BezpiecznaCiaza112023

ubranko na wyjscie ze szpitala?

12 lata 7 miesiąc temu #186078 przez anuka86
w pazdzierniku urodze malenstwo i zaczynam sie zastanawiac jakie ciuszki przygotowac na jego wyjscie ze szpitala, bo pogoda pewnie bedzie juz jesienna...w co ubierac malenstwo w chlodne jesienne dni? co radzicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #186127 przez Gosia
Kaftanik, pajacyk, rożek, czapeczka i obowiązkowo kocyk. Możesz pajacyk i kaftanik kupić bawełniane a są np.takie cieplejsze pajacyki jakby kombinezony np.z froty lub z polarku i możesz dzieciątko do tego włożyć wtedy rożka nie potrzebujesz. Ja taki kombinezon wykorzystywałam bardzo długo - miałam 2 mniejszy i większy. Zima się zbliża więc napewno wykorzystasz.
Chodzi mi o coś takiego:
allegro.pl/kombinezon-z-polaru-na-4-pory...r62-i1777761048.html lub allegro.pl/sliczny-pajac-pajacyk-polarow...879-i1779749182.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186133 przez anuka86
bo zastanawialam sie czy nie trzeba bedzie kupic kombinezonu takiego ocieplanego, widzialam takie ala spiworki z rekawkami odczepianymi, tylko czy to nie za cieple? no a jesli ok to jaki rozmiar? 62, 68? zeby to wykorzystac choc przez troche tych chlodnych dni pozniej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186135 przez Gosia
A ten drugi miałam taki z całymi stópkami allegro.pl/mothercare-kombinezon-jesienn...est-i1787388995.html

Uważam, że na początek na jesień starczy Ci rozmiar 62 lub ewentualnie 68 a na zimę sobie kupisz ocieplany większy w zależności jaki maluszek będzie duży. Lepiej mieć troszkę większy żeby maluszkowi nie było ciasno i miał swobodę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186139 przez anuka86
faktycznie nie ma co przesadzac, bo jak malenstwo juz teraz w cieply kombinezon zapakuje to ciekawe co ubiore mu zima hehe. nie wiem dlaczego ale jakos jedne z moich wiekszych obaw dotycza wlasnie ubierania bobasa, zeby nie zmarzl albo zeby go nie przegzac..mam nadzieje ze szybko nabiore pewnosci siebie w tej kwestii:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186145 przez natmur11
gosia 68 to omoja corka nosila od 4 miesiaca a nie byla kruszynka. uwazam ze zeby cos bylo cieple nie moze byc za duze o wiele. 62 mysle ze bedzie ok. ja moja corcie w pazdzierniku ubieralam w taki kombinezonik z welurku podszyty bawelna. Nie wiem jak inne dzieci ale Klaudia po urodzeniu szybko sie wyziebiala wiec cieplutko ja ubieralam. no oczywiscie nie bez przesady. no i mysle ze trzeba tez wziac pod uwage pogode. w tamtym roku w listopadzie juz wskoczylysmy w gruby zimowy kombinezon

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186151 przez anuka86
a patrzac na tegoroczne lato to troche nam sie w kraju ochlodzilo wiec kto wie co w pazdzierniku bedzie, czyli zakup cieplejszego kimbinezonu nie bedzie zlym pomyslem bo nawet jesli nie na wyjscie ze szpitala to na jakies spacerki pierwsze napewno sie przyda. :) :) :)
a myslicie ze do snu malucha wystaczy jak ubiore w body i cienki bawelniany pajacyk? /kaftanik i spioszki? i na to kolderka, czy lepij moze zawijac w rozek, zeby sie maluszek nie rozkopywal?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186154 przez natmur11
moze nawet kupienie cieplego kombinezonu i ubranie cieniej maluszka bedzie dobrym wyjsciem? najlepiej to zostaw ten zakup na koniec:) wtedy sie okreslisz do pogody. ja do snu ubieralam tylko pajacyk i skarpetki bo sie zalatywaly nozki. i rozek ewentualnie cienki kocyk ale u nas noce byly zimne. no i ja polecam kaftanik i spioszki wygodne sa dla mamy i dla maluszka na poczatku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186159 przez natmur11
www.google.pl/imgres?q=kombinezon+do+fot...,r:2,s:0&tx=47&ty=76 moja bratowa miala cos ala taki kombinezon dla niemowlaka a tez rodzila w pazdzierniku i dluugo w nim maluszek jezdzil praktycznie cala zime. pod spod mozna ubrac zawsze jakis grubszy dresik a i wygodniejsze niz z pojedynczymi stopkami dla maluszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186180 przez sylka
Ja co prawda rodziłam w lutym ale termin miałam na marzec i najpier miałam kupiony takiz grubszego pluszu ale nie byłam pewna czy bedzie ok i kupiłam taki allegro.pl/st-bernard-cieplutki-kombinez...-68-i1795374971.html . Luty i marzec nie były mroźne a kombinezon super się spisał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186223 przez anuka86
a co do czapeczek, jaki rozmiar i fason kupowac na poczatek?

i od kiedy mozna zakladac rajstopki? bo chyba takich malutkich rozmiarow to nawet nie ma :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186381 przez natmur11
co do czapek to roznie bywa. moja corcia od razu nosila 38-40 gdzie moja chrzesniaczka miala taka malutka glowke ze niektore malenkie czapki w rozm newborn byly dla niej dobre a klaudia nigdy sie w nie nie wcisnela. a rajstopki ja mialam na 62cm ale nosic je zaczela jak miala z 4-5 msc wczesniej na niej wisialy wiec ani to bylo wygodne ani ladnie wygladalo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #659128 przez antosia
Pajace, takie jak tutaj - www.kolorowemarzenia.pl/pajace/1/398/
Do tego kurtka, czapka, głowa musi być zasłonięta pieluszka, chyba że traficie na bardzo ładną pogodę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #680699 przez srenka_918
Czapeczka musi być nawet w bardzo ładną pogodę, bo dzieciaczki bardzo łatwo przeciąg mogą złapać. Ja proponuję zestawik typu "wyprawka" i w rożek, no oczywiście ilość i grubość ubranek zależy od temperatury na dworze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #721815 przez jusgajda
Ja rodze pod koniec wrzesnia,nie mam zadnego cienszego kombineziku,tylko kurteczke z polarkiem. I wlasnie nie wiem jakie ubranko przygotowac na wyjscie. Czy wystarczy body,pajacyk i ta kurteczka czy cos innego. Prosze o pomoc :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl