BezpiecznaCiaza112023

CZAS KĄPIELI

14 lata 3 miesiąc temu #630 przez jedynaczka
drogie Mamusie, ja się chciałam zapytać ile trwa wasza kąpiel maluszka ?
u mnie ok 10 minut. to długo czy krótko?
i jeszcze pytańko o oliwkowanie.. oliwkujecie wasze maleństwa?
a jeśli tak to do jakiego czasu powinno sie to robić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu - 14 lata 3 miesiąc temu #649 przez kasiora
u mnie tez to trwa ok 10 min no moze 15. wydaje mi sie ze jest to wystarczajaco.
ja od urodzenia mojego malego nie uzywalam oliwki tylko kremy np. oilatum soft, teraz uzywam z hipp i maly ma piekna gladziutka skore. bardzo polecam te kremy :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #651 przez poli
JAk mój synek był mały ok 5 min, bo kąpiele go stresowały. Teraz jak ma rok to włazi do wanny na pół godziny i dłużej, bo ciężko go wyciągnąc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #749 przez Mirella
U nas czasem 5 minut, czasem 20, zależy jaki humor ma córeczka, czy chce się bawić czy nie. Oliwkowanie lekarz nam odradziła, lepsze są właśnie kremy, albo nawilżające płyny do kąpieli. Jak skończył mi się pokarm i przechodziłyśmy na bebilon, to Klaudia miała nieładną skórę, ale to nie była alergia tylko organizm się przestawiał, wtedy przez kilka dni dodawałam oliwkę do wody, wystarczy bardzo niewielka ilość, i po kąpieli dziecko jest od razu ładnie natłuszczone. A jak wysmarujesz oliwką to tylko wsiąknie w ubranko. Jakoś mi się to mało higieniczne wydaje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #761 przez Scholastyka21
na początku u nas bardzo krótko bo synuś strasznie płakał, teraz ok 20 min bo tak mu się podoba :p, oliwkuje go co dwa dni jednocześnie masując nogi ręce, plecki i brzuszek, a także stópki i dłonie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #795 przez jedynaczka
no właśnie... ja też oliwkuje głównie ze względu na masaż, mały ma bardzo ładną skóre,
tyle że ja kąpie go w zwykłej wodzie z kranu, niektórzy na przegotowanej.. a jak jest u was?
mówicie lepsze są kremy... spróbuje :)
a do kąpieli i tak dodaje dodatkowo płyn z oliwką. może to przesada?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #797 przez sabaczka
na początku kąpiele mojej córeczki trwały bardzo szybko, bo mała ich nie lubiła!!! Teraz z chęcią się kąpie, pluska, bawi zabawkami, kąpiel jest przyjemna i trwa dłużej :) i już jej nie oliwkuje :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #819 przez kasiora
jedynaczka napisał:

no właśnie... ja też oliwkuje głównie ze względu na masaż, mały ma bardzo ładną skóre,
tyle że ja kąpie go w zwykłej wodzie z kranu, niektórzy na przegotowanej.. a jak jest u was?
mówicie lepsze są kremy... spróbuje :)
a do kąpieli i tak dodaje dodatkowo płyn z oliwką. może to przesada?

oliwka zatyka pory i tak jak napisala mirella cala wchlania sie w ubranko.
ja da kapieli dodaje plyn np. hipp i tej samej firmy uzywam krem. nie sadze zeby to byla przesada. dziecka nie kapie codziennie (tak u mnie zalecaja w szwecji) wiec wydaje mi sie ze jest oki.

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #827 przez Agatha_
U nas tez nie zalecają kąpieli codziennie ale ja mimo wszystko kąpię go prawie codziennie bo ja też nie zasnę bez wieczornego prysznica jedynie wtedy gdy Wiktor jest strasznie zmęczony i zasypia mi na rękach wtedy odpuszczamy sobie kąpiel... Staramy się kąpac mniej więcej o stałych porach ale wiadomo że nie zawsze się to udaje... Średnio nasze pluskanie trwa ok 10 minut chyba że tatuś wkracza do akcji to nawet 20
My używamy po kąpieli balsamu ponieważ oliwka go uczulała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #856 przez Mirella
oj, ja obawiam się że bez wieczornej kąpieli nie ma co marzyć o przespanej nocy. Kilka razy się zdarzyło, że sobie odpuściliśmy wieczorną kąpiel i noc do łatwych nie należała...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #857 przez poli
Aghata - ale Ty jednak robisz więcej rzeczy i bardziej się upocisz niż Twoje dziecko. Wystarczy codzienne mycie watą takiego maluszka a kąpiel co drugi, trzeci dzień :)
Maluszek ma naturalny tłuszcz który podczas kąpieli zmywasz i nakładając jakieś nawilżacze uczysz skórę że sama nie musi się natłuszczac, bo balsam/oliwka/płyn zrobi to za nią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #862 przez jedynaczka
ja też jestem za codzienną kąpielą, bo to własnie nasz rytuał i dlatego mały wie że ma iść spać i póki co to sie doskonale sprawdza :)
za waszą radą przejde na krem po kąpieli lub balsam ;] zobaczymy jak to bedzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #930 przez sabaczka
my tez nie kąpiemy małej codziennie, a co drugi dzień. Dziecko ma swoją warstwę ochronną,a częste mycie skaca życie i to jest prawda :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1022 przez tysia178
hihi:) my też codziennie się kąpiemy i oliwkujemy po kąpieli :) a kąpiel trwa ok 10minut:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1028 przez kasiora
Mirella napisał:

oj, ja obawiam się że bez wieczornej kąpieli nie ma co marzyć o przespanej nocy. Kilka razy się zdarzyło, że sobie odpuściliśmy wieczorną kąpiel i noc do łatwych nie należała...

u mnie czy z kapiela czy bez noc nie jest latwa z moim "zarlokiem" :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl