BezpiecznaCiaza112023

Lista wyprawkowych rzeczy

13 lata 4 dni temu #107549 przez MagdaM
Hej
Mam taka prosbe, czy mozecie mi tu podac linki do stron gdzie sa naprawde dobre spisy wyprawki albo napisac swoja?? Chodzi mi o to co i w jakich ilosciach potrzebuje dla malucha, poczawszy od ubranek skonczywszy na kosmetykach. Chcialam sobie zrobic liste i mniej wiecej przygotowac co i ile potrzebuje a nigdzie nie moge trafic na fajna rozpiske.
Dziekuje :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107551 przez Mirella
ja sobie takową listę sama robiłam, i starałam się dopasować do pory roku i warunków jakie mam w domu ;) na przykład u mnie wołami na pierwszym miejscu stała moskitiera do wózka, co Tobie potrzebne nie bedzie, przynajmniej na początku :D
No ale kombinezon w rozmiarze 62 to napisz :) ja nie miałam ;)
i tak bym mogła jeszcze długo....
Co do kosmetyków to kupujesz jakieś minimum na start i patrzysz jak brzdąc reaguje, być moze będzie trzeba zmieniać. Zresztą to już w szpitalu się okazuje jaką dziecko ma skórę i co potrzeba to najwyżej męża do apteki pogonisz :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107557 przez MagdaM
Ok czyli kosmetyki to juz wiem, ze bez przesady ;)
Ale reszta... Mirellko kochana ja mam taki problem, ze nie odrozniam pajacow od spioszkow itp, dopiero sie wdrazam :blush: No i problem nr 2, ja bylam duzym dzieckiem, maz tez wiec 62... Obawiam sie, ze na kombinezon za maly. I nie wiem 68 moze bedzie lepszy?? Na dluzej starczy?? Kurczaki ale to trudne ile czego potrzeba itp :huh:

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu - 13 lata 4 dni temu #107560 przez Emme
zgadzam się z Mirellą, listę najlepiej samemu zrobić, bo to wszystko zależy od pory roku, naszych upodobań i przekonań, bo ja np ubieram Tolę lekko, w domu zawsze miała tylko jedną warstwę.
mogę powiedzieć, że najlepiej mieć np 7 kompletów ubrań i prać sobie na bieżąco, ostatecznie można dokupić jak się okaże, że będzie mało (mi tak naprawdę było potrzebne kilka kaftaników, śpioszki lub półśpiochy- porobiłam sobie takie zestawy) nie przepadam za bodami, jak była noworodkiem w ogóle ich nie używałam, bo przeszkadzała mi klamra od pępka (a kikut trzymał się 6 tygodni), ze 3 pary skarpetek (i dzięki temu można było zakładać większe śpioszki i nie spadały ze stópek). na dwór miałam sweterek i gruby pajacyk, czapkę, rękawiczki, innych rzeczy nie używałam. pieluszek tetrowych miałam 10 i 10 flanelowych (te są lepsze wg mnie, przyjemniejsze).

a z kosmetyków miałam oilatum do kąpieli, spray do pępka, bephanten, spray do noska. nic więcej mi nie było potrzebne.
oprócz tego używałam kocyka (rożki, kołderki, poduszki dopiero dużo dużo później używałam), i śpiworka do wózka.

kombinezon na koniec zostaw, dowiesz się jak duża będzie dzidzia,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107575 przez martela89
Ja miałam wszystkiego dużo za dużo :lol: ale body uwielbiam do dzisiaj miałam i mam ich masę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107578 przez MagdaM
Dzieki :) To juz mam jasnosc jakas i inne spojrzenie na wszystko ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107580 przez Emme
wszystko właśnie zależy od upodobań :)
ja jej zakładam body jak ma sukienkę albo spódniczkę, żeby jej nie zawiało. mam milion bodziaków z krótkim rękawem i nie miałam okazji tych mniejszych założyć :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107591 przez natmur11
ja mialam chyba 7pak body na dlugi rekaw i tyle samo na krotki z tym ze zaczelam ich uzywac dopiero latem wiec to byl juz kolejny rozmiar. jesli nie bedziesz rodzic w lato to nie kupuj takich bo szkoda kasy i tak ich nie ubierzesz. mialam chyba 3 pary spiochow (spodnie ze skrpetkami na szelkachhttp://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.opinie.egospodarka.pl/zdjecia/Odziez-i-obuwie-dzieciece/Spioszki-bawelniane-HR-05-niebieskie-31795-big.jpg&imgrefurl=http://www.opinie.egospodarka.pl/Collargo-Spioszki-bawelniane-HR-05-niebieskie,29953.html&usg=__cIiNWRPn5DKkhtVB31G1y2TY-Rs=&h=240&w=240&sz=7&hl=pl&start=2&zoom=1&tbnid=ePTL_CE1x0tUdM:&tbnh=110&tbnw=110&ei=whOwTfmSFcnbtAbUh9XjCw&prev=/search%3Fq%3Dspiochy%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1280%26bih%3D804%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1) na 56 i tyle samo na 62, chyba z 6 pajacykow (takie spiochy z rekawem dlugim) i tych czesciej uzywalam bo wygodniejsze, kilka kaftanikow. ze 2 czapeczki na dwor i ze 2 do domu po kapieli. mialam jeden czy dwa dresiki na dwor. Jak urodzisz proponuje ci kupic taki kombinezon www.google.pl/imgres?imgurl=http://babyo...7&ved=1t:429,r:1,s:0 duzo wygodniejszy i praktyczny dla noworodka. zazwyczaj sa w rozmiarach 0-3 3-6 miesiaca wiec latwiej trafic.nie kupuj wielu grubych rzeczy, swetrow itp bo w domu napewno bedziesz ogrzewac wiec bedzie cieplo a na dwor pod kombinezon i tak nie zalozysz za wiele. napewno przydadza sie ze 2-3 kocyki grubszy i cienszy, rozek. reczniki proponuje kupic ze 2-3 bo maluch po kapieli czasem lubi zrobic sobie na niego kupke czy siusiu na niego. moja corka nie ulewala duzo wiec powiem ci ze prania ja nie mialam prawie wcale, jak rano ja ubieralam wieczorem potrafilam miec czyste ubranko, wiec moje pranie wygladalo tak ze odswierzalam tylko uzywane ciuszki. aha body tez nie zakladalam chyba w 1 miesiacu ale mala byla po kleszczach wiec miala opuchnieta i obolala glowke wiec wygodniej bylo nam uzywac kaftanikow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu - 13 lata 3 dni temu #107599 przez martela89
Znalazłam coś takiego,warto się na czymś wzorować ja taką listę miałam i mi pomogła fakt ,że oprócz tego kupiłam jeszcze kupę innych rzeczy ale to najważniejsze na początek miałam :)

link zostal usuniety. regulamin pkt.6. "Linki do forum o zbliżonej tematyce będą kasowane." -MODERATOR

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107600 przez MagdaM
Dziekuje Wam bardzo!! :lol: :lol:

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107616 przez Mirella
Na pierwsze zakupy poszłam do takiego sklepu co się likwidował i miał wyprzedaż i tam sobie wszystko spokojnie obejrzałam, pani pomogła, wyjaśniła, wydałam prawie 500zł i taksówkę musiałam wezwać bo do domu dotachać nie dałabym rady.
Magda luuuzik, jeszcze z miesiąc i ekspertką będziesz :)
Pajacyki lubiłam bardziej niż śpiochy, właściwie to sþiochy skonczyły nam się na rozmiarze 68, potem jakieś jedne w prezencie wpadły ale nie były noszone ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107633 przez aska27
oj, a ja tez jestem w trakcie kompeltowania wyprawki..no i czytam, spisuję,a mimo to mam wrażenie,ze o czymś ważnym zapomniałam :blink:
na poczatek chyba nie ma co kupować ciuszków w małym rozmiarze... tzn ja tak robię,ze kupuję też troszkę większe.

Mirella miałaś szczeście z tą okazją :)
W sumie jak juz wyprawka jest skompletowana to mniej stresu :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107685 przez martela89
Mirella co do śpiochów to ja mam tak samo,jak Vanesska była młodsza to miałam może ze 3 szt,a teraz mam 2 które dostałam w prezencie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #107740 przez bombel779
Emme napisał:

mogę powiedzieć, że najlepiej mieć np 7 kompletów ubrań i prać sobie na bieżąco, ostatecznie można dokupić jak się okaże, że będzie mało

Zgadzam się w 100% dzieci szybko rosną i jak nakupujesz duuużo ubranek to później nie zdążysz ich założyć :silly:
Ja mam po kilka sztuk pajacyków,śpioszków,kaftaników i body(dł./kr.rękaw) jak widziałam,czy słyszałam ile ciuszków mają koleżanki to aż mi czasem głupio było że ja mam tak mało :P myślałam że będzie mi brakować,ale nie brakuje ;)
Pamiętaj też że małe dzieci nie przepadają za ciuszkami wkładanymi przez głowę,więc lepiej na sam początek mieć bluzeczki,sweterki zapinane na guziczki czy zamek ;)
To samo tyczy się różnych wariackich/wyjściowych ubranek :) Maluszkowi zdecydowanie wygodniej jest w zwykłych śpioszkach niż "pod krawatem" :silly: Na strojenie jeszcze będzie czas ;)
Co do rozmiaru kombinezonu to chyba będzie trochę duży..? 68 to jest mniej więcej na takie pół roczne dzieciątko.Tym bardziej że rozmiarówki często są przekłamane.Mój Jaś np. urodził się mierząc 58cm i spokojnie wchodził w rozmiar 56 :) a kombinezon który mu kupiłam w rozmiarze 62 był duuuużo za duży :) topił się w nim ;)
Co jeszcze..??Hmm,kocyki -ja mam dwa,jeden mniejszy drugi większy.Rożka nie kupiłam bo uważam go za zbędną rzecz :P Do kąpieli -mam 2 ręczniki z kapturkiem.Pieluch używam jednorazowych,ale kupiłam sobie też 10szt. tetrowych.
Jeśli chodzi o kosmetyki to,tak jak dziewczyny piszą na początek minimum ;) Mydełko lub płyn do kąpieli,szampon,krem na odparzenia,oliwka (mój Jasio na początku miał bardzo suchą,łuszczącą się skórę więc po kąpieli smarowałam go oliwką.Teraz ma gładziutką skórę :) i oliwkę używam tylko od czasu do czasu),na pewno będziesz potrzebować coś do pępuszka - spirytus 70% albo octanisept,patyczki do uszu i pępuszka,waciki do mycia twarzy,nożyczki lub pilniczek do paznokci,krem do twarzy chroniący przed wiatrem,mrozem lub słońcem ;) i to chyba wsio... ? :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #107747 przez bombel779
Acha!! Co do kosmetyków to pamiętaj że najlepiej jest sprawić sobie wszystkie jednej firmy!! Bo jak dziecku wyjdzie jakieś uczulenie to łatwiej będzie Ci wyeliminować przyczynę


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl