BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 11 miesiąc temu #685042 przez Pyśkaaaa
Witam :)
co do wago to nie wiem jak jest w pierwszej ciązy przytyłam 14,4 kg
karbon wiesz co ja jakos też niezauważyłam przypływu energii chodz jest lepiej niż wcześniej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #685369 przez jeta
Cześć kobitki! :)

Ja jak przytyłam jakiś czas temu 2kg tak mi się nie zwiększa. Dziś się ważyłam. Mam już tak od jakiegoś miesiąca.

Co do energii - totalny jej brak. Mogłabym leżeć i spać na zmianę. Ale zostały mi jeszcze 5 dni pracy z dzisiejszym i zaczynam 2 miesiące wakacji więc się będę lenić pełną parą.

Ależ u nas słońce praży... I ma być coraz goręcej!
O! Ja dziś pękłam. Ale tylko troszkę... Kupiłam już coś.. Zaszłam do h&m, bo są już wyprzedaże i skusiłam się na dwupak bodziaków za 2 dyszki. Zwykłe, białe. No szkoda było nie wziąć. Gatunkowo bardzo dobre! No i narazie postaram się już więcej nic. Chociaż szkoda trochę, bo przed urodzinami bobasa jest okres bezprzecenowy - tak jakoś mi się wydaje.

Wracam do pracy.
Buziaki! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #685425 przez Winka_
Hej!
Kurczę przez testy w ogóle nie miałam czasu pisać no ale jestem na bieżąco bo was często podczytuję :)
U mnie kreska pojawiła się w 15 tygodniu a dzisiaj już zaczynam 16 :laugh:
Ale się z niej ucieszyłam jak dziecko ją oglądam i w ogóle :blush: Ale nie jest jakoś bardzo widoczna tylko taka ciemniejsza linia od pępka w dół.
A z opalaniem to na pewno nie będę wystawiać brzucha na słońce ale resztę tak tylko smaruję się 40.
Nudności i wymioty pojawiają mi się już sporadycznie co 2-3 dni ale przez to że jeszcze dokuczają to energii brak.
Od wagi wyjściowej przytyłam 1 kg ale brzuszek wygląda już na taki spuchnięty, ciekawe kiedy się zaokrągli :unsure:

Od kiedy wybieracie się na połówkowe usg?? :)

Miłego dzionka! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #685427 przez mefiana
Cześć dziewczynki :kiss:

U nas upał na całego. Oo 9:30 było już 25 stopni w cieniu. Zaraz na szybciora przelece się do sklepu po arbuza. Syn na balkonie w misce siedzi, niestety tylko tyle mogę mu zaoferować.
Kreska delikatna mi została po pierwszej ciąży i na razie nie pociemniała bardziej mimo ze już otoczki w okół sutków tak. Wiem, że ma to związek z tym, że zwieksza się poziom melaniny i może dochodzić do przebarwień skóry, piegi ciemnieja, robi się ta linia i otoczki sutków też ciemnieją.
Waga moja to 54kg czyli +5 na plusie :lol: W pierwszej ciąży przytyłam 13kg i 2kg zostały już na pamiątkę z czego bardzo się cieszyłam. Teraz zdaje mi się, że przytyje więcej bo co chwile teściowa pichci coś smacznego i babcia tak samo :S
Słuchajcie czy tylko ja na razie czuje ruchy dzidzi czy któraś jeszcze już poczuła. U mnie wczoraj siostra wypatrzyła jak brzuch miałam odkryty małe kopniaczki. Jutro mam wizyte na nfz, ciekawe czy zrobi usg :unsure:
Z tym przypływem energii to u mnie powoli coś się rusza, bo w poniedziałek wyszorowałam od góry do dołu meble w kuchni i 3 okna umyłam, a to dość sporo w ciagu ostatnich tygodni :silly:
Pyśkaaa- brzuszek już ładnie się zaokrągla :)
Buziaczki na reszte dnia mamusie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #685909 przez WhiteBlackberry
Hej dziewczynki :)
U nas też upał od samego rana, cały czas chowam się w cieniu, bo na słoneczku robi mi się słabo i kręci w głowie jak na karuzeli. :(
Ja w 8 tygodniu ciąży ważyłam 58,9 , a teraz w 12 tygodniu no prawie 13 ważę 57,2 .
Także można powiedzieć, że waga się nie zmieniła zbytnio.
Ale myślę, że ten spadek to przez wymioty które mnie męczyły przez ostatni czas :(
Lekarka to samo mi powiedziała.

Dziewczyny, powiedzcie mi coś, bo już głupieję i sama nie wiem co jeść, a czego nie...
Od ok 2 tygodni mam mega ochote na słodką bułkę z cynamonem tego takiego zawijaska i codziennie rano sobie ją kupuję i jem, ale zaczęłam czytać na necie i zgłupiałam... piszą, że cynamon jest szkodliwy w ciąży :/ Czyli takie codzienne jedzenie bułeczki z cynamonem może zaszkodzić maleństwu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #685912 przez Milady_de_Winter
Witajcie,

Ja przytyłam równe 4 kg. Brzuszek ładnie się zaokrągla, szczególnie popołudniami :)

Z tą energią to różnie: jednego dnia leżę i pachnę a drugiego (tak jak wczoraj) zrywam na działce truskawki, podlewam i cuduję.

Dowiedziałam się że moja przyjaciółka jest w ciąży - ma termin na luty :) Więc razem będziemy z brzuchami i wózkami chodzić :D

U mnie tez upał - czyli to co uwielbiam najbardziej. Rozkoszuję sie słoneczkiem i ciepłymi wieczorami.

A teraz wracam do pracy.. jutro już piątek :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686035 przez monisia100100
No to widzę że z dodatkowymi kilogramami wysuwam się na niechlubne pierwsze miejsce bo u mnie już +5 z rana bo wieczorem wolę nie wiedzieć. Przestałam się ruszać, i nie oszczędzam się z jedzeniem, wcinam wszystko nawet fast foody.
Przypływu energii też nie zauważyłam , raczej coraz bardziej się rozleniwiam. Zastanawiam się jak to będzie po długich 9 miesiącach lenistwa, i nic nie robienia jak się dzidziuś urodzi i będzie trzeba być na najwyższych obrotach 24h.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686477 przez WhiteBlackberry
Na ostatniej wizycie miałam robioną cytologie, dziś odebrałam wynik i okazało się, że mam jakieś zapalenie i lekarka przepisała mi receptę na Macmiror Complex 500 dopochwowo 1x1 .
Zaczęłam czytać na necie i wyczytałam, że ten lek jest niebezpieczny w I trymestrze ciąży i powoduje obumarcie płodu (ale nie wiem czy to prawda :ohmy: )
Dziewczyny poratujcie, bo nie wiem co robić... boję się o maluszka :(
Brałyście kiedyś ten lek lub coś słyszałyście o nim?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686560 przez GOSIA82
Witam!
WhiteBlackberry-w pierwszej ciąży miałam co chwilę jakąś infekcję i każdy lek jaki brałam stwarzał zagrożenie dla ciąży(tak było na ulotkach).Jedynym bezpiecznym lekiem w ciąży jest paracetamol.Pamiętaj,że sama infekcja też jest groźna dla ciąży,więc pewnie dlatego lekarka zadecydowała przepisać Ci ten lek.Dla pewności zadzwoniłabym do niej potwierdzić na wszelki wypadek jednak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686592 przez Brukselka
WhiteBlackberry - może zapytaj tutaj: www.forumginekologiczne.pl/ Na pytania odpowiadają lekarze.

monisia100100 - nie ma tak dobrze :P , ja na pewno prowadzę z wagą, tylko się nie ważę :laugh:

U nas dziś też upalnie, a do tego ten zatkany nos!

Dwa dni temu zaczęłam 16 tydz., trochę poczytałam w necie, a tam: "Twoja skóra wygładzi się, znikną niedoskonałości..." - dobre sobie, ostatnio miałam tyle wyprysków, jak byłam nastolatką :dry: "Wróci ci energia" - jeszcze lepsze; "Poczujesz się piękna" - buchacha :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686636 przez mefiana
Witam mamusie :)

Wczoraj zapytałam czy któraś z was czuje już ruchy ale przeszło to bez echa :side:
Byłam dziś na wizycie i wszystko z dzidzią dobrze. Na koniec zapytałam się w którym tyg może stwierdzić płeć (wizyta na nfz)to powiedział, że niekiedy w 17tyg a czasami i w 23 bo ułożenie etc i zamilkłam, bo nie liczyłam na nic,ale doktor chyba zaskoczył bo minute póżniej słysze "staram się zaglądnąć...no rakietki ewidentnie nie widze, ale na 100% nie powiem, że dziewczynka" czyli niewiadomo nic. Przyjaciółce w 15 tyg ciąży powidział o 100% dziewczynce a 3tyg póżniej(przez 3tyg mówiła do brzuszka Jaśmina!) inny lekarz zobaczył rakiete i tak już zostało. Lekarz sam w sobie dobry, ale chyba nie ma szczęścia do tego biednego sprzętu :woohoo:
Byliśmy dzisiaj z M i synkiem nad jeziorkiem, popluskaliśmy się z 1,5gdzinki i do domciu, bo na burze się zbierało. Jak wam minął czwartek?

WhiteB- z tym cynamonem to nie pomogę, ale nie słyszałam nigdzie by nie można było go spożywać. Nie mam pojęcia jak jest. Ja miałam infekcje i przepisał mi lekarz natamacyne bodajże. Ona działa miejscowo i nie dociera do dziecka, ale ty piszesz o zapaleniu i to już nie wiem czy to to sam czy jak :unsure:

Monisia ja z 49 na startowej teraz waże 54 więc pewnie obydwie prowadzimy :laugh:

Milady- to będzie weselej jak przyjaciółka też w ciąży :) Moja przyjaciółka tak samo, z tym że ma termin na połowe sierpnia :woohoo:

Brukselka- powiem Ci z tą skórą na twarzy to u mnie jest tak, ze patrze na swoją twarz i myśle "nawet nie patrze :dry: "

Spokojnego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686668 przez Marta82
Czesc dziewczyny,

Nie zagladalam do was przez pare dni bo mam urwanie glowy i upaly tez wysysaja ze mnie rsztke energii. U mnie jest troche cieplej niz w Polsce a najgorsze jest to ze juz tak bedzie przynajmniej do konca wrzesnia.

Jesli chodzi o wage to przytylam ok. 3.5kg. 2 kg w pierwszym trymestrze i 1.5 kg jakos w przeciagu ostatnich dwoch tygodni. Brzuszek juz robi sie ladny i okragly bo wczesniej to mi sie wydawalo ze wyglada jakby duzo, za duzo zjadla albo miala mega wzdecie. Dodatkowe kilogramy wydaje mi sie ze ulokowaly sie wlasnie na brzuchu i piersiach.
Przyznam sie tez ze przed ciaza moj brzuch nie byl idealnie plaski.

Ciemniejszej lini nie mam jeszcze.


Mefiana - ja nie czuje ruchow dziecka, chociaz bardzo bym chciala i staram sie czasami wsluhiwac w to co sie w brzuszku dzieje ale nic z tego. Moze i maly daje mi znac o sobie ale ja nie jestem w stanie tego rozpoznac.
Podobno w kolenych ciazach czuc malucha znacznie szybiej bo wiadomo mniej wiecej czego sie spodziewac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686675 przez Brukselka
Ruchy... nic nie czuję (16 tydz.), ale to pierwsza ciąża, więc nie spodziewam się kopniaków już teraz.

Co do cynamonu, to pewnie jak ze wszystkim - umiar. Nie sądzę, by w bułce było go aż tyle, żeby miało to jakiś skutek. Ja ostatnio dowiedziałam się, że pietruszka może wywołać skurcze... Piję od początku sok z wyciskanej pietruszki i nie miałam ani jednego skurczu. Ale kto wie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686677 przez moni31
Hej

WhiteBlackberry pierwsze słysze, że cynamon może szkodzić...
Co do zapalenia to myśle, ze lekarz wie, co robi. A nawet na paracetamolu jest napisane, ze stosowac po konsultacji z lekarzem:)

Mefiana u mnie koniec 13 tyg, niestety ruchów nie czuje jeszcze...

Dotarł do mnie detektor tetna i przez chwilke dosłownie słyszałam naszego szkraba...

A dzis byłam na wizycie i kruszynka ma juz 6,5 cm - termin co wizyte mi się zmienia... juz 27 grudnia...


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #686794 przez Milady_de_Winter
Mefiana - próbuję wsłuchiwać się w brzuszek ale moje serce tak intensywnie ostatnio bije, że nic poza nim nie odczuwam. Nawet brzuch porusza się w jego rytmie :) Nie mogę doczekać się pierwszego smyrnięcia/ kopniaka/ motylków... czegokolwiek. Ale podejrzewam, że przy pierwszej ciąży chwilkę poczekam.

Jeśli chodzi o twarz to w zeszłym tygodniu była tragedia... dziś trochę lepiej ale nie wiem jak długo się utrzyma.

Ja ostatnio mam ochotę na truskawki i to pod każdą postacią: dodaję do muesli, robię koktail albo zjadam po prostu w całości. W kolejce jest ciasto s truskawkami i galaretką :)
Poza tym twaróg, pomidory, ogórki, maślanką. Aż siebie nie poznaję. Zwykle jestem typowym mięsożercą. Nie wiem czy to wpływ ciąży czy upałów.

Miłego piątku :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl