BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 11 miesiąc temu #667272 przez agnieszkazst
Nat super zakupy :) :) też już bym tak bardzo chciała..... Ale na razie tak krucho z kasą że nie mam takiej możliwości, nawet jednego ciuszka kupic, smutno mi wczoraj było że hej, ale u nas to wyjątkowo odbija się ta polska rzeczywistośc... Od pierwszego do pierwszego... Maż ma miec od lipca już stabilniejszą pracę i mamy nadzieje że już niedługo będziemy mogli sobie pozwolic na swobodne zakupy dla Dzidzi. Ale w związku z tą całą sytuacją w Polsce i tym że człowiek godnej pracy i płacy po studiach nie może dostac to też myślimy o wyjeździe za granice. Ja na początku lipca mam obronę mgr (w każdej wolnej chwili teraz piszę, bo do połowy czerwca musze zdac prace) i wtedy jak już bede po studiach to i bardzo możliwe że gdyby tylko była możliwośc i perspektywa to też byśmy wyjechali... Trudne to wybory bardzo...

Wiecie byłam na darmowych Warsztatach MamoToJa. Super sprawa - polecam :) Mają byc jeszcze chyba w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni i Olsztynie. Jak któraś z Was może to warto iśc. Było m.in. szkolenie z karmienia i się zapytali kto z obecnych mógłby zaprezentowac różne pozycje karmienia itp. itd., to się zgłosiłam bo się na tym znam, i dostałam w nagrodę super ręcznik z kapturkiem dla Dzidzi!! :) Cieszyłam się jak nie wiem co :) No i różne próbki z różnych firm też rozdawali. W ogóle różne tematy były poruszane, zadowolona jestem z tego czasu :)

I co do darmowych próbek to warto się dziewczyny zarejestrowac do Klubu Mustela (notabene z punktu widzenia położniczego naprawdę dobra firma, bez zbędnej reklamy, bo produkty mówią same za siebie) i wysłac do nich maila z prośbą o próbki - przesyłają. W pakiecie można dostac m.in. krem na rozstępy, krem na uszkodzone brodawki, żel do mycia dla Maleństwa, kremik do buźki Maleństwa :-) Ja już się wczoraj zapisałam i czekam na paczkę :)

Monia super że już czujesz Dzidzie :) to na pewno cudowne :) ja z kolei mam wrażenie, jak dłużej przykładam rękę do brzuszka, że czuję delikatne bicie serduszka :)

Justyna pewnie że co do imion to nie ma co się przejmowac opiniami innych, to w końcu Wy jesteście Rodzicami :)

Cortezia co do chust to znam się na tym, byłam w lutym na szkoleniu z chustonoszenia (mieliśmy farta, bo miałam to w ramach studiów) i od razu Ci napisze że chusty to tylko TKANE. Elastyczne nie są dobre. Tkane najlepiej splotem skośno - krzyżowym. Co do firm to jak doszukam się do notatek to Ci napisze nazwy, które są godne polecenia - z opinii doświadczonych mam i instruktorów chustonoszenia.

Suzi co do wróżb to ja osobiście uważam że to bez sensu i nie ma co nawet sobie pozwalac eksperymentowac na sobie dla zabawy. Jestem mocno sceptyczna do tego typu spraw. A czujesz się już lepiej? Brzuszek mniej boli?

Psotka super pomysł z pokoikiem!!! Kapitalny :) :)

Wielomama, dobrze że jest Psotka, która sama przez to przeszła i może Ci fachowo doradzic. Wiedz że jesteśmy z Tobą i wspieramy całym sercem. Bądź dobrej myśli Kochana!!

I kończąc pozytywnie, za Psotką: W kobiecie jest ogromna siła :) Damy radę wszystkiemu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667274 przez agnieszkazst
Nat co do skurczy to to normalne, także nie martw się wszystko jest w porządku.
ale jeśli by one się utrzymywały długo że np. brzuch Cie boli nieprzerwanie cały dzień o wtedy koniecznie do lekarza. A tak jak chwile np. 20 min. z rana to normalka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667301 przez cortezia
NatB ja jeszcze takich skurczy nie mam... ale tak jak Mówi Agnieszkazst to jest to normą:)

Agnieszkazst byłabym Ci bardzo wdzięczna jakbyś podała mi te firmy, ja od razu też wykluczyłam elastyczne, czytając to tu to tam o nich. A powiedz mi tak szczerze od kiedy ona jest polecana od którego miesiąca i co Ty na ten temat uważasz oraz inne dziewczyny, tzn na temat chust są przydatne czy raczej nie. Ja bardzo chciałabym aby dziecko było blisko moje serduszka żeby czuło, że jestem blisko i tak samo mój M dlatego chcemy chustę. Też oglądałam program, taki powiedzmy szkoleniowy z badaniami i opiniami na temat chust i podobno bardzo one ułatwiają życie mamy i taty. Powodują że dziecko doskonale czuje ciepło i bliskość rodziców, tylko czy np nie za bardzo się przywiązuje... Wiem że w Afryce te chusty doskonale sprawdzały się w swojej roli... i właśnie to tzw dla mnie pierwotne wychowanie maleństwa (kiedyś nasze pra pra babcie też tak nosiły dzieci) bardzo mi się podoba

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #667318 przez suzi001
Agnieszka juz mnie nie boli ale to był dziwny bol trochę sie wystraszylam myślałam ze od tego ze dużo sie nachodzilam i to jakoś wpłynęło,ale moze to tez są te skurcze szczerze to nie wiem nawet jak one powinny wyglądać,mnie tak chwile zaboli brzuch,poboli właśnie trochę i ustaje szczególnie wieczorem :/ no i myślałam ze to znów macica sie powiększa ale jak piszecie o skurczach o moze to skurcze :)

Nat a ty jakie masz? A co do kotkow to uważaj lepiej dmuchać na zimne :) pewnię słodkie są te maluszki co :d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667337 przez natB
Mnie nie boli, ale taki skurcz łapie :P w środku... znaczy się skurcz trochę boli, ale brzuch nie... raz się tak wystraszyłam wczoraj w nocy, bo miałam wrażenie, że brzuch mi lekko się napiął i zrobił się twardy, jak leżałam na boku... ale po chwili przeszło :)

Ja zawsze łapię stres, jak coś mnie zaboli, zakuje... totalna schiza :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667381 przez agnieszkazst
Cortezia zmobilizowałam się i wyszperałam z notatek.... Czy Ty przypadkiem nie jesteś z Wrocławia??? Bo normalnie mam niespodziankę że hej dla Ciebie :) We Wrocławiu będzie teraz super szkolenie z chustonoszenia - polecam Ci mocno!!!! clauwi.pl/kursy Szybko się zapisz :)
Ja się właśnie uczyłam u instruktorki z tej szkoły, mieliśmy super bo to było w ramach studiów.
Dzieciątko w chuście można nosić od 1 dnia życia Maluszka!!! Przez pierwszy miesiąc najlepiej w splocie KANGUREK :) Potem dochodzą inne sploty: Kieszonka, Plecak :) Kangurek jest cudowny :) jestem pewna że będziesz zachwycona. Im wcześniej zacznie się nosić dziecko tym lepiej. Właśnie ta kojąca bliskość jest dla Maleństwa wielkim skarbem i wcale Maluszka się przez to nie rozpieści!!!! Wręcz przeciwnie - ono tego bardzo potrzebuje... Jak słyszę że ktoś mówi że tak nie można bo się Maluszka rozpieszcza to mnie "krew zalewa"... Nie słuchaj takich opinii, bo są one po prostu nie prawdziwe. Przez pierwsze dni po urodzeniu wiadomo Mamy są czasem bez sił i wtedy to super czas na tworzenie więzi Dzieciątka z Tatą :) to on wtedy szczególnie je nosi i to wtedy normalnie jest czad :) BEZCENNE :) Kochane mogłabym o tym pisać i pisać - jednym słowem - Chustonoszenie to jest rewelacja!!! Utrzymuje naszą prawidłową postawę, jest cudowne dla kręgosłupa no i ta bliskość... Mój Mąż to początkowo nawet nie chciał byśmy wózek kupowali bo i tak będziemy nosić w chuście, no ale jednak go przekonałam by wózek też był, bo np. jak Babcia chciałaby pójść z Maleństwem na spacer to Jej bardziej praktycznie będzie z wózkiem - choć kto wie może i Ona jak zobaczy co to chusta to już się na wózek nie przerzuci ;)
Co do kupna chusty to najlepiej kupić używaną :) bo nowe na początku mogą być mocno sztywne, a tak to już dużo łatwiej, wystarczy dobrze wyprać i masz jak nową :) Druga zasada: Przede wszystkim 100% bawełny, pasiasta (nie bierz jednokolorowej, jak będziesz się uczyła wiązań zrozumiesz dlaczego) i splot skośno - krzyżowy. Trzecia zasada: najlepiej mieć jedną długą (3,6m lub 4,5m) i jedną kółkową. Co do firm: NatiBaby lub Girasol. Te są najlepsze, nowe drogie, lepiej kupić używaną, serio :) Bardzo się cieszę że pomogłam, buźka i napisz czy będziesz miała możliwość pójść na kurs :) Jak tak to koniecznie idź z Mężem jeśli możesz :) Ucieszy się na bank :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667387 przez agnieszkazst
Suzi jak to takie chwilowe, to spokojnie, skurcze Ci się zaczynają :) I to znaczy że wszystko ok - macica sobie ćwiczy :) Ja miałam raz - bolało i przeszło ;) Tak więc głowa do góry :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667405 przez Psotka
Witam wszystkie dziewczyny,

W Krakowie jest piękna pogoda a ja w pracy siedzę, jutro pewnie będzie deszcz a my będziemy mieli wolne. Ach ta dziwna Polska pogoda (-;
Agnieszka dziki za takie fajne rzeczy, zapisałam se do klubu Mustela, ale nie wiem gdzie wysłać do nich maila? Możesz podać adres mailowy. Te.z pomyślę nad chustą dlatego żę nie będę mogła karmić dziecka piersią więc muszę zapewnić bliskość z dzieckiem w inny sposób. Chusta będzie w sam raz.

Nat B ciesz się kociakami ale odpuść sobie bliższy kontakt, z resztą sama dobrze o tym wiesz będąc przyszłą mamą musisz unikać zagrożenia zarażenia się toksoplazmozą.
Ja nie przepadam za kotami, wolę pieski(-;

Słuchajcie, wczoraj przeczytałam artykuł na temat Dual- Kobieta która służy, co wy na to czy któraś z Was korzystała z takiego wsparcia? Link:
www.styl.pl/magazyn/w-swiecie-kobiet/new...ora-sluzy,nId,970983

Wczoraj byłam na basenie i nie wiem czy powinnam używać tamponów na wypadek infekcji, mam specjalny żel dla kobiet w ciąży, używam go od razu po basenie. Ale nie wiem czy on wystarczy? Jak myślicie?

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667420 przez suzi001
Nat. Ja mam innaczej tak trochę mnie pobolewalo jak na @ i tez jajniki dały o sobie znać takze nie wiem czy to powiększanie macicy czy skurcze :d dobrze by było wiedzieć jak takie skurcze wyglądają :) tez mam stresa jak mnie cokolwiek zakuje ale to normalne bo martwimy sie o nasze maluszki :)

Agnieszka powodzenia na mgr :))))) to musi być trochę wlozonego wysiłku w napisanie takiej pracy :) ja w tym roku mam egzamin na certyfikat z angielskiego i jak go zdam dopiero moge przystąpić do obrony moim zdaniem bez sensu,moze uda mi sie zdać za 1 podejściem a jak nie to jeszcze wrzesień :)))) takze trzymam za nas kciukaski :)

Malopolanka w naszej Polsce jest jak jest każdy tylko umie narzekać ale tez taka jest prawda ze państwo nie pomaga tym najbardziej potrzebującym,tez nie miałabym sumienia robić jakieś lewe przekręty,a znam nawet pare co wziela ze soba rozwod po to zeby dzieciom nalezaly sie jakies kolonie,wycieczki i jeszcze jakies inne bonusy no i kasa itp a rodzice normalnie mieszkaja pod jednym dachem i nikt tego ni sprawdza i tez mam niestety znajomych którzy jadą na kredytach potrzebnych na tv czy nowa kanapę tez uważam ze to bez sensu bo spłaca sie podwójnie,ale każdy żyje jak chce :) chodziło mi bardziej o polityków ze robią z tymi ludźmi co im sie podoba,ze niedługo pozabieraja wszystko i nie będzie na nic kasy a jak ktoś cieżko chory i nie ma pieniędzy to za przeproszeniem niech lezy i kwiczy :(.szkoda mi najbardziej ludzi emerytowanych bo kurde nie dość ze maja małe emerytury (nie wszyscy oczywiście) to jak taka biedna babcia ma 1000 zł za mieszkanie 500 zł za gaz prąd 200 i na leki tez 200 to zostaje jej 100 zł na życie to jest szok a jak nie ma rodziny która moze pomoc to co ona ma zrobić a w sklepach ceny porażają ehh no ale juz nie ciągnę tego tematu :)))) bo szkoda słów poprostu uważam ze politycy powinni bardziej zatroszczyć sie o swoich obywateli i zapewnić im chociaż tyle zeby stać ich było na normalne życie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667431 przez suzi001
Aga a czy ty studiujesz poloznictwo moze? Nie wiem tak jakoś sobie pomyślałam bo widzę ze masz szeroki zakres wiedzy dotyczącej dzieciaczkow :) te chusty są fajne ja sie chyba bym bała ze mi malenstwo wypadnie albo co,ze złe związe itp no ale to przemyśle jeszcze :)

Psotka ciekawe pytanie tez chętnie dowiem sie czy mozna tampony bo mam zamiar iść na basenik i właśnie nie wiem czy moge zarazić sie jakaś infekcja roznie to bywa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667432 przez agnieszkazst
Psotka ja najpierw napisałam maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z prośbą o próbki gdyż jestem zainteresowana ich produktami i chciałabym się przekonać do ich zakupu itp. ;) A potem znalazłam jeszcze na fejsie formularz o próbki i tam też wysłałam :) www.facebook.com/MustelaPolska/app_343854615730022

Co do doul to napisze wieczorkiem jak znajdę dłuższą chwilkę. Mam kilka znajomych w tym zawodzie, super dziewczyny, i jeśli ktoś ma fundusze to dobra sprawa takie towarzyszenie douli.

Suzi dzięki za kciukasy :) :) :)
A co do emerytur czy pensji to tak jak piszesz... Jedna wielka masakra, człowiek po studiach zarabia na rękę 1300zł, z czego np. u nas płacimy za wynajem 1100zł, plus prąd, plus opłaty za internet i telefon - jednym słowem jedna pensja na same opłaty nie starcza... Momentami to jest tak przytłaczające że brak słów. Pewnie też zależy to od miasta gdzie się mieszka, u nas w każdym bądź razie wesoło nie jest. No ale nie wolno mi się teraz tym zamartwiać tylko mimo wszystko z nadzieją patrzeć w przyszłość. To mi pozostaje... :)

Pięknego dnia Mamusie!! :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667445 przez agnieszkazst
Suzi z trzeciego zawodu jestem edukatorem okołoporodowym ;) Kończę teraz m.in. studia z edukacji okołoporodowej na Uniwerku Medycznym - super sprawa. Studia trafione u mnie w odpowiedni czas;) Lubię cały czas poszerzać swoje horyzonty i póki miałam czas to studiowałam - hihi no ale teraz jak już się Dzidzi pojawi to pewnie już starczy tej nauki. Chociaż kto wie czy nie wymyślę jeszcze czegoś ;)
Co do basenu to najlepiej iść na taki gdzie woda jest ozonowana - to jest bezpieczna woda dla mam w ciąży, ale nie wszędzie takie baseny są :( Co do tamponów to nie wpadłam na to :) dopytam się na studiach :) buźka Kochane!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667452 przez wielomama
Dziewczyny ja tylko na chwilunię....bardzo dziękuję jeszcze raz za wsparcie a do psotki do na pewno będę miała mnóstwo pytań, ale naprawdę nała mi nadzieję.

Ja tylko o tych skurczach narazie, no niby wiem,że one są normalne, ale mnie ginekolog przepisała nospę i asmag, bo powiedziała, że wyczuwa przy badaniu, więc nie wiem czy przesadnie zareagowała czy warto dmuchać na zimne. Dzień wcześniej miałam dokładnie takie kłucie i skurcz w środku a przez kolejne 3 dni pobolewania brzucha i czułam, że czasami mi twardnieje. W poprzedniej ciąży też tak miałam i też mi dawano nospę. Z tym asmagem to się nie martwię, że biorę, bo przynajmniej mam nadzieję, że nie wystąpią straszliwe skurcze łydek a zawsze mam w ciąży po 20 tyg. i są okropne, bo nie da się ruszyć i strasznie boli.
U mnie pewnie jest inaczej bo jak były już 2 cesarki to lekarka woli, że żadne przedwczesne skurcze nie występowały. Ginekolog mi powiedziała, że jak przemęczę się i będą występowały skurcze to mogę zacząć krwawić, no nie wiem czy miała rację, ale wolę brać tabletki, bo widzę różnicę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667485 przez cortezia
Bardzo Ci dziękuje Aga za ten kurs i za opinie na ten temat. Niestety kurs jest dość drogi a w tym miesiącu na taki wydatek nie mogę sobie pozwolić, ale poszukam może będą inne tańsze i dam Ci znać i potwierdzisz czy warto:)

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667490 przez natB
OMG faktycznie ten kurs jest strasznie drogi :(... popytam się swojej Pani doktor o te skurcze, bo znowu coś mnie chwyciło...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl