BezpiecznaCiaza112023

Problem z zajściem w ciążę

9 lata 2 tygodni temu #975565 przez Norah
Witam!
Piszę, bo chyba potrzebuję pocieszenia sad
Z mężem staramy się o dziecko od ok 8 miesięcy. Od tego czasu zażywam kwas foliowy na zmianę z witaminami dla kobiet starających się o dziecko. Pół roku temu odwiedziliśmy ginekologa- endokrynologa, ponieważ podejrzewałam, ze problemy mogą być związane z mją lekką niedoczynnością tarczycy. Okazało się, jednak, że nie kwalifikuję się do inwazyjnego leczenia. Otrzymałam tylko tabletki na uregulowanie okresu (wcześniej bywało różnie) które zażywałam przez miesiąc. Wszystko się w miarę *poukładało*, a mój cykl wynosi teraz 28-29 dni. (W ciągu tego pół roku raz zdarzył się cykl 32 i i zaraz potem 18 dniowy. Doktor mówił, ze mogło to być samoistne poronienie.)
Ogólnie wszystkie wyniki są dobre, teoretycznie jestem zdrowa..
Mąż również poddał się *kuracji* (Undestor), ponieważ ilość *dobrego nasienia* była niska, ok 40%. Obecnie jest już *przeleczony* i to 5 miesiąc jak go zażywa (5 dni i 5 dni przerwy). Też nie ma *przeciwskazań* od lekarza, żeby było coś nie tak...
Wiem, że duży wpływ na to, że nie możemy zajść w ciążę mogło mieć nasze (a głównie moje) podejście. Bardzo chcemy mieć Maluszka i trochę *wariuję* na tym punkcie... Zrobiłam już chyba ze 100 testów ciążowych..
Ostatnio postanowiłam, że trochę *odpuszczę*i chyba trochę się udało...
W tym momencie mój cykl bardzo się przedłużył. Okres powinnam dostać 1 kwietnia, czyli 8 dni temu. Dziś postanowiłam, że jednak zrobię test. (Serce waliło mi jak młot).. Niestety... kolejne wielkie rozczarowanie :-(
Test wyszedł negatywny (nawet nie pozostawia wątpliwości)..
Nie mam pojęcia o co chodzi. Okres spóźnia mi się już ponad tydzień (nigdy jeszcze tak nie było) a mimo to nie jestem w ciąży.
(Dodam jeszcze, ze cały czas mierzę rano temperaturę. Od kilku dni utrzymuje się na poziomie ok 36,5 i nie spada, jak przed okresem. Zażywam również Luteinę50 w tabletkach, co 2 dzień).
Dziś cały dzień ryczę (z resztą nie pierwszy raz w ciągu tego pół roku). Wiem, że 8 mies. to jeszcze nie tak długo, ale powoli zaczynam tracić nadzieję. ;(
Może któraś z Was miała podobną historię i w końcu doczekała się swojego szczęścia?
Piszcie proszę, bo sama wariuję sad

Norah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975567 przez gosiak
Witam!

To prawda 8 miesiecy to mało, ale pewnie i tak Cię to nie pociesza;) mąż zdrowy Ty również więc zobaczysz że niedługo się uda.
Powiedz luteine sama tak od siebie bierzesz czy gin Ci kazał, i dlaczego co dwa dni? jedynie co mi przychodzi do głowy to własnie że lutka Ci namieszała....

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf
Podziękowania: Norah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975571 przez Norah
Luteinę mi kazał zażywać gin.
Biorę ją od 7 dnia cyklu, aż do następnego miesiączkowania. Podobno ma pomóc w "utrzymaniu" zarodka po zapłodnieniu.. Tak przynajmniej zrozumiałam) :)
A ponieważ mój gin jest przeciwny "przyzwyczajaniu" organizmu do leków (bo potem sam nie wytwarza tego, co powinien), zażywam ją co 2 dzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975572 przez Anabelle
Mi ginekolog mówił, że przyjmowanie luteiny co 2 dzień nie ma sensu. Podnosisz progesteron i spada. Może to rozregulować cykle, a żeby podtrzymać zarodek luteine powinno się przyjmować rano i wieczorem dla stałego poziomu progesteronu. Raz dziennie nie ma sensu. Dziwne. Pierwszy raz słysze o przyjmowaniu progesteronu co 2 dzień.

Poza tym zazwyczaj progesteron przyjmuje sie po owulacji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975575 przez gosiak
Też mnie wlaśnie zdziwiło że co 2 dzień, takie troszke "draznienie" hormonu i myślę ze dlatego poślizg z miesiączką, no chyba ze jesteś w ciązy a testy nie wychodzą (czasem tak bywa) może warto bete zrobić?

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975576 przez Norah
Hmm.. Teraz to mnie trochę zastrzeliłaś...
Nie zastanawiałam się wcześniej nad tym, bo dostałam takie zalecenie od lekarza.
Na tyle wzbudził moje zaufanie, że nie miałam podstaw mu nie wierzyć...
Teraz nie wiem... Mam się pojawić po następnej @ (chyba, że się jej nie doczekam)..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975578 przez Norah
Tą luteinę biorę w ten sposób już kolejny cykl (chyba 4).. Z każdą wizytą gin mi potwierdza, żebym dalej tak "działała"

[quote może warto bete zrobić?[/quote]

Ech... Sama już nie wiem. Jak za parę dni się nie wyjaśni, to coś postanowię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #975843 przez Norah
Mam do Was pytanie... Ponieważ poczytałam trochę na forach...
Niektóre dziewczyny same "sprawdzają" swoją owulację, stosując przez cały cykl (po @) testy owulacyjne..
Czy Wy też o tym słyszałyście i macie jakieś zdanie, czy ma to w ogóle sens?

Ja nadal bez @.. i czekam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu - 9 lata 1 tydzień temu #975943 przez gosiak
Kochana tu na forum znajdziesz wątek "testy owulacyjne" jest tam kupa dziewczyn z super wiedzą na temat testów, podczytuje tam czasem i wiem że wielu z nim testy pomogły, także jak najbardziej możesz spróbować, najlepiej jest całyy cykl na tych testach zrobić, ale po szersze info wysyłam Cię do dziewczyn, na pewno nie zostawią Cię bez odpowiedzi na Twoje pytania;)

Aaa i ja swego czasu też się bawiłam w testy, ale mi nie pomogły bo u mnie całkiem inna bajka, choć pokazywały owulacje;)

Link do wątku o testach;)
www.zapytajpolozna.pl/forum/planujemy-ci...osujecie?start=31815

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #976853 przez MagdaM
Luteina co drugi dzień i w ogóle od 7 dnia to trochę dziwne... Miałaś badana prolaktyne?
Przy problemach z prolaktyna brałam między innymi luteine50 codziennie od ok 14 dnia cyklu o ile dobrze pamiętam, bo to dawno było. Właśnie po to żeby wyregulowqc cykle i nie było skoków 24-65 dni.
Powodzenia!

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl