BezpiecznaCiaza112023

Lista wyprawkowych rzeczy

12 lata 3 miesiąc temu #277628 przez sylwus136
no chyba że są tak pakowane to ok rozumiem :)

nie chce Ci oczywiście nic pisać na siłę bo każda mama musi sama dojść do tego co tak naprawdę będzie używała i z czego bedzie zadowolona ale czasem naprawdę wydaje się nie potrzebie pieniądze a rzeczy leżą.

Ja np.kompletnie nie używałam termoopakowania a miałam az 2.Gaziki nasączone spirytusem do teraz leżą u mnie w szufladzie ani jednego nie użyłam bo używałam własnie oscenisept-u.
Materacyka do wanienki nie kupiłam.Kupiłam za to gąbki które były tylko siedliskiem bakterii i które wyrzuciłam.dostałam kaczuszki do wody ale też się z nimi pożegnałam bo woda które zbierała sie w środku zaczęła nie wiem jak by to nazwać pleśnieć i kaczki są normalnie czarne w środku.Kompletnie też nie przydała mi się oliwka a mam 4 z różnych firm.W szpitalu lekarz powiedział ze nie mam używać bo niby ładnie nałuszcza skórę na początku a poźniej wysusza.

co do kremu z filtrem to ja mogę polecić bo u nas się sprawdzil linomag sun.Moze i nie ma wysokiego filtru ma 30 ale jest dobry.W ogole u nas linomag dla dzieci się sprawdził :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #277647 przez misia88
Ja nie mam zamiaru kupować żadnych materacyków, gąbek ani podstawek do wanienki... Pielucha i ręce wystarczą :)
Jeśli chodzi o pojemniki na pokarm to można kupić oddzielnie i to w różnych rozmiarach. Ja mam zamiar kupić jeden 180ml i jeden 240 ml. W nich można też mrozić pokarm.
Butelki, szczotki itp. kupię po porodzie, jeśli zajdzie potrzeba. Jednak mam nadzieję, że będę karmić piersią.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #277709 przez Oposek
Ja nie kupiłam parasolki do wózka i potem żałowałam, bo by się przydała. Potwierdzam, że gąbki, leżaczki do kąpieli się nie przydały, kaczuszki leżą...

Warto mieć coś na komary, ja miałam spray od pierwszego miesiąca, ale wcześniej psikałam budkę od wózka, bo komarów było zatrzęsienie. Warto mieć jedną butelkę, ja się zapierałam, że będę karmić piersią, po porodzie okazało się, że nie mam pokarmu i jedna butelka się przydała. Potem walczyłam o pokarm i udało się:)

Nie warto też kupować wielu pieluszek w najmniejszym rozmiarze, bo można ich nie zdążyć użyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #277813 przez Brzuszek
Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi, na pewno przydadzą się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #923820 przez selena86
Mamom kompletującym wyprawkę polecę rzeczy, z których byłam bardzo zadowolona:
1. termobutelka www.krainaekozabawek.pl/butelki-termiczn...nie-z-dzieckiem.html
2. wózek Bugaboo Bee - gdybym mogła cofnąć czas, nie kupowałabym w ogóle wózka głębokiego tylko ten
3. Lniana pościel www.krainaekozabawek.pl/butelki-termiczn...nie-z-dzieckiem.html - zwłaszcza dla mam alergików i wrażliwców
4. laktator ręczny Avent - kupiłam używany
5. butelki Suavinex www.madramama.pl/marka-produktu/suavinex/ - testowałam Avent, Tommy Tippie, nie umywają się do tych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929236 przez Barbatka
Hej

Zaczynam szykować wyprawkę dla maluszka i mam pytanie odnośnie butelek, zamierzam karmić piersią ale mam zamiar tez zabezpieczyć się w butelki jakie doradzacie i ile i jakie smoczki szukam po internecie ale może macie już sprawdzone, które możecie polecić. kolejne pytanie o walizkę do szpitala czy gdzieś jest gotowa lista taka na podpowiedź ;) z góry dziękuje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #931840 przez Wera31
dowód osobisty
aktualna książeczka ubezpieczeniowa
NIP pracodawcy (lub własny, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą)
karta ciąży z oznaczoną grupą krwi
wyniki ostatnich badań
koszula nocna głęboko rozpinana 2 szt. (możliwość rozpięcia koszuli znacznie ułatwi karmienie piersią)
szlafrok
bielizna 3-4 szt.
skarpetki
stanik do karmienia 2 szt.
wkładki laktacyjne do biustonosza (aby nadmiar mleka w piersiach nie moczył ci stanika)
kapcie
klapki pod prysznic
przybory toaletowe
płyn do higieny intymnej
paczka podpasek (jak największych – po porodzie naturalnym wypływa dość duża ilość wydzieliny z pochwy, a okolice krocza są obolałe, więc warto zadbać o swój komfort)
chusteczki higieniczne
ręcznik duży i mały
komórka i ładowarka
woda mineralna
mała paczka pieluszek jednorazowych dla noworodka
kilka pieluszek tetrowych
body lub koszulki bawełniane 3szt.
pajacyk albo kaftanik i śpioszki 3 szt.
czapeczka 2szt. (jedna cienka druga grubsza na dwór, w zależności od pory roku)
cienkie rękawiczki lub skarpetki (na rączki)
ubranie na wyjście ze szpitala (w zależności od pory roku)
ręcznik
mydło dla dzieci lub żel do kąpieli
chusteczki nawilżane (do przewijania)
krem do pielęgnacji pupy
kocyk lub rożek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #931846 przez Ada2424
O właśnie dobry temat. dziewczyny piszcie swoje listy wyprawkowe, ja też chętnie bym z takich skorzystała :)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933665 przez Elwira88
Też jestem na etapie kompletowania wyprawki...dobry pomysł z tym kupieniem ciuszków nieco większych chociaż i tak jeszcze się w tym gubię ;) kupowanie kosmetyków tej samej marki to też dobra rada na pewno skorzystam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #935596 przez MamaAnia
Też właśnie zaczynam kompletować wyprawkę. Zastanawiam się jeszcze czy butelki, laktatory i sterylizatory kupować z jednej firmy czy różnych. Boję się trochę, że jeżeli będą różnych marek to np. butelka nie będzie pasowała do reszty. Polecacie produkty avent? Znalazłam też fajną listę wyprawkową . Może komuś się przyda :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937217 przez selena86
Znalazłam super pościel do wózka papillon-shop.pl/bawelniana-kolderka-kotek.html , kołderka i kocyk w jednym, kupiliśmy i bardzo fajnie się sprawdza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938319 przez Akacja
To jest moja pierwsza ciąża i pomimo, że mam jeszcze sporo czasu już kompletuję wyprawkę. Listę otrzymałam od przyjaciółki, w sumie to większość rzeczy, które tutaj podałyście. Jak coś kupiłam, to wykreślam z listy. Chociaż jak coś zobaczę fajnego lub w promocji, to i tak się nie mogę oprzeć. Większość kupuję przez Internet lub w takiej pobliskiej galerii albo w Rossmannie, ostatnio kupiłam dwa opakowania chusteczek Tami MyBaby Cotton, nie mogłam zdecydować się które wybrać i wzięłam naturalCare i ultraSensitive. Jak czytałam są bez parabenów i 100% bawełna, będę je teraz testować na sobie:) Teraz nakręciłam się na wózek i jestem na etapie poszukiwań.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #939247 przez patka89
Wiec tak jeżeli mogę polecić Ci to ze swojego doświadczenia polecam

1 maść bephanten do pupki bardzo dobry to kosmetyk na odparzenia pieluszkowe no i tez jest dobra żeby zapobiegać tym odparzenia.
2.husteczki suche do wycierania pupki uważam ze na początek bedą dużo lepsze niż husteczki mokre nawet od tych sensitive.
3.oliwka do ciałka penaten bardzo dobra jest na pierwsze dni a pózniej polecam balsam body lation także penaten bardzo ładnie pachnie jak i bardzo dobrze pielęgnuje skórkę niemowlaka.
4 pampersy w sumie to powinno być jako pierwsze no ale ja używam firmy pampers ale przez pewien czas musiałam je zamienić na pampersy firmy happy bo było podejrzenie ze malutka jest uczulona na składniki które posiada pampers ale już jest oki.
5 nożyczki do obcinanie pazurków oczywiście z zaokrąglone końcówka bedą najlepsze takie dla niemowląt
6 woda morska do noska super pomaga w higienie małego noska niemowlaka
7 sól fiziologiczna do porannej higieny oczek niemowlaka
8 krem do buzki niemowlaka
9.pieluszki tetrowe ja ich mam bardzo dużo bo wierzcie lub nie idzie ich sporo moje dziecko używa je za zabawkę.
10. Mydelko żel do mycia na początku używałam god night penatena z lawenda teraz używam johnsons także god night z lawenda tak samo ładnie pachną :)
11. Specjalne patyczki do uszu
12 szczotka do włosków koniecznie musimy zwracać uwagę na pielęgnacje skorki i włosków na głowie by nie wystąpiła ciemeniucha
13. Gruszka do noska farmaceuci teraz raczej nie polecają ale mi lepiej idzie wyciąganie Kataru gruszka niż aspiratorkiem
14.przewijak no bardzo przydatny sprzęt polecam.
15 body z krótkim rękawkiem x10 szt mozna więcej
16. Body z długim rękawkiem x10 szt jw
17.pajacyki polecam pare miec dobrze sprawdzają sie w nocy
To taka podstawa a resztę jak kto uważa według własnego uznania
18 oczywiście butelki smoki to tez standard a no i warto miec w domu mleczko modyfikowane na wrazie czego :)!
19 polecam także zamiast kucyków na noc śpiworki dla niemowląt.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #977431 przez kwiatuszek12
Ja z swojej strony dodam, że nie sprawdziła nam się gąbka do kąpieli, rożek, sterylizator. Moim must have był sterylizator, przy dwójce dzieci niezbędnik, nasz stary się zepsuł, mamy Lovi Prolactis który pomaga mi przetrwać czas nawałów, ale też gdy muszę gdzieś wyjść, a synek zostaje w domu. Jest w poręcznej kosmetyczce, jest bardzo prosty w obsłudze i jestem w pełni zaskoczona tym, że tak szybko ściąga mleko metodą elektryczną,można złożyć go na ręczną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983558 przez Małgorzata Góźdź
Wyprawki najlepiej kompletować w sklepach internetowych bo to wychodzi najtaniej przy większych zamówieniach wysyłki są gratis a nawet nie trzeba wychodzić z domu są sklepy które się w tym specjalizują np. www.alama24.pl/index.php?route=common/home sama u nich robię zakupy i wiem że to solidny sklep. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl