BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 11 miesiąc temu #666496 przez ziii
Dziewczyny,

Co do dokumentów - odpisy aktów cywilnych są ważne przez 3 miesiące.
Po ślubie mamy 14 dni na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego.
A jeśli chodzi o paszport, to - uwaga - zniżka przysługuje także tym dziewczynom, które wymieniają dokument ze względu na zmianę stanu cywilnego, a nie są studentkami (wtedy dostajemy 10% zniżki za każdy rok, przez który paszport byłby jeszcze ważny, tzn. jeśli ktoś miał wydany w 2008 roku i paszport powinien być ważny jeszcze przez 5 lat, to należy się 50% zniżki).

Ja się w laktator i butelki mam zamiar zaopatrzyć przed porodem - między innymi dlatego, że chciałabym wprowadzić jedno karmienie dziennie z butelki (po pierwsze - wtedy mój M. będzie miał też w karmieniu swój udział, a po drugie - poradziłą mi to przyjaciółka z trójką dzieci. Mówi, że warto jak najwcześniej przyzwyczajać do smoczka, bo później dzieciaki mogą nie chcieć pić z butelki - ona przerabiała to ze swoją dwójką, więc przy trzecim wzięła się na taki właśnie sposób). Mam zamiar spróbować ;)

A w temacie L4 - świadczenie z ZUS przysługuje tylko osobom opłacającym składkę (i tym zatrudnionym na umowę o pracę, i tym którzy sami sobie opłacają). Ale - uwaga - nie wystarczy opłacić raz, bo ZUS wypłaca średnią z ostatnich 12 miesięcy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666504 przez cukierecek27
Ja jak bede karmić mam taka nadzieje to laktator bedzie musiałbyć bo jak się na uczelnie wybiorę ...no i butelki oczywista sprawa bo miesiac po porodzie uczelnia wraca....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666508 przez cukierecek27
Agnieszko na stonie www.złotewyprzedaże.pl sa wyprzedaze Haribo ;)) hihihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #666514 przez ziii
Aaa i jeszcze jedno - Klauduska, nie martw się: to, że nie ma siary nie znaczy, że nie działa. Wiele kobiet nie ma przed porodem a potem karmią normalnie ;)

Z takich uwag doświadczonych mam to jeszcze mam takie:
- sterylizator nie jest potrzebny, zwłaszcza na początku (można zawsze butelki wyparzyć wrzątkiem)
- poleca Leko (waciki do pępka nasączone spirytusem)
- w momencie jak się maluchowi pojawia jakaś wysypka czy coś - poleca kąpiel z dodatkiem nadmanganianu potasu (kalium). Dezynfekuje skórę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666523 przez Polii
Hej mam takie pytanie jak można ustawić sobie na profilu tydzień ciąży??? Chodzi mi o te obrazeczki co macie na dole :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666527 przez agniesia1604
cukierecek27 napisał:

Agnieszko na stonie www.złotewyprzedaże.pl sa wyprzedaze Haribo ;)) hihihi


Dziękuję ...ale wczoraj tak się najadłam tego Haribo że żałuję... źle się czułam po żelkach... a wieczorem non stop mi się odbijało:(


Koniec z haribo:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #666531 przez agniesia1604
ziii napisał:

Aaa i jeszcze jedno - Klauduska, nie martw się: to, że nie ma siary nie znaczy, że nie działa. Wiele kobiet nie ma przed porodem a potem karmią normalnie ;)

Z takich uwag doświadczonych mam to jeszcze mam takie:
- sterylizator nie jest potrzebny, zwłaszcza na początku (można zawsze butelki wyparzyć wrzątkiem)
- poleca Leko (waciki do pępka nasączone spirytusem)
- w momencie jak się maluchowi pojawia jakaś wysypka czy coś - poleca kąpiel z dodatkiem nadmanganianu potasu (kalium). Dezynfekuje skórę.


WŁASNIE to!!!! O tym mówiła moja kuzynka - ale ona dostała te gaziki od położnej która codziennie do niej zagląda bo małemu trzeba ściagać napletek:(

Te gaziki oczywiście do pępka :P a nie na napletek hehehehehe:)
- poleca Leko (waciki do pępka nasączone spirytusem) ale one drogie:P
ja własnie znalazłam coś takiego: sterilux

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666537 przez MamaBąbelka
Ale się napisałyście :).

Co do rzeczy do karmienia, to ja wiem, że dostanę laktator od szwagierki, bo ona nie używała, ale mam nadzieję, że i mi się nie przyda. Butelek też nie kupuję, w razie potrzeby mąż skoczy do apteki, albo się od razu zamówi zestaw na allegro. Ale szczotkę w Biedronce też kupiłam, bo prędzej czy później się przyda, na jakieś butelki do picia czy do niekapków, a moim zdaniem jest bardzo fajna, bo silikonowa, więc nie rysuje butelek, tak jak te zwykłe.

Tysia, no to poważnie musiała się skracać, skoro pessar założony. To pewnie musisz leżeć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666541 przez MamaBąbelka
Polii, kliknij na któryś z naszych obrazków to Cię przeniesie na stronę, gdzie się je tworzy, stwórz sobie suwaczek, wygeneruj kod HTML, a potem wejdź w profil -> Mój profil i tam w podpis wrzucasz ten kod.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666553 przez Joanna89
U Was też tak leje? rano jeszcze było znośnie, poszłam kupić ziemię do kwiatków z zamiarem przesadzania, no ale niestety leje strasznie :/
popołudniu jedziemy z mężem do sklepu z wózkami i innymi akcesoriami dla dzieci:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666555 przez Gro-szek
O tych "działających cyckach Eweliny" też się uśmiałam... ale co racja to racja...

Ja butelkę z Aventa 125 ml dostałam gratis na targach... ale uważam, ze można je od razu kupić... przecież i tak takie butelki w przyszłości się przydają...

Mała od samego rana wierci się niemiłosiernie... nie kopie ale przeciąga się z jedne strony na drugą.. czuje jakby mi brzuch rozsadzało....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666561 przez agniesia1604
Joanna89 napisał:

U Was też tak leje? rano jeszcze było znośnie, poszłam kupić ziemię do kwiatków z zamiarem przesadzania, no ale niestety leje strasznie :/
popołudniu jedziemy z mężem do sklepu z wózkami i innymi akcesoriami dla dzieci:)



25 km od Ciebie jest sucho:P w Cieszynie nie pada:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666563 przez agniesia1604
o coś taniego powiedzmy znalazłam zamiast tego LEKO
allegro.pl/gaziki-ze-spirytusem-do-pepus...ann-i3215730435.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666565 przez agniesia1604
Gro-szek napisał:

O tych "działających cyckach Eweliny" też się uśmiałam... ale co racja to racja...

Ja butelkę z Aventa 125 ml dostałam gratis na targach... ale uważam, ze można je od razu kupić... przecież i tak takie butelki w przyszłości się przydają...

Mała od samego rana wierci się niemiłosiernie... nie kopie ale przeciąga się z jedne strony na drugą.. czuje jakby mi brzuch rozsadzało....



Racja mozna kupic jak się ma kaskę... albo przełożyc to na potem , kiedy dostanie się tzw. wyprawkę:) ... albo z ubezpieczenia:)

Zawsze to koszt po a nie przed:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666568 przez cukierecek27
Joanna89 napisał:

U Was też tak leje? rano jeszcze było znośnie, poszłam kupić ziemię do kwiatków z zamiarem przesadzania, no ale niestety leje strasznie :/
popołudniu jedziemy z mężem do sklepu z wózkami i innymi akcesoriami dla dzieci:)


u mnie właśnie lunęło..oberwanie chmury normalnie...z nienacka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl