BezpiecznaCiaza112023

Śląsk

13 lata 5 miesiąc temu #34216 przez bombel779
Witam. Czy jest tutaj kobietka,która mieszka i rodziła na Śląsku ?? Precyzując,mam na myśli takie okolice jak: Jastrzębie Zdrój,Żory,Pszczyna,Skoczów,Cieszyn,może nawet Katowice...
Do porodu jeszcze mam czas :) Ale już się rozglądam,szukam,pytam...gdzie warto rodzić? :)
Czy któraś z Was może pomóc swoją wiedzą i doświadczeniem??
Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu - 13 lata 5 miesiąc temu #34465 przez *Arwena*
Witam
Tak się składa, że mieszkam na Śląsku i tutaj też rodziłam. Rozważałam szpital w Rybniku i w Żorach. W ostateczności wybrałam ten drugi. Rybnik odpadł bo opinie miał średnie. Zdecydowałam się na Żory dlatego, że pracuje tam mój lekarz prowadzący.
Rodziłam poprzez cesarskie cięcie bo był to juz 41 tydzień i żadnej akcji porodowej. Bardzo sobie chwalę opiekę położnych. Zadawałam mnóstwo pytań a one cierpliwie odpowiadały. Były miłe i sympatyczne. Bardzo miło wspominam jedną położna. Tak się mną zajmowała, że aż żal było wychodzić do domu;) Przyniosła mi talerz z jedzeniem do łózka, chwilę zajęła się dzieckiem żebym mogła zjeść. Miałam czasem wrażenie, że jestem nieco trudną pacjentką ale mimo to nie odczułam tego. Położne pomagały się myć, cierpliwie czekały aż udało mi się usiąść na łóżku, co wtedy nie było łatwe. Takie fajne kobietki były i pewnie są. Pogadają, pożartują i odpowiedzą na pytania bez żadnego narzekania i kręcenia nocem. [img/] Ordynator na początku wydawał mi się nieco oschły, ale zmieniłam zdanie. W czasie zabiegu starał się rozładować moje zdenerwowanie żartując sobie. Pomogło:) a i potem okazał się konkretnym i rzeczowym lekarzem. Takim normalnym :)Owszem jak wszędzie zdarzyły się osoby, których miałam serdecznie dość bo były łągodnie mówiąc wredne... no ale cóżpewnie wszędzie tak jest. Generalnie gdybym miała jeszcze raz wybierać znów wybrałabym Żory :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #34469 przez bombel779
Arwena dziękuję za info :) A mogłabyś jeszcze napisać o jakim konkretnie szpitalu mówisz? I jak wygląda jego zaplecze: sala porodowa,czy są do dyspozycji pomoce typu piłka,drabinka,...? Czy sale poporodowe są 1-dno osobowe,czy może więcej mamusiek "mieszka" w jednej sali ? Czy dzidzie masz koło siebie 24/h?? Ty co prawda rodziłaś przez cesarkę,więc to na pewno wygląda troszkę inaczej,ale może orientujesz się jak są traktowane kobietki rodzące naturalnie?


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #34479 przez *Arwena*
Z tego co wiem to w Żorach jest tylko jeden szpital na ulicy Dąbrowskiego. W każdą trzecią sobote miesiące o ile dobrze pamiętam są dni otwarte i można sobie zwiedzić salę porodową i całe zaplecze. Oprowadza położna, która wszystko wyjaśnia. Jest sala rodzinna gdzie kobieta jest przed proodem. Mąż również jest tam mile widziany :) Jeden pokój jest ładnie urządzony, jest w nim łazienka, kanapa, fotel. Natomiast drugi jest jakby połączony z salą porodwą. Odzielony parawanem :/ Mamusie rodzące są w osobnych pomieszczeniach, jedynie mogą się słyszeć, ale się nie widzą. Jeśli mnie pamięć nie myli to piłki są. Jednak co do drabinek to nie jestem pewna. Jest wanna z ciepłą wodą gdzie kobieta rodząca może sobie złagodzić ból.
Ja ze względu na moją sytuacje miała Maluszka dowożonego. Dopiero po paru dniach był ze mną. Ale panie, które rodziły naturalnie dostają Maleńśtwo jak już są na sali. Dziecko z mamusią jest cały czas. No chyba, że jest czas na jakieś badanie lub coś w tym stylu. albo jeśli mama chce odpocząć w nocy to dzieciaczka przywoża na karmienie. Z tego co zaobserwowałam to panie z oddziału noworodków wolą jak dziecko śpi z mamą na sali. Panie pokazują jak dziecko przewijać, co wolno a czego nie. Nie pozwalają na noszenie dziecka, musi być cały czas w tym wózku. Można samemu przewijać Malucha bo przewijak jest na każdej sali :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #34598 przez bombel779
Aaaa to fajnie :) Dziękuję Ci bardzo za obszerną odp. ;) Spróbuję namówić męża na wycieczkę po szpitalu :P :) Chciałabym na własne oczy zobaczyć jak to wygląda :) Z resztą jeśli będzie taka możliwość to popodglądam kilka różnych szpitali :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #42727 przez OlaToma
ja również rodziłam w żorach w październiku nie było źle ale mogło być lepiej!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #42729 przez OlaToma
czasami jedna osoba potrafi zepsuć opinię reszcie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #42775 przez bombel779
Ojjj to raczej średnio na jeża Ola... :dry:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110202 przez kasia347
Ja rodziłam w Bytomiu(jestem z Częstochowy)...jak dla mnie bardzo dobra,fachowa opieka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110320 przez bombel779
Kasiaa w którym szpitalu rodziłaś ?? :)
Ja jeszcze 1.5 roku temu mieszkałam w Bytomiu.. :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #134186 przez mermide
Polecam Klinikę na Ligocie w Katowicach. Mają tam odremontowaną porodówkę. Więcej napisałam w temacie - Szpital Kliniczny Katowice Ligota -. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #354302 przez adiafora
Z opinia o Rybniku nie zgodzę się ja jestem mega zadowolona , pełen profesjonalizm , miła obsługa, świetne warunki sanitarne, łazienki w pokoju.

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #369554 przez kakasia20
ja powiem tak miałam cessarskie ciecie w wodzisławiu slaskim i podziekuje po porodzie w 6 dobie pepek michałka zaczoł gnic smierdziec mieso i na oddzial trafil na 3 msc bo w wodzislawiu dzieci leza obok siebie i nie fioletuja im pepkow . moze sie to zmienilo juz ale w 2010 r rodziłam tam. a w tym roku rodze w moim miescie rydultowach wiec jestem spokojna :lol:

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #383418 przez chasiami
Witam! :)
Mam pytanie dotyczące miasta Rybnika?
Jak to tam wygląda? Można rodzic z mężem? Są osobne pokoje do porodów rodzinnych? Znieczulenie jest odpłatne? I czy są tam jakieś drabinki, wanna? albo coś ułatwiające poród? Prosiłabym o więcej informacji :)
Z góry dziękuję
Michasia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #406252 przez katka1902
Dziewczyny a czy któraś z Was rodziła w szpitalu w Katowicach na ul.Raciborskiej? Słyszałam o tym szpitalu wiele dobrego ale niestety żadna z moich koleżanek tam nie rodziła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl