BezpiecznaCiaza112023

jak poradzić sobie z zatwardzeniem u niemowlaka?

12 lata 10 miesiąc temu #140715 przez martela89
Moja jeszcze do niedawna nie tolerowała kaszek ryżowych ani kleików ryżowych więc jadła kukurydziany,sok ze śliwek w naszym przypadku działa,czopki też przez jakiś czas byłam zmuszona podawać i bardzo pomagały :)
Teraz już od jakiegoś czasu do mleka dodaję jej kaszkę z zbóż z lipą(ale ona zawiera gluten). Podaj też deserek jabłka z suszonymi śliwkami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140867 przez ifka
dzięki martela za odpowiedź :) .

Zaliczyłyśmy dziś zakupy spożywcze :). Kupiłyśmy deserek jabłka ze śliwkami i same śliwki, sok jabłkowy też (dziś przemyciłam go Lusi z deserkiem jabłkowym,troszkę rozrzedziłam) :blink: i nawet nie grymasiła :blink:, zaopatrzyłyśmy sięw czopki (ale wolę je zastosowac jako ostateczność) no i kupiłam kaszkę kukurydzianą :) , ale dopiero teraz wyczytałam :angry: :dry: ,że jest też kleik kukurydziany, którego nie trzeba gotować jak kaszki (oszczędność czasu) :).W sumie nic straconego, już zamówiony :silly: :) .Cóż teraz pozostaje zastosować i czekać na efekty :) .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #140872 przez Emme
Ifka ja jak daję Toli jakieś jedzonko, które zatwardza kupkę to daję jej do picia rumianek. herbatka (lub sok) z dzikiej róży też na nią działa. no i oczywiście jabłuszko

a w chwilach kryzysu termometr lub czopek :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #141283 przez ifka
Dziewczyny śliwka i herbatka rumiankowa dały rewelacyjny efekt :silly: :lol: .Kupka jak ta lala :lol: .Czekamy jeszcze do wtroku na ten kleik kukurydziany, bo w naszym małym mieście nie jest dostępny i trzeba było zamówić :huh: .Zobaczymy może jek Lenka będzie go jadła zamiast ryżowego będzie lepiej :) .Chciałybyśmy jeść coś innego niż tylko śliweczki :silly: :) .

Pozdrawiamy :) :kiss:


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #145514 przez LiBla
U Nas na zaparcia właściwie tylko suszone śliwki pomagają :unsure:. Czopki też, ale z nimi trzeba uważać - nie powinno się za często ich używać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #149143 przez ifka
jednak to nie przez kaszki ryżowe problemy kupkowe u nas (Lenka przez tydzień zajadała się kukrydzianą i bez zmian), wszystko wina żelaza :angry: :( ,ale w piątek morfologię robimy, oby już ostatnią i miejmy nadzieję,że już odstawiamy to pasudztwo :S :ohmy: .A najlepiej u nas skutkują śliweczki suszone "gerbera" 20 min. i kupka jest :) :lol: .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #149191 przez martela89
Pediatra mi poleciła rumianek :)
I sprawdza się rewelacyjnie.Muszę Vanesske przyzwyczajać do banana i marchewki bo nigdy się te problemy nie skończą i kazała mi po jedzonku dać jej pić rumianek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #149194 przez Emme
u nas rumianek też króluje :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #150193 przez carolin1
DESEREK Z SUSZONYCH ŚLIWEK DZIAŁA CUDA!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180476 przez asus
koleżanki polecam kropelki escpumisan są wręcz idealne pomagają na kolki,i tez na kupkę która maleństwo nie może zrobić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180481 przez asus
carolin1 napisał:

DESEREK Z SUSZONYCH ŚLIWEK DZIAŁA CUDA!





koleżanko a od którego miesiąca można to podawać???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180522 przez sylka
jesli dobrze pamiętam to od 5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180970 przez carolin1
TAK SUSZONE ŚLIWKI OD 5 GO MIESIĄCA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185278 przez justyna84
ifka napisał:

dawno nikt nie zaglądał do tego wątku-to może uaktualnię :)

Temat kupkowy-ważna sprawa :)


U nas też pojawił się ten problem :( z tym,że u nas moze być to spowodowane żelazem, kóre Lenka przyjmuje na anemię :( :angry: ( wiem,że po nim często mają miejsce problemy kupkowe), z drugiej strony do tej pory kupka była - zielona,ale była.Teraz zaczęłyśmy etap rozszerzania diety i przeszłyśmy z bebilonu comfort na zwykły.Lenka każde mleczko ma zagęszczane albo kleikiem ryżowym albo kaszką ryżową, 1,5-2 miarki na 130 ml, bo po samym mleczku ulewa :( :pinch: od samego początku. Pierwsze 2 tygodnie były cudne, kupka idealna,ale później zaczęły się problemy.Kupka jest malutka, zielona i bardziej zbita :( , jak już się pojawia minka przepowiadająca kupkę, to jest dużo stękania i albo same bączki albo maleńki "bobek" :( :pinch: .Wtedy robimy "rowerek" dociskamy nóżki do brzuszka i coś tam pomaga, ale z tego co widzę to i tak całość się nie pojawia:(.Podaję jabłuszko-Lenka je bardzo lubi,ale jakichś większych korzyści nam nie przynosi, próbowałam z sokiem jablkowym,ale go nie lubi :woohoo: , dziwne dziecię-samo jabłko wcina a soku ani rusz :lol:.Właśnie wyczytałam,ze u niektórych dzieci przyczyną problemów kupkowych może być kaszka ryżowa bądź kleik ryżowy-wtedy poleca się kukurydziane specyfiki (ak tylko będę w sklepie to się zaopatrzę),czytałam też o czopkach (jeszcze nie stosowałyśmy) i śliwkach (też jeszcze przed nami). Dziś spróbujemy z kaszką kukurydzianą, zobaczymy przez kilka dni-może okaże się skuteczna.

sliwki sa super ja dawalam w sloiczkach sa od 5 miesiaca i daje do teraz nawed juz gotowalam takie swieze nic nie zaszkodzilo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185286 przez justyna84
asus napisał:

koleżanki polecam kropelki escpumisan są wręcz idealne pomagają na kolki,i tez na kupkę która maleństwo nie może zrobić

moje dziecko po tym zasr... espumisanie tak bolal brzuszek ze ryczal godzine BITA!! NIE POLECAM NAWED NA KOLKI JAK JUZ TO NIEMIECKI SAN SIMPLEX

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl