BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

11 lata 2 miesiąc temu #587000 przez iwonta_kg
No to tak:

Gosia kup sobie Prenalen, zrób syrop z cebuli, pij mleko z masłem miodem i czosnkiem i psikaj do nosa wode morska. Powinno przejść. Aha i jeszcze inhalacje. Woda z solą. Koniecznie wrzątek.

Biedroneczka ja budze sie w nocy i łapię sie na tym ze mam nogi podkurczone pod brzuch a nie powinno sie tak spac. Takie mam wrażenie ze gniotę brzuch. I troche boli jak sie obudze.

Co do badań to martwię sie jednym. Nie mialam robionego HBs. To są te badanie związane z wątroba czy cos takiego. To chyba sie robi w każdej ciąży prawda? I powinno byc zrobione do 14 tygodnia a ja jestem w 15. Lekarz nie kazał robic zadnych badań... Wy miałyście hbs? :unsure:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #587007 przez Villemo
Kasia :] napisał:

Villemo : Widzę, że Ty jesteś z Krakowa i termin masz podobny do mojego. Może spotkamy się na "porodówce" :laugh: Wybrałaś już szpital? Ja planuję Ujastek (o ile nic się nie zmieni w tym temacie)


Na porodówce chyba nie chociaż kto wie ale na lodach jak się zrobi cieplej nie mam nic przeciwko. Ja tak naprawdę jestem spod Krakowa. Klaudiuszka rodziłam tu na nowoczesnej porodówce: www.szpital-bochnia.pl/ byłam super zadowolona z opieki pomimo, że wszyscy krytykowali dlaczego nie w Krakowie. Na początku ciąży leżałam też w tym szpitalu, lekarza prowadzącego mam z poradni przyszpitalnej który pracuje w tym szpitalu także teraz rodzić też tam zamierzam. O Żeromskim mam bardzo złe zdanie, Ujastek warunki super, rodziła moja kuzynka była bardzo zadowolona ale niestety już gorzej ze sprzętem jeśli chodzi o ratowanie życia maluszka więc w razie jakichkolwiek komplikacji, przedwczesnego porodu przeważnie przewożą na Kopernika.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #587008 przez Villemo
Iwonta ja HBS miałam robione po pierwszej wizycie a na ostatniej HCV. Popatrzyłam w starą kartę ciąży i przy Klaudiuszku miałam za to robione dopiero w 20 tc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587015 przez Villemo
kalina napisał:

Gosia mi lekarka kazala brac wode morska w sprayu do nosa. i lipe na noc na wygrzanie. mozna tez miodzik i soczek malinowyi cytrynke . jakby jeszcze gardlo bolalo to plukanie woda z sola. mnie postawilo na nogi. ty lepiej od razu sie grzej bo ja katar olalam i szybciutko mnie bardziej rozlozylo. niestety nasz organizm oslabiony i kiepsko sie broni:-\

biedroneczko ja tez cos zle spie. jakos tak sie ukladam w nocy ze rano budze sie z bolem brzucha. chyba go za bardzo rozciagam bo najlepiej spi mi sie na plecach.

niagara dzieki za wpisanie:-)


Ja też mam ból brzucha z rana ale to od przepełnionego pęcherza tak to jest jak się w nocy nie chce wstać na siku :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587039 przez Villemo
niagara napisał:

kalina napisał:

izula dziwne te wynki wyszly. moze faktycznie cos pomylili bo jak mialam robione kiedys zwykle i wyszlo kiepsko to nastepny mialam mocz na posiew po to zeby wiedzieli co to za bakterie sa bo to badanie dokladniejsze od zwyklego. nie jestem lekarzem ale cos jest nie tak. zreszta okaze sie wnet jak dostanieesz drugie wyniki. trzymam kciuki za to zeby bylo ok:)a moze by tak jutro do lekarza rodzinnego po zwolnienie? po co sie meczyc w pracy. zimno jest, jeszcze cie przywieje bardziej

ja dzis dla odmiany nawet apatyt mam, za to musiala mnie pani na spacerze ratowac butelka wody bo prawie zemdlalam. i dzis maz sie dowiedzial ze bez niego nigdzie sie nie ruszam. musi sobie przypomniec zasady pierwszej pomocy- tak w razie czego:)

niagara a mnie wpiszesz? 28 lat, krakow, termin 13.09?


Tabelka została zaktualizowana :laugh:

Byliśmy dzisiaj z mężem oglądać wózki. Chcieliśmy przymierzyć się do tego, co mi się podoba, ale baba w sklepie była tak wredna i nie miła, że nic z niej nie szło wyciągnąć :angry: Dowiedziałam się tylko, że w sklepie kosztuje 600zł więcej, niż przy zamówieniu online, a i tak na miejscu nie mają :dry:

Jak tam samopoczucie dziewczyny? Szczerze, ja w ogóle nie czuję, że jestem w ciąży. Moim jedynym objawem jest rosnący brzuszek ;)


Ja swój oglądałam w realu a kupowałam przez internet prosto od producenta bo faktycznie różnice w cenie kosmiczne a w dodatku po sklepach sprzedają gołe... jak zamawiałam od producenta to w komplecie dostałam wszystko począwszy od foli przeciwdeszczowych, po moskitiery i parasolkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587126 przez biedroneczka39
Dzien dobry kochane. Leze sobie w lozeczku pod kocykiem I wypoczywam po sniadanku ktore mi przygotowal moj kotek ;) Cos spiaca jestem pomimo ze dobrze dzis spalam. Moze to przez te sniegi ktore zawitaly dzis do Angli.We srode ide na pierwsza wizyte z polozna. Tu w Angli pierwsza wizyta dopiero w 3 miesiacu...w ogole wszystko jest inaczej ale da sie zyc ;)
A jak wam mija poranek?


<3 Oliwia i Alicja <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #587138 przez Kasia :]
biedroneczko: Ja dzisiejszej nocy myślałam, że oszaleję :( Dwa razy wstawałam siku, zasnęłam dopiero koło pierweszej, i do rana z boku na bok. Nie mogę się w ogóle ostatnio wyspać, a dziś to już była męczarnia :( Bolą mnie nogi jak ich nie wyprostuję, a jak je wyprostuję, to za bardzo naciąga, brzuch...robi się twardy i też zaczyna boleć. Więc z dwojga złego wybieram te nogi...i męczę się do rana :(

iwonta_kg: Miałam badanie HBs na samym początku. Tak samo jak Toksoplazmoze i odczyn Wassermana. Nie miałam jeszcze HCV, ale to być może tak jak mówi Villemo można zrobić później.

Villemo: Z tą porodówką to tak przysłowiowo napisałam. Prędzej na oddziale :) Jak tylko wiosna w pełni do nas zawita, to bardzo chętnie wybiorę się z Tobą na spacerek :) Moja kuzynka rodziła też niedawno na Ujastku i jak zaczęły się komplikacje, to Dzidziusiowi owszem pomogli, ale ona nie mogła być z nim na sali. Dopiero po przewiezienu do Prokocimia, bo tam mają warunki na to. Powiem Ci, że ile szpitali, tyle zdań na ich temat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587232 przez nefeli
Iwonta apropo spania ja sie doczytalam ze mozna w ciazy spac na brzuchu,jesli kobiecie wygodnie i uwaza sie ze jest to wrecz dobre dla dziecka,ja zawsze spie na brzuchu,ale teraz w ciazy jakos nie umiem tak zasnac,ale tez mam nogi podkurczone i spie jakby na wpol brzuchu,wiec go tez jakos przygniatam.
A jesli chodzi o badania to mozesz je zrobic i w 16tyg i kiedy chcesz jesli bys miala zapalenie watroby to i tak na czas ciazy to nic nie zmienia tylko musialabys robic czesciej badania,dla wlasnego spokoju idz zrob to badanie zeby wiedziec,ale nie ma powodu do obaw:)
Hej mam takie do Was pytanie jak wasze podejscie do szczepienia dzieci? Ja swojego drugiego nie chce szczepic i czytam wlasnie na ten temat ksiazki,zostala mi jeszcze wizyta u pediatry ktory nie jest zacofany w pogladach i nie ukrywa prawdy o szczepionkach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587242 przez Villemo
nefeli napisał:

Iwonta apropo spania ja sie doczytalam ze mozna w ciazy spac na brzuchu,jesli kobiecie wygodnie i uwaza sie ze jest to wrecz dobre dla dziecka,ja zawsze spie na brzuchu,ale teraz w ciazy jakos nie umiem tak zasnac,ale tez mam nogi podkurczone i spie jakby na wpol brzuchu,wiec go tez jakos przygniatam.
A jesli chodzi o badania to mozesz je zrobic i w 16tyg i kiedy chcesz jesli bys miala zapalenie watroby to i tak na czas ciazy to nic nie zmienia tylko musialabys robic czesciej badania,dla wlasnego spokoju idz zrob to badanie zeby wiedziec,ale nie ma powodu do obaw:)
Hej mam takie do Was pytanie jak wasze podejscie do szczepienia dzieci? Ja swojego drugiego nie chce szczepic i czytam wlasnie na ten temat ksiazki,zostala mi jeszcze wizyta u pediatry ktory nie jest zacofany w pogladach i nie ukrywa prawdy o szczepionkach.


Nefeli ja jestem zagubiona w temacie sama nie wiem już co jest prawdą a co zwykłą walką koncernów farmaceutycznych... O jakie konkretnie szczepienie Ci chodzi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587247 przez Villemo
Kasia :] napisał:

biedroneczko: Ja dzisiejszej nocy myślałam, że oszaleję :( Dwa razy wstawałam siku, zasnęłam dopiero koło pierweszej, i do rana z boku na bok. Nie mogę się w ogóle ostatnio wyspać, a dziś to już była męczarnia :( Bolą mnie nogi jak ich nie wyprostuję, a jak je wyprostuję, to za bardzo naciąga, brzuch...robi się twardy i też zaczyna boleć. Więc z dwojga złego wybieram te nogi...i męczę się do rana :(

iwonta_kg: Miałam badanie HBs na samym początku. Tak samo jak Toksoplazmoze i odczyn Wassermana. Nie miałam jeszcze HCV, ale to być może tak jak mówi Villemo można zrobić później.

Villemo: Z tą porodówką to tak przysłowiowo napisałam. Prędzej na oddziale :) Jak tylko wiosna w pełni do nas zawita, to bardzo chętnie wybiorę się z Tobą na spacerek :) Moja kuzynka rodziła też niedawno na Ujastku i jak zaczęły się komplikacje, to Dzidziusiowi owszem pomogli, ale ona nie mogła być z nim na sali. Dopiero po przewiezienu do Prokocimia, bo tam mają warunki na to. Powiem Ci, że ile szpitali, tyle zdań na ich temat.


No tak myślę, że najważniejsze, żeby przyszła mamusia miała zaufanie do szpitala, żeby miała poczucie, że jest w rękach fachowców którzy zrobią wszystko co w ich mocy, żeby było dobrze.

Z której części Krakowa jesteś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587269 przez Villemo
biedroneczka39 napisał:

Dzien dobry kochane. Leze sobie w lozeczku pod kocykiem I wypoczywam po sniadanku ktore mi przygotowal moj kotek ;) Cos spiaca jestem pomimo ze dobrze dzis spalam. Moze to przez te sniegi ktore zawitaly dzis do Angli.We srode ide na pierwsza wizyte z polozna. Tu w Angli pierwsza wizyta dopiero w 3 miesiacu...w ogole wszystko jest inaczej ale da sie zyc ;)
A jak wam mija poranek?


U mnie też dzisiaj śpiąco. Ja mam ciśnienie niskie jak sięga 90/60 to już są wyżyny. A że ciśnienie atmosferyczne też leci w dół no to i mi głowa odpada i spać się chce.

Coś mi się brzuch dzisiaj stawia od rana, chyba czeka mnie nospa i leżenie :huh: :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587386 przez iwonta_kg
Hej... Nie wiem od czego zaczac. Poprostu ręce opadają.. W kołobrzeskim szpitalu znowu cos złego sie stalo. Dziewczyna 19 lat kilka dni po terminie zgłosiła sie do szpitala i nie mogla urodzić naturalnie i zrobili jej poród kleszczowy. Od tamtej pory jest w śpiączce... Cesarki nie mogli zrobić bo dziecko juz w kanale rodnym... Brak mi slow na ludzi którzy tam pracują! To jest chore co sie tam dzieje! Kobieta ktora napisała artykuł o tej dziewczynie prosi żeby napisac do niej swoje przeżycia na oddziale w trakcie porodu. Chyba sie do niej odezwę...



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587388 przez agilla.r
znowu mialam 5 stron zaleglosci;) w weekend jakos aktywniej spedzam czas niz w tygodniu i potem w poniedzialek czytam pol ranka co u was slychac :)
W piatek w koncu badania:)) widze ze kilka z Was tez w najblizszych dniach wybiera sie do lekarza wiec zycze powodzonka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #587407 przez Villemo
iwonta_kg napisał:

Hej... Nie wiem od czego zaczac. Poprostu ręce opadają.. W kołobrzeskim szpitalu znowu cos złego sie stalo. Dziewczyna 19 lat kilka dni po terminie zgłosiła sie do szpitala i nie mogla urodzić naturalnie i zrobili jej poród kleszczowy. Od tamtej pory jest w śpiączce... Cesarki nie mogli zrobić bo dziecko juz w kanale rodnym... Brak mi slow na ludzi którzy tam pracują! To jest chore co sie tam dzieje! Kobieta ktora napisała artykuł o tej dziewczynie prosi żeby napisac do niej swoje przeżycia na oddziale w trakcie porodu. Chyba sie do niej odezwę...


Możesz wysłać linka do tego artykułu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #587410 przez Kasia :]
Villemo : Ja też nie jestem z Krakowa. Mieszkam 4 km od Kalwarii Zebrzydowskiej, tak że bliżej miałabym do szpitala w Wadowicach. Jednak nie wzbudza on we mnie zaufania niestety. Dlatego wybrałam Ujastek. Mój lekarz zresztą jest związany z tym szpitalem...jakiś taki komfort psychiczny chyba mam dzięki temu :)
Droga do szpitala z mojej miejscowości zajmie nam min 50 min :/ To moje pierwsze Maleństwo i koleżanka mnie uspakaja, żebym się tym nie martwiła, bo na pewno zdążę na czas dotrzeć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl