BezpiecznaCiaza112023

Małe łobuziaki :)

13 lata 11 miesiąc temu #17037 przez Scholastyka21
Jak to u was jest z tymi waszymi łobuzkami?
Florek skończył już 11 miesięcy i wszedł w małą fazę pierwszej niezależności. Otóż ciągle gdzieś włazi gdzie nie można i ma z tego świetną radochę, wyrzuca wszystko na podłogę, otwiera wszystkie szafki i szuflady i wyjmuje z nich co się da, zaczyna chodzić i stara się też wspinać na sprzęty domowe np. drukarkę stojącą na ziemi (kóra dziś wylądowała w szafie z tegoż powodu).
Staram się być konsekwentna i jeśli mówię że czegoś nie wolno, to nie wolno. I czasem nawet dociera :)
A jak tam u was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17039 przez Manga
Wiesz, powiązałam szafki w kuchni zwykłymi sznurkami i teraz mój roczniak ma większą zabawę w odwiązywaniu kokardek i próbach zawiązywania przez niego (fajnie, jak jego małe rączki manewrują przy tym "wiązaniu") niż z wyciągania zawartości szafek ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #17044 przez alaq
hehe:) naszego malucha najbardziej interesują żaluzje, które co prawda ma babcia w domu, żaluzje są od wewnątrz więc można się nimi bawić, choć nie pozwalamy mu i zawsze okno balkonowe zastawiamy kanapą a on i tak kombinuje jak by się tam dostać:)
a u nas w mieszkaniu jest po prostu wszędzie, lubi trzaskać drzwiami, uderzać w szybę w drzwiach, wyrzucać z szuflad o ile któreś z nas zapomni zapiąć jej na rzep... a jak jestem w łazience to lubi sobie stawać przy wannie i gryzie słuchawkę od prysznica...ehhh normalnie czasami to ręce mi opadają...
a i jeszcze jedno, jak nie pozwalam mu czegoś robić i mówię "nie, nie, nie" to Krzyś też kręci głową i do tego się śmieje, niezłą ma radochę wtedy:)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17047 przez Manga
alaq, a my mamy rolety zewnętrzne - też super zabawa - Żółwik do perfekcji opanował ich spuszczanie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17054 przez Mirella
o matko jakie ja mam spokojne dziecko, ciekawe do kiedy.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17067 przez gonia.1985
Mirella ja też narazie mam spokojnie dziecko, jeszce nawet nie siedzi, ale jak się człowiek na czyta takich rzeczy to nie chce mu się wierzyć, ale to prawda. Ostatnio byli u nas nasi znajomi i mają 9 miesiecznego synka który poszedł do kuchni sam sobie zrobił nu-nu i zaczął wyciągać wszytsko z szafek, to bylo takie smieszne ale jak sobie pomyślałam że mój malec bedzie tak robił to mi mina zrzędła :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17072 przez alaq
hehe ja też byłam przerażona jak sąsiadka z roczną córcią do nas przychodziła (Krzyś miał wtedy pół roku) i szalała, wszystko musiała dotknąć. A teraz wcale nie jestem zdziwiona:)
Cieszcie się mamusie póki wasze robaczki jeszcze nie umieją wstawać:)
Ja to na razie jestem codziennie przerażona tym bałaganem, i w kółko to samo i sił mi nie starcza zwłaszcza, że jestem w drugim trymestrze ciąży. Ehhh po prostu jest cudownie! :silly:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17082 przez Madzia89862
o matko tak czytam i mam nadzieje ze moj bedzie taki jak poki co mirelli a jeszcze troche i mnie to czeka:>

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17108 przez Moniq
czytam o tych Waszych Łobuzach i muszę się dołączyć, moja Niunia ma dopiero 7,5 a już ostro dokazuje, jest baaardzo żywym dzieckiem, teraz jest na etapie nauki raczkowania ale ją to już znudziło więc próbuje wstawać czepiając się zabawek, pufek, kanapy, chowam co mogę, usuwam z drogi, gania kota tak szybko że czasami kot ma problemy z uciekaniem, co chwile musze ją wyciągać spod stołu albo biec za nią do przedpokoju czy łazienki gdzie się zapędza z zabawkami, co chwile próbuje jeść z kociej miski, ani chwili nie potrafi spokojnie poleżeć albo posiedzieć, na brzuch i zwiedza wszystkie kąty; ostatnio byli u nas znajomi z 2 lec=tnią córeczka i mój mąż z przerażeniem patrzył jak tam mała wszędzie musiala wejśc wszystkiego dotnąć, tylko chyba sobie nie zdaje sprawy z tego, że nasza będzie jeszcze większym łobuziakiem; juz teraz czasami trudno jest ja ogarnąc a co będzie jak zacznie chodzic??? ona chyba od razu zacznie biegać :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17111 przez Manga
Kocie jedzenie jest chyba bardzo dobre, bo Aleks gdy tylko nadarza się okazja próbuje się częstować ;) Zresztą lubi wiele rzeczy wsadzać do buzi - trzeba codziennie odkurzać, bo każdy śmieć ląduje do buzi - i to wszystko z tym cwaniackim uśmieszkiem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17114 przez Moniq
cieszę się dziewczyny że wasze maluszki to też Łobuziaki bo już myślałam ze z moją Niunią jest cos nie tak, bo prawie wszystkie ok roczne dzieci naszych znajomych są bardzo grzeczne, spokojne, a Domi prawie od samego początku nie potrafiła spokojnie leżeć :lol:
a Niunia jak wędruje do miski to co chwile się odwraca i na mnie zerka czy patrzę, taka mała a już cwaniakuje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17209 przez Scholastyka21
ale śmieszne te wasze łobuziaki :) cieszę się, że nie jestem sama.
a Florek własnie dziś wrzucił skarpety tatusia do klozetu :p, i odgryzł (pomimo że nie ma zębów) pieskowi zabawce nos hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17215 przez Manga
Z tymi skarpetami to się uśmiałam - może chciał zasugerować, że trzeba je wyprać ;P
To ja jeszcze dorzucę coś a propos taty - Żółwik każdego dnia pakuje swojemu tatusiowi do torby (w której wozi laptopa) przeróżne skarby: to jakiegoś klocka, młoteczek, małpkę, łyżkę, albo wszystko na raz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17219 przez Madzia89862
ale to slodkie:)tatus przynajmniej jak wyciaga laptopa mysli o malym:)pewnie i bez tego mysli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17259 przez Moniq
Scholastyka z tymi skarpetkami to było wspaniałe, uśmiałam się do łez :lol: Maluchy mają wspaniałe pomysły

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl