BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

11 lata 3 miesiąc temu #528148 przez agilla.r
cześć dziewczyny, tak Was podglądam więc postanowiłam się przywitać no i pogratulować ;)
ja też zobaczyłam 2 kreseczki:))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528182 przez agamo
Dobra dziewczyny potrzebuje troche pomocy Bo cos mi sie nie podobalo w terminie porodu i terminie w ktorym tygoniu jestem w ciazy Wyczytalam ze jesli lekarz liczy ciaze od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki to wylicza 40 tygodni ciazy do dnia porodu Natomiast jesli wylicza wiek ciazy z usg czyli od zaplodnienia to wylicza 38 tygodni ciazy. Czy to prawda? No bo mialam taki maly problem okres mialam w pazdzierniku, w listopadzie dostalam plamien bardzo slabych no i pozniej w grudniu juz bez okresu Lekarz stwierdzil ze musi zrobic usg i z usg mu wyszlo ze dzidzia jest wielkosci na 5 tygodni i 3 dni. Wiec wychodzi na to ze to nie byly plamienia w listopadzie tylko okres Problem w tym ze liczac od listopadowego okresu powinnam byc dwa tygodnie wiecej w ciazy a z usg jestem dwa tygodnie mniej Wiec sama nie wiem jak mam liczyc w ktorym tygodniu jestem!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528223 przez iwonta_kg
Mysle ze powinnas liczyc od dnia zapłodnienia. Czyli z usg. Jest to bardziej dokładne. Ale z terminem porodu jest dwa tygodnie do przodu albo do tylu takze mysle ze mozesz sobie policzyć 38 tygodni. Ja mam 10 dni różnicy w porodzie. Z usg mi wychodzi 13 września a z miesiączki 3 września. Ale ani tego nie urodze ani tego;) umawiam sie na cesarke na 4 września:)

Witaj agilla:) milo Cie poznac:) gratulacje z powodu dwoch kreseczek:)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528235 przez agilla.r
dziewczyny a w którym tygodniu OM byłyście u lekarza? bo po waszych suwaczkach nie mogę się doliczyć bo właśnie nie wiem czy macie ustawione od miesiączki czy od usg?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528248 przez iwonta_kg
Ja najpierw mialam po miesiączce ale potem zmienilam na usg.

U mnie były dwa tygodnie różnicy.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528274 przez agilla.r
ja byłam u lekarza w 5 tyg od miesiączki i było widać dopiero sam pęcherzyk. ostatni okres miałam 7 grudnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528314 przez iwonta_kg
Ja mialam ostatnią @ 27 listopada. Z miesiączki by mi wychodził teraz jakos 7 tydzień.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528349 przez Villemo
Ja mam ustawiony suwaczek licząc od daty ostatniej miesiączki bo takim terminem się posługuje mój lekarz. Termin porodu zarówno licząc od owulacji jak i ostatniej miesiączki na 5 września. Ostatnia miesiączka 1 grudnia, owulacja podejrzewam, że 13 grudnia w każdym cyklu mocno dawała mi się we znaki później już na bank nie mogłam zajść w ciążę ;-) cykle 26 dniowe. Ciekawe jaki wyjdzie termin z usg. W pierwszej ciąży co do dnia pokrywał się z tym według OM a i tak mały musiał być wyganiany ze swojego mieszkanka 8 dnia po terminie. :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528410 przez niagara
agilla.r gratulacje!
Ja miałam ostatnią @ 28 listopada i od tego dnia mam ustawiony suwaczek. Termin z @ wychodzi mi na 5 września z usg jest różnica 2 dni-3.09. U lekarza byłam w 6 tygodniu ciąży.
Martwią mnie jednak dziwne plamienia, niewielkie co prawda, ale zauważam je od kilku dni. Lekarz przepisał mi duphaston i mówi, żeby się nie martwić- łatwo mu powiedzieć... Z tego co zrozumiałam to mam jakiś problem jest z kosmówką. Co o tym myślicie? Na następną wizytę idę w czwartek i cały czas myślę o tym co wyjdzie na usg...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #528458 przez iwonta_kg
niagara napisał:

agilla.r gratulacje!
Ja miałam ostatnią @ 28 listopada i od tego dnia mam ustawiony suwaczek. Termin z @ wychodzi mi na 5 września z usg jest różnica 2 dni-3.09. U lekarza byłam w 6 tygodniu ciąży.
Martwią mnie jednak dziwne plamienia, niewielkie co prawda, ale zauważam je od kilku dni. Lekarz przepisał mi duphaston i mówi, żeby się nie martwić- łatwo mu powiedzieć... Z tego co zrozumiałam to mam jakiś problem jest z kosmówką. Co o tym myślicie? Na następną wizytę idę w czwartek i cały czas myślę o tym co wyjdzie na usg...


Ja tez mam plamienia od czasu do czasu. Dzwonilam do swojego lekarza ale powiedział ze to normalne. Ze takiego koloru moge miec uplawy. A wiem ze to uplawy bo są ze śluzem.

Ostatnią miesiączkę mialam 27 listopada i mam termin na 3 września.
Z usg na 13 września.
Ty masz na 5 z @, a na 3 z usg z tego co zrozumiałam;)
nasze dzieci są różnej wielkości jak wynika z usg;)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #529486 przez agamo
A wiec ja okres mialam 13 listopada wiec termin by wypadal na 20 sierpnia - wiec odpadlabym z wrzesnioweczek.
Natomiast z usg termin na 3 wrzesnia! No ale tak naprawde to sie okaze kiedy malenstwo samo zdecyduje sie pokazac!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #529492 przez Xianghua
Mamusie - mialam dzisiaj moje pierwsze usg!
widzialam moja fasolke i pulsujace malusienkie serduszko :laugh:
dzidzius ma ok. 4 tygodni czyli dokladnie sie zgadza od ostatniej owulki :)
EDIT: z terminu ostatniej miesiaczki leci siodmy tydzien :)
nastepne usg 14go lutego :D
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #529647 przez iwonta_kg
4 tygodnie i serce już biło???? ja byłam w 5 tygodniu i jeszcze za wcześnie było żeby posłuchać. ale fotka ładna :) mam podobną.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #529667 przez Xianghua
cztery tygodnie od zaplodnienia czyli siodmy tydzien mi leci z OM.
a serducho zaczyna bic w trzecim tygodniu od zaplodnienia czyli szostym liczaz od ostatniej miesiaczki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #529683 przez Villemo
:-) Jak się macie dziewczyny?

Ja dziś po raz pierwszy w tej ciąży wisiałam rano nad kibelkiem. Ojjj mdliło strasznie. Potem przypomniałam sobie, że mam sok imbirowy którego zwykle używałam do piwa a coś mi się obiło o uszy, że imbir łagodzi mdłości. Rozcieńczyłam go z wodą mineralną i po wypiciu poczułam ogromną ulgę która trwa nadal. :blink:

Xianghua - super wieści! Cieszę się razem z Tobą i mam nadzieję, że będą wyskakiwać kolejne mamuśki z takimi wieściami.

Sama się troszkę stresuję. Miałam usg robione w 5 t 2 dniu ciąży (licząc od ostatniej miesiączki), nie było widać akcji serduszka a pęcherzyk mierzył 8,5 mm. W ogóle jestem troszkę zła na lekarza, że zrobił tak wczas bo teraz myślę, rozmyślam martwię się. Niby powiedział, że spokojnie, że jeszcze za wczas na serduszko ale same wiecie jak to jest... Poprzednim razem miałam pierwszy raz usg robione w 10 tc dzidzia miała wtedy 3 cm i pięknie biło serducho.

Ja nie mam puki co żadnych plamień, za to mnóstwo białej wydzieliny. Teoretycznie lekarz przepisał mi 2 X dziennie luteinę dopochwowo i 1X dziennie duphaston. Ale tłumaczył, że wszystko jest w porządku i to tak na wszelki wypadek bo to tylko hormony i nie zaszkodzą a pomóc mogą. Ostrzegł, że mogą się po nim nasilić wymioty i mdłości. Myślałam i w końcu zdecydowałam, że skoro nic się nie dzieje to nie będę brać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl