BezpiecznaCiaza112023

klaps --- tak czy nie??

14 lata 2 miesiąc temu #1126 przez tysia178
Zdarzyło się Wam,że daliście klapsa dziecku bo było niegrzeczne? A może popieracie bezstresowe wychowywanie? Czekam na Wasze wypowiedzi:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1127 przez Scholastyka21
wydaje mi się że klaps od czasu do czasu nie zaszkodzi,
a bezstresowe wychowanie kończy sie przeważnie wizytą Superniani :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1153 przez Mirella
Kara tak, klaps nie, to bardziej demonstracja bezradności niż siły, na pewno w ten sposób nie zbudujemy autorytetu. A cos takiego jak bezstresowe wychowywanie dziecka to bzdura. Kiedyś w końcu przyjdzie ten pierwszy stres, im później tym trudniej dziecku nauczyć się jak sobie z nim radzić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1182 przez poli
Co innego bezstresowe wychowanie, a co innego WYCHOWYWANIE po prostu. Bicie (klaps nawet lekki to nadal bicie tylko ładnie nazwane) w ogóle nie wchodzi w grę. Od tego jest system pochwał i kar, aby go wprowadzac w życie. W ten sposób nauczyłam mojego 14 miesięcznego synka, że nie wolno bic, ściągac mamie okularów i szczypac. Po prostu gdy to robił, mówiłam nie, gdy po raz kolejny chciał to zrobic odkładałam go z rąk na podłogę. Kara? Dla takiego malca wystarczająca. Za minutę brałam go z powrotem, kolejna próba i kolejny raz odłożony. W tym momencie przestał bic, za okulary sporadycznie złapie. Więc, u nas ten system się sprawdza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1195 przez kasiora
ja jestem zdecydowanie na nie
gabrielek ma dopiero 7 mc a ja juz teraz bardzo duzo mu tlumacze, wyglada zazwyczaj jak bym mowila do sciany, ale z czasem zrozumie.
ja jestem za bezstresowym wychowaniem :kiss:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1336 przez tysia178
ja też popieram decyzję o tłumaczeniu. Tłumaczyć,tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć! :) i nauczy się w końcu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1381 przez Agnieszka
wszystko tylko nie klapsy...



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1398 przez tysia178
klapsami za dużo się dzieci nie nauczy:) jedynie agresji..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1477 przez Scholastyka21
poli napisał:

Co innego bezstresowe wychowanie, a co innego WYCHOWYWANIE po prostu. Bicie (klaps nawet lekki to nadal bicie tylko ładnie nazwane) w ogóle nie wchodzi w grę. Od tego jest system pochwał i kar, aby go wprowadzac w życie. W ten sposób nauczyłam mojego 14 miesięcznego synka, że nie wolno bic, ściągac mamie okularów i szczypac. Po prostu gdy to robił, mówiłam nie, gdy po raz kolejny chciał to zrobic odkładałam go z rąk na podłogę. Kara? Dla takiego malca wystarczająca. Za minutę brałam go z powrotem, kolejna próba i kolejny raz odłożony. W tym momencie przestał bic, za okulary sporadycznie złapie. Więc, u nas ten system się sprawdza :)


bardzo fajną masz metodę wychowawczą, niczym Superniania :) jak najbardziej na plus

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1847 przez andziaa35
superniania przydalaby sie do mojego synka aby wkoncu nie jadl w nocy i chodzil spac o stalej godzinie :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1857 przez tysia178
kochana mój pięciomiesięczny brzdąc chodzi spać między 22-23... budzi się o 2 i o 5 na butelkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #5790 przez marcian2110
Nasz Rząd już pracuje nad ustawowym zakazem bicia dzieci (o ile już go nie wprowadził). Terwz wyobraźcie sobie taką sytuację: Dziecko coś nabroiło i za karę nie dostaje prezentów. W domu zauważa coś, na co ma ochotę, ale ponieważ kara trwa, nie dostaje. Zaczyna płakać. Życzliwy sąsiad słysząc płacz wykręca odpowiedni numer, przychodzi pracownik opieki społecznej i odbiera dziecko...

Przemoc przemocą, ale jakiś rozsądek musi być zachowany.



czesc wpisu zostala usunieta.
prosze nie reklamowac innego forum o tej samej tematyce. MODERATOR.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5826 przez _aga86_
Marcian- z takiego powodu napewno dziecka nie odbiora... Normalne jest to, ze dziecko placze, a zeby zaiteresowalo sie tym panstwo musza miec podstawy- a placz dziecka jeszcze o niczym nie swiadczy- nie wpadajmy w paranoje! Ja osobiscie uwazam, ze dzici nie powinno sie bic, bo pamietajmy, ze agresja- rodzi agresje. Oczywiscie kazdy ma swoja metode wychowywania, ale takie jest moje zdanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5841 przez Moniq
ja uważam że bicie dzieci nie jest w porządku, to agresja, ale myślę, że dzieci trzeba karaać i nagradzać, bo jak inaczej nauczyć je co wolno a czego nie i co jest dobre a co złe???
Marcian myslę, że trochę przesadzasz, dużo częściej sąsiedzi mają w nosie co się dzieje za ścianą, często niesłusznie. a gdy dziecko często płacze lepiej mieć uważnych sąsiadów, którzy zareagują niż miałoby stać się nieszczęście. przecież bez dowodów na znęcanie się nad dzieckiem żaden sąd nie odbierze rodzicom dziecka, bo ona płacze; jest dużo dziwnych przepisów w naszym kraju ale nie przesadzajmy, sędziowie i kuratorzy społeczni mają swój rozum

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5854 przez marcian2110
Przedstawiłem wam skrajny przypadek. A skąd wiecie, że jakiś "życzliwy" sąsiad, któremu akurat podpadniecie, albo z którym będziecie akurat pokłóceni w ramach zrobienia wam na złość nie wykorzysta tego narzędzia, jakie da mu rząd? Uważam, że bicie nie, ale również ingerencja państwa w nasze życie powinna być jak najmniejsza...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl