BezpiecznaCiaza112023

Alimenty

13 lata 2 miesiąc temu #67026 przez Gosiaczek31
Niestety na adwokata z urzędu nie masz co liczyć. Ja gdzieś w necie wyczytałam ze można wnioskowac ale w praktyce wygląda to inaczej. Natmur11 z jakiego miasta jestes? Niektóre miasta oferują bezpłatną pomoc prawną. Ja właśnie z takiej skorzystałam. Tam powiedza Ci jakie dokumenty musisz złożyć i na co mozesz liczyc. Jezeli ojciec dziecka pracuje nielegalnie albo wcale to i tak mozesz starac sie o alimenty. Wtedy płaci chyba fundusz alimentacyjny albo rodzice ojca. Poszukaj na stronie swojego miasta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585392 przez avocado92
Czy mam szansę ubiegać się o alimenty jeśli nie stwierdzono ojcostwa? nie stać mnie na badania dna.... a chcę ubiegać się o alimenty,jak to zrobić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585665 przez Katarzynka
Chyba musisz złożyć wniosek i napisać kto jest ojcem a sąd zleci badanie jak ojciec się nie przyznaje nie musisz sama robić nawet sąd twoich by nie uznał i tak by sam zlecał więc chyba tym nie musisz się przejmować ale ja pewności nie mam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 godzinę temu #634334 przez franklin
w wielu miastach jest też coś takiego jak dyżury prawników obywatelskich, czyli osób, które są prawnikami, ale udzielają porad bezpłatnie mniej zamożnej części społeczeństwa, może zwróć się do takiej instytucji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #767863 przez aneczka21
Niestety i Ja to przechodziłam. Nie był to dla mnie miły czas, w sumie dla kogo rozwód to coś miłego...ale nie byłam sama. Pomogła mi moja Pani adwokat - http://kabs.pl/ Myślę, że również powinnaś się do nich zgłosić, zadzwonić. Na 100% Ci pomogą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010643 przez SanN

avocado92 napisał: Czy mam szansę ubiegać się o alimenty jeśli nie stwierdzono ojcostwa? nie stać mnie na badania dna.... a chcę ubiegać się o alimenty,jak to zrobić?


Ojcostwo można zawsze stwierdzić i to raz. Jeśli ktoś będzie szukał prawnika, który zajmuje się takimi sprawami w Warszawie to wygooglujcie sobie mecenas Budrewicz bardzo skuteczny prawnik, a wsparcie przy rozwodzie czy walce o alimenty przed sądem prawnika jest naprawdę bardzo ważnym aspektem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010677 przez brioszka111
W niektórych miastach przy uczelniach, na których można studiować prawo są bezpłatne porady. Studenci uczą się życia, ale każdy dokument jest zatwierdzany i sprawdzany przez opiekuna. Warto spróbować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068041 przez Quake
Walka o alimenty niestety nie jest łatwa i trzeba pamiętać i spełnieniu licznych warunków, żeby móc określić wysokość kwoty. Dla niezorientowanych w temacie można o tym poczytać: epolka.pl/alimenty-na-dziecko-od-czego-z...sprawach-o-alimenty/ a wiele informacji dostępnych jest jeszcze w sieci. Zawsze też można wspomóc się adwokatem, to już indywidualna decyzja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 1 miesiąc temu #1070693 przez tessa
Jeśli nurtuje Was kwestia alimentów i upadłości konsumenckiej, to tutaj: echo24.pl/upadlosc-konsumencka-a-aliment...glaszajacy-upadlosc/ możecie przeczytać artykuł na ten temat. Sądzę, że to dość ważna kwestia. Warto sprawdzić, co powinien wiedzieć rodzic ogłaszający upadłość konumencką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl