BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 1 tydzień temu #659632 przez agniesia1604
patka1603 napisał:

ewelinka piękny teledysk stworzyłaś ciekawe kiedy ja będę miała okazje stworzyc takie coś?! ...Kacperkowi spodobała się muzyka


hahahaha
Kacperki i Stasie wiedzą co dla nich najlepsze...:)



Zjadłam i już lepiej się czuję ... moze dlatego też że wyszło słoneczko ..:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659634 przez MamaBąbelka
Agniesia, w ogóle nikt nie powinien wychodzić na ostre słońce między 11:00 a 15:00, ale wiadomo, że czasem trzeba i wtedy krem z filtrem się przyda.
Co do Fridy, ja jej używałam z moimi maluchami i nigdy się nie zaraziłam, po każdym użyciu całość przepłukiwałam, także filtr i zostawiałam na ręczniczku do wyschnięcia, a filtr wymienialiśmy co 1-2 dni. Myślę, że można wrzucić ją też do sterylizatora.
I tak jak pisze Joanna, sudocrem nie jest na co dzień, już prędzej linomag, który tylko natłuszcza i robi ochronną barierę na pupie, nie dopuszczając do niej moczu lub kupki. A sudocrem i inne kremy z cynkiem są tylko na odparzenia, na co dzień zbyt wysuszają skórę. To częsty błąd rodziców niestety, że stosują takie kremy na co dzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659652 przez EwelinaB87
jak mnie bola plecy masakra, moja Milcia to skacze jak szalona, ale jak wezme aparat to juz tylko puka, wczoraj to myslalam ze mi dziure w brzuchu wykopie ale wstalam i oczywiscie nakrecic sie nie raczyla :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659655 przez agniesia1604
Zapomniałam Ewelino dodać że też mam taką linię jak Ty:P

cieniutka i aż po górę:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659679 przez EwelinaB87
no pojawiła się u mnie przez cały brzuch się ciągnie ale raczej jasna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659680 przez ziii
Ach... omnomnomnom... zeżarłam właśnie całego kalafiora z bułką tartą i ziemniaczkami... Ależ mi jest dobrze.... Bosko! :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #659689 przez agniesia1604
Błędem rodziców jest nakładanie grubej warstwy takiego kremu przez co nie ma jak skóra oddychać i pieluszka traci swoje właściwości ...
W sumie uczono nas na szkoleniach z przewijania że cieniutka warstwa kremu i będzie rewelacyjnie i mozna stosować sudocrem , linomag ...
Jednakże tak jak pisałam cieniutka warstwa!!
Po umyciu pupki i nałożeniu cieniutkiej warstewki kremu na pupę ( moze być sudocrem, linomag, bepanten, nivea jak i mogą być oliwki, zasypki) .. 10 min wietrzenia pupy zanim zamkniemy jej dopływ powietrza:)

Proponują przemywać pupkę przy każdej zmianie pieluszki woda z delikatnym mydełkiem lub emolientem czy jak to sie pisze:)


Poza tym, odradza się stosowania sudocremu i innych maści zawierających CYNK u dziewczynek gdyż często powodują sklejanie się warg sromowych ...
Także chusteczki nawilżające moga powodować podrażnienia i uczulenia ... czyli odparzenia... dlatego zaleca się je stosować tylko w szczególnych sytuacjach np na spacerach , w samochodzie ... gdy nie mamy dostepu do umycia pupki:P))))


Tyle właśnie się nasłuchałam i naczytałam...
Ja kupiłam sudocrem i kupie linomag ...
I będę smarowała pupcie na przemian to linomagiem to sudocremem w okresie sierpień / wrzesień ... a na październik przerzucę się na coś delikatniejszego co nie będzie tak wysuszało pupencji ...
postaram się dużo wietrzyć pupę
... boję się niestety o siusianie:P hhehehehe
Bo chłopcom zanim się zdejmie pieluchę należy trochę zaczekać ...nie wiem jak długo ... ale oni ponoć sikają po otwarciu pieluchy...:)))) dowiem się potem od kuzynki co i jak stosuje ... no i jak zmienia pieluchy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659692 przez EwelinaB87
ja kalafiora i brokułów raczej jesc nie mogę rozsadza mnie od srodka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659702 przez katarzynaxxx89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659707 przez agniesia1604
mleka tyle co do kawy
jogurty ostatnio przerwalam bo przestały mi smakować
a ser - raz na 3 dni bo mam zgagę po mlecznych produktach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659714 przez patka1603
agniesia rozumiem że część informacji masz ze szkoły rodzenia?!
My zaczynamy 3 czerwca o 17. Mam nadzieje że dotrwamy do końca bo ostatnie zajęcia przypadają w 36 tygodniu ciąży

katarzyna co do produktów mlecznych to ja mleko piję ze tak powiem na zawołanie- ale minimum 3 szklanki, co do jedzenia to nie przepadam za białymi serami itp i jem go tylko w żółtym serze bo tego ubóstwiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659734 przez EwelinaB87
ja jem bułki z twarozkiem co 3 dni, czesto musli z mlekiem, ale to jak mnie najdzie albo jogurt. 3 szklanki mleka dla mnie nie do przejscia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659737 przez patka1603
ewelinko ja czasami mam takie chęci na mleczko że bym mogła pół kartonu duszkiem wypić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659738 przez klauduska89
ja codziennie staram się jeść jogurt i płatki z mlekiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #659746 przez olivka
Hej mamusie :)
śliczne ubranka, dla dziewczynek to można z wyprawką zaszaleć :)
Ja jem co dziennie płatki z mlekiem, czasem piję koktajl mleczno-owocowy, kakao no i jem również kanapki albo z serkiem białym albo żółtym. Kiedys na mleko nie mogłam patrzeć, a co dopiero pić...zawsze zalatywało mi krową :/ a teraz dnia bez mleka nie mogę przeżyć :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl