BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #558436 przez patka1603
ja też już nie mogę się doczekać swojej jutrzejszej wizyty, szkoda że to nie dzisiaj :)niesia powodzenia i jak najmniej nerwów!!!
co do zębów to nie wiem dlaczego ale mnie ostatnio pobolewója mimo iż dentystka stwierdziła że są w idealnym stanie hmm :unsure:
sikorka dodalam ciebie do znajomych, zaakceptuj to wtedy będę mogła dodać ciebie do grupy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558440 przez MamaBąbelka
Wyczytałam, że serce kobiety w ciąży powiększa się nawet o 50% i pompuje o 20-30% więcej krwi. Nie wiem, od jak dawna, chyba mniej więcej od 1,5-2 tygodni, mam wrażenie, że moje serce czasem (raz na dzień albo raz na dwa dni nawet), bije jakby o ułamek sekundy później i przez to potem zadudni o wiele mocniej niż zwykle, jakbym dopiero co przebiegła 500 metrów na czas, no wiecie tak, jakby chciało wyskoczyć z piersi. Oczywiście jutro powiem o tym lekarzowi, ale miałyście coś takiego może?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558448 przez klauduska89
patka1603 też poproszę o zaproszenie - www.facebook.com/klaudia.cieslak.7
Co do bicia serca to wydaje mi się że moje działa ze zdwojoną siła, mam wrażenie tak jakby dużo mocniej biło :) Ostatnio jak mnie mąż przestraszył to przez pół godziny tak mi waliło serce że się uspokoić nie mogłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558458 przez patka1603
ahh te nasze serca zawsze z nimi jakieś problemy hehhe... ja zgłaszałam mojemu ginowi że moje serce bije jak szalone i powiedział mi że to naturalne, że nasz organizm tak przystosowuje się do zmian związanych z ciąża. a poza tym czytałam że objętość krwi się zwiększa a to tez na pewno ma wpływ na bicie serca. na szczęście ciśnienie mam niskie wiec się nie martwie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558468 przez Magda-87
Moja wizyta dopiero za 3 tyg. :( i mam nadzieję, że szybko zleci bo strasznie się martwię czy wszystko ok.

U mnie dzisiaj też ładna pogoda, słonko świeci i aż dostałam zapał do pracy :) Choć teraz musiałam zrobić chwilkę odpoczynku, bo zauważyłam że ostatnio bardzo szybko się męczę :dry:

Patka co do zębów to słyszałam, że kobietom w ciąży szybciej psują się zęby. Ale nie wiem czy to prawda czy jakiś kolejny mit. Dla pocieszenia moją koleżankę też w ciąży bolały zęby choć wszystkie miała zdrowe i teraz kiesy urodziła też wszystko z nimi ok. Więc nie wiem od czego to zależy, że bolą a są zdrowe :(

Dziewczyny mam takie pytanie - bo gdzieś już chyba o tym pisałyście ale nie mogę znaleźć :( - jak radzicie sobie z zaparciami bo mnie ostatnią męczą a wizyta dopiero za 3 tyg. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558470 przez klauduska89
tak wczoraj rozmawiałyśmy o wyprawkach dla naszych maluchów...ja jeszcze po sklepach z ubrankami nie chodziłam bo po pierwsze nie znam płci maleństwa, a po drugie wiem że nie będę się mogła oprzeć tym ślicznym ubrankom i będę kupowała wszystko co mi się spodoba. No ale dziś weszłam na stronę 5-10-15, dziewczyny jakie tam są śliczne bodziaki w promocji :ohmy: Napatrzeć się na te cudeńka nie mogę i jutro chyba ruszę do naszego 5-10-15 na małe zakupy:) Będę wybierała ubranka neutralne, żeby i dla dziewczynki i dla chłopca były dobre:) No to się chyba zacznie szał zakupów...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558474 przez klauduska89
sposób na zaparcia-suszone śliwki. Jeszcze nie próbowałam ale dziewczyny mi tak polecały:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558489 przez cukierecek27
Łoo masakra wystarczy jeden - dwa dni nie być tutaj i tyyyyyle zaległosci. :woohoo:
O serduszku też czytałam że zwiększa się ilość krw w obiegu o ile dobrze pamiętam to 1,5 do 2 litrówno więc serducho ma co robić stąd te nasze bicia serca takie inne. Meczyc sie tez szybko mecze i troche mnie to denerwuje bo niespokojny duch jestem latam z miejsca na miejsce a tu trzeba zwolnić.. bo inaczej dochodzi do zawrotów głowy... a po co mi to :unsure:
Ja na wizyte czekam z niecierpliwoscia a ona juz tuuz tuż bo za dwa dni i emocje coraz silniejsze do usg prenatanego tez juz blisko- wkońcu :ohmy: ... co do usg to sie zastanawiam... bo pani doktor mnie na nie zapisała nie mówiąc nic o kosztach, a jeżeli za coś mam płacić mówi mi to wczesniej, może beda na NFZ? tylko ze nie jestem w grupie tzw.ryzyka, ale rozwieje sobie te watpliwosc na wizycie

widziałam że ruszył temat wyprawek.. a ja ciągle w kropce hehe chetnie bym ruszyła na zakupy by nie miec wszystkiego na raz pozniej ...ale mętlik w glowie od czego zaczac...

W końcu dostałam powera do porzadkow w domu. Licze że wiosna juz całkiem niedługo zawita, dziś pogoda całkiem całkiem więc moze.... :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558494 przez patka1603
ja jem naturalny błonnik takie płatki. są np w biedrące "just fit" i Auchan. jem albo suche jako przekąskę albo z jogurtem itp. jak kto woli. a śliwek nie ciepie-w każdej postaci
blueberry-crush.blogspot.com/2012/07/bonnik-just-fit.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558507 przez cukierecek27
Ja też mam ten błonnik :)) chociaz nie trzeba siegac po słodkiejak sie "coś" chce. Wlasnie sie w pracy przymierzam by go wszamać z jogurtem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558510 przez patka1603
dokładnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558519 przez Gro-szek
Ja słyszałam żeby na noc zalać śliwki ciepłą wodą. Rano wypić wodę i/lub zjeść śliwki. Można też dolać ciepłej wody żeby lepiej smakowało.
Ja jeszcze nie próbowałam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558528 przez cukierecek27
Gro-szek napisał:

Ja słyszałam żeby na noc zalać śliwki ciepłą wodą. Rano wypić wodę i/lub zjeść śliwki. Można też dolać ciepłej wody żeby lepiej smakowało.
Ja jeszcze nie próbowałam...



Też to gdzieś czytałam ale chyba się nie odważe ... juz teraz nie jest tak zle jak bylo wczesniej.. :laugh: chyba ze znow mnie złapie mocniej .. :dry: nie bedzie wyjscia smakuje czy nie trzeba bedzie działać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558531 przez klauduska89
no ja właśnie też miałam spróbować ten sposób ze śliwkami ale jakoś nie bardzo mogę się do tego przekonać...śliwki lubię ale jedynie świeże, a nie jakieś mrożone, suszone czy co tam jeszcze jest :dry: No ale jak już naprawdę te zaparcia nie będą dawały mi spokoju to się jakoś zmuszę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558538 przez MamaBąbelka
No ja na jutrzejszą wizytę nie czekam jakoś wybitnie, bo to zwykła na NFZ i usg tam nie mam :).

Co do serca, to ja wiem, że może silniej bić i to jest normalne, ale nierówne bicie to raczej nie jest już normalne, zobaczymy jutro.

Ja też słyszałam o śliwkach, sama nie mam z tym wielkiego problemu, wiem, że skutecznie działa kawa, ale większość z Was jej chyba wcale nie pije w ciąży. Ja rzadko, ale czasem pozwalam sobie na lekką latte.

Dziewczyny, a co sądzicie o wróżeniu płci z różnych rzeczy, wyglądu brzucha czy apetytu na określone smaki? Ja generalnie jestem przesądna i nie wierzę w takie ludowe mądrości. Jakie znacie metody na odgadnięcie płci? Mnie najbardziej bawi właśnie to, że rzekomo córka odbiera urodę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl