BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

11 lata 11 miesiąc temu #363088 przez moniab26
Ja póki co mam tylko jeden rozstęp ale za to brzydki - ciemny i dość głęboki, zrobił mi się po prawej strony brzucha, też używam oliwki dla dzieci...


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363117 przez villemo-16
laski, a ile Wam juz "udało" sie przytyc od poczatku ciazy??? nam 7 kg ;p chyba w 10 sie jednak nie zmieszcze (a powinnam, bo mam nadwage). ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363128 przez moniab26
villemo-16 ja też mam nadwagę i do długości byłam na minusie ( -6 kg) a na ostatniej wizycie miałam już + 3kg do wagi początkowej


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363146 przez chasiami
No ja prawie sie warzyłam i mam 4-5 kg na plusie :) wiec wszystkie mniej wiecej tak samo przybieramy :) No ale teraz bedziemy za to przybierac szybciej :) boje sie pomyślec jaka bedzie moja waga końcowa :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363151 przez kamila85
Witajcie muszę Was nadrobić bo nie było mnie kilka dni
Ja już po wizycie maluszek ma 19cm i waży 429g lekarz nie powiedział że raczej dziewczynka ale nie potwierdza tego na sto procent bo maleństwo strasznie ruchliwe.
Miałam ciśnienie wczoraj 140/70 lekarz kazał się obserwować i mierzyć ciśnienie 3 razy dziennie jak przekroczy te co miałąm wczoraj mam natychmiast się do niego zgłosić i będziemy obniżać ciśnienie,mdli mnie od jakiegoś czasu blee
villemo witam serdecznie
monia co do rozstępów ja mam troszkę na udach brzuchu i piersiach.
Ja dopiero dziś wróciłam od rodziców mała została u nich w sobote po nią pojadę z mężem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #363154 przez andra88
ja przytyłam 7-8 kg.
Przeczytałam ostatnio artykuł, o tym jak dziecko udusiło się pępowiną w 26 tyg, i że się to zdarza nie za często ale jednak. Od tego czasu mam poprostu jakąś schizę :( Jak mały się nie rusza to zaraz mam jakieś myśli dziwne :( Po cholerę czytałam ten artykuł- ale był tak napisany że wciągnął mnie, i oczywiście moja ciekawość heh Ohh musiałam się Wam wyżalić :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363166 przez chasiami
A propo ruchów dziecka, to dzisiaj w nocy moja mała miała chyba czkawke, bo było to równomierne podskakiwanie. I moja kruszynka siedzi sobie wysoko w brzuszku bo powoli czuje kopniaki juz prawie pod żebrami a od jakiegos czasu mam codziennie zgage, czuje ze bedzie mi towarzyszyc do konca ciazy :(

Tutaj o wysokości macicy, ale ja mam wrażenie ze mała jest duzo wyzej.
Wysokość macicy w poszczgólnych tygodniach ciąży:

-koniec 16 tygodnia - 1-2 palce ponad spojeniem łonowym

-koniec 20 tygodnia - 2-3 palce poniżej pępka

-koniec 24 tygodnia - na wysokości pępka

-koniec 28 tygodnia - 2-3 palce powyżej pępka

-koniec 32 tygodnia - w połowie odległości pomiędzy pępkiem a wyrostkiem mieczkowatym (dolna część mostka)

-koniec 36 tygodnia - przylega do łuków żebrowych

-koniec 40 tygodnia - 1-2 palce poniżej łuków żebrowych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363173 przez andra88
kamila85 to ruchliwy Twój maluszek :) Może na następnej wizycie się ujawni :D Pewnie chcielibyście już wiedzieć na 100% co siedzi w brzusiu ;P Najważniejsze że zdrowe :)
Mam nadzieję że ci się ciśnienie unormuje, trzymam kciuki.
Ja też od paru dni mam mdłości. W aucie w ogóle nie mogę jechać bo zaraz mnie na wymioty bierze :/ Muszę piechotką chodzić do sklepu, z jednej strony to dobrze, poruszać się troszkę bo kanapa teraz to mój przyjaciel :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363179 przez madeleine
ja przed ciążą ważyłam 76 kg, w pierwszych dwóch miesiącach spadła mi do 70, dzisiaj na wizycie ważyłam 78,5 kg, także można powiedzieć że jestem 2.5 kg od wagi sprzed ciąży.


Wiktorek już jest z nami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363279 przez agnesssa
Villemo ja na początku ciąży zgubiłam 5kg i jak do tej pory wróciły 4 więc ciągle jestem na -1 ale ja mam sporą nadwagę więc bardzo mnie ciszy, że na razie nie przytyłam więcej, chociaż wiem, ze to nieuniknione to i tak się cykam, że niedługo będą miała ponad 100 i się nie uwlekę :silly:

Kamila Najważniejsze, że dzidzia zdrowa :woohoo: no i zaciskam za tą dziewczynkę :woohoo: z tym ciśnieniem, moja ginka też mi kazała mierzyć, bo na każdej wizycie miałam wysokie, ale jak sobie mierzę w domku to mam zawsze w normie, więc mam nadzieję, że u Cie to też tylko syndrom białego fartucha :silly:

Andra dlatego, ja nie czytam żadnych takich historii :huh: Ale zobaczysz wszystko będzie dobrze :kiss: :kiss:

Chasiami
ja gdzieś czytałam inne wytyczne do wysokosci macicy, ja też mam na pewno wyżej bo dokładnie ją czuję :woohoo: Ale mój maluszek ciągle gdzieś na dole kopie :blush:

Mnie też mdli od niedawna, znowu, właściwie to nie tylko mdli bo znowu wymiotowałam, nie codziennie, ale się zdarza mam nadzieję, że to chwilowe bo nie chcę powtórki z rozrywki :huh:

Wystawiłam starą kanapę na Tablicy, żeby się jej pozbyć i właśnie ją zabrali :lol: Jeszcze zarobiłam parę groszy :lol: Wreszcie mam wolny pokoik i można się brać za malowanie :lol: Pewnie w przyszły weekend się za to weźmiemy, bo teraz mamy mieć gości :woohoo:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363285 przez moniab26
Dziewczyny, te mdłości to chyba naprawdę powtórka z rozrywki bo ja też znowu mam od kilku dni, jak nie mdłości to okropna zgaga - już mleko przestało pomagać, w aptece polecili mi Gaviscon i póki co pomaga


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363296 przez Jussstyś
To ja Was muszę zaszokować, bo od początku ciąży przytyłam aż 14kg :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363319 przez agnesssa
Jussstyś ale ty przecież chudzinka jesteś, i u Ciebie tych kg nie widać :lol: A miałaś niedowagę przed ciążą :unsure:
Po za tym kochana ja ważę 94kg więc Ty nawet z takim wynikiem jeszcze jesteś daleko ode mnie :lol:

Monia to są jakieś tabsy czy syrop :unsure: Bo mi też się zgaga zdarza, i też mi nic nie pomaga, mi polecono Gastrotus czy jakoś tak, ale nie pomaga do końca :huh:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363341 przez Lui
Witam Wrześniowe Mamusie :)

Na wstępie się przedstawię, mam termin na 5 września, najprawdopodobniej Córeczka (potwierdziło to dwóch ginekologów) :)

Jestem z Dolnego Śląska, wcześniej nigdy nie przepadałam za dziećmi, przyszło samo :) mieszkam z Mężem, towarzyszy nam od przeszło dwóch lat suczka Buldoga ang. i rybki :)

Ciąża daje mi popalić, można powiedzieć, że od samego początku jestem na L4, najpierw problemy z kręgosłupem (zaczęły się od 7-8 tygodnia), wymioty (nie mogłam nic zjeść do 12-13) tak gdzieś do 15/16 tygodnia.. i wtedy zaczęły się dodatkowo problemy z wątrobą (wyniki nic nie wskazują - poprawne) ale ciągle boli/piecze (nad górną częścią brzucha po mojej prawej stronie - nie mam zgagi), ból doprowadza mnie nie raz do łez łącznie z kręgosłupem :) kolejną wizytę mam u Gin w tą sobotę :)

Ruchy Małej zaczęłam czuć przy 17/18 tygodniu, moje Kochanie dostało na wstępnie kopniaka jak tylko przykleiło Główkę do brzuszka :) i tak jest od tamtej pory.. Malutka wiecznie kopie i to w wątrobę najczęściej :D

Od początku ciąży (waga wyjściowa jak kupiłam wagę :D - 60 kg przy 6óstym tygodniu) troszkę dziwne bo albo waga sobie ze mnie zakpiła bo poprzednia pokazywała 57 nim zepsuł się wyświetlacz , więc zostałam z nową i inną wagą - więc od niej liczę ( u Pani Ginekolog zawsze 2 kg mniej) :)) przytyłam łącznie 6 kg (z dzisiaj) przy wzroście 155.

Starałam się jak najbardziej streścić wszystko o sobie i naszej Malutkiem :)
Pozdrawiam ciepło bynajmniej w ten wietrzny u nas wieczór :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #363365 przez madeleine
Witaj lui :) gratuluje coreczki :) swietnie ze do nas dolaczylas :) ja tez jestem z dolnego slaska :) w koncu mamusia z moich okolic :)


Wiktorek już jest z nami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl