BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

11 lata 1 miesiąc temu #602531 przez chivas
Marysia27 napisał:

chivas napisał:

Marysia27 napisał:

ewe88, trzymam kciuki żeby wsio było dobrze :) i co do farb, jeszcze jeden mój kontrargument- zawsze można założyć maseczkę chirurgiczną- opary nie mają szans- często ja stosowałam :)


Ale to taki sam argument jakbym Ci powiedziała że z dzieckiem czy w ciązy możesz pojechać na tor wyścigowy i grzać średnio 250km/h i nie bedzie wiekszego ryzyka bo zawsze możesz zapiąć pasy :)

pracowałam z fryzjerskimi produktami na codzień. Nie mialam jeszcze żadnej klientki w ciązy ale jakby do mnie przyszła na farbowanie to bym jej kazała wrócić po 14 tygodniu.


Chybione porównanie.
I chyba z wrodzonej złośliwości i tego że po raz drugi spodziewam się dziecka, zauważę, że jasno napisałam że poniżej 12 tyg lepiej zaczekać z farbowaniem. A co mają powiedzieć babki farbujące włosy gdy nie wiedzą że już są w ciąży? I raz jeszcze- nie udowodniono negatywnego wpływu farbowania na ciążę. Koniec. To chyba jasne że i tak każda kobieta indywidualnie podejmie decyzję, nie widzę powodu żeby ponownie się w tym temacie powtarzać.


mysle ze calkiem dobre, dla mnie zasada jest prosta: dbasz o ciaze to dmuchasz na zimne, jak nie to sie nie przejmujesz czyms takim jak farbowanie, jedzenie i inne.
Ale naprawde, nie chce mi sie o tym gadac po tragedii Patio. Jakos mnie trafilo to co Napisala, bo to moglo spotkac kazda z Nas...Jakos mi strasznie przykro...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602779 przez alutka1011
Ja po wizycie dzidziuś prawidłowo sie rozwija serduszko pieknie bije :)
Laseczki wyluzujcie.Każdy robi jak uważa za stosowne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #603091 przez Elusia
Patio, współczuję:(! nikt z nas nie jest nawet w stanie sobie wyobrazić co teraz czujesz:( jestem całym serduszkiem z Tobą. Nie można mieć na to wpływu i to jest najgorsze:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #603106 przez Moner
Witam dziewczyny dołączam do was mam termin na 17.10 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #603410 przez alutka1011
Witam nową mamę napisz coś więcej o sobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #603667 przez vvanka
Patio najszczersze wyrazy współczucia. Strasznie przejęłam się tym co napisałaś, nie jestem w stanie od wczoraj się z tym pogodzić, teraz każda z nas zdaje sobie na pewno sprawę z tego jak ważne są badania genetyczne. Dziewczyny czy już wszystkie je miałyście? Ja mam wizytę dopiero w połowie kwietnia i mam nadzieję, że lekarz mi je wtedy zrobi bo od wczoraj jestem cała poddenerwowana po tym poście, bo boję się czy wszystko dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #603806 przez chivas
DROGIE PRZYSZŁE MAMY

Mam taki skromny apel i zarazem pomysł. Wczoraj nasza koleżanka z forum ogłosiła że straci swoją ciąże w dość tragiczny sposób. Czy mogłybysmy sie wstrzymać choć jeden dzień z opisami jak to świetnie rozwija sie nasza ciąża? Rozumiem, że Patio może juz tu nie zaglądać i że to powinna byc kazdego indywidualna sprawa, ale ja jakoś nie moge wykrzesac z siebie słowa poza wyrazami współczucia i jednoczesnie uczucia strachu. Być może część z Was nie podzieli moich uczuc na ten temat, ale strasznie draznią mnie posty "szczęścia" pod postem ogromnie bolesnym ze strony Patio; nie rozumiem jak można również będąc w ciązy przejść obok takiej informacji niezauważenie.

Pozdrawiam Was wszystkie i życzę Nam dużo szczęścia.
*offline*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #603932 przez alutka1011
Chivas niestety takie rzeczy się dzieja i nie mamy na nie wpływu bardzo współczuje Patio.Sama jestem po 2 poronieniach,ale trochę nie rozumiem twojego postu...To może już wogóle zamknijmy ten wątek?Nie oznacza to że nie przeżywam co się stało....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #604025 przez Marysia27
Alutka, zgadzam się- My stare wyjadaczki niejedną tragedię "widziałyśmy" właśnie tu na forum, ale od tego ono jest, żeby nie tylko razem płakać, ale i dzielić się szczęściem. Oczywiście patio spotyka tragedia, ale my funkcjonujemy dalej. To przykre, ale jej inne miejsce na żal i żałobę jest w wątku "strata ciąży i poronienie"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #604042 przez alutka1011
Dobrze ze ktos mnie rozumie :)
Marysia uświadamiasz synusia że masz dzisiusia w brzuszku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #604046 przez Marysia27
Mi jakoś tak dziwnie, ale mój mąż tłumaczy że mama ma dzidzi w brzuszku, ale Bartek twierdzi że jedyne dzidzi to on i pokazuje że w brzuchu dzidzi nie ma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #604053 przez alutka1011
Maja jak naprzykład leże na łózku to się pyta "Co Ci niedozie" Tylko sie nasłucha a później opowiada że jes "w ciąźy" albo że ja cycusie bolą :laugh:
Teraz dopiero zobaczyłam je tydzien i dzień ciąży mamy ten sam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #604083 przez nuśka09
witajcie Mamusie;)
przykro mi z powodu tragedii jaka spotkała Patio,ale zgadzam się w 100% z Marysią i Alutką
Dziewczyny jak wpływa na was ta okropna pogoda? Mnie od 2 dni męczy katar, jak na razie leczę się domowymi sposobami- inhalacje, herbatki itd. Mam nadzieję że zaraz mi przejdzie bo w czwartek wyjeżdżamy do rodziny mojego narzeczonego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #604164 przez ewitkun
patio wyrazy współczucia :(

takie sytuacje dołują i bolą ale niestety takie jest życie i czasami niewdzięcznie nas doświadcza :( ale my mające dzieci w brzuszkach musimy być silne dla nich i wierzyć, że wszystko będzie dobrze :) myślmy pozytywnie i te które już są po badaniu przesiewowym w pierwszym trymestrze i te, które na nie czekają w tym ja :D

ktoś pytał o to badanie, przezierność karkową powinno się robić między 11 a 14 tc. gdyż potem badanie nie nie jest wiarygodne zanika płyn w okolicy karku, limfa jest wydalana bo zaczyna tworzyć się układ limfatyczny i nerki. na badaniu tym bada się akcję serca, liczy kosteczki na nosku. generalnie powinno się robić te 3 badania przesiewowe: 12, 22, 32 tc.

to tyle z tego co pamiętam z poprzedniej ciąży :)

spokojnego wieczoru kobiety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #604204 przez Moner
To moja 1 ciaza. Mam 24 lata . Jestem z warszawy. Od roku mieszkam w stambule a wy skad piszecie moze ktoraz tez z poza kraju? W czwartek ide na wizyte u lekarza . Przy poprzedniej wizycie widzialam tylko czarna kropke, moze teraz bedzie juz cos widac.

Moja przyjaciolka stad tez jest w ciazy miesiac starszej niz moja i juz w 12 tyg okreslili jej dziecku plec na 60% a wy juz probowalyscie sie dowiedziec?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl