajtek w ogóle nie chce słyszeć o siostrze, mąż byłby wysoce zaskoczony córką, a ja bym w sumie chciała małą Alę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067020 przez yuki
Ja miałam drugie usg zaraz po tym pierwszym i chyba na lepszym sprzęcie i z lepszym lekarzem, bo na tym pierwszym wyszło, że łożysko na przedniej ścianie i wszystko ok, na drugim natomiast łożysko nadal na przedniej ale znowu nisko bardzo położone i zachodzące na ujście. To pretenduje do łożyska przodującego ale na razie jest wcześnie i tylko trzeba obserwować bo wszystko może się zmienić. Jednak w razie 'W' będę się musiała ostro oszczędzać. Zoabczymy jak to będzie.
Dzisiaj natomiast miałam wizytę i wyszło, że ważę 57 kg, startowałam z 53-54kg. Najlepsze, że dwa tygodnie temu u endokrynolog też się ważyłam i wyszło 55kg - to chyba te różne wagi :D
Ruchy co raz wyraźniejsze, wczoraj nawet mężowi udało się coś poczuć.
Za miesiąc glukoza - bleh, a za dwa usg w 28-32 tyg - strasznie szybko ten czas leci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067025 przez Tygrysica88
jestem zła na to forum bo moge wejsc raz na tydzien wrrrrr u lekarza dobrze wszystko poza tym ze malenstwo sie nie pokazało hehe ta glukoza mnie przeraza bleeeee ja powoli zaczynam przybierac na wadze ale chyba mam takie wrazenie ze idzie tylko w brzuch hehe ja mam dzisiaj 20 tydzień straszna mam alergie juz 2 tydzien na te trawy jestem wiezniem własnego domu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067106 przez karolinkowo
I już wiadomo...będzie drugi syn:) W domu panuje euforia moich chłopców.Ja czuję się dobrze tylko od dwóch dni odczuwam ból pod kolanami i pojawiają się pajączki więc żylaki welcome...jutro pójdę do gina i powie co z tym robić...najlepsze jest to,że w pierwszej ciąży nic takiego nie miało miejsca, a i waga niższa niż poprzednio na tym etapie -przytyłam 2,5kg...A co u Was? Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067107 przez Tygrysica88
Ja mam w czwartek usg moze sie dowiem co za lokator u mnie mieszka hehe wszyscy mowia ze chlopak bedzie juz mnie to denerwuje....tez duzo nie przytyłam a raczej w zeszłym tygodniu miałam 3,5 kg tak sie waze co tydzien hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067108 przez odnarodzin
Witam wszystkie mamy, to mój pierwszy post na tym forum i cieszę się że tu jestem :) Formalnie mam termin na 1 listopada, ale to prawie jak październik :) Póki co czuję się dobrze, ale i tak pracuję zdalnie, bo mam taką możliwość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 miesiąc temu #1067118 przez yuki
Witaj odnarodzin! Rozgość się :)
Masz jakieś przewidywania co do płci ? :)

karolinkowo - gratuluję ;) Ja tam nadal uważam, że póki nie zobaczę poza brzuchem, to nigdy tak na prawdę nie wiadomo kto się urodzi :D (nadal marzy mi się ten chłopak, hehe) Imienia nadal nie mamy i chyba nie będziemy mieć jeszcze długo - na razie jest po prostu "Bąbel".

Tygrysica - to czekamy na info :)

Jak tam Wasze samopoczucia? Temperatury dają się we znaki? U mnie w sumie nie ma różnicy, tylko szybciej się męczę i jak wracam do domu to najchętniej bym leżała i pachniała, a tak się nie da ;) Młoda kopie co raz mocniej ale najbardziej mi przeszkadza jak się przesuwa i nagle brzuch mi się napina w jednym miejscu bardzo i wymusza to na mnie zmianę pozycji - standardowo najgorzej pod żebrami, hehe.
Poza tym nie wiem jak u Was, ale u mnie, mimo że to moja druga ciąża, to i tak mam znowu wrażenie, że to jakaś abstrakcja totalna, że mam dziecko w brzuchu, hehe.

Planujecie już jakieś pierwsze zakupy czy to jeszcze przed Wami? Ja już bym chętnie coś kupowała ale powstrzymuje mnie zdrowy rozsądek. Poza tym mam mnóstwo ubranek i kilka akcesorii po starszej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl