BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wegetarianki,weganki !!!!

11 lata 2 miesiąc temu #553664 przez nefeli
Mirella nie wstawiam zdjec swojego dziecka do netu :( przykro mi!Ale tworzyliby ladna pare z Klaudia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #553676 przez nefeli
Mam pytanie czy ktoras z mam karmila swoje niemowle od urodzenia do np.6miesiaca mlekiem innym niz modyfikowane,innym niz krowie? Naturalnie jesli sama nie miala mozliwosci karmienia z jakichkolwiek powodow.Gdzie sa WEGE-Mamusie? Poszukujemy wege Mam z ciekawymi pomyslami jak odzywiac malego wegetarianina!!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #553697 przez Mirella
Nefeli nawet na minutkę? ustalimy godzinę, wstawisz i zaraz usuniesz, my tak na staraczkach robimy.

Ja karmiłam piersią, a potem mm, więc w tym temacie nie pomogę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #556354 przez Mirella

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558266 przez nefeli
Super z checia poczytam jak mdlosci mi na to pozwola :),nawet sluchanie czy czytanie o jedzeniu doprowadza mnie do silniejszych mdlosci :( Mirella ja tez bym chciala karmic piersia,oczywiscie dla dobra malenstwa,oby sie to udalo. Buzka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #558320 przez Mirella
a niby dlaczego miałoby się nie udać? Nie daj się zwariować, podobno problemy kobiet z karmieniem piersią pojawiły się jak wymyślono butelki smoczki i mm, propaganda i tyle. Kiedyś to było bardzo sporadyczne, teraz bardzo częste. Co te reklamy z nami robią? Najlepiej nie czytaj o tym za dużo tylko wmawiaj sobie, że dasz radę :) Buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #559099 przez anyanka
Hej! Nefeli ja raczej nie pomogę bo tez najpierw karmiłam piersią a potem naprzemiennie piersią i mm (
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
) Mogę polecić wegedzieciak.pl , tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania :) Mi bardzo pomogły :) Po za tym tj pisze Mirella nie wmawiaj sobie ze nie dasz rady karmić! Głowa do góry! I oby Ci te mdłości przeszły - ja miałam przez pierwszą połowę ciąży masakra to była i zgaga do tego ech

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #559975 przez nefeli
dzieki Anyanka to fakt mdlosci powalily mnie zupelnie z nog,nie odpuszczaja na minute,z domu wyjsc nie moge a przeciez trzeba funkcjonowac :) i co najgorsze mezowi i syniowi obiad ugotowac-z tym jest super problem.
Znalazlam w swoich madrych ksiegach mleko ryzowe ale kurcze to jakas masakra zeby samemu je robic,hm no nie wiem,poki co modle sie o mozliwosc karmienia,bo tym razem mm chcialabym uniknac.Caluski dla Was dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #559994 przez Mirella
Nefeli, a Ty nie karmiłaś synka, że masz takie obawy?

Wczoraj zastanawialiśmy się z męzem czy można wegetarianizm odziedziczyć. I czy czasem nasze dziecko nie nabrało wstrętu do jedzenia kiedy zaczęłam mięso wprowadzać, bo wcześniej jakoś takich problemów nie było. Wczoraj próbowałam na obiad w kaszce przemycić słoiczek ze schabem, no same powiedzcie ile schabu w tym słoiczku? A ona od razu wyczuła i nie chciała takiej kaszki jeść. Same jarzynki albo jarzynki z łososiem są jak najbardziej oki, obojętnie z jakim mięsem już nie. Tak dla wyjaśnienia, słoiczek kupił mój mąż przez przypadek i nie chciałam żeby się zmarnował, ja już takich rzeczy nie kupuję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #560254 przez anyanka
Nefeli są jeszcze mleka modyfikowane ale np ryżowe Enfemil czy jakoś tak sie nazywa i sojowe są bebiko i humana to drugie ciężkie do kupienia. Ja swojemu jak skończył chyba pół roku dawałam na przemiennie mm i mleko migdałowe domowej roboty.
Dzis mu po raz pierwszy dałam kaszkę żytnią z mlekiem kokosowym (tez domowej roboty :blush: ) i nawet mu smakowała :laugh:
Mojemu tez kiedyś dałam rybę i nie chciał wiec nie dostaje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #561624 przez nefeli
nie karmilam synka ale to nie oznacza ze teraz sie nie uda,tak mowi lekarz,ze zobaczymy jak to bedzie.
Anyanka mleko migdalowe robisz z obranych migdalow,moczonych cala noc?podobno to ryzowe nie pokrywa zapotrzebowania na wszystkie skladniki i stad moje poszukiwania mam ktore wychowaly dzieciaczki na takim mleku,na innym niz mm.moj maly od 1 roku pil juz nie mm,ale sojowe,nie modyfikowane ekologiczne,ale juz byl duzy i mozna bylo kombinowac.
Anyaka do kiedy karmilas piersia? ile Twoj skarb ma miesiecy?

Mirella ja mysle ze dziecko wie co mu potrzebne,glodna nie chodzi,a mieso wcale nie jest konieczne w diecie,szczegolnie u malego czlowieczka z tak wrazliwym zoladeczkiem,wiec niech Klaudia wcina warzywka i na pewno bedzie zdrowsza od tych wcinajacych swinki :)caluski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #561773 przez Mirella
Mięsa jeść nie musi, mnie na tym nie zależy, no ale już by mogła się od tych kaszek odczepić, a ciągle kaszka jest bazą posiłu ;) No ale pocieszam się że nie będzie do matury na kaszkach żyła :)

A Twój lekarz ma rację, ciąża ciąży nierówna, i to co po ciąży też. A czemu szukasz alternatywy dla mm?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #562173 przez sylka
Dziewczyny a możecie wrzucić przepis na wykonanie takiego melka kokosowego czy migdałowego. To wiórki zalewane wrzątkiem blendowane i wyciskane przez gaze? Z chęca zrobię coś innego smacznego do picia dla mojego synka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #562573 przez anyanka
Oto przepisy na mleka :) mleko migdałowe robię z obranych migdałów moczonych całą noc, tzn kupuję migdały w skórce zalewam wrzątkiem na 20 min i wtedy obieram. Potem zalewam migdały wodą chłodną przegotowaną i zostawiam na noc. Powinny się moczyć od 8 do 12 godz. Wylewam wodę w której się moczyły i wlewam nową np na szklankę migdałów (nie biorę więcej) dolewam 2 szklanki wody i blenderuję aż migdały staną się papką. Aaa i dosypuje czasem albo cynamon albo daktyle dla małego żeby było trochę słodsze (samego już nie wypije) :) Biorę pieluchę tetrową (można przez gazę) i przelewam całe mleko przez nią. Mleko można podgrzać ale nie gotować. Można na nim podawać kaszki, owsiankę albo kakao choć nie próbowałam :) To co zostało w gazie to można do ciasta włożyć lub ciastek. Ja małemu ich nie daję bo to silny alergen jest i dopiero po 2 r.ż można.
Kokosowe łatwo się robi i nie trzeba czekać tak długo :) Wiórki moczy sie przez 2 godz w wodzie przegotowanej. Nie wylewa sie jej i w niej się blenderuję wiórki. Potem mozna odsączyć je przez gazę ale nie trzeba :) Powyżej roku można dawać dziecku lub samemu zjadać :) dosypać suszonych owoców, musli, itd.
Nefeli to ryżowe co Ci podałam Enfamil pokrywa zapotrzebowanie na witaminy ale gdybyś miała sama robić ryżowe to nie nadaje się dla maluszka. Ogólnie tego typu mleka roślinnego można po 6 m ż podawać nie wcześniej.
Ja karmiłam do 4 miesiąca piersią ale jak mały skończył 6 tyg i wg pediatry źle przybierał na wadze to kazała mi podawać mm. Teraz ma 15 miesięcy skończone i nadal jest na mm, i za pewne będzie do 2 r.ż na nim. Zresztą zobaczymy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #562699 przez sylka
dzięki zanim dostałam Twój przepis zrbiłam mleko kokosowe w identyczny sposób :). Synkowi smakowało i chętnie je wypił. Ogólnie to wielki mlekopij. Lubi zarówno mm jaki i krowie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl