BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

12 lata 4 dni temu #361855 przez moniab26
siteczko nie zamartwiaj się bo to na pewno ci nie pomoże a wręcz przeciwnie - musisz po prostu dużo odpoczywać i przestrzegać zaleceń lekarza a wszystko się unormuje, twoje nerwy mają kiepski wpływ na maluszka
patys ja w domu będę miała normalne drewniane łóżeczko a na wyjazdy chcemy kupić takie turystyczny kojec używany żeby nie ruinować w domu całego spania maluszka. Tak patrzyłam na używane to w granicach dwustu złotych można kupić dobre i nie zniszczone łóżeczko turystyczne


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu - 12 lata 4 dni temu #361862 przez siteczko
agnesssa dziękuję za słowa otuchy, na pewno się przydadzą.. póki co jestem jakby w szoku.. bo do tej pory wszystko było dobrze, prawidłowo... mimo że szłam na wizyty z lękiem.. a teraz jak szłam, że na pewno jest dobrze, bo w końcu czułam maluszka, wiedziałam że jest, a tu taka informacja :(

Co do wielkości maluszka to na tym etapie nie da się już zmierzyć całego... ale z tego co widzę te poszczególne wymiary to:
BPD 4,62, OFD 6,33; HC 17,53/17,30; AC 17,74; FL 3,62 niby waga 453g... no i najważniejsze że wszystkie narządy ma prawidłowo rozwinięte :)

Jeżeli chodzi o szablony to mój faworyt jest żyrafa, zresztą taką dokładnie jak pokazałaś kupujemy z tym że naklejkę a nie szablon malarski :) ale zebra też jest słodka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #361889 przez agnesssa
Siteczko No tak to już jest, że jak człowiek się zamartwia to wszystko jest git, a jak już przestaje co coś się musi wydarzyć :huh: Ale zobaczysz na pewno będzie wszystko dobrze, znam przypadki, że po podaniu leków szyjka wracała do swojej pierwotnej długości i się zamykała więc jestem dobrej myśli :kiss:
A co do wielkości maluszka to właśnie o wagę mi chodziło :lol: Mój w 22 miał 491 więc, Twój maluszek jest w sam raz jak dla mnie :woohoo: Zresztą te wielkości mogą się bardzo różnić, najważniejsze ze zdrowy :woohoo:

Monia ja nawet nie sprawdzałam, ale jak można już za mniejsze pieniądze dostać te turystyczne to super :lol:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #361894 przez siteczko
agnesssa faktycznie waga ok, jak przewertowałam forum jak inne miałyście to w sumie to normalna waga :) ja myślałam że to jakoś dużo bo w książce na ten miesiąc pisało 300-350g :)
Gin powiedziała że szyjka na pewno się już nie wydłuży, ale najważniejsze jest aby zatrzymać proces skracania... tak więc mam nadzieję że tabletki pomogą i wszystko będzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #361976 przez makrelcia
siteczko mi też szyjka się skróciła z 4cm do 2 cm. Ale po tygodniu leżenia miała już 3 cm. Także leżenie i odpoczynek dużo daje. A jakie leki dostałaś ?

A co do łóżeczka to nowe turystyczne (takie bez wypasów) za 120 zł już kupicie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #361982 przez siteczko
makrelcia dzięki :) od wczorajszej wizyty leże praktycznie cały czas :)
Jeżeli chodzi o leki to tak zarówno rano jak i na noc 2 tabletki ASMAG FORTE, prócz tego rano 2 tabletki DUPHASTON doustnie oczywiście, natomiast na noc 2 tabletki LUTEINA dopochwowo... no i standardowo nadal kwas foliowy... ja niestety nie wiem ile mi się skróciła bo wcześniej nie miałam mierzonej :/ mam nadzieję że faktycznie wszystko wróci do normy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #361990 przez agnesssa
Makrelcia to dopiero fajna cena :silly: :woohoo:

Siteczko duphaston ja cały czas biorę, aż do końca 24 tygodnia mam łykać, zapobiegawczo :)






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #362077 przez Jussstyś
agnessa ja bralam duphaston profilaktycznie do konca 17-go
tygodnia,juz nie musze :-)
Dziewczyny powiedzcie mi co dzieje sie z Aganio... Dawno jej nie było...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #362090 przez agnesssa
Jossstyś no to masz fajnie, nie wiem czemu moja ginka się tak upierała, pewnie z powodu poronienia :huh: A to badziewie drogie jak smok :ohmy: Ale już niedługo :woohoo:

Nie tylko Aganio dawno nie było :huh: W ogóle dziewczyny się przestały odzywać, ciekawe czemu, mam nadzieję, że u nich wszystko w porządku, a jak nas podczytują to nakazuje się zameldować :silly: :silly:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #362115 przez Jussstyś
Chyba nas już nie lubią heh :-P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu - 12 lata 4 dni temu #362139 przez andra88
Witam dziewczyny :)
Też zastanawiam się nad kupnem łóżeczka turystycznego, przyjaciółka bardzo sobie chwali. Zauważyłam że dziewczyny się nie odzywają, miejmy nadzieję że wszystko jest dobrze z nimi i maluszkami :)

Kupiliśmy już farby na ścianę do pokoju maluszka, i też chcę kupić fototapetę. Mi się bardzo podoba ta: www.google.pl/imgres?q=mi%C5%9B+na+%C5%9...=1t:429,r:1,s:0,i:70


Albo ta żyrafa:
www.google.pl/imgres?q=pok%C3%B3j+dla+dz...t:429,r:10,s:0,i:155

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #362157 przez moniab26
Ja też od początku jadę na duphastonie ale faktycznie jest drogi więc dobrze, że mam wybrać do końca opakowanie i już więcej nie muszę go brać, tak więc póki co zostają mi tylko witaminy, chociaż będę musiała pomyśleć o czymś z magnezem bo dzisiaj w nocy skurcze mnie tak wymęczyły, że hej - do tej pory mnie łydki bolą...
Co do wagi to różne informacje już znalazłam w necie a mój maluszek ma je wszystkie w d... :laugh: bo w 23 tygodniu waży sobie 707g
andra88 gdybym miała wybierać między tymi dwoma to zdecydowanie miś, ja na ściany w sypialni poprzyklejam trówymiarowe postacie z kubusia puchatka, tak w ogóle chcę " na kubusiowo" zorganizować kącik maluszka


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #362162 przez makrelcia
siteczko nic się nie martw. Leki masz standardowe. Troszkę poleżysz i zwolnisz tempo i wróci wszystko do normy :)
Ja biorę luteinę 2x2 od początku ciąży aż do końca :) Ciekawe czy te na skurcze też do końca będę brała.Za tydzień mam wizytę u swojego lekarza więc wszystkiego się dowiem.

Mnie się te żyrafka podoba :D

A wiecie co... przydałoby się jakieś kontakty spisać do dziewczyn, może nr tel która by chciała i zawsze można się skontaktować co się dzieje :D Jedna z nas czy dwie miałaby listę i wtedy bez nerwów :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu - 12 lata 4 dni temu #362165 przez aganio87
Jussstyś i Agnesssa jestem troche mnie przewiało i sie z wyrka nie ruszałam, a ja was uwielbiam :* :* a znacie coś na opuchnięte oczy??? na wieczór robie oklady z gorzkiej herbaty.

Znajomi z angli przyjechali i zrobili nam prezen dla dzieci kupili smoczki ulubionego klubu piłkarskiego męża




[*] 6.11.2011
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu - 12 lata 4 dni temu #362174 przez andra88
Ja też brałam luteinę, chyba do 18 tygodnia.
Mnie się też bardziej miś podoba, i chyba go zamówię. Pokoik będzie bardziej w stonowanych kolorach, mój mąż nie lubi ''szaleć''- ja bym wolała bardziej radosny, kolorowy pokój- ale nie mam zamiaru się kłócić i denerwować heh

Znalazłam na necie wagę płodu na dany tydzień:
forum.styl.fm/waga-plodu-w-ciazy.t80443.htm

Mój mały w 21 tyg miał 400g- to wychodzi że mały to chudziaczek.

Aganio to super prezent dostaliście, Twoje chłopaki od urodzenia wiernymi kibicami będą :D
Mam nadzieję że się wykurowałaś i lepiej się już czujesz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl