BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #558558 przez patka1603
ja w takie rzeczy nie wierze, ale słyszałam właśnie o urodzie i o różnych apetytach w zależności od płci . a co do wizyty to ja chodzę na fundusz i jak narazie mam usg na każdej wizycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #558567 przez cukierecek27
Mi się tam też nie chce wierzyc w takie cuda... ja usg też miałam jak narazie zobaczymy czy bede miała w czwatek jak ide w poniedziałek na te usg prentalane. Nie ukrywam miło by było jakby spojrzała :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558597 przez patka1603
www.facebook.com/groups/549884215030159/ poród-dziewczy ny zachęcam do dodawania opini

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #558622 przez patka1603
Poznanie płci jeszcze nienarodzonego dziecka jest dla niektórych rodziców bardzo ważne. Chcemy od razu zacząć przygotowania na przyjście na świat potomka, poprzez przygotowanie pokoju, zakup ubranek czy wybranie imienia. Oczywiście możesz poznać płeć dziecka dzięki badaniom USG, jednak są na to również inne sposoby. Może nie tak pewne, jednak stare jak świat.
1.Chiński kalendarz płci dziecka (chiński kalendarz księżycowy)

Według opowieści, chińscy naukowcy zebrali dane wielu matek dotyczące ich wieku i miesiąca poczęcia dziecka a następnie zrobili wykres. Wykres ten pomaga zarówno w planowaniu płci, jak i w określeniu płci dziecka już poczętego. Przykładowo, jeśli kobieta chce mieć dziewczynkę i ma 25 lat, wówczas wykres wskazuje, że powinna począć w styczniu, kwietniu maju lub lipcu. Wykres został sporządzony około 700 lat temu i opiera się na danych kobiet pochodzących w 99% z Chin.

2
Metody babci

Podczas ciąży z pewnością już słyszałaś kilka wskazówek dotyczących rozpoznawania płci dziecka. Przykładowo, niektórzy ludzie twierdzą, że płeć dziecka będzie taka na jakie jedzenie masz ochotę (słodkie - dziewczynka, kwaśne i ostre - chłopak). Poniżej kilka innych wierzeń:

- Częste poranne nudności = dziewczynka
- Suche ręce = chłopiec
- Brzuch jest nisko = chłopiec
- Huśtawka nastrojów = dziewczynka
- Spanie na prawym boku = dziewczynka
- Poczucie ociężałości, niezdarność = chłopak
- Pierwszy ruch dziecka z lewej strony = chłopak, z prawej = dziewczynka
- Brzuch jest czubaty i wypukły = chłopak, brzuch rozlany na boki, płaski = dziewczynka
- Ładna cera, poprawa urodzy = chłopak (dziewczynka przeciwnie, ona odbiera nam urodę)

Większość tych wierzeń jest jednak wyssana z palca a ich skuteczność to 50%.
3
Wahadełko

Wróżenie z wahadełka polega na przytrzymaniu zwisającego łańcuszka z obrączką nad brzuchem, dokładnie w miejscu gdzie znajduje się w danej chwili dziecko. Jeśli wahadełko będzie się kręciło w kółko wówczas będzie to chłopak, zaś jeśli będzie się huśtało na boki wówczas mamy dziewczynkę. Skuteczność tej wróżby to oczywiście 50%.




heheheehe :laugh: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558667 przez cukierecek27
No niezłe niezłe hehehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558671 przez Gro-szek
Patka fajnie że zebrałaś te rzeczy do kupy...
Mi z kalendarza chińskiego wychodzi dziewczynka :)
A według metody drugiej: ciężko określić :) zobaczymy :)
Teraz wizytę mam na 19tego może coś masze maleństwo pokaże :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558679 przez patka1603
hehe, no ja cały czas się łudzę że może juto poznam płeć, choć sama nie wiem czy jest taka możliwość na tamtym sprzęcie usg. Jestem w tej kwestii bardzo niecierpliwa a wszystko przez to że na prenatalnych lekarz wspominał że może być chłopiec choc pewności nie ma a u nas w rodzinie był by to ewenement

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558686 przez cukierecek27
No ja wedle tego chinskiego cudu ... bede mieć dziewczynkę , a tak wogóle to coś jakoś mnie do tej dziewczynki przekonuje ale sama nie wiem co a czy prawidłowo może jakimś cudem niedlugo sie okaże hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #558688 przez EwelinaB87
ja dzisiaj po wizycie, wszystko gladko wyniki w normie i waga na szczescie 0,5kg w gore:P
czy wam lekarka tez probuje mierzyc tetno dzidziusia przez urzadzenia z brzucha?
Mi juz dwa razy jednak za żadnym razem sie nie udalo.
USG robi za kazdym razem, ale nie widze go i nie daje rzadnych zdjec dlatego usg bede miec dopiero 25marca w 20tc na polowkowym, wtedy tez mam nadzieje dowiem sie co tam we mnie siedzi:P

Co do ciuszkow bylam dzisiaj w pepko tam ciuszki kosztuja po kilka zlotych nie znam ich skladu itd, ale widac dla kazdej kieszeni cos sie znajdzie, ja mam zamiar raczej kupic wiecej ciuszkow na 70-75cm a najmniejsze na 62cm.
Narazie tylko ogladam nic nie kupuje.. czekam na plec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #558700 przez patka1603
ewelina fajnie że wszytko w porządku, mi lekarz jak narazie nic takiego nie robił a na czym to polega hmm?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558704 przez cukierecek27
EwelinaB87 napisał:

ja dzisiaj po wizycie, wszystko gladko wyniki w normie i waga na szczescie 0,5kg w gore:P
czy wam lekarka tez probuje mierzyc tetno dzidziusia przez urzadzenia z brzucha?
Mi juz dwa razy jednak za żadnym razem sie nie udalo.
USG robi za kazdym razem, ale nie widze go i nie daje rzadnych zdjec dlatego usg bede miec dopiero 25marca w 20tc na polowkowym, wtedy tez mam nadzieje dowiem sie co tam we mnie siedzi:P

Co do ciuszkow bylam dzisiaj w pepko tam ciuszki kosztuja po kilka zlotych nie znam ich skladu itd, ale widac dla kazdej kieszeni cos sie znajdzie, ja mam zamiar raczej kupic wiecej ciuszkow na 70-75cm a najmniejsze na 62cm.
Narazie tylko ogladam nic nie kupuje.. czekam na plec


Super że wszystko w porządku! oj sie posypia posty w tym tygodniu z aktualnymi informacjami od lekarzy z tego co pamietam kilka wizyt sie jeszcze szykuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558705 przez Gro-szek
Jak już coś będziesz wiedziała to mam nadzieje że nam się pochwalisz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558711 przez patka1603
dziewczyny a teraz usg to już tylko przez brzuch, tak?!
no w końcu II trymestr! słyszałam że lekarz nie powinien już robić usg dopochwowo ze względu na dziecko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #558714 przez Monix
hello laski :) Ło matko ile tematów poruszonych :P W sumie to dziś mam lenia i nie mam weny do odpisywania :P

Własnie zajadam się kapustą kiszoną (znowu!) żyć bez niej nie mogę :lol:

Ja też jutro mam wizytę. Odbieram wyniki testu pappa i dowiem się czy moje dzieciątko jest chore czy nie. Stres jest i to ogromny!

Ewelina moim dzieciakom mierzy lekarka tętno na każdej wizycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558716 przez EwelinaB87
no badanie detektorem tetna.
www.volos.com.pl/?zobacz-filmik,30
niestety albo jest stary albo faktycznie dzidzius nie lubi sie chwalic.
Troszke zaczyna mi doskwierac brak wiedzy o plci, ale jakos wytrzymam te poltora miesiaca!
ja odkad mialam prenatalne w 12tc mam przez jamy brzuszne usg robione.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl