BezpiecznaCiaza112023

kiedy maluch prześpi całą noc?

13 lata 1 miesiąc temu #74035 przez Agnieszka
Ojej... u mnie mała jeszcze nigdy nie przespała całej nocy bez pobudki....



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133567 przez dodasia1992
Moj synek ma w tej chwili 2 i pol miesiaca, od miesiaca jak nie dlurzej, przesypiam cale noce. Karmie Kacperka piersia, ok 22 zje na dobranoc, a potem ok 5- 7 budzi sie na sniadanie;) i prawidłowo przybiera na masie;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #148425 przez andziaaxdd
Mój Adaś wyregulował sobie porę do spania :)
tak lekko po 19 kąpiel, poźniej mleczo i o 20.00 kładę go do łóżeczka, włączam karuzele, a on przytula kocyk i obraca się na boczek i zasypia :) -takze o 20. mamy z mężem czas dla siebie : )
a budzi się w nocy raz, ale to jeszcze zależy jak go w dzień utrzymam.
Gdy jego ostatnia drzemka w dzień kończy się o 15. i wytrzyma mi do 20. bez snu, to przesypia całą noc ! Juupi <coraz częściej mi się to udaje :) ) i wstaje po 7.
lecz, gdy jednak mimo moich wygłupów, zamknie oczka i zrobi sobie drzemke po 15. to wtedy w nocy obudzi się raz tak o 3-4. dostanie butle i dalej w kimę i tak po 8 się obudzi. :)
a ten rytm o chodzeniu spać o 20. i budzeniu się raz w nocy to ułożył się jak mały skonczył 3 miesiące.

Dzieci to drobinki gwiezdnego pyłu, zdmuchnięte z otwartej dłoni Boga.



Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #148501 przez pulpecja
andziaaxdd jakbym czytała o mojej Kasi, z tym że u nas tak się uregulowało ponad 4 tygodnie temu, kąpiemy zawsze o 19, zasypia po karmieniu koło 20 i budziła się tak po 8 lub 9 godzinach snu.potem karmienie i znów kima na 2-3 godziny.koło 8 cyc i kima godzinkowa :)
niestety jak skończyła 3 miesiące to znów jej się coś poprzestawiało :( od tygodnia śpi najczęściej po kąpieli tylko 5 godzinek i na tym albo koniec snu, tylko drzemki maks. półgodzinne albo spanko 2 godzinne. zdarzyła nam się też taka noc, kiedy w ogóle nie spała po 3 godzinnym śnie od kąpieli, nie płakała ale chciała się bawić :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225178 przez radosna
to chyba wszystko zależy od dziecka tak naprawdę. Córka jak była mała to się budziła co 2 godz w nocy, a synek na początku jadł o 20 i spał przynajmniej do 3. A teraz ma prawie pół roku i budzi się częściej :(

Dzieci to moje największe szczęście :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225271 przez justyna84
kurcza pulpecia cala noc nie przespana !!! jeszcze tak nie mialam ale moj maly tez nie spi za dobrze bo sie budzi w kolko i w nocy tez nie mam za ciekawie ale staram sie do tego przyzwyczaic , najgorzej jest jam moj M musi wstawac do pracy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225961 przez kotek23
Moja córka zaczęła przesypiać całe noce odkąd skończyła pół roku i tak jest do tej pory, a ma już 16 miesięcy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234415 przez aniusiak
Nasz Pawełek chyba już od ok 2,5 miesiąca przesypia całą noc a od około miesiąca 12 h prawie. Kąpiemy go ok. 21. Potem dostaje 210ml mleczka (dzisiaj zaczął 5 miesiąc życia) i kładziemy spać. Na początku zasypianie było ciężkie. Musieliśmy go nosić, czasami na zmianę do niego chodziliśmy. Potem zasypiał tylko na moich rękach i to była dla mnie masakra bo przerażało mnie to, że im będzie starszy tym ciężej będzie go odkładać do łóżeczka. Od początku praktykowaliśmy z mężem, że szliśmy spać i nie budziliśmy go na karmienie i na zmianę pieluszki. Czekaliśmy aż sam nas obudzi. Na początku budził się dwa razy w nocy (kąpaliśmy go od początku o tej samej porze) ok 1 w nocy i ok. 4-5 rano a potem już ok. 8. Im więcej dostawał mleka przed snem (bo takie miał potrzeby) to dłużej spał. Jakie było moje przerażenie jak obudziłam się o 4 rano i nie pamiętałam żeby dziecko budziło nas ok. 1 w nocy. Zaczęlam budzić męża i pobiegłam do małego. Spał sobie spokojnie, ale ja tak byłam wystraszona że go obudziłam. Potem już przestałam. I znowu czas jego spania stopniowo się wydłużał. Teraz pierwsze karmienie ma ok. 10 rano. Bo mniej więcej tak się budzi. Czasami tam w nocy coś tam wydaje dźwięki np. jak go coś w brzuskzu wierci, ale za chwilę zasypia :)
nie wiem czy to dobrze, ale ja nie moge powiedzieć, żebym chodziła jakaś niewyspana czy coś. Jeżeli jestem niewyspana to tylko z mojej winy jak pójdę późno spać i nawet godzina 10 rano to dla mnie za wczesne wstawanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #235962 przez ufolka
U mnie Amelka przesypiała nocki od 22-23 do 5-6 rano jak miała dwa miesiące :) i było tak do 3-go miesiąca :dry:a teraz kąpiel ma o 20, potem cyc no i jak zaśnie o 21 to śpi do 1-2 a potem do 4-5 no i do 7-8. W nocy je przez sen tak jakby :laugh: ale czasami zdarzy jej się wybudzić to muszę usypiać wtedy bo zaczyna gadać do mnie i po spaniu :P jak już mężuś wstanie do pracy to jak nie chce spać to biorę ją do łóżka no i dam cycusia no i zaśnie wtedy :) W ogóle z niej to taki przytulasek jest hehe, ale fajnie by było znów przespać nocke :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #236019 przez _aga86_
Z doswiadczenia wiem, ze to kiedy dzicko zacznie przesypiac cale noce jest sprawa indywidualna i nie ma co do tego okreslonego "wieku". Moja coreczka przesypiala noce przez pierwsze 10 m-cy, potem zaczela sie budzic :/ Po kilku miesiacach wszystko sie unormowalo i przesypialysmy cale noce. Teraz Julcia ma 2 latka i od jakiegos czasu znowu sie budzi :/ Np. po to, zebym ja przytulila, przykryla/odkryla (mimo, ze sama potrafi to zrobic) czasami budzi sie z placzem, a czasami spi do rana. CIERPLIWOSCI kiedys w koncu nasze maluchy dadza nam sie wyspac :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938786 przez Basiaa26
U mnie tez dość długo córcia miała kłopoty z zasypianiem i w końcu kupiliśmy nawet inne łóżeczko takie turystyczne http://www.sklep-tosia.pl/lozeczka-turystyczne_d112 i dopiero wtedy zaczęła normalnie przesypiać całą noc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041840 przez Domii1983
Na pewno wtedy kiedy nie będzie zbytnio rozbawiony w ciągu dnia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043160 przez WiolkaKlaman
To zależy od dziecka i od tego kiedy nauczymy go pewnego rytmu dnia...Z każdym dzieckiem jest inaczej, ale na pewno kiedyś to nastąpi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045045 przez Vifor
To wszystko zależy :P Trudno odpowiedzieć tak ogólnie. Może się zdarzyć, że już półroczne dziecko będzie przesypiać większość nocy. U nas na przykład nasz synek zaczął sypiać w większości całe noce dopiero po ukończeniu roku. Wcześniej 50% nocy było nieprzespanych. No ale jak już pisałam u każdego jest inaczej.

Kwiat, który kwitnie mimo przeciwności losu, to najrzadszy i najpiękniejszy z nich wszystkich

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045403 przez Cosmicman
To zależy o dziecka i jest to sprawa mocna indywidualna. Nie należy się kierować doświadczeniem innych ludzi moim zdaniem ;P U nas nasze dziecko pierwszą noc przespało jakoś gdy miało rok i 4 miesiące. Ogólnie to obudziłem się i wystraszyłem się, że coś się stało bo całą noc było cicho :P

Życie mija szybko. Jeśli czasem się nie zatrzymasz, żeby się nim ponapawać, łatwo je przegapić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl