BezpiecznaCiaza112023

Rożek, becik, pościel?...

13 lata 2 miesiąc temu #65740 przez irish1980
Hej :)

Zakupiłam dla maleństwa pościel cudną do łóżeczka. A potem wyczytałam, że taki maluch to śpi w rożku lub beciku... Jak to jest? Co lepsze, jak długo dzidzia w tym śpi, od kiedy przyda się pościel? Poradźcie bo zielona jestem...

Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65750 przez raczek10
Pościel napewno się przyda :) takie małe dzieciaczki w tych pierwszych tygodniach życia lubią być utulone w kocyk ,lub rożek . Nasz Jaś ma teraz 5 miesięcy i lubi spać w śpiworku :laugh:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65768 przez Groszek
U nas na początku spał w rożku, potem pod pieluchą tetrową, ale były upały :lol:
Pościel przyda się jak Maluch będzie troszeczkę większy :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65777 przez Emme
nam jeszcze pościel się nie przydaje- położna powiedziała, żeby jak najrzadziej używać rożka, bo dzieciom jest za ciepło (przeważnie mamy zakładają body, kaftanik, śpioszki, skarpetki.. i wkładają do rożka), a już na pewno w nim nie karmić! poduszeczkę używaliśmy, jak Tola się cała na niej mieściła, a kołderka służy teraz jako prześcieradło, żeby było przyjemnie. od urodzenia (mimo, że zima) spała pod kocykiem polarowym, teraz jak już potrafi się rozkopać w śpiworku. jak była niespokojna to zawijałam ją kocykiem w powijak. pościel jeszcze trochę poczeka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65778 przez SISUNIA88
U mnie Filipek spał w rożku może przez tydzień czy dwa...poźniej były takie upały że już przestałam używać rożka bo strasznie się w nim pocił. Także pościel się przyda... a nawet gdyby Twój dzidziuś spał na początku w rożku to pościel i tak będzie potrzebna:)

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65806 przez Asiersa
U mnie Tomek śpi na tej pościeli :silly: Od początku przykrywany był kocykiem. I tak jak Emme pisała, ja również zawijałam Tomcia w kocyk jak był niespokojny :blink:
On chyba lubił być taki opatulony :cheer:
Myślę, że pościel prędzej czy później i tak się przyda :)
Jeśli chodzi o rożki to mam dwa z tym czymś usztywniającym i powiem, że w ogóle mi się nie przydały...no może kilka razy jak dziadzio chciał wnusia potrzymać a bał się go wziąć na ręce bez niczego to wtedy rożek wyciągałam. Czuł się pewniej. B) B)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #65824 przez Emme
u mnie 2 razy się przydał rożek-jak wychodziliśmy ze szpitala, bo nie mieliśmy jeszcze śpiworka do wózka i jak mój brat brał pierwszy raz na rączki, bo jest usztywniany

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65847 przez Kasiekk
Ja używam i tego i tego :) Jak jest niespokojny albo nie chce zasnac to w rozek albo kocyk i wio a jesli spokojnie zasypia to pod kolderka :) ale chyba bede musiala wyciagnac spiwworek bo skubaniec ze wszystkiego sie rozkopie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65957 przez Mirella
A ja mam wrażenie że od początku używałam pościeli... No jak upały były to kocyk oczywiście.
Rożka w ogóle nie mam, i nigdy nie odczułam braku. W szpitalu zawijałam Klaudię w kocyk, ale powiem Wam, że z pewnością była najlżej ubranym noworodkiem, wszystkie były ubrane i pozawijane tak jak Emme napisała, a Klaudia tylko bodziak i skarpetki :) żadna położna ani lekarz nie opieprzyli :lol:

Jak wróciłyśmy do domu to się ochłodziło, wtedy spała pod kołderką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65964 przez Martynka__89
Mateuszek spał w rożku i na początku nosiliśmy go w nim. Ale wyrósł i spał nadal śpi pod kołderką. Lubi się przykrywać ;) A ubrane ma body z długim rękawkiem i śpiochy bez rękawów, albo body z krótkim rękawem i pajac do tego.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65978 przez _aga86_
Ja na poczatku uzywalam rozka, potem wkladalam mala w spiworek bez rekawkow i okrywalam kocykiem. Kolderka przykrywalam Julke jak miala kilka miesiecy- cos ok. 5,6), a latem zazwyczaj taka wieksza tetra lub cieniutkim kocykiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65987 przez Martynka__89
Mateuszek też właśnie czasem spał w takim śpiworku ;) bez rękawów.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65990 przez _aga86_
Ja uwielbialam te spiworki, bo mialam pewnosc, ze Julcia jest przykryta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #66163 przez Manga
Rożek przez kilkanaście pierwszych dni na pewno.
Gdy były upały - kocyk, pielucha tetrowa.
Pościel kupiłam, tak ok 4 miesiąca.
Śpiworki miałam różne - nie używałam żadnego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #66183 przez jedynaczka
ja zakupiłam pościel jeszcze za nim eM się narodził, i od tego czasu aż po dziś leży w szafie..
eM ma od początku swój ukochany kocyk i w ciągu dnia śpi pod nim, a w nocy jak chłodniej ma swój grubszy kocyk, i tak jeszcze zostanie dłuższy czas :)
rożek używaliśmy od samego początku przez około 2 do 3 tygodni, później miał swoje inne użycie - leżał na komodzie i robił za przewijak :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl