BezpiecznaCiaza112023

sposób na czkawkę u niemowlaka?

12 lata 9 miesiąc temu #156281 przez gosia880
Hejka mam takie pytanko odnośnie czkawki u niemowlaka , jak można jej zapobiec i co zrobić gdy maluch już ją ma? Słyszałam , że podobno pomaga w tym przystawienie do piersi malucha lub przegotowana woda?Czy to prawda? Podajcie jakieś sprawdzone sposoby???...pozdrawiam. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #156304 przez pulpecja
a czy czkawka to coś złego ?? moja asia czka bardzo często, już w brzuszku czkała, jak opętana :) dziecko ćwiczy czkawką swoją przeponę.uświadomcie mnie jeśli czkanie to naprawdę oznaka czegoś niedobrego ?? u nas picie nie likwiduje czkania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #156315 przez Asiersa
Ja nie słyszałam opinii, że czkawka to coś złego :)
Jeszcze w szpitalu, położne doradzały, aby podać dziecku smoczek lub przystawić do piersi w razie czkawki :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #156319 przez natmur11
u nas od zawsze pomaga picie kiedys piers teraz woda czy sok. ale czkawka bardzo czesto spowodowana jest chlodem. jelsi maluchowi jest ciut przy zimno albo zbyt szybko nałyka sie powietrza swiezego to wtedy czka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #156325 przez Asiersa
natmur11 napisał:

ale czkawka bardzo czesto spowodowana jest chlodem. jelsi maluchowi jest ciut przy zimno albo zbyt szybko nałyka sie powietrza swiezego to wtedy czka


z tym zimnem to też słyszałam :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #156330 przez natmur11
u Klaudii sie sprawdza. od niemowlaka reagowala czkawka na rozszczelnione okno. teraz tez bardzo czesto wystarczy malutki przeciag czy otwarte okno w pokoju i czkawka ja lapie.
nawet na spacerze jak wiatr powiewa mamy problem z czkawka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #157718 przez Marysia27
Bartek czkał dzięń w dzień w brzuszku, jak się urodził, też lubił poczkać, albo gdy było za chłodno, albo gdy nałykał się powietrza przy karmieniu piersią. Nie przystawiałam Go ponownie gdy czkał, bo obawiałam się że może akurat czknąć i się zachłysnąć :blush: B) Czkawka jest nieszkodliwa, i z wiekiem nie męczy malucha tak bardzo, ja nie pamiętam kiedy ostatnio męczyła Bartka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #157755 przez baby_55
U nas młody dostaje czkawke jak zbiera się do robienia kupy.... dziwne ale tak jest :silly: :lol: no i jak mu jest chłodno np gdy się przebieramy dość długo bo np cały sie upaćkał kupą :silly: pomaga przystawienie do piersi, młody sie złości jak go dłużej męczy, chociaż pomaga też zajęcie go czyms np noszenie po pokoju i pokazywanie różnych rzeczy :) kilka razy zdarzyło sie, że dostał czkwaki wsamochodzie albo w ózku, ale wtedy dość szybko zasypia mimo czkawki i saqma przechodzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #157883 przez Asiersa
Tomek dostaje tez czkawki jak go rozśmieszę i dłużej się śmieje :woohoo:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl