BezpiecznaCiaza112023

Adopcja

13 lata 10 miesiąc temu #18769 przez Justynka
Hmm.. nie wiem od czego zacząc.. Mainowicie od kąd zaszłam w ciążę, czyli 19mcy moją głowę wypełnia myśl o adopcji dziecka. Nie jest to tylko moim takim sobie pomysłem, coraz bardziej o tym myślę,pragnę.. Ta chęc przygarnięcia do siebie niewinnej samotnej istoty jest coraz głębsza, silniejsza. Zawsze chciałam miec gromadkę dzieci, nadal chcę, jednak ze zbiegiem czasu wygląda to inaczej. Zanim zaszłam w ciążę, chciałam urodzic dzieci, przejśc ten cudowny okres ciąży z dumą,że znów będę matką. Teraz chce byc nią ale dla kogoś kto tego potrzebuje. Chcę otoczyc miłością inną, obcą mi osobę. Małą kruszynkę,która przez nieodpowiedzialnych rodziców cierpi. Chcę dac jej dom, ciepło rodzinne i miłośc. Wiem,że do tego trzeba dojrzec, trzeba miec pewnośc,że to dziecko będzie się traktowac jak swoje własne,że będzie się umiec je mocno kochac. Ja wiem,że chcę i że mogę. Nie zamierzam tego robic już, teraz, mam synka któremy chce się teraz poświęcic w całości, chce żeby podrósł, uważam ,że dobry czas na adopcję będzie za jakieś dwa lata, mały będzie większy, a ja jeszcze dorosnę, zmądrzeje. Mam więc przed soba sporo czasu na przemyślenia i podjęcie decyzji jakże ważnej i odpowiedzialnej, która zmienni życie nie tylko moje ale i tego dziecka.



Moje pytanie brzmi czy któraś z Was adoptowała dziecko.? A może Wasza znajoma,koleżanka, kuzynka? Bardzo zależy mi na kontakcie z kimś takim. Chciałabym się dowiedziec jak wygląda proces adopcji, jakie muszę spełnic warunki, czy mogę udac się do domu dziecka, przyjeżdzac tam i spędzac czas z tymi maluchami? jest możliwośc zabrania kogoś np na święta do domu?


interesuje mnie również Wasze zdanie na ten temat. piszcie, wypowiadajcie się,
pozdrawiam!

♥ kochasz go i co dalej?
-będę z nim szczęśliwa
-nawet za 10 lat?
-za 10, 20, 50 a nawet za 100, już zawsze!




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19105 przez sara125
Ja wiem tylko ze to trwa strasznie dlugoo... musisz przesc mase testow czy nadajesz sie na matke adopcyjna. ja od zawsze chcialam miec jedno swoje jedno adoptowane ale moj maz nie jest w stanie pokochac obcego dziecka. dlatego bedziemy miectylko wlasne dzieci. powodzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30954 przez wiola
Zyczę ci powodzenia i cierpliwosci,bo to bardzo trudna decyzja....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30996 przez Joanna-Rona
Witaj

Najlepiej podejść do ośrodka adopcyjnego tam wszystkiego się dowiesz. Tak przynajmniej mi się wydaje, że to najlepszy start informacje z pierwszej ręki bo od czasu kiedy ktoś adoptował dziecko mogło się dużo zmienić.

Powodzenia!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl