BezpiecznaCiaza112023

ciąża przed czterdziestką ???

10 lata 1 miesiąc temu #852545 przez marysiamarysia
Witajcie . Mam 37 lat i chyba zwariowałam . Jeszcze rok temu na myśl o małym dziecku , ciąży , pieluchach i nie przespanych nocach miałam brzydko mówiąc ,,odruch wymiotny ,,.
Nagle w styczniu wylądowałam w szpitalu na oddziale ginekologiczno - położniczym no i odbiło mi :laugh: Zachciało mi się dziecka , i to tak bardzo , że codziennie ślęczę , czytam , oglądam filmiki z maluszkami , porodami ... Boję się tylko , że jestem już trochę ... wiekowa - delikatnie mówiąc.
W domu mam trzy prawie odchowane dziewczyny . Najstarsza ma 15 lat , średnia 11 a najmłodsza 10 . Wszystkie trzy bardzo chciałyby rodzeństwo , a ja tak bardzo się boję . Sytuację materialną mamy w miarę dobrą , dom duży ja nie pracuję ...
Nie chcę pytać nikogo czy moja decyzja jest dobra czy zła , chciałabym poznać kogoś kto może tak jak ja myśli o dziecku w tym wieku . Może są mamusie które koło czterdziestki rodziły . Proszę odezwijcie się i dodajcie mi otuchy

Pozdrawiam Was serdecznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #852843 przez anuskka
Marysiamarysia -no to biegne :silly: na pomoc . Urodzilam swoje 3 dziecko w wieku 38 lat :lol: To byla klasyczna wpadka,hehe a moje starsze dzieciaki (wtedy 16 i 15 letnie)stwierdzily ze chyba nam odbilo.Milenka ma teraz 2 latka rozwija sie swietnie-ja odzylam od monotonii praca-dom i nigdy nie zalowalam ze trafilo mi sie macierzynstwo w tym wieku. zreszta mam kilka kolezanek ktore swoje pierwsze dziecko urodzily miedzy 36-41 rokiem zycia ,wiec kochana pozostaje mi tylko zyczyc powodzenia i czekam na radosna nowine

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #852886 przez marysiamarysia
No KOCHANA jesteś :)
Wiesz , gdybym zaliczyła wpadkę , pewnie inaczej bym myślała - po prostu przytrafiło się i trzeba się cieszyć ;-) Inaczej chyba wygląda z podjęciem decyzji , bo choć jestem zdecydowana to czasem czuję jakieś dziwne przerażenie . Twój wpis wywołał wielki uśmiech na mojej twarzy :laugh: :laugh: :laugh: Dodałaś mi odwagi i dziękuję Ci za to :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #852924 przez anuskka
wiesz my nawet nie traktowalismy tego jako ze TRZEBA sie cieszyc-po prostu stwierdzilismy ze jeszcze raz przezyjemy przygode bycia rodzicami od poczatku:) A przerazenie to chyba nieodlaczne uczucie przy wielu nowych wyzwaniach- tez to czulam -w koncu nie masz pewnosci jak sprawy sie potocza-ale skoro poradzilas sobie juz ze swoimi starszymi dziecmi,to czemu tym razem mialaby byc inaczej? Tym bardziej jesli do pomocy bedziesz miala trzy kochajace starsze siostrzyczki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #852996 przez marysiamarysia
:) to ,,TRZEBA,,źle zabrzmiało , w każdym razie chyba nie tak jak miało . Oczywiście , że cieszylibyśmy się , chociaż pamiętam jak zaszłam w czwartą ciążę (wpadka) to byłam przerażona - ale to była inna sytuacja . Moje młodsze córki były jeszcze bardzo małe - jedna miała koło pół roku a druga niecałe dwa latka . Wyłam jak bóbr , a kiedy pogodziłam się z tą myślą i zaczęłam cieszyć ,wtedy poroniłam i było mi bardzo przykro .
No cóż - teraz muszę porządnym jajkiem strzelić a męża oszczędzam , żeby ślepaków nie było :P
Dziś pojeździłam na rowerze , wcinam witaminy , wiesiołek no i w sumie dbam o siebie , żeby jak najszybciej się udało ;-)Mam nadzieje , że dołączę do grudniowych mam ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853484 przez anuskka
No ja tez zle to ujelam. Przepraszam. Jestem troche przeczulona,bo mieszkam poza Polska ,w kraju gdzie aborcja jest odpowiedzia na niechciane ciaze"wpadki" . Wiec kiedy oznajmilam kolezankom w pracy ze zostane mama po raz trzeci,to pierwsze pytanie bylo czy chcialam ,a nastepnie padalo stwierdzenie,ze skoro nie planowalismy tego to przeciez mozemy usunac,ze to nic takiego. Bardzo mnie to wtedy zabolalo,bo oczekiwalam innych reakcji,takze w przychodni ,gdzie poszlam potwierdzic ciaze lekarka najpierw spytala czy chce tej ciazy ,a dopiero potem mi pogratulawala. Wtedy stwierdzilismy z mezem ,ze bedziemy mowic ,ze tak-staralismy sie o dziecko....W koncu wiedzialam ,ze rosnie we mnie maly czlowieczek ,ktory bedzie podobny do mnie,swojego tatusia,siostry i brata,no i ze dostarczy nam tylu wspanialych momentow(ok tych gorszych tez)-jak moglabym zdecydowac-nie, ciebie nie chce....

A Ty Marysiu masz trzy corki,a piszesz tez ze zaszlas w czwarta ciaze-rozumiem ,ze masz tez przykre przezycia?

hehe pij wiesiolek,dbaj o siebie i pana Meza co by "dal z siebie co najlepsze" :silly: Grudniowe mamy czekaja :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853802 przez marysiamarysia
No to się dogadałyśmy ;) Tak przykre przeżycia mam za sobą , a co do trzeciej ciąży - równeż spotkałam się z dziwnymi reakcjami - bo ja się cieszyłam a ludzie byli przerażeni . Teraz postanowiłam nikomu nic nie mówić tak długo jak tylko się da , a niech myślą że się spasłam ;P
Dziewczynki w domu będą poinformowane ale i pouczone żeby nie mówiły nic nikomu . Zresztą sama jestem ciekawa jak długo da mi się coś ukryć ;D
Już sobie wyobrażam miny ludzi kiedy dowiedzą się o ,,ewentualnej ,, ciąży , a jeszcze ciekawiej może być , bo dzidzia planowana ;-))
Pozdrawim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855060 przez szpulka
Ja tez blisko i sie nie przejmuje, grunt to kochac dzieci. Jak ludzie tworza dobra rodzine w sensie, maja na jedzenie, dbaja o dzieci to nawet fajnie jest miec wieksza rodzinke, a to czy ktos ma 40 lat czy 20 to nie swiadczy o jego dojrzalosci. Niektóre 20 sa bardziej dojrzałe niz niektore 40 i na odwrót, mozna miec 5 dzieci i byc w stanie ogarnac cala rodzine, i miec jedno i o nie dbac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855449 przez marysiamarysia
Szpulka - witaj ;-)
Dobrze że nie jestem tu sama :laugh: i jest kilka dziewczyn w podobnym wieku do mojego
pozrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #868597 przez anuskka
hej Marysia co tam slychac?Czytuje troche staraczki i widze ze ostro bierzesz sie do roboty :silly: W kazdym razie moje kciouki zacisniete(najwyzej przykurczy dostane-a co mi tam ) :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #868728 przez marysiamarysia
Hej Anuska :) No działam , działam ale skutek na razie mierny :angry: Gdybym dzieci nie miała , to pewnie czułabym się bardziej rozczarowana , choć teraz też euforii nie ma . Chciałabym już zafasolkować , bo te ujemne testy powodują u mnie taką obrazę :lol: tylko nie wiem na kogo , i straszną złość . Po takim teście mówie , KONIEC Z ROBIENIEM DZIECKA !!!
a potem znowu mi przechodzi i zachciewa się :blink:
Właśnie za kilka dni ostatni test robie i odstawiam luteinę . Zobaczymy jak to się wszystko potoczy :unsure: :unsure:
Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 11 miesiąc temu #1070005 przez KarolineCZ
Musicie być przygotowane na różne dolegliwości. Ja na przykład miałam problemy z suchością pochwy. Na szczęście mój ginekolog polecił mi fantastyczny preparat - globulki nawilżające Vagisan Cremolum. Łatwo się je aplikuje i wystarczy stosować raz dziennie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 9 miesiąc temu #1070179 przez Bibulka
Ja podziwiam i trochę zazdroszczę kobietom, którym się udało zajść w ciąże przed czterdziestką. Jestem po wizycie u swojego ginekologa i niestety moje wyniki amh wskazuja, że szanse na zostanie mamą mam znikome…..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 9 miesiąc temu #1070182 przez Gozdziczka
A nie rozważałaś metody wspomagania rozrodu? W twoim przypadku in vitro z kómórką dawczyni daję Wam szansę bycia rodzicami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 9 miesiąc temu #1070193 przez Bibulka
Tak, mój lekarz powiedział, że w naszej sytuacji to jedyna opcja… ale ja jakoś nie jestem przekonana…nie wiem jak bardzo jest to skuteczna metoda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl