BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #625036 przez NataliaK
Ja też zaczęłam czytać Greya ale jakoś nie mogę się w to wkręcić może później lepiej mi pójdzie bo na razie przeczytałam około 200 str ale jakoś nie ciągnie mnie do tego a z reguły pochłaniam książki - może nie mój klimat :)

bea2a ładne ciuszki kupiłaś :) też lubię PEPCO szczególnie domowe akcesoria :)

magdalenal to prace szybko idą :) zazdroszczę ogrodu zimowego :D

ja kupiłam dziś młodemu w TESCO buciki i skarpetki bo byłam na długim spacerze i miałam po drodze. Zauważyłam, że takie długie spacery strasznie obciążają mi kręgosłup po teraz cierpie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625072 przez sloneczko33
hej wam mnie mala kopie u mnie dzis cieplo bylo i +17 stopni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625201 przez uniuni
Witajcie mamusie :)
Siedzę u na obciążeniu glukoza. Ile dostawalyscie do picia? Ja dostałam 2 kubeczki plastikowe do wydojenia. Krew pobrali z żyły. Jeszcze tylko 1h i 53min ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625210 przez bea2a
Dzień dobry:)

Pogoda się poprawia i razem z nią samopoczucie i humor. Od razu lepiej się wstaje i egzystuje. Dzisiaj przychodzi do mnie ekipa remontowa - będą remontować balkon. Muszę więc od 11:00 być w domu, aż do momentu jak skończą.

Wieczorkiem mam plan wybrać się na basen - specjalnie kupiłam sobie strój, który pasuje mi na brzuszek :)

Dostałam od teściów sporo marchwi i planuje zrobić kilka słoiczków, które mogą się potem przydać dla malutkiej. Szukałam w necie przepisów ale nic ciekawego nie znalazłam. Zrobię chyba zupkę a la BoboVita.

Miłego, słonecznego dnia !!!!!!1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625212 przez bea2a
uniuni napisał:

Witajcie mamusie :)
Siedzę u na obciążeniu glukoza. Ile dostawalyscie do picia? Ja dostałam 2 kubeczki plastikowe do wydojenia. Krew pobrali z żyły. Jeszcze tylko 1h i 53min ;p


Ja dostałam jeden kubeczek. Po rozpuszczeniu glukozy w wodzie miałam do wypicia gęstą ciecz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625214 przez kasiak
uniuni napisał:

Witajcie mamusie :)
Siedzę u na obciążeniu glukoza. Ile dostawalyscie do picia? Ja dostałam 2 kubeczki plastikowe do wydojenia. Krew pobrali z żyły. Jeszcze tylko 1h i 53min ;p


Ja mialam gotowa mieszankę w butelce, jakieś 250ml, a dawka glukozy byla 75(g czy czegoś tam). Krew tez pobierali z żyły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625262 przez kaska1982
Witajcie z rana :)

Uniuni dasz radę, jeszcze trochę i zleci ten czas siedzenia :)
Ja też właśnie wróciłam z labolatorium, pobierali mi krew na morfologię, hbs i mocz do badania. Tak sie dziwiłyśmy z pielegniarą ze 28 tydzien sie skonczył a lekarz nie skierował mnie na glukozę. W poczekalni siedziała koleżanka, która jest w 25 tyg i własnie czekała na 2 pobranie. A ja jeszcze tego nie miałam. Może gin zapomniał? Zapytam w piątek na wizycie. :)

magdalenagal też czytałam 50 twarzy Greya ale jakos mnie nie powaliło. Zaczęłam druga część ale odpuściłam po kilkunastu stronach, bo jakos nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia. Może też nie moje klimaty :)

A to moja foteczka z wczorajszej sesji :)

Kocham Cię syneczku!!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625320 przez Patrizia
Czesc mamuski :)

uniuni ja mialam jeden kubeczek plastikowy do wypicia a miala tej glukozy 75g i krew z zyly mi pobierali dobrze ze mam to juz za soba :)

kaska1982 ciekawe dlaczego nie masz tej glukozy myslalam ze to kazda ciezarna powinna zrobic?? i jaka ladna pileczka sie pojawila :)

Ja wczoraj sie tez chyba przeforsowalam caly dzien na nogach bo taka piekna pogoda bylo ze az szkoda do auta bylo wsiadac :P ale wieczorem to mi nogi spuchly i kregoslup mnie bolal ale teraz juz spoko a tu u mnie 20stopni w slonku :)

Milego dnia mamuski :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625397 przez Kamilka22
Hej Dziewczyny! :)

Ja tez miałam tą glukoze 75 w kubeczku rozpuszoną. Jak robiłam to badanie to mialam 24tydz.
Kasia super zdjecie:)
Ja wczoraj jak wyszlam z domu o 11 to w domu bylam po 18. taka ladna pogoda 'ze az zal mi bylo siedziec w domu. I tez bez auta sie wybralam to jak wrocilam do domu to myslalam ze nogi mi odpadna heh tak to jest jak caly czas dupkę wozi sie autem;P dzisiaj tez ma byc ladna pogoda to tez na pewno wybede z domku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625411 przez kaska1982
Ja też nie wiem czemu tej glukozy mi nie robili. Dla pewności zawsze dwa razy w tygodniu robię sobię test glukometrem rano, bo piję słodką herbatę i słodkie soki, owoców też jem dużo. Dlatego tak dla pewności sprawdzam sobie sama poziom cukru. I mimo tego, że tyle słodkiego w mojej diecie to cukier na czczo mam zawsze koło 80. To jest norma wiec nie przejmuje sie ze tego badania nie miałam. Ale zapytam dla pewności lekarza :)

I jeszcze jedno zdjęcie, które szczególnie lubię :)

Kocham Cię syneczku!!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625425 przez karolinkanice16
U mnie w Irlandii w ogóle tej glukozy nie robią, u Nas dziś też ładna pogoda troszkę wietrznie ale pogodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625435 przez magdalenagal
Dzień dobry!

Greya czytam od 5:30 :-) teraz szybko załatwię sprawę prania, wietrzenia pościeli i wyniesienia na strych zimowych butów i wracam do lektury :-)

Ja jutro idę zrobić dużą glukozę... Dobrze że mam drugą książkę i sprawy do załatwienia bo dwie h w poczekalni by mnie wykończyły...

U mnie pięknie :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625496 przez moonia154
uniuni napisał:

Witajcie mamusie :)
Siedzę u na obciążeniu glukoza. Ile dostawalyscie do picia? Ja dostałam 2 kubeczki plastikowe do wydojenia. Krew pobrali z żyły. Jeszcze tylko 1h i 53min ;p


Witam :) Ja byłam w zeszłym tygodniu, wypiłam kubek (ok.250ml) rozpuszczonego świństwa z dodatkiem soku z cytryny (podobno tak jest lepiej tolerowany przez kobiety w ciąży), a ślady po pobieraniu krwi mam do tej pory :( Ze trzecim razem krew nie chciała już lecieć z prawej ręki, więc pobrano mi z lewej. Niestety, cały dzień miałam wyjęty z życiorysu, bo tak mnie obie ręce bolały, że domu ledwo tylko lichy obiad ugotowałam. Wyniki odbiorę dopiero dzisiaj, bo akurat mój lekarz będzie przyjmował, to przy okazji do niego zajrzę na konsultacje... Nie wiecie może jaki wynik jest prawidłowy, a kiedy powinnam zacząć się martwić? Pytam, bo nie wiem, na co się przygotować... ;) Pozdrawiam :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625499 przez uniuni
Kaska1982 ciekawe co Ci powie gin, może faktycznie wyleciało z głowy lub jakieś przeoczenie. Skąd masz glukometr? Tak sobie kupiłaś czy wcześniej jakieś problemy cukrowe miałaś?

Karolinkanice w Norwegii też nie robią :) Mam panią doktor polskiego pochodzenia i ona mi w kartę ciąży wpisała kiedy mam zrobić, a jak poszłam do położnej (norweskiej) to mi wykreśliła. Byłam pózniej znowu u pani doktor i ona na nowo wpisała. Tylko musiałam za to badanie zapłacić. :)

Kamilka22 zazdroszczę pogody.. u mnie deszcz horyzontalnie pada :laugh: dobrze, że już wróciłam po glukozie, to prześpię się 'chwilkę' :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #625507 przez kasiak
uniuni napisał:

Kaska1982 ciekawe co Ci powie gin, może faktycznie wyleciało z głowy lub jakieś przeoczenie. Skąd masz glukometr? Tak sobie kupiłaś czy wcześniej jakieś problemy cukrowe miałaś?

Karolinkanice w Norwegii też nie robią :) Mam panią doktor polskiego pochodzenia i ona mi w kartę ciąży wpisała kiedy mam zrobić, a jak poszłam do położnej (norweskiej) to mi wykreśliła. Byłam pózniej znowu u pani doktor i ona na nowo wpisała. Tylko musiałam za to badanie zapłacić. :)

Kamilka22 zazdroszczę pogody.. u mnie deszcz horyzontalnie pada :laugh: dobrze, że już wróciłam po glukozie, to prześpię się 'chwilkę' :)


A ile płaciłaś za badanie? Ja musiałam zapłacić 120kr za samą glukozę, badanie było gratis. Nie wiem od czego to badanie zależy, czy od rejonu, czy od lekarza? Mój sam mnie wysłał, ale i tak bym się spytała o taką możliwość bo mamy siostra ma cukrzycę i jakieś tam obciążenie niby jest, a rodzina moja to raczej takie pączusie są, wiec możliwe, że niektórzy nawet nie wiedzą, ze są chorzy. Dla pewności lepiej zrobić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl